Dynastia Miziołków

Darmowe dodatki Edytuj książkę
dynastia
Accio

Inne wydania

"Dynastia Miziołków”, którą oddajemy do rąk czytelników w pełnej wersji z ilustracjami autorki i – na szczególną prośbę bibliotekarzy – w twardej oprawie, jest książką o bogatej historii. W 1993 była drukowana w odcinkach przez czasopismo Świat Młodych z ilustracjami Magdy Jasny. Wydana przez Egmont z ilustracjami autorki w serii małych kolorowych książeczek w 1994 roku natychmiast została zauważona przez czytelników i krytyków. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego a rok później została nagrodzona w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”. po kilku latach „Miziołki” wydało wydawnictwo Plac Słoneczny z ilustracjami Pawła Pawlaka. Ksiązka trafiła do bibliotek i wypisów szkolnych. Jest czytana i uwielbiana przez dzieci. Funkcjonuje w podręcznikach, m.in. wydanych przez WSiP oraz PWN. Powstała także wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille’a. „Dynastię Miziołków” sfilmowano jako cykl dobranocek prezentowanych w TVP w 1999. w 2001 trafiła na listę Stu Książek Koniecznych rekomendowanych przez „Wysokie Obcasy” – dodatek weekendowy Gazety Wyborczej.

źródło opisu: Egmont, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna | 2016-05-10

Perypetie w tej rodzinie to codzienność.Książka do wspólnego czytania.Rewelacyjna dla całej rodziny. Czytałam ze swoimi dziećmi i wszyscy się zaśmiewaliśmy. GORĄCO POLECAM!

Anna | 2016-10-18

Do wielokrotnego czytania. Co jakiś czas można usiąść czy to z dziećmi czy z wnukami i zaśmiewać się do łez. POLECAM!GWARANCJA DOBREGO HUMORU!

Bardzo sympatyczna książka dla dzieci, była moją lekturą w szóstej klasie. Czytało mi się ją najmilej ze wszystkich lektur. Przepełniona zabawnymi sytuacjami i bije od niej ciepłem. Książka obowiązkowa do przeczytania zarówno dla młodszych czytelników jak i dla starszych.

CuriousSoul | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Duch rodziny Miziołków pozostaje ten sam pomimo upływających lat. Miziołek zmaga się z trudami dojrzewania i przetrwania wśród młodszego rodzeństwa. Kaszydło wraz ze swymi pomysłami dojrzewa jak rumiane jabłko w słońcu. Mały Potwór rośnie jak na drożdżach (a my razem z nim :D). Natomiast Mamiszon i Papiszon próbują (lub nie) ogarnąć ten artystyczny chaos. ;)

Książka dla dzieci szkolnych, a ja, stary byk, już dawno po studiach, zarykiwałem się do łez. Miziołek i jego ferajna (Fifa, Piroman i Kuczmierowski oraz Mamiszon i Papiszon) są niezrównanymi bohaterami świata, w którym chciało by się zamieszkać. Przygody opisane są tak fantastycznie (to najlepsza książka pani Olech), że próżno by szukać analogii w literaturze familijnej Polski dzisiejszej. Najlepszy humor zeszytów szkolnych wysiada przy tym i blednie. A wszystko podane bez czułostkowości i przypochlebiania się czytelnikom. Za to mądrze, naprawdę mądrze.

| 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, ***7

Idealna dla dzieci!
Sam sposób pisania pani Olech powoduje, że książkę czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem ;)
Jej wyjątkowość potęgują też doskonale niedoskonałe postaci.
Polecam!

Fantasmagoria | 2013-08-08

Książka jest niesamowita i kosmicznie zabawna. Po raz pierwszy (ale nie ostatni) przeczytałam ją mając chyba 11 lat. Pamiętam jak wybuchałam śmiechem , szczególnie we fragmentach o Kaszydle. Moja mama przez "Dynastię Miziołków" uzyskała miano "mamiszona", które aktualne jest do dzisiaj. Książka naprawdę wspaniała i godna polecenia, szczególnie dla smutasów. Idealna na poprawę humoru, nie tylko dla dzieciaków, sądzę, że dorośli spokojnie mogą po nią sięgnąć i będą również mieć ubaw po pachy.

Dynasta Miziołków, to taka cudowna, do bólu normalna rodzinka :).
Książka napisana jest w formie pamiętnika, a jego autorem jest dwunastoletni chłopiec - Miziołek, który przezwisko zawdzięcza przejęzyczeniu. Ten inteligentny nastolatek
z humorem opowiada o swojej rodzinie, szkole i znajomych z podwórka. Mamy tutaj rodziców (Mamiszona i Papiszona), trójkę dzieciaków (wspomnianego Miziołka, Kaszydło i Małego Potwora) oraz zwierzątko (szczurka Ogryzka).
Książeczka naładowana jest śmiesznymi i niezwykle trafnymi komentarzami chłopca
o otaczającej go rzeczywistości. Podczas czytania uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Cudowna pozycja na chandrę i deszczowe dni, dla dzieci i dorosłych.
Kiedyś patrzyłam na świat oczami Miziołka, a dzisiaj Mamiszona ;).

UWAGA! Nie czytać dzieciom wierzącym jeszcze w świętego Mikołaja i Wróżki Zębuszki :).

Beata | 2015-04-13

Kiedyś przeczytane. Rewelacyjna rodzinna historia dla dzieci.

Profesorek | 2014-07-18

Rodzina Miziołka nie jest typową normalną rodziną i, co dziwnie, to właśnie Miziołek wydaje się być w tym rodzie jedyną poukładaną osobą. Mamiszon nie potrafi gotować, przypala każdy placek;
Papiszon to maniak komputerowy, a kiedy pracuje, panuje święty czas;
Kaszydło i Mały Potwór... dziwne dzieciaki.
Co tu dużo mówić. Tego się nie da opisać, to trzeba przeczytać.
Książka ma formę pamiętnika pisanego przez Miziołka. Są tu wątki szkolne, wakacyjne, rodzinne, świąteczne - takie zwykłe życie, które w przypadku tej rodziny nie oznacza wcale szarej nudnej codzienności. Komizm występuje na każdej kartce, nietrudno zalać się łzami ze śmiechu.
Znakomita lektura na wyluzowanie!!!
Sto razy lepsze od popularnego "Mikołajka"!

Nowe stare lektury