Darmowe dodatki Edytuj książkę
dynastia
Accio

"Dynastia Miziołków”, którą oddajemy do rąk czytelników w pełnej wersji z ilustracjami autorki i – na szczególną prośbę bibliotekarzy – w twardej oprawie, jest książką o bogatej historii. W 1993 była drukowana w odcinkach przez czasopismo Świat Młodych z ilustracjami Magdy Jasny. Wydana przez Egmont z ilustracjami autorki w serii małych kolorowych książeczek w 1994 roku natychmiast została zauważona przez czytelników i krytyków. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego a rok później została nagrodzona w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”. po kilku latach „Miziołki” wydało wydawnictwo Plac Słoneczny z ilustracjami Pawła Pawlaka. Ksiązka trafiła do bibliotek i wypisów szkolnych. Jest czytana i uwielbiana przez dzieci. Funkcjonuje w podręcznikach, m.in. wydanych przez WSiP oraz PWN. Powstała także wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille’a. „Dynastię Miziołków” sfilmowano jako cykl dobranocek prezentowanych w TVP w 1999. w 2001 trafiła na listę Stu Książek Koniecznych rekomendowanych przez „Wysokie Obcasy” – dodatek weekendowy Gazety Wyborczej.

źródło opisu: Egmont, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Opinie czytelników (1993)
Anna | 2016-05-10

Perypetie w tej rodzinie to codzienność.Książka do wspólnego czytania.Rewelacyjna dla całej rodziny. Czytałam ze swoimi dziećmi i wszyscy się zaśmiewaliśmy. GORĄCO POLECAM!

Anna | 2016-10-18

Do wielokrotnego czytania. Co jakiś czas można usiąść czy to z dziećmi czy z wnukami i zaśmiewać się do łez. POLECAM!GWARANCJA DOBREGO HUMORU!

Bardzo sympatyczna książka dla dzieci, była moją lekturą w szóstej klasie. Czytało mi się ją najmilej ze wszystkich lektur. Przepełniona zabawnymi sytuacjami i bije od niej ciepłem. Książka obowiązkowa do przeczytania zarówno dla młodszych czytelników jak i dla starszych.

CuriousSoul | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Duch rodziny Miziołków pozostaje ten sam pomimo upływających lat. Miziołek zmaga się z trudami dojrzewania i przetrwania wśród młodszego rodzeństwa. Kaszydło wraz ze swymi pomysłami dojrzewa jak rumiane jabłko w słońcu. Mały Potwór rośnie jak na drożdżach (a my razem z nim :D). Natomiast Mamiszon i Papiszon próbują (lub nie) ogarnąć ten artystyczny chaos. ;)

Książka dla dzieci szkolnych, a ja, stary byk, już dawno po studiach, zarykiwałem się do łez. Miziołek i jego ferajna (Fifa, Piroman i Kuczmierowski oraz Mamiszon i Papiszon) są niezrównanymi bohaterami świata, w którym chciało by się zamieszkać. Przygody opisane są tak fantastycznie (to najlepsza książka pani Olech), że próżno by szukać analogii w literaturze familijnej Polski dzisiejszej. Najlepszy humor zeszytów szkolnych wysiada przy tym i blednie. A wszystko podane bez czułostkowości i przypochlebiania się czytelnikom. Za to mądrze, naprawdę mądrze.

| 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, ***7

Idealna dla dzieci!
Sam sposób pisania pani Olech powoduje, że książkę czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem ;)
Jej wyjątkowość potęgują też doskonale niedoskonałe postaci.
Polecam!

Dynasta Miziołków, to taka cudowna, do bólu normalna rodzinka :).
Książka napisana jest w formie pamiętnika, a jego autorem jest dwunastoletni chłopiec - Miziołek, który przezwisko zawdzięcza przejęzyczeniu. Ten inteligentny nastolatek
z humorem opowiada o swojej rodzinie, szkole i znajomych z podwórka. Mamy tutaj rodziców (Mamiszona i Papiszona), trójkę dzieciaków (wspomnianego Miziołka, Kaszydło i Małego Potwora) oraz zwierzątko (szczurka Ogryzka).
Książeczka naładowana jest śmiesznymi i niezwykle trafnymi komentarzami chłopca
o otaczającej go rzeczywistości. Podczas czytania uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Cudowna pozycja na chandrę i deszczowe dni, dla dzieci i dorosłych.
Kiedyś patrzyłam na świat oczami Miziołka, a dzisiaj Mamiszona ;).

UWAGA! Nie czytać dzieciom wierzącym jeszcze w świętego Mikołaja i Wróżki Zębuszki :).

Fantasmagoria | 2013-08-08

Książka jest niesamowita i kosmicznie zabawna. Po raz pierwszy (ale nie ostatni) przeczytałam ją mając chyba 11 lat. Pamiętam jak wybuchałam śmiechem , szczególnie we fragmentach o Kaszydle. Moja mama przez "Dynastię Miziołków" uzyskała miano "mamiszona", które aktualne jest do dzisiaj. Książka naprawdę wspaniała i godna polecenia, szczególnie dla smutasów. Idealna na poprawę humoru, nie tylko dla dzieciaków, sądzę, że dorośli spokojnie mogą po nią sięgnąć i będą również mieć ubaw po pachy.

Beata | 2015-04-13

Kiedyś przeczytane. Rewelacyjna rodzinna historia dla dzieci.

ewa | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Świetny pamiętnik, w niektórych chwilach uśmiałam się do łez. Poza tym fajnie było znowu spojrzeć na świat oczami dziecka.

zobacz kolejne z 1983