9788376720593
Róża_Bzowa

Miziołki istnieją naprawdę. Od pierwszego wydania książki minęło ładnych parę lat. Rodzina Miziołków tak wydoroślała, że nie poznalibyście ich na ulicy. Mały Potwór już dawno nie nosi pieluchy. Kaszydło straciło wszystkie mleczne zęby. Miziołek już nigdy nie będzie musiał pisać klasówek - nauczył się wszystkiego. Na dodatek odkochał się w Beacie i zakochał w całkiem innej dziewczynie. Papiszon nie używa dyskietek (kto z z was pamięta, co to takiego?), a Mamiszon, po wielu porażkach, nauczył się piec ciasteczka.
W międzyczasie "Dynastia Miziołków" była nagradzana, tłumaczona, a nawet weszła do podręczników, co wprawiło w osłupienie całą rodzinę.
Wszelkie podobieństwo osób, nazwisk i zdarzeń, zamieszczonych w tej książce, do prawdziwych, jest NIEPRZYPADKOWE!

Pozdrawiam serdecznie!
Mamiszon

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Opinie czytelników (1994)
Anna | 2016-05-10

Perypetie w tej rodzinie to codzienność.Książka do wspólnego czytania.Rewelacyjna dla całej rodziny. Czytałam ze swoimi dziećmi i wszyscy się zaśmiewaliśmy. GORĄCO POLECAM!

Anna | 2016-10-18

Do wielokrotnego czytania. Co jakiś czas można usiąść czy to z dziećmi czy z wnukami i zaśmiewać się do łez. POLECAM!GWARANCJA DOBREGO HUMORU!

Bardzo sympatyczna książka dla dzieci, była moją lekturą w szóstej klasie. Czytało mi się ją najmilej ze wszystkich lektur. Przepełniona zabawnymi sytuacjami i bije od niej ciepłem. Książka obowiązkowa do przeczytania zarówno dla młodszych czytelników jak i dla starszych.

CuriousSoul | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Duch rodziny Miziołków pozostaje ten sam pomimo upływających lat. Miziołek zmaga się z trudami dojrzewania i przetrwania wśród młodszego rodzeństwa. Kaszydło wraz ze swymi pomysłami dojrzewa jak rumiane jabłko w słońcu. Mały Potwór rośnie jak na drożdżach (a my razem z nim :D). Natomiast Mamiszon i Papiszon próbują (lub nie) ogarnąć ten artystyczny chaos. ;)

Książka dla dzieci szkolnych, a ja, stary byk, już dawno po studiach, zarykiwałem się do łez. Miziołek i jego ferajna (Fifa, Piroman i Kuczmierowski oraz Mamiszon i Papiszon) są niezrównanymi bohaterami świata, w którym chciało by się zamieszkać. Przygody opisane są tak fantastycznie (to najlepsza książka pani Olech), że próżno by szukać analogii w literaturze familijnej Polski dzisiejszej. Najlepszy humor zeszytów szkolnych wysiada przy tym i blednie. A wszystko podane bez czułostkowości i przypochlebiania się czytelnikom. Za to mądrze, naprawdę mądrze.

| 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, ***7

Idealna dla dzieci!
Sam sposób pisania pani Olech powoduje, że książkę czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem ;)
Jej wyjątkowość potęgują też doskonale niedoskonałe postaci.
Polecam!

Dynasta Miziołków, to taka cudowna, do bólu normalna rodzinka :).
Książka napisana jest w formie pamiętnika, a jego autorem jest dwunastoletni chłopiec - Miziołek, który przezwisko zawdzięcza przejęzyczeniu. Ten inteligentny nastolatek
z humorem opowiada o swojej rodzinie, szkole i znajomych z podwórka. Mamy tutaj rodziców (Mamiszona i Papiszona), trójkę dzieciaków (wspomnianego Miziołka, Kaszydło i Małego Potwora) oraz zwierzątko (szczurka Ogryzka).
Książeczka naładowana jest śmiesznymi i niezwykle trafnymi komentarzami chłopca
o otaczającej go rzeczywistości. Podczas czytania uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Cudowna pozycja na chandrę i deszczowe dni, dla dzieci i dorosłych.
Kiedyś patrzyłam na świat oczami Miziołka, a dzisiaj Mamiszona ;).

UWAGA! Nie czytać dzieciom wierzącym jeszcze w świętego Mikołaja i Wróżki Zębuszki :).

Fantasmagoria | 2013-08-08

Książka jest niesamowita i kosmicznie zabawna. Po raz pierwszy (ale nie ostatni) przeczytałam ją mając chyba 11 lat. Pamiętam jak wybuchałam śmiechem , szczególnie we fragmentach o Kaszydle. Moja mama przez "Dynastię Miziołków" uzyskała miano "mamiszona", które aktualne jest do dzisiaj. Książka naprawdę wspaniała i godna polecenia, szczególnie dla smutasów. Idealna na poprawę humoru, nie tylko dla dzieciaków, sądzę, że dorośli spokojnie mogą po nią sięgnąć i będą również mieć ubaw po pachy.

Beata | 2015-04-13

Kiedyś przeczytane. Rewelacyjna rodzinna historia dla dzieci.

ewa | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Świetny pamiętnik, w niektórych chwilach uśmiałam się do łez. Poza tym fajnie było znowu spojrzeć na świat oczami dziecka.

zobacz kolejne z 1984