Finaliści Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

LubimyCzytać LubimyCzytać
07.06.2019

Znamy finalistów Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. O brązową statuetkę Koziołka Matołka powalczą między innymi Justyna Bednarek, Marcin Szczygielski i Cezary Harasimowicz.

Finaliści Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Ustanowiona w 1994 roku nagroda przyznawana jest autorom najlepszych polskich książek dla dzieci w wieku 7–12 lat, opublikowanych w roku poprzedzającym konkurs. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu. Poprzednimi laureatami byli między innymi Joanna Olech (za „Dynastię Miziołków”), Grzegorz Kasdepke („Kacperiada”), Renata Piątkowska („Wieloryb”) czy Marcin Prokop („Longin. Tu byłem”).

Spośród 82 nadesłanych w tym roku książek jury złożone z bibliotekarzy i pracowników naukowych zajmujących się książką dla najmłodszych wybrało dziesiątkę finalistów. Jak podkreśla Mariola Talewicz, wicedyrektor oświęcimskiej biblioteki, celem konkursu – który przebiega w tym roku pod hasłem „Szkoła Mistrzów” – jest wykształcenie w dzieciach potrzeby czytania, którą będą zaspokajały poprzez lekturę najlepszej polskiej literatury. Z finałowej dziesiątki zwycięzcę wybierze nie tylko profesjonalne jury, ale również niemniej fachowe grono składające się z młodych czytelników.

O brązową statuetkę Koziołka Matołka dłuta Andrzeja Renesa powalczą w tym roku:


Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas gali w oświęcimskiej bibliotece miejskiej w październiku 2019 roku.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 07.06.2019 13:09
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post