Ewelina 
33 lat, kobieta, Opole, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 17 godzin temu
Teraz czytam
  • 2 miliony za Grunwald
    2 miliony za Grunwald
    Autor:
    Śmiertelne Dwa miliony za Grunwald, którego nie spodziewał się sam Matejko! I zapewne nawet w najczarniejszych snach nie mógł przypuszczać, że za sześćdziesiąt lat nadejdą takie czasy, w których polem...
    czytelników: 264 | opinie: 25 | ocena: 7,37 (60 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-22 20:45:20
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-02-22 20:15:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Przymierze (tom 1) | Seria: WarBook

Generalnie nie jestem ekspertem od tego typu literatury, nie znam się na geopolityce i tym podobnych kwestiach poruszanych tutaj. Ale dla mnie laika to było świetne i zaraz zabieram się za następny tom cyklu. Nie wiem czy opisy walk, uzbrojenia, taktyki były kompetentne - ale ja to kupiłam. Czytało się znakomicie, żadnych dłużyzn, mało "branżowego" slangu więc ja - laik - wszystko zrozumiałam.... Generalnie nie jestem ekspertem od tego typu literatury, nie znam się na geopolityce i tym podobnych kwestiach poruszanych tutaj. Ale dla mnie laika to było świetne i zaraz zabieram się za następny tom cyklu. Nie wiem czy opisy walk, uzbrojenia, taktyki były kompetentne - ale ja to kupiłam. Czytało się znakomicie, żadnych dłużyzn, mało "branżowego" slangu więc ja - laik - wszystko zrozumiałam. Kilka naprawdę świetnych gagów sytuacyjnych (tekst "Bóg z nami, huj z nimi" rozwalił mnie na łopatki).

pokaż więcej

 
2019-02-22 00:13:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Autor:

Ooooooo kurczę, to było coś. Przez duże C. Nie wiem czy układ tekstów jest przypadkowy, czy chronologiczny datami powstania - jeśli tak, to widać ewolucję w twórczości Marty Kisiel. Ostatnie mnie bardzo zasmuciło, a były takie, przy których albo rechotałam albo zbierałam szczękę z podłogi z wrażenia ("co ona bierze, skąd te pomysły?"). Ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem. Mam wrażenie, że... Ooooooo kurczę, to było coś. Przez duże C. Nie wiem czy układ tekstów jest przypadkowy, czy chronologiczny datami powstania - jeśli tak, to widać ewolucję w twórczości Marty Kisiel. Ostatnie mnie bardzo zasmuciło, a były takie, przy których albo rechotałam albo zbierałam szczękę z podłogi z wrażenia ("co ona bierze, skąd te pomysły?"). Ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem. Mam wrażenie, że autorka kiedyś pisała śmiesznie, ironicznie, z przekąsem ale mimo wszystko pozytywnie, a teraz idzie w jakąś mroczniejszą stronę. Obie wersje mi się podobają i chylę czoła przed światłym umysłem.

pokaż więcej

 
2019-02-17 19:56:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Kupidyn w spódnicy (tom 3)

Rozczarowała mnie. Jedyne co mi się podobało w tej książce, to okładka :) czyli jeden z najmniej ważnych punktów. Pierwsza książka z tego cyklu była całkiem niezła, rozbawiła mnie. Druga już gorsza, przyciężka, przesłodzona. Tutaj z kolei otrzymałam jakąś dziwną kryptoreklamę polskich książek, niekoniecznie najlepszych, na pewno znanych. Książek i autorów, Natasza Socha poleciała nawet trzy... Rozczarowała mnie. Jedyne co mi się podobało w tej książce, to okładka :) czyli jeden z najmniej ważnych punktów. Pierwsza książka z tego cyklu była całkiem niezła, rozbawiła mnie. Druga już gorsza, przyciężka, przesłodzona. Tutaj z kolei otrzymałam jakąś dziwną kryptoreklamę polskich książek, niekoniecznie najlepszych, na pewno znanych. Książek i autorów, Natasza Socha poleciała nawet trzy razy. Przyznam,że dziwnie mi się to czytało. Ani to beletrystyka, ani dokument opisujący polskie dzieła literackie. Główni bohaterowie za to albo mocno irytujący, albo totalnie nijacy. Nic mnie w tej książce nie zaskoczyło, nie urzekło, nie zachwyciło. Totalny przeciętniak.

pokaż więcej

 
2019-02-11 20:21:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2019 roku

Celny, ironiczny dowcip pani Nataszy jak zawsze trafia w punkt. Mocna książka, choć podana w lekkiej formie, z ważnymi przemyśleniami dotyczącymi statutu kobiet w rodzinie, traktowania ich przez mężczyzn i najbliższych. Żałowałam, że się tak szybko skończyła.

 
2019-02-09 19:02:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Zwilczona (tom 1)
 
2019-02-08 08:55:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2019 roku

Czytało się przyjemnie, jak większość książek autorki. Lekkie kobiece czytadło obyczajowe.
ALE...
dlaczego to znowu jest książka o tworzeniu restauracji? To już było, w książce autorki "Droga do marzeń". I jak zwykle - ona po przejściach, on z przeszłością, albo odwrotnie, nieważne. Końcówka jakby za mocno przyspieszona, jakby autorka już chciała ją skończyć, więc wszystkie wątki skwitowała...
Czytało się przyjemnie, jak większość książek autorki. Lekkie kobiece czytadło obyczajowe.
ALE...
dlaczego to znowu jest książka o tworzeniu restauracji? To już było, w książce autorki "Droga do marzeń". I jak zwykle - ona po przejściach, on z przeszłością, albo odwrotnie, nieważne. Końcówka jakby za mocno przyspieszona, jakby autorka już chciała ją skończyć, więc wszystkie wątki skwitowała po jednym zdaniu i cześć. No małe ale jednak rozczarowanie.

pokaż więcej

 
2019-02-07 18:32:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Willa pod Kasztanem (tom 2)
 
2019-02-01 12:04:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Autor:

Znowu dałam się nabrać na ładną okładkę...
Słabo. Nic mnie w tej książce nie zaciekawiło, nie zachwyciło. W kółko mielenie tego samego tematu. Mnóstwo opisów scen erotycznych, h... wie po co. Rozterki głównej bohaterki o byłych facetach, wiarołomnym narzeczonym, srogim ojcu, wtrącającej się we wszystko siostrze, wciąż i na nowo, do znudzenia. Odradzam.

 
2019-01-26 14:31:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku

Lubię książki autorki, naprawdę. Nie rozumiem, co tu się stało. Podejrzewam, że zwykła komercyjna chęć zarobienia pieniędzy, książka napisana na potrzebę świąt (ostatnio to modne, by polskie autorki wydawały książki na Boże Narodzenie, bo to się dobrze sprzedaje). Książka jest rozwleczona, dłużyzny straszne, bohaterowie w większości jacyś... głupawi? Ci młodsi, ci starsi już nie. Wszystko... Lubię książki autorki, naprawdę. Nie rozumiem, co tu się stało. Podejrzewam, że zwykła komercyjna chęć zarobienia pieniędzy, książka napisana na potrzebę świąt (ostatnio to modne, by polskie autorki wydawały książki na Boże Narodzenie, bo to się dobrze sprzedaje). Książka jest rozwleczona, dłużyzny straszne, bohaterowie w większości jacyś... głupawi? Ci młodsi, ci starsi już nie. Wszystko razem beznadziejnie infantylne, płytkie i głupiutkie. Chyba się więcej nie nabiorę na "świąteczną" lekturę.

pokaż więcej

 
2019-01-24 09:39:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Eulampia Romanowa (tom 2) | Seria: Seria z kobrą

Trochę mnie zmęczyła. Za dużo postaci, myliły mi się w trakcie czytania. Na plus oczywiście opisy szarej rosyjskiej rzeczywistości.

 
2019-01-19 21:47:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 3.3)

Jakie to było dobre! To była stara dobra Kossakowska, bo powiem szczerze tom pierwszy i drugi trąciły nudą. Z perspektywy tomu trzeciego widzę, że tom 1 i 2 możnaby śmiało scalić w jeden tom, ponieważ w trzecim było całkiem sporo skracania (ale nie na tym polega zarabianie na pisaniu książek, prawda?). Bez spoilerowania treści powiem tylko, że akcja ruszyła energiczniej, zarówno w wędrówce... Jakie to było dobre! To była stara dobra Kossakowska, bo powiem szczerze tom pierwszy i drugi trąciły nudą. Z perspektywy tomu trzeciego widzę, że tom 1 i 2 możnaby śmiało scalić w jeden tom, ponieważ w trzecim było całkiem sporo skracania (ale nie na tym polega zarabianie na pisaniu książek, prawda?). Bez spoilerowania treści powiem tylko, że akcja ruszyła energiczniej, zarówno w wędrówce dzielnej drużyny, jak i w Głębi. Pod koniec się popłakałam rzewnie z powodu Nefera (gdyby autorka tego nie wyprostowała to szczerze - więcej żadnej jej książki nie dotknęłabym kijem przez szmatę). Po przeczytaniu pozostał niedosyt, bo niby się wszystko wyjaśniło, ale jak dalej potoczy się życie w Królestwie... tak naprawdę nie wiadomo.

pokaż więcej

 
2019-01-12 17:30:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Plan Agaty (tom 1)

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Z jednej strony podobało mi się, że jedna z głównych bohaterek jeździ na wózku i jest pokazany jej sposób myślenia i patrzenia na różne sprawy. Druga główna bohaterka ma ciekawy pomysł na siebie, próbuje różnych prac i zawodów, by potem opisywać to na swoim blogu. Z drugiej strony - jakieś to wszystko było płytkie, żadnego pogłębienia. Rozmowy sióstr... Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Z jednej strony podobało mi się, że jedna z głównych bohaterek jeździ na wózku i jest pokazany jej sposób myślenia i patrzenia na różne sprawy. Druga główna bohaterka ma ciekawy pomysł na siebie, próbuje różnych prac i zawodów, by potem opisywać to na swoim blogu. Z drugiej strony - jakieś to wszystko było płytkie, żadnego pogłębienia. Rozmowy sióstr powierzchowne, tak naprawdę wszystko kręciło się wokół różnych facetów. Jako lekkie czytadełko dla odprężenia - jak najbardziej. Dla mnie to trochę za mało, zwłaszcza, że zauważam w obecnej polskiej literaturze obyczajowej za dużo takich lekkich czytadeł bez głębszej treści i jestem już tym trochę znużona.

pokaż więcej

 
2019-01-10 08:33:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Autor:

Czyta się szybko, akcja toczy się wartko, nie ma dłużyzn, finał emocjonujący. Ogólnie można powiedzieć, że książka jest niezła. Tutaj jeszcze Dan Brown nie przynudzał tak wściekle jak w "Początku". Co do głównego motywu czyli NSA - nie ma żadnego punktu odniesienia więc nie wiem, czy autor napisał totalne bzdury czy fakty. To natomiast, co mnie bardzo zirytowało, to postać głównej bohaterki,... Czyta się szybko, akcja toczy się wartko, nie ma dłużyzn, finał emocjonujący. Ogólnie można powiedzieć, że książka jest niezła. Tutaj jeszcze Dan Brown nie przynudzał tak wściekle jak w "Początku". Co do głównego motywu czyli NSA - nie ma żadnego punktu odniesienia więc nie wiem, czy autor napisał totalne bzdury czy fakty. To natomiast, co mnie bardzo zirytowało, to postać głównej bohaterki, Susan. Czytałam tę książkę już kilka razy i dopiero teraz zwróciłam uwagę, jaka to jest bezbarwna i mdła postać. Niby potężny umysł matematyczny, ale charakterologicznie kompletna mątwa i ameba. Są w tekście całe akapity w których bohaterka jedyne co jest w stanie zrobić to powtarzać jak echo zdania przedmówcy, albo siedzi na krześle gdzieś w kącie, bo w najbardziej krytycznym momencie poddała się emocjom zamiast użyć rozumu. Szefowa kryptologów jakoś mi w ciągu całej książki nie błyskała nadmiernym intelektem, wręcz przeciwnie - czasem zachowywała się jak gimnazjalistka na prochach. Dziwi mnie to, bo w innych książkach autora główne bohaterki, partnerujące R.Langdonowi były jednak i piękne i mądre.

pokaż więcej

 
2019-01-10 08:23:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 roku
Cykl: Francuskie zlecenie (tom 2)
 
Moja biblioteczka
723 157 670
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd