Miłosna szarlotka

Wydawnictwo: Replika

Miłosna szarlotka to zabawna książka, której lektura pozwoli z przymrużeniem oka spojrzeć na problemy stojące przed przyszłymi małżonkami. To obowiązkowa pozycja dla optymistów i łasuchów, nader apetyczna historia o miłości, przyjaźni i stereotypach.Czy wymarzyłaś już sobie swój ślub i weselea Jeżeli tak, to nie licz na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem...Apolonia przyjmuje oświadczyny Roberta i zaczyna się szaleństwo związanez przygotowaniami do tego najważniejszego dnia w życiu. Członkowie rodzin, szczególnie teściowe oraz przyjaciele a o odmiennych gustach i upodobaniach a mają swój obraz tej uroczystości, ale czy pokrywa się on z oczekiwaniami przyszłych państwa młodycha

Szczypta_Chilli | 2013-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 31 października 2013

Ta książka to taka typowa odpoczywajka, dobra na podróż autobusem czy pociągiem. Czyta się szybko, ale też bardzo szybko można zapomnieć o czym ta książka była. Ot taka sielankowa historyjka, w której wszystko układa się jak po maśle. Nie polecam, chyba, że komuś wpadnie przypadkiem w ręce tak jak mi i na przykład mimo wszystko umili podróż.

dorka | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Dobra, na jeden wieczór - bo tyle zajęło mi czytanie. Zabawna, dająca wytchnienie po ciężkim dniu. Pozwala odetchnąć po kolejnym thrillerze :)

Caroline | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Matko, jak ja się przy tym "dziele" namęczyłam. Niby tylko 200 stron, ale w połowie miałam ochotę już to odłożyć w cholerę, naprawdę ostatnią siłą woli przebrnęłam do końca (niestety już tak mam, że gdy coś zaczynam, muszę to skończyć). Wszystko było nie takie, jak trzeba. Nudna i banalna fabuła, infantylni do szpiku kości bohaterowie, wszystko przerysowane (nie wiem czy to miała być jakaś groteska i celowy zamiar czy też po prostu autorka nie nadaje się do pisania książek). Gdy matka pana młodego co chwila wpadała w histerię i powtarzała "czy ja nie mam prawa dać tylko dobrej rady?" to myślałam, że trafi mnie szlag. Pewne słowa i zwroty non stop się powtarzały, jeśli autorka posiada taki słaby zasób słów, niech sięgnie po słownik synonimów! Żaden bohater nie wzbudził we mnie ani krzty sympatii, cała akcja była spłaszczona i przesłodzona zarazem... Podsumowując: ta książka to dno i kilometr mułu! Dałam za nią tylko 4zł w sklepie internetowym i teraz w sumie się nie dziwię, dlaczego...

Małgorzata Chabzda | 2014-05-06
Przeczytana: 05 maja 2014

Książkę dostrzegłam w bibliotece. Zaintrygował mnie tytuł oraz opis. Lekka, z poczuciem humoru, przykuwająca czytelnika. Niestety szybko się kończy. Nie ma sensu żebym opisywała fabułę ponieważ trzeba ją po prostu przeczytać. Polecam.

wiolagg66 | 2013-12-22

Fajna książka chociaż mnie nie powaliła ;p

Anna | 2014-09-04
Przeczytana: 22 lipca 2014

A takie sobie tam wakacyjne czytadełko, a w zasadzie wszystkie trzy tej autorki, które przeczytałam. Zgrabnie napisane, niezobowiązujące, miejscami zabawne, lekkie, przyjemne i fajnie się czyta. I tylko potem nie da się niczego inteligentnie napisać, żeby w serwisie lubimyczytać.pl moją opinię można było uznać za wartościową.

czarna_zjawa | 2011-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2011

Książka w lekki i humorystyczny sposób przedstawia polskie realia dotyczące przygotowań do ślubu i wesela.
Poznajemy nie tylko perypetie młodej pary, ale również wszystkich osób czynnie zaangażowanych w przygotowania. Główna bohaterka, wraz z narzeczonym planuje skromny, kameralny ślub, bez tradycyjnego wesela z oczepinami i zapraszaniem wszystkich, nieznanych członków rodziny. Rodzina jednak ma inny pogląd na sprawę i w tajemnicy przed młodymi wciela swój plan w życie...

Książka lekka i przyjemna w odbiorze, czyta się ją szybko i w pewnych momentach, aż żal odłożyć ją na półkę :)

Ewelina | 2016-01-22

w trakcie czytania ponownie miałam okazję odetchnąć z ulgą, że sama zrezygnowałam z robienia wesela :D i dzięki temu ominęły mnie takie akcje, jakie opisuje zabawnie i z wdziękiem autorka :)

Edi | 2014-10-11
Przeczytana: październik 2014

tramwajowa lektura, ale przypomniała mi o tym, jak wielu chętnych do doradzania jest wśród rodziny i znajomych, zwłaszcza przed ślubem i weselem. Uszczęśliwianie państwa młodych na siłę też przerobiłam, więc uważam, że lektura oparta na faktach ;)

karolinka | 2011-01-11
Przeczytana: 2011 rok

Dalsze losy Apolonii, bohaterki "Gry o miłość". Tym razem głównym tematem są przygotowania do ślubu Poli z...Nie zdradzę z kim, żeby nie psuć Wam przyjemności czytania. Generalnie książkę czyta się lekko i przyjemnie. Polecam!