Mały światek

Small World
83-7120-558-9
powieść
Kamulka84

Kontynuacja "Zamiany". Szacowni profesorowie spotykają się na niezbyt owocnej konferencji naukowej. "Mały światek" akademicki krąży od zjazdu do zjazdu po całych świecie, zaplątany w przeróżne układy i konfiguracje. Intrygi i podchody służą jednemu - zdobyciu intratnej posady w UNESCO, na którą ostrzą zęby wszystkie małe i wielkie autorytety. Lodge nie byłby jednak sobą, gdyby nie spłatał im...

Lodge nie byłby jednak sobą, gdyby nie spłatał im przewrotnego figla...

Znakomita, przezabawna książka z nurtu "powieści uniwersyteckiej".

Klaudia17 | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

O tym, że przypadek nie zawsze jest przypadkiem, zwłaszcza, że zdarza się z wyjątkową częstotliwością. O obnażaniu literatury, o tym, że nie sama roznegliżowana książka jest piękna, ale sam proces rozbierania. O tym, że my planujemy, a Los się z nas śmieje. Tym głośniej, im bardziej skrupulatne są nasze plany. Polecam, jeśli ktoś ma czas i chęć na odrobinę refleksji zawartej w wyrafinowanym słowie. :)

Olala | 2010-05-12
Przeczytana: 2003 rok

Mam słabość do Lodge'a.Kupuję go z cały m "inwentarzem", więc ciężko być obiektywnym;-0

dolores | 2011-03-06

Podobało mi się, ale akurat czytałam po polsku, a tłumaczenie było tragiczne... gdyby nie to, byłoby więcej gwiazdek

Kej_C | 2014-01-28

czytana w oryginale, z zajęć na studium tłumaczy

Mariam | 2017-03-08
Olga | 2017-01-04