Co nowego w raju

Wydawnictwo: Rebis
Paradise News
83-7301-013-0
Kamil Szkup

"Raj na ziemi! Czyż nie chcesz tam pojechać?" - w myśl tego hasła grupa Anglików wyrusza na rajskie wczasy na Hawaje. Nie wszyscy jadą tylko odpoczywać: ojciec i jego dorosły syn wybierają się do umierającej krewnej, dwie nie najmłodsze przyjaciółki liczą na nowe znajomości, a antropolog kulturowy szuka potwierdzenia swoich hipotez na temat współczesnych funkcji wypoczynku. Zaskakujące sploty okoliczności uwikłają ich w najmniej spodziewane sytuacje, a niektórym nawet przewrócą życie do góry nogami.

Monika | 2017-05-23
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 2017 rok

Książka o miłości, przemianie, rozwoju emocjonalnym, duchowym, o wierze oraz można powiedzieć nowej religii jaką zdaje się być w obecnych czasach turystyka. Głównym bohaterem jest Bernard, były ksiądz, który utracił wiarę, jednakże nie może odnaleźć się również w „normalnym” świecie, w szczególności odnaleźć siebie, odnaleźć miłość. W związku z pewnymi zdarzeniami rodzinnymi wyjeżdża, z tatusiem, do raju, którymi zdają się być Hawaje. Jego perypetie, poprzeplatane z historiami pozostałych uczestników wycieczki, są słodko-gorzką opowieścią, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Nasz bohater dowiaduje się czym jest miłość, rozważa kwestię wiary, jej potrzeby w naszym życiu, dojrzewa pozostając wiernym swym zasadom. Jednocześnie autor bardzo ciekawie rozwija wątek postrzegania nowoczesnej turystyki jako religii dla mas. „Pielgrzymki” do miejsc znanych, słynnych (niekoniecznie związanych z miejscem kultu religijnego), odhaczanie rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć, bo nie...

Kamila | 2014-12-16
Przeczytana: listopad 2013

Fantastycznie czytało mi się "Co nowego w raju." Przyznam szczerze, że nie mogłam się oderwać. Książka bardzo wciąga i niesamowicie wpływa na wyobraźnię. Śledząc losy poszczególnych bohaterów czułam się jakbym oglądała serial, wszystko idealnie widziałam oczyma wyobraźni.

Myślę, że w trakcie czytania dobrze też zastanowić się nad tym czym właściwie jest tytułowy "raj" i na czym polega jego wartość.

Książka zachęciła mnie do przeczytania kolejnej pozycji Davida Lodge'a.

Ynka | 2017-05-23
Przeczytana: 20 maja 2017

Najlepsza powieść Davida Lodge'a z jaką miałam do czynienia - i pierwsza tego autora którą przeczytałam, już dosyć dawno temu. Teraz miałam przyjemność powrócić do znakomicie przedstawionych, pełnych życia bohaterów i ich perypetii. Wprawdzie przy "na powitanie zleją" nie ryczałam już ze śmiechu, a tylko parsknęłam cicho, ale "drugie czytanie" dostarczyło mi równie dużo przyjemnych wrażeń, co pierwsze. Znakomite poczucie humoru, świetne dialogi, interesujące przemyślenia, tragikomiczne sytuacje - to główne atuty tej książki. Powieść ciekawi, wciąga, bawi... i do ostatniej strony czyta się ją wyśmienicie. Super i jeszcze raz super. Bardzo polecam!

Andrzej Trza | 2018-05-30
Na półkach: Humor, Przeczytane