Odmieniec

Cykl: Światy Czarnoksiężnika (tom 1) | Seria: Biblioteka Fantastyki
Wydawnictwo: ALFA
Changeling
Iwona Magdalena

Wydziedziczony w niemowlęctwie syn zamordowanego Władcy Smoków zostaje zesłany do naszego świata. W końcu nadchodzi jednak chwila, gdy siły, które już raz zadecydowały o jego przeznaczeniu, muszą błagać wygnańca o powrót. Ma on spełnić rolę zbawcy świata czarów, któremu grozi los, jaki spotkał naszą Ziemię...

Oto wkraczacie do świata, którego już nigdy nie będziecie chcieli opuścić!

Iwona Magdalena | 2010-01-12
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Jedna z moich pierwszych książek fantasy, wyszperana gdzieś na bibliotecznej półce. Przekonała mnie do tego, że fantastykę czytać warto, więc chyba coś w niej musiało być niesamowitego. Przyjemna lektura.

Dzisiaj przedstawię wam kolejną pozycję fantasy godną wielokrotnego przeczytania. „Odmieniec” Rogera Zelaznego to pierwsze dzieło tego autora, które przeczytałam. Rozpoczęło ono moją fascynację tym pisarzem. Po siedmiu latach postanowiłam ponownie przeczytać ten tytuł i wiem, że sięgnę po niego jeszcze wiele razy.

Kochacie opowieści przepełnione magią, smokami i walecznymi bohaterami? Jeśli tak, jest to pozycja dla was! Powieść przedstawia historię wydziedziczonego za młodu i uwięzionego w świecie Ziemian (po tym jak zamordowano jego ojca) – syna Władcy Smoków. Nadszedł dzień, w którym ci, którzy skazali Pola Detsona na ten okrutny los, zmuszeni zostali by błagać go o powrót i ratunek. Czy prawowitemu dziedzicowi uda się ocalić świat czarów, przed losem, który spotkał Ziemię?

Jeśli macie dość mdłych i standardowych bohaterów, którymi dość często bywamy zarzucani – jest to kolejny powód by sięgnąć właśnie po tę pozycję. Oczywiście nie jest to ostatnia zaleta powieści „Odmieniec”....

Karol | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Z Zelaznym mam jak z Wolfe, to co przeczytałem ich jako pierwsze wgniotło mnie w fotel ( Aleja Potępienia, Sanie), a reszta ich książek ( jakie przeczytałem) jest dla mnie nudna.
Odmieniec tylko to potwierdził, czyta się i nic, pewnie zapomnę o niej za kilka dni.

MW600 | 2014-09-28

Jak na Zelaznego "Odmieniec" to taki średniak. O ile sam pomysł dawał autorowi szerokie pole do popisu, to przy wykonaniu widać, że skupił się on na szybkim prowadzeniu dość przewidywalnej akcji. A szkoda, bo motyw odmieńców w dwóch światach aż prosił się o rozwinięcie, na które autora "Pana Światła" stać było. Mimo tego, da się przeczytać - ot, trochę biegania, czarowania i starcia magii z techniką.

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

cariad | 2016-11-06