Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach

Okładka książki Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach Piotr Pawlukiewicz
Okładka książki Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach
Piotr Pawlukiewicz Wydawnictwo: Liberton religia
religia
Liberton
1998-01-01
1998-01-01
83-910699-0-7
Pawlukiewicz

Zawsze aktualne, szczególnie dla młodzieży....W czasach ideologii gender i gdy uczy się dzieci nawet w przedszkolu masturbacji ....

Wiem, że ksiądz Pawlukiewicz, pisząc tą książkę miał dobre intencje. Kiedyś tak samo jak on, wierzyłam w sens czekania z seksem do ślubu, w ogromną wagę dziewictwa. (Wmawiałam sobie nawet, że gwałt się nie liczy).
Dziś jednak uważam, że księża nie powinni pisać książek o seksie i ta publikacja jest tego najlepszym przykładem. W przeciwnym wypadku mogą poważnie zamieszać w życiu młodego człowieka. By to zobrazować, opowiem w skrócie moją historię.

Jako mała dziewczynka byłam molestowana, co odcisnęło się ogromną traumą na mojej psychice i trwałymi fetyszami na mojej seksualności.
Jako nastolatka padłam ofiarą perwersyjnego gwałtu. Konsekwencje tego zdarzenia były dla mnie straszne, przeżyłam to tak bardzo, że przez ponad 20 lat nie powiedziałam o tym nikomu ani słowa.
Drugim problemem stała się moja seksualność. Zostałam rozbudzona seksualnie jako mała dziewczynka, dlatego też przez całe dzieciństwo i wczesną młodość całe moje ciało wrzało od gorących pragnień, które uważałam za grzeszne.
Moja matka uczyła mnie, że z seksem trzeba czekać do ślubu, bo to grzech. Więc czekałam.

Kiedy miałam 20 lat, moją wspólnotę odwiedził ksiądz Pawlukiewicz i polecił swoją książkę
Kupiłam. Przeczytałam. Utwierdziłam się, ze postępuję słusznie. Teraz się meczę, ale za to po ślubie "będzie super". Z moim narzeczonym nie sprawdziliśmy się, bo uwierzyłam, że to zepsułoby wszystko.
Wzięliśmy ślub i wszystko aż do nocy było super. Do momentu gdy okazało się że już nam WOLNO uprawiać seks.
Zamiast super uniesień spotkało mnie zaskoczenie i żal. Nie nauczyliśmy się siebie, i wyglądało na to że zupełnie do siebie nie pasujemy.
W dodatku w kolejnych latach wciąż ciążyły na nas moje tajemnice z przeszłości.

O seksualności nie powinno się pisać nie mając o "tych sprawach" pojęcia.
Na samym końcu książki ksiądz opisuje relację młodego męża, po nocy poślubnej, która była niego jak i dla jego żony seksualną inicjacją.
-"jak było?" - pyta ksiądz.
-"no wie ksiądz..."
-"no właśnie nie wiem"
-"a no bo ksiądz nie wie. Było super".

Dlaczego więc ksiądz pisze książkę, o czymś, o czym nic nie wie?
Co powiedziałaby żona tego młodego mężczyzny? Czy umiał zadbać o to by czuła się spełniona? Czy dla niej również seks okazał się super?

Książka napisana bardzo luźnym stylem, dlatego czyta się ją tak, jakbyśmy byli u ks. Pawlukiewicza na herbatce. Hm... jest to nieduża pozycja, która treścią wcale nie zaskakuje, a jednak co nieco z niej zaczerpnęłam. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie i niezwykle dotknął, wzruszył rozdzialik o Bożym miłosierdziu, w tak dobitny sposób, jeszcze o nim nie słyszałam, ani nie czytałam. Polecam!

,,Porozmawiajmy spokojnie o tych sprawach...” to książka Ks. Piotra Pawlukiewicza, której kontynuacją jest cykl spotkań pod hasłem ,,Seks- poezja czy rzemiosło?”
Książka jest napisana z humorem, prostym językiem. Brak w niej moralizowania czy karcenia tych którzy zagubili się w swojej seksualności. Bo "ludzka rzeczą jest upadać lecz diabelska trwać w upadku" ważne jest więc żeby powstać z grzechu. Nie brakuje w książce przykładów ludzi, którzy mogą świecić przykładem w swej wstrzemięźliwości i oddaniu Bogu. Są także przykłady ludzi kochających się aż po grób. Książka bawi, uczy i wzrusza.

Przeczytałam niemalże jednym tchem. Autor jest niesamowity, ogromne poczucie humoru i umiejętność dosadnego pokazania tego co robimy źle, przy czym nie ma tu żadnego moralizatorstwa. Tak mnie wciągnęło,że poszukałam jego kazań w internecie - super polecam każdemu!

Bardzo lubię ks. Palukiewicza. Wiele zagadnień, które są poruszone w książce są powtórką z jego kazań, tych popularnych na yt:)

Zasłużone dziesięć
połknięta
zapamiętana

ta kłótnia pod krzyżem Jego i Jej:)

A.

Zasłużone dziesięć
połknięta
zapamiętana

ta kłótnia pod krzyżem Jego i Jej:)

A.

Dobrze się czyta i szybko.Zresztą nazwisko autora gwarantuje dobrą lekturę.

Dobrze się czyta i szybko.Zresztą nazwisko autora gwarantuje dobrą lekturę.

Uwielbiam ks. Piotra. Książka świetna, polecam każdemu katolikowi, nawet już tym starszym pokoleniom.

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

• Religia
  • Chrześcijaństwo
  • Chrześcijańskie
  • Rodzina

Dodaj cytat z książki Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach