Zaginiony książę

2004-01-01
2004-01-01
83-7389-493-4
Roman Honet
powieść dla dzieci i młodzieży

Powiem szczerze, że widząc ten wodospad negatywnych opinii byłam nastawiona dosyć sceptycznie, zwłaszcza jako fan twórczości autorki, ale pozycja ta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Fabuła jest ciekawa, postaci bardzo łatwe do polubienia i zrozumienia, mimo iż oryginalne. Patriotyczny klimat książki bardzo łapie za serce i przy ostatnich stronach ledwo powstrzymywałam łzy. Nie jest to może najwspanialsza lektura wszechczasów, ale zdecydowanie zasługuje na poświęcenie jej choć krótkiej chwili, zwłaszcza, że sama nie jest długa.

Piękna historia o sile przyjaźni oraz odwadze w dążeniu do celu.

Polecana dla młodych chłopców.

Piękna historia o sile przyjaźni oraz odwadze w dążeniu do celu.

Polecana dla młodych chłopców.

Po ciekawym "Zaczarowanym ogrodzie" historia opisana w tej książce wydaje się nie dość, że nieprawdopodobna to i niezbyt ciekawa.

To jedna z najpiękniejszych książek mojego dzieciństwa. Wspaniała opowieść o przyjaźni.

Frances Hodgson Burnett jest autorką jednej z moich najukochańszych książek z dzieciństwa jaką jest "Tajemniczy ogród". Z chęcią sięgnęłam po inne jej książki, jednak "Zaginiony książę" podobał mi się już dużo mniej. Historia biednego chłopca i jego kalekiego przyjaciela jest oczywiście pełna przygód i ponadczasowych prawd, jak to w bajkach dla dzieci bywa, brakuje jej jednak pewnej magii. Nie urzekła mnie opowieść o Samawii, Tajnym Stowarzyszeniu i zaginionym księciu. Wróciłam do niej dopiero po latach, jako dziecko nie przeczytałam jej ponownie ani razu.

Jak wszystkie książki autorki powieść bardzo mi się podobała. Gdy wróciłam do niej po latach może wydała mi się trochę zbyt nierealna i pompatyczna, ale i tak to jedna z najpiękniejszych książek mojego dzieciństwa.

Wspaniała książka z moich szczenięcych lat.

Wspaniała książka z moich szczenięcych lat.

Fajna

Fajna