Naprawić Polskę

Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-44-1
polityka, Polska
zbr

Dziś wygodniej jest płynąć z prądem. Zwłaszcza w polityce. Wygodnie jest mówić, że sytuacja jest zła. Mniej wygodnie jest podawać recepty. Najbardziej niewygodnie jest działać, ulepszać. Janusz Korwin-Mikke dał się poznać jako człowiek bezkompromisowy i o zdecydowanych poglądach. Wie, że jest źle, ale stwierdzenie to mu nie wystarcza. Szuka rozwiązań – skutecznych, nie popularnych. Polskę...

Dziś wygodniej jest płynąć z prądem. Zwłaszcza w polityce.

Polskę naprawdę da się naprawić.

| 2010-08-15

Miszcz cudownych recept powraca! Po tonie wypowiedzi JKM widać, że realnej władzy to on nigdy nie miał.

Krzysztof1993 | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Sądząc po tytule, na tych 259 stronach, powinienem dostać receptę na naprawę Polski. Kto zna Korwin-Mikkego, ten wie, że niezmiennie od kilkudziesięciu lat głosi te same poglądy. Niestety tytuł do tego zbioru został dobrany fatalnie. Oczywiście Janusz Korwin-Mikke nadal błyszczy intelektem, przenikliwością i żelazną logiką, demaskując szkodliwe pomysły światowej oraz rodzimej elity politycznej, przemycając jednocześnie pomiędzy wierszami pomysły odnośnie rozwiązywania pewnych problemów trapiących gospodarkę. Ale tych pomysłów jest mało, a o tym miała być wszak ta książka. Nie pozwoli mi to wstawić wysokiej oceny, ale felietony są dość wartościowe i godne przeczytania.

Vanyaquetta | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016