Naprawić Polskę

Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-44-1
polityka, Polska
zbr

Dziś wygodniej jest płynąć z prądem. Zwłaszcza w polityce. Wygodnie jest mówić, że sytuacja jest zła. Mniej wygodnie jest podawać recepty. Najbardziej niewygodnie jest działać, ulepszać. Janusz Korwin-Mikke dał się poznać jako człowiek bezkompromisowy i o zdecydowanych poglądach. Wie, że jest źle, ale stwierdzenie to mu nie wystarcza. Szuka rozwiązań – skutecznych, nie popularnych. Polskę...

Dziś wygodniej jest płynąć z prądem. Zwłaszcza w polityce.

Polskę naprawdę da się naprawić.

robina | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Ponieważ pokora to ostatnie, co można Korwin-Mikkemu zarzucić, zabierając się do lektury, należy się spodziewać, że roztropnością w wydawaniu sądów i prognoz raczej się on nie wykaże. Doskonałym przykładem jest ten właśnie zbiorek, w którym autor bez skrępowania nie tylko stawia diagnozy, ale i wieszczy. Z wielką pewnością siebie wypowiada się na szereg rozmaitych tematów - zawsze błyskotliwie, zawsze też w sposób, który zdradza, jak czarno-biała jest jego wizja świata.

Książka warta przeczytania jako ciekawostka, pełna płytkich „analiz”, być może trafnych, być może nie - ponieważ autor zdaje się być raczej showmanem niż myślicielem, próżno tu szukać argumentów na stawiane przez niego tezy. W każdym razie zabawnie jest móc dziś przeczytać jego prognozy sprzed 14 lat i zobaczyć, jak się one NIE sprawdziły.

| 2010-08-15

Miszcz cudownych recept powraca! Po tonie wypowiedzi JKM widać, że realnej władzy to on nigdy nie miał.

Krzysztof1993 | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Sądząc po tytule, na tych 259 stronach, powinienem dostać receptę na naprawę Polski. Kto zna Korwin-Mikkego, ten wie, że niezmiennie od kilkudziesięciu lat głosi te same poglądy. Niestety tytuł do tego zbioru został dobrany fatalnie. Oczywiście Janusz Korwin-Mikke nadal błyszczy intelektem, przenikliwością i żelazną logiką, demaskując szkodliwe pomysły światowej oraz rodzimej elity politycznej, przemycając jednocześnie pomiędzy wierszami pomysły odnośnie rozwiązywania pewnych problemów trapiących gospodarkę. Ale tych pomysłów jest mało, a o tym miała być wszak ta książka. Nie pozwoli mi to wstawić wysokiej oceny, ale felietony są dość wartościowe i godne przeczytania.

Kamil | 2017-04-16
Vanyaquetta | 2016-03-03