Szpon srebrnego jastrzębia

Tłumaczenie: Justyna Niderla
Cykl: Konklawe Cieni (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Talon of the Silver Hawk

Wśród ludzi z plemienia Orosinich każdy chłopiec musi przejść rytuał wejścia w dorosłe życie, dzięki któremu będzie mógł pojąć swe miejsce we wszechświecie i odkryje swe dorosłe imię. Kielianapuna musi przeżyć kilka dni na szczycie Shatana Higo, aż bogowie ześlą na niego wizję.

Deviusowaty | 2015-01-29
Przeczytana: 2008 rok

Pierwszy raz "Szpon Srebrnego Jastrzębia" przeczytałem jakoś w 2007 albo 2008 roku, wtedy po prostu zakochałem się w tej książce. Przedstawiony świat, bohaterowie i akcja bardzo mi zaimponowały. Teraz, po tych kilku latach sięgnąłem znowu po trylogię "Konklawe Cieni", która spokojnie leżała na mojej półce czekając na ponowne przeczytanie. Po raz kolejny się nie zawiodłem. Zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych książek fantasy, a Feist jest genialnym pisarzem w swojej dziedzinie.

Agnieszka | 2016-09-13
Na półkach: 2016, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2016

Ocena książki po okładce lub cenie bywa krzywdząca i często rozmija się z prawdą. Ocena książki po kilku stronach również.
"Szpon Srebrnego Jastrzębia" to lektura z półki "Poznaj mnie lepiej". Okładka może troszkę odstraszać, tytuł nie jest szczególnie chwytliwy, a pierwsze akapity raczej kołyszą do snu niż pobudzają wyobraźnię. Nie, to nie jest powód, by odłożyć książkę na półkę.
Raymond E. Feist to człowiek, który ma za sobą już sporo, jeśli chodzi o dorobek literacki. Wnioskuję po tytułach, że "Szpon..." to kontynuacja, nowa historia w tym samym uniwersum, dlatego warto byłoby przeczytać pozostałe, by móc w pełni ocenić możliwości autora.
W tej książce urzekają mnie pewne szczególiki stylistyczne, rzucające się w oczy wtedy, gdy ktoś skupi się na czytaniu, pamięta, co przeczytał i faktycznie chce zrozumieć tekst. Na przykład warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób rozpoczynają się rozdziały, bowiem jest to pewna prawidłowość, mianowicie na początku każdego jest krótkie zdanie...

michnar3 | 2014-03-18
Przeczytana: 15 marca 2014

Po przeczytaniu najnowszej książki Feista - ''U bram ciemności'' chciałem przeczytać kolejne części serii o Midkemii. Okazało się, że tego jest pełno. Wybrałem Konklawe Cieni, ponieważ nazwa ta pojawiała się w Sadze o wojnie demonów, a ja nie wiedziałem co to jest. Nie zacząłem od samego początku, tak jakoś możliwe, że także przez długość. Po prostu na czytniku czyta się trochę inaczej - wolę czytać krótsze e-booki. Myślę jednak, że z czasem przeczytam w wersji elektronicznej wszystkie pozostałe 20. powieści Feista z świetnego uniwersum.

Totek9996 | 2015-01-29

Po tym autorze zdecydowałem się czegoś lepszego. Okropnie nudne. Tępy główny bohater i słaba fabuła. Bardzo słaba książka, ale są gorsze

Cosik | 2013-09-30

Początkowo książka wydała mi się nudna, ale z każdym kolejnym rozdziałem wciągała mnie coraz bardziej.

APAP | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 30 września 2011

Przewidywalna fabuła, ale wciąga.

Bamboocha | 2016-11-06
tomaprzem | 2016-09-20