Odpryski strzaskanej korony

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Saga o wojnie z wężowym ludem (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Shards of a Broken Crown
powieść, fantasy,
hunter

Choć demona unicestwiono, a nieprzyjaciół odparto, mieszkańcom Królestwa nie dano zażywać owoców pokoju. Po inwazji Króla Demonów niemal całą Midkemię pokrywają ruiny i zgliszcza, zginęło wielu ludzi... a wśród nich i dzielny James, diuk Krondoru. A jednak, gdy wszyscy zabierają się do odbudowy, z popiołów wojny wyłania się nowa groźba: dowództwo nad resztkami sił najeźdźców obejmuje ambitny generał Fadawah - niedawny naczelny wódz sił Szmaragdowej Wiedźmy. Ująwszy armię w karby, zamierza na rumowisku, jakim się stały Zachodnie Dziedziny, zbudować własne imperium. Dwóch młodzików, Jimmy i Dash, staje przed niemal niewykonalnym zadaniem. Mają zebrać klejnoty i resztki strzaskanej ongiś korony i przywrócić Królestwu jego dawną świetność.

źródło opisu: Zysk i S-ka

Nahya | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Nie najlepsza z cyklu, ale typowa dla Feista. Wydaje mi się, że im więcej jego książek czytam, tym bardziej przewidywalne się stają. Mimo wszystko lektura przyjemna, polecam :)

Yutek | 2017-05-05
Klata | 2017-03-26