Zakupy moja miłość

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cykl: Zakupoholiczka (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki
Shopaholic & sister
8373919112
zakupoholizm, komedia
Klaudia

Inne wydania

Zakupy są jak hazard, a najwyższą stawką jest-limit karty kredytowej. Becky Bloomwood sądziła, że małżeństwo z Lukiem będzie jak pudełko czekoladek - słodkie i pełne niespodzianek. Ale rzeczywistość okazuje się niezupełnie taka, jak sobie wymarzyła. Podczas trwającej dziesięć miesięcy podróży poślubnej Becky kupiła kilka drobiazgów po naprawdę okazyjnej cenie, ale przypadkiem zapomniała o tym powiedzieć Lukeowi. Teraz ich konto jest poważnie nadszarpnięte, Becky nie ma pracy i musi się trzymać ustalonego przez męża budżetu. Koszmar! Aż tu nagle okazuje się, że Becky ma siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Ale czy to możliwe, aby siostra Becky Bloomwood, w której płynie ta sama krew, była dusigroszem?!

myślnik | 2013-10-15
Przeczytana: 2006 rok

Parę lat temu na rynku książek,wiodło prym poczucie humoru.
I to takie,które wydobywa się chichotem gdzieś z głębi człowieka.
Nie było tylko zabawne samo w sobie,puste i bez znaczenia.
Pełne moralizacji,pełne wartości,które powinno się cenić w życiu.

Becky i jej zakupowe "drobiazgi".
Mąż,który nie do końca rozumie,że te wszystkie rzeczy są konieczną koniecznością.
Siostra,która pojawia się całkiem niespodziewanie.
I problem z limitem na kartach kredytowych.

Przepełniona - jeśli chodzi o zakupy.
Urocza,ciągle nierozumiana,zakręcona na punkcie wszystkiego co piękne i drogie,na ścieżce do poznania siostry,która jest całkiem,całkowicie,nieobliczalnie i niewyobrażalnie inna od Becky.

Mądra,prawdziwa i zabawna - wszystko co powinna mieć w sobie dobra książka na poprawę nastroju.

keys | 2012-12-17

Zabawna, ciepła i dająca wytchnienie po dniu pracy książka:)

Jaśmina | 2013-05-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Czwarta część przygód zakupoholiczki, Becky Bloomwood (a druga wydana w Polsce).
Becky z Lukiem wracają z długiej, wspaniałej podróży poślubnej i znów muszą stawić czoło codzienności i... długom. Na dodatek okazuje się, że Becky ma siostrę, o której wcześniej nic nie wiedziała, a która wyraźnie za nią nie przepada, znów miesza w interesach Luke'a, a przyjaciele nie znajdują dla niej czasu. Becky musi więc walczyć o coś więcej niż przepiękną torebkę Angel.
Opowieść o tym, że są ważniejsze rzeczy niż zakupy, ale.. jak już się je kocha, to inni też to w końcu zaakceptują;)
Dla wszystkich fanów szalonych bohaterek.

Kontynuacja losów bohaterów z książki: Wyznania zakupoholiczki.
Becky Bloomwood powraca, więc czas na zakupy unlimited!
Zakupy są jak hazard, a najwyższą stawką jest limit karty kredytowej. Becky Bloomwood sądziła, że małżeństwo z Lukiem będzie jak pudełko czekoladek- słodkie i pełne niespodzianek. Ale rzeczywistość okazuje się niezupełnie taka, jak sobie wymarzyła. Podczas trwającej dziesięć miesięcy podróży poślubnej Becky kupiła kilka "drobiazgów" po naprawdę okazyjnej cenie, ale przypadkiem zapomniała o tym powiedzieć Luke'owi. Teraz ich konto jest poważnie nadszarpnięte, Becky nie ma pracy i musi trzymać się ustalonego przez męża budżetu. Koszmar! Aż tu nagle okazuje się, że Becky na siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Ale czy to możliwe, aby siostra Becky Bloomwood, w której żyłach płynie ta sama krew, była dusigroszem?

Alicja | 2010-04-01

Rozbawila mnie do lez:-) Becky, ktora probuje oszczedzac i byc eco-friendly.

Czarny_Turmalin | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 lipca 2014

Będzie to świeża recenzja, gdyż książkę skończyłam czytać dosłownie kilka chwil temu.
Powinnam zacząć od tego, dlaczego po nią sięgnęłam, lecz nie niestety wiem. Może dlatego, że lubię czytać o problemach, których sama nie mam i najprawdopodobniej nigdy ich nie będę miała?
Książka nie jest arcydziełem literatury, lecz przyjemnie się ją czyta. Opowiada o problemach młodej mężatki - Becky Brandon. Dziewczyna ma problem, ponieważ nie żyje w realnym świecie. Kocha zakupy, bezsensowne wydawanie pieniędzy i nawet nie wie, kiedy doprowadza swój budżet do ruiny.
Utwór jest pełen zwrotów akcji, a narracja pierwszoosobowa ułatwia czytanie.
Przyjemny utwór, polecam.

Maromira | 2015-05-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Książkę znalazłam przypadkowo, nie oczekując po niej zbyt wiele. Taka do odstresowania się. I choć nie czytałam poprzednich części, niemalże natychmiast się wciągnęłam. Z miejsca polubiłam Becky i Luka. O dziwo Becky nie irytowała mnie, mimo że z opisu wynikało, że powinna. Jej perypetie i poczynania jedynie wywoływały uśmiech na mojej twarzy.
Choć morał jest bardzo płytki, to warto sięgnąć po nią dla relaksu i by przekonać się, jak bardzo można być upartym i zdeterminowanym.
Tylko dlaczego polska okładka jest taka brzydka?

ewelina136 | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, Komedia
Przeczytana: 01 lipca 2013

Potrzebowałam lektury lekkiej, przyjemnej i "odmóżdżającej", by zapomnieć o troskach i kłopotach życia codziennego. Udało się...znalazłam. Podczas czytania uśmiałam się do łez, a co najważniejsze książka ta natchnęła mnie pewnym pomysłem, którego od dawna szukałam. I choć już nie należę do młodzieży, do której ta pozycja jest szczególnie kierowana, nie żałuję, że ją przeczytałam. Być może w niedalekiej przyszłości sięgnę po pierwszą część przygód Becky ("Wyznania zakupoholoczki").

Tiger | 2012-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2012

Czytałam... czytałam.. czytałam..
Nie "jednym tchem",ale było coś, co sprawiało,iż nie mogłam się oderwać od tej książki.
Według mnie cytat,który pasuje do głównej bohaterki:
"Po prostu walcz...
I nigdy się nie poddawaj, walcz o to na czym Ci zależy,
A gdy padniesz to powstań zamiast rezygnować,
Gdy widzisz że ktoś upada to Go wesprzyj bo jak Ty się wyłożysz to nikt nie poda Ci ręki." [www.cytaty.info]

POLECAM KSIĄŻKĘ

Monika | 2013-05-29
Przeczytana: 29 maja 2013

Książkę przeczytałam po angielsku. Zaledwie trzy dni zajęło mi jej przeczytanie. Przyjemna, zabawna i urocza historia. Becky trochę irytowała mnie swoim zachowaniem, ale na koniec końców kobieta nie okazała się taka zła. Cieszę się z powodu jej szczęśliwego związku z Luke'iem'.