Zakupoholiczka i siostra

Cykl: Zakupoholiczka (tom 4)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Shopaholic and Sister
Sandra

Co to za podróż dookoła świata podczas miesiąca miodowego, jeśli nie można kupić osobliwej pamiątki i przywieźć jej do domu? Na przykład dwudziestu jedwabnych sukni znalezionych w Hongkongu. Albo ręcznie rzeźbionego stołu (z dziesięcioma krzesłami) ze Sri Lanki. I ogromnych drewnianych żyraf z Malawi. Becky i Luke właśnie wrócili z podróży poślubnej. Świeżo upieczony mąż zakupoholiczki jest...

Becky i Luke właśnie wrócili z podróży poślubnej. Świeżo upieczony mąż zakupoholiczki jest wściekły. Pamiątki, które zajęły aż dwie ciężarówki, teraz zaśmiecają ich poddasze, a rachunki za nie są horrendalnie

źródło opisu: soniadraga.pl

źródło okładki: soniadraga.pl

myślnik | 2013-10-15
Przeczytana: 2006 rok

Parę lat temu na rynku książek,wiodło prym poczucie humoru.
I to takie,które wydobywa się chichotem gdzieś z głębi człowieka.
Nie było tylko zabawne samo w sobie,puste i bez znaczenia.
Pełne moralizacji,pełne wartości,które powinno się cenić w życiu.

Becky i jej zakupowe "drobiazgi".
Mąż,który nie do końca rozumie,że te wszystkie rzeczy są konieczną koniecznością.
Siostra,która pojawia się całkiem niespodziewanie.
I problem z limitem na kartach kredytowych.

Przepełniona - jeśli chodzi o zakupy.
Urocza,ciągle nierozumiana,zakręcona na punkcie wszystkiego co piękne i drogie,na ścieżce do poznania siostry,która jest całkiem,całkowicie,nieobliczalnie i niewyobrażalnie inna od Becky.

Mądra,prawdziwa i zabawna - wszystko co powinna mieć w sobie dobra książka na poprawę nastroju.

keys | 2012-12-17

Zabawna, ciepła i dająca wytchnienie po dniu pracy książka:)

Zakładka | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Zdecydowanie, jest to jedna z moich ulubionych autorek. Choć przed ta książką miałam styczność z tylko dwiema tej autorki, to już wtedy wiedziałam, że będę dązyć do przeczytania wszystkich. I tak oto ta trafiła w moje ręce. Czy warto było się za nią zabrać? Już piszę!

Becky jak się okazuje znów szaleje! Ale w bardzo pozytywnym sensie. Po cudownej podróży poślubnej, nasza bohaterka musi z powrotem powrócić do normalnego życia. I jak się pewnie wszyscy domyślają, nie było to dla niej łatwe. Kobieta przyzwyczajona do wygód i łatwego życia oraz ciągłych przygód, rozpoczyna nowe życie. Jest nim rola żony. Jak się pewnie również domyślacie, to także nie przyszło jej łatwo.

Jak to zwykle bywa z Becky, nigdy nie jest nudno. Tak też w tej historii nie obyło się bez przygód. Bo jak to zwykle bywa. nasza bohaterka uwielbia wszystko ulepszać. Zawsze stara się wszystko zrobić jak najlepiej. Niestety bywa zapominalska I często nie pomyśli o tym by poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. A...

To siódma książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię twórczość pisarki.
„Zakupoholiczka i siostra” czyta się dobrze. Główną bohaterką jest Rebecca znana już z poprzednich części. Nadal uzależniona od zakupów. Poznaje ona swoją siostrę – Jessicę. Ona jest zupełnie inna od niej. Nie lubi za bardzo zakupów, woli oszczędzać. Rebecca uważa ją za nudną, pozbawioną poczucia humoru. Stopniowo jednak poznają się lepiej. Pewna wyprawa w góry wszystko zmienia. Co z tego wyniknie? Polecam przeczytać.

Jaśmina | 2013-05-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Czwarta część przygód zakupoholiczki, Becky Bloomwood (a druga wydana w Polsce).
Becky z Lukiem wracają z długiej, wspaniałej podróży poślubnej i znów muszą stawić czoło codzienności i... długom. Na dodatek okazuje się, że Becky ma siostrę, o której wcześniej nic nie wiedziała, a która wyraźnie za nią nie przepada, znów miesza w interesach Luke'a, a przyjaciele nie znajdują dla niej czasu. Becky musi więc walczyć o coś więcej niż przepiękną torebkę Angel.
Opowieść o tym, że są ważniejsze rzeczy niż zakupy, ale.. jak już się je kocha, to inni też to w końcu zaakceptują;)
Dla wszystkich fanów szalonych bohaterek.

Kontynuacja losów bohaterów z książki: Wyznania zakupoholiczki.
Becky Bloomwood powraca, więc czas na zakupy unlimited!
Zakupy są jak hazard, a najwyższą stawką jest limit karty kredytowej. Becky Bloomwood sądziła, że małżeństwo z Lukiem będzie jak pudełko czekoladek- słodkie i pełne niespodzianek. Ale rzeczywistość okazuje się niezupełnie taka, jak sobie wymarzyła. Podczas trwającej dziesięć miesięcy podróży poślubnej Becky kupiła kilka "drobiazgów" po naprawdę okazyjnej cenie, ale przypadkiem zapomniała o tym powiedzieć Luke'owi. Teraz ich konto jest poważnie nadszarpnięte, Becky nie ma pracy i musi trzymać się ustalonego przez męża budżetu. Koszmar! Aż tu nagle okazuje się, że Becky na siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Ale czy to możliwe, aby siostra Becky Bloomwood, w której żyłach płynie ta sama krew, była dusigroszem?

Alicja | 2010-04-01

Rozbawila mnie do lez:-) Becky, ktora probuje oszczedzac i byc eco-friendly.

Tiger | 2012-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2012

Czytałam... czytałam.. czytałam..
Nie "jednym tchem",ale było coś, co sprawiało,iż nie mogłam się oderwać od tej książki.
Według mnie cytat,który pasuje do głównej bohaterki:
"Po prostu walcz...
I nigdy się nie poddawaj, walcz o to na czym Ci zależy,
A gdy padniesz to powstań zamiast rezygnować,
Gdy widzisz że ktoś upada to Go wesprzyj bo jak Ty się wyłożysz to nikt nie poda Ci ręki." [www.cytaty.info]

POLECAM KSIĄŻKĘ

Czarny_Turmalin | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 lipca 2014

Będzie to świeża recenzja, gdyż książkę skończyłam czytać dosłownie kilka chwil temu.
Powinnam zacząć od tego, dlaczego po nią sięgnęłam, lecz nie niestety wiem. Może dlatego, że lubię czytać o problemach, których sama nie mam i najprawdopodobniej nigdy ich nie będę miała?
Książka nie jest arcydziełem literatury, lecz przyjemnie się ją czyta. Opowiada o problemach młodej mężatki - Becky Brandon. Dziewczyna ma problem, ponieważ nie żyje w realnym świecie. Kocha zakupy, bezsensowne wydawanie pieniędzy i nawet nie wie, kiedy doprowadza swój budżet do ruiny.
Utwór jest pełen zwrotów akcji, a narracja pierwszoosobowa ułatwia czytanie.
Przyjemny utwór, polecam.

Dominika | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Zakończenie godne przeczytania kolejnej części.