Cormyr

Cykl: Cormyr (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Cormyr
838737671X

Epicka walka rodziny... i narodu. Cormyrem od jego powstania, przez półtora tysiąca lat, rządził ród Obaskyrów. Teraz król Cormyru, Azoun IV, leży na łożu śmierci, a sępy krążą w nadziei na zdobycie tronu dla siebie. Na tle kryzysu państwa, odkrywa się historia Leśnego Królestwa, nie opowiedziane wcześniej dzieje narodu, jego władców i magów.

Slavis | 2017-02-04

Podobnie jak w przepadku Evermeet, akcja bieżąca przeplata się z rozdziałami, które obrazuję ważne momenty w historii Cormyru. I to w sumie one są najciekawszą częścią książki, pozwalającą lepiej zrozumieć specyfikę tego kraju i rządzące nim tradycje. Sama fabuła "teraźniejsza", jest dosyć zwyczajna, ale bardzo zyskuje na głębi dzięki odniesieniom do historii - w ten sposób spoglądamy na pojawiające się w niej postacie z zupełnie innego punktu widzenia.

Muszę przyznać, że o ile wcześniej nie traktowałem tego władztwa w świecie Zapomnianych Krain zbyt poważnie, o tyle po przeczytaniu tej książki oddaję im należny szacunek, choć osobiście nadal o wiele bardziej ciekawe wydaje mi się Thay i rządzący nim Czerwoni Czarnoksiężnicy.

Dla wielbicieli uniwersum Zapomnianych Krain będzie to cenna pozycja pozwalająca lepiej zrozumieć jedne z ważniejszych "dobrych" państw w Faerunie.

Iselor | 2010-09-10

Świetny wstęp, opisujący przejmowanie władzy w Cormyrze najpierw przez elfy od smoków, później przez ludzi od elfów, Sama jednak dalsza część książki - dzieje rodziny królewskiej rządzącej Cormyrem - to istna katastrofa, po prostu gniot.

galek7 | 2012-03-29
Przeczytana: 2012 rok

Nie czyta się tej książki najgorzej, jednak dla mnie trochę poplątania z pomieszaniem. Wątki bardzo mało ze sobą związane, mam wrażenie, że jakbym nie przeczytał rozdziałów opisujących "dawne dzieje" wiele z fabuły bym nie stracił. Za dużo stron, przez co człowiek sam nie wie, kto jest kim...

Marcind | 2012-09-19

Kolejna książka ze świata Forgotten Realms po którą można spokojnie sięgnąć.

13bpm | 2012-12-25

Bardzo nudna