World of WarCraft: Ostatni strażnik

Okładka książki World of WarCraft: Ostatni strażnik Jeff Grubb
Okładka książki World of WarCraft: Ostatni strażnik
Jeff Grubb Wydawnictwo: Insignis Cykl: WarCraft (tom 3) Seria: Blizzard Legends fantasy, science fiction
WarCraft (tom 3)
2004-01-01
2002-12-01
9788366071964
Dominika Repeczko

Okładka książki Kobold Guide to Worldbuilding, Volume 2 Keith Baker, Tobias S. Buckell, Banana Chan, Kate Elliott, Shanna Germain, Jeff Grubb, Gabe Hicks, Rajan Khanna, Ken Liu, Monty Martin, Kelly McLaughlin, Coral Alejandra Moore, Veronica Roth, Michael E. Shea, Gail Simone, Andrea Stewart, James L. Sutter, Ashley Warren
Kobold Guide t... Keith Baker, Tobias...
Okładka książki Duchy Askalonu Matt Forbeck, Jeff Grubb
Duchy Askalonu Matt Forbeck, Jeff ...
Okładka książki d20 Modern. Podręcznik źródłowy Jeff Grubb, Rich Redman, Charles Ryan, Bill Slavicsek
d20 Modern. Po... Jeff Grubb, Rich Re...

Rynek książek w Polsce zmienił się na przełomie kilkunastu lat. Widać poprawę, jeśli chodzi o książki bazujące na tematyce gier, ale nadal jest to kropla w morzu potrzeb graczy, którzy marzą, by poczytać więcej ciekawych historii po przejściu swojej ulubionej gry. Cieszy mnie, że Insignis postanawia pomalutku sprzątać i wydawać starsze, już niedostępne na naszym rynku tytuły. Kolejnym jest Ostatni Strażnik, którego miałem już ochotę dawno przeczytać, ale nie pokusiłem się sięgnąć do Allegro i za 150 zł kupić jeden ze starszych egzemplarzy. Zapraszam na powrót do historii wraz z kolejnym odcinkiem Biblioteczki Gracza #49, w którym opowiem o drugim wydaniu Ostatniego Strażnika.

Jeff Grubber na kartkach książki Ostatni Strażnik przedstawia nam losy wielkiego maga ziem Azeroth, niejakiego Medivha, oczami jego ucznia Khadgara. Patrzymy jak z młodego studenta magii, Khadgar, staje się magiem, który zostaje zmuszony ponieść wielką ofiarę, by ochronić mieszkańców swego państwa. Poznajemy powody wypaczenia Medivha, jak i przyczyny jego zdrady, które okazują się zaplanowane i wpisane w jego życie jeszcze przed narodzinami. Obserwujemy losy innego czarnoksiężnika Gul'dana, który przygotowuje inwazje orków, a także pokierujemy obroną u boku króla Llane i samego wielkiego rycerza Lothara.

Najlepsza powieść z Universum Warcraft-a z pierwszego okresu.
Świetny nastrój oraz tajemniczość bohaterów.

Najlepsza powieść z Universum Warcraft-a z pierwszego okresu.
Świetny nastrój oraz tajemniczość bohaterów.

Przeczytana po "Narodzinach Hordy" i w porównaniu z tamtą książka, ta jest bez szału. Nie ma dużo akcji, bardziej skupienie na historii uniwersum i wyjaśnieniu kim był Medivh.

Na pewno warto przeczytać dla zaznajomienia się z pewnymi faktami z uniwersum, jednak była to chyba najmniej ciekawa historia z tych, które czytałem i nie poleciłbym jej na start przygody ze światem Warcrafta.

W mojej opinii książka nudna, mocno przeciętna. W porównaniu do poprzedniej (Narodziny Hordy - według chronologii, którą przyjąłem) wypada słabo. Momentami ciężko było przebrnąć do ostatniej strony.
Odhaczona... i z tego się cieszę, mogę przejść do kolejnego tomu ;)

Odhaczona... i z tego się cieszę, mogę przejść do kolejnego tomu ;)

Przez większość stron męcząca i nudna. Chciałem dowiedzieć się czegoś o świecie Warcrafta z książek i dowiedziałem się, że to nie dla mnie

Świetna fantastyka. Genialne relacje miedzy bohaterami, jako ucznia i nauczyciela. Fajnie przedstawiona magia i lokacje. Jedna z najlepszych książek uniwersum Warcraft'a.

Mimo że znałem zakończenie z innych źródeł to książkę przeczytałem prawie na raz, super klimat polecam każdemu fanowi uniwersum Warcraft'a

Jest to moja ulubiona część z całej serii World of Warcraft. Wciągająca i przewrotna fabuła z fantastycznym zakończeniem. Cieszę się szczególnie z faktu, iż została ona przywrócona na rynek, ponieważ jeszcze nie tak dawno jedynie garstka osób mogła ją przeczytać. Mam nadzieję, że już niedługo dostępne będą również tytuły takie jak "Dzień smoka" oraz "Władca klanów".

jeśli jesteś fanatykiem gry WoW albo lubisz ten klimat to książka zainteresuje Cię na pewno. nie tak obstawiałem zakończenie ale warto zabrać sie za ten egzemplarz, polecam. coś co fascynuje od początku i nie odpuszcza aż nie zakończysz tej powieści...

2020

2020