Księga tajemnic. Nadnaturalne zjawiska wokół nas

Okładka książki Księga tajemnic. Nadnaturalne zjawiska wokół nas praca zbiorowa
83-88243-07-1
Praca zbiorowa
zagadki historia przeszłość tajemnice

Na półkach: , , , , , ,

Zbiór tajemnic, dziwactw, legend i mitów oraz paranormalnych zjawisk. Polecam każdemu jak ktoś zaczyna interesować się takimi tematami lub jeszcze nigdy nie czytał w tej kategorii żadnej dokumentalnej książki. Jest to zbiór posegregowany epokami i krótko opisane. Nie znajdziecie tutaj szczegółowych opisów na konkretny temat tylko zwięzłe informacje.
Oprawa książki bardzo ładna i sporo zdjęć w środku.
Ja osobiście dostałam kiedyś jako dziecko, kiedy to poprosiłam rodziców pod choinkę o "księgę zaklęć dla czarownic" :) Nie tego oczekiwałam, ale jak dostałam w swoje łapki to byłam zachwycona.

Oprawa książki bardzo...

„Księga tajemnic” to niezwykle masywna książka w nietypowym podłużnym formacie, naszpikowana ogromną ilością przeróżnych ilustracji. Miłośnicy niewyjaśnionych zjawisk paranormalnych, różnych niezwykłych osobistości, tajemniczych zwierząt lub stworzeń i trudnych do wyjaśnienia wydarzeń odnajdą w tej książce prawdziwą kopalnię informacji.

Jak na takie masywne kompendium czyta się je w miarę wygodnie. Edytorzy postarali się podczas formatowania, choć musiałam się do tej czcionki na początku przyzwyczaić. Zagadnienia zostały starannie ułożone w kolejności chronologicznej, choć oczywiście odbiegano od ram czasowych, jeśli temat tego wymagał. Niestety ten suchy styl pisarski nie nastroił mnie zbytnio pozytywnie do tej książki, ale trzeba autorom mimo wszystko przyznać, że podchodzili poważnie do przedstawienia danego tematu. Nie obyło się też bez podważania wiarygodności różnych relacji czy teorii. Zawsze należy zachować przy takich tematach ostrożność i rozsądek, czego nie można twórcom haseł odmówić.

Zagadnienia były naprawdę różnorodne i przedstawione w sposób wyczerpujący. Wiele tematów i nazwisk przewijało się też w innych książkach, które gdzieś w przeszłości czytałam. Jak dla mnie najciekawsze tajemnice stanowiły oczywiście te, które jeszcze czekają na logiczne wyjaśnienie. Czy byłam na końcu znużona tym całym paranormalnym kramem? Może trochę samą książką, ale temat chyba mi się nigdy nie znudzi.

Jak na takie masywne kompendium...

Mistrzostwo Świata w nudnym i bardzo obiektywnym opisywaniu tego typu zjawisk.

Mistrzostwo Świata w nudnym i bardzo obiektywnym opisywaniu tego typu zjawisk.

Bardzo ciekawa książka opisująca zjawiska paranormalne i inne nie wytłumaczone historie potwierdzone ilustracjami i zdjęciami z danych czasów. Jeśli ktoś nie czytał to gorącą polecam ;) naprawdę warto wydac na nią te parę groszy.

Książka na prawdę dobra. Wiele ciekawych legend i mitów. Świetne zdjęcia, rysunki itd. Godna uwagi.

• - Parapsychologia
  • Domowe 📚