Uprowadzenie

Wydawnictwo: Pol-Nordica
Bergtatt
samotność, miłość, uczucie
Ettelea

Z okładki: Liv, młoda dziewczyna przemieniająca się powoli w dorosłą kobietę, jest osobą skłonną do samotności. Jej wrażliwa artystyczna natura sprawia, że Liv chętnie chroni się w nierealnym świecie swej bujnej wyobraźni. Opowiada też o nim rodzinie i rówieśnikom, gdy więc zdarza się prawdziwe nieszczęście, nikt jej nie wierzy. Wtedy jednak pojawia się w okolicy nieznajomy mężczyzna, w którym...

Z okładki:
Liv, młoda dziewczyna przemieniająca się powoli w dorosłą kobietę, jest osobą skłonną do samotności. Jej wrażliwa artystyczna natura sprawia, że Liv chętnie chroni się w nierealnym świecie swej bujnej wyobraźni. Opowiada też o nim rodzinie i rówieśnikom, gdy więc zdarza się prawdziwe nieszczęście, nikt jej nie wierzy. Wtedy jednak pojawia się w okolicy nieznajomy mężczyzna, w którym zakochują się natychmiast wszystkie dziewczyny. Ale on widzi tylko Liv...

Izoldka | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

W przeciwieństwie do książki Margit Sandemo, którą przeczytałam wcześniej ("Zły sen"), "Uprowadzenie" jest naprawdę dobre! Ciekawy pomysł, wiele przygód i nagłych zwrotów akcji, sympatyczni główni bohaterowie. Książka wciągająca, którą można przeczytać jednym tchem. Lekki romans, bardziej dla nastolatek, chociaż myślę, że starsze dziewczyny również chętnie powrócą do czasów pierwszych miłości ;-)

Dortek | 2014-02-02
Przeczytana: 05 maja 2013

Kolejna ciekawa część. Podoba mi się styl pisania autorki. Mam wrażenie, że nie ma w książce żadnego zbędnego słowa. Stąd też wartka akcja = szybkie przewracanie małych stron.

Aleksandra | 2012-11-26
Przeczytana: 2004 rok

Czytałam tę książkę jako nastolatka i bardzo urzekła mnie ta opowieść.

Ana-chan | 2012-05-09
Przeczytana: 06 maja 2011

Kolejna książka z serii Opowieści Margit Sandemo w której pojawia się tajemnica do rozwiązania, dodatkowo ładnie opisana przygoda głównej bohaterki.

godsmaczka | 2013-08-20
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Nie najwyższych lotów, infantylne w słowach, ale całkiem ciekawe jako przygodówka. Średniawka narracyjna, która jednak wciąga fabułą. Jak się oko przymruży solidnie xD

Irena | 2010-06-12

Opowieści 08

Angie | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

Czytałam tę książkę jak miałam ok 12 lat i nawet mnie zainteresowała, teraz, po tylu latach, już rozumiem dlaczego, rzeczywiście wydaję mi się napisana przez 12 latkę. Bardzo infantylna wg mnie, osobiście nie polecam.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 12 lipca 2006