Okładka książki Klątwa Prometeusza

powieść, agent, szpieg, spisek
typ
papier
dona
6.79 (313 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Nick Bryson jest najlepszym agentem operacyjnym Dyrektoriaru – supertajnej agendy wywiadowczej rządu USA, o której istnieniu wie tylko garstka wybranych osób, dopuszczonych do tajemnicy. Po powrocie z kolejnej, zakończonej fiaskiem misji w Tunezji, zostaje przez swojego szefa wysłany na przymusową emeryturę. Pod zmienionym nazwiskiem obejmuje posadę wykładowcy na wydziale historii w małym college'...

Pod zmienionym nazwiskiem obejmuje posadę wykładowcy na wydziale historii w małym college'u w Pensylwanii. Mija pięć lat.
Nieoczekiwanie odwiedza go Harry Dunne – zastępca szefa CIA. Dunne twierdzi, iż Nick dał się zwieść, że cała jego zawodowa kariera była wielka mistyfikacją. Dyrektoriat to w rzeczywistości wrogi karter działający przeciwko Stanom Zjednoczonym, stworzony przez Rosjan na wzór słynnego Trustu Feliksa Dzierżyńskiego. Po zakończeniu zimnej wojny władza w nim przeszła w inne ręce – nie wiadomo czyje.
Bryson zgadza się na propozycję Dunne'a, by infiltrować swoich byłych chlebodawców. Ale cena jest niezwykle wysoka – zostanie wplątany w ciąg wydarzeń, które doprowadzą go do wykrycia spisku o światowym zasięgu.
W centrum intrygi znajduje się tajna organizacja o nazwie Prometeusz, kierowana przez ludzi dysponujących ogromnymi wpływami i realną władzą. Do Prometeusza mogła należeć żona Nicka, Elena, która niespodziewanie opuściła go przed kilkoma laty nie podając powodów...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
mala_mi | 2014-07-22

Bardzo dobra książka. Jedna z najbardziej trzymających w napięciu pozycji, jakie ostatnio miałam okazję przeczytać. Nagłe zmiany, wciągająca fabuła, wartka akcja i ...same zaskoczenia. Do samego końca praktycznie nie wiadomo kto jest tym złym. Polecam :)

Karolina | 2013-10-21
Przeczytana: grudzień 2012

Moim zdaniem książka dłuży się w nieskończoność, chociaż dobrnęłam do końca i byłam mile zaskoczona zaskoczona :) ( nie tylko tym, że do niego dobrnęłam )

Daniel | 2012-12-01

Typowa fabuła Ludluma. Tajna organizacja nadzorująca przebieg ważniejszych wydarzeń

lucas8929 | 2011-12-14

Dobra książka, choć ja czasem się gubiłem w wątkach. Ale i tak jest to kawał porządnej powieści :)

ikark | 2012-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2012

schyłkowa powieść autora, mnóstwo wątków , niezbyt powiazanych byle więcej stron

Tortoise | 2012-10-31
Przeczytana: lipiec 2011

Najlepsza książka świata! Polecam bardzo mocno!

Kej_C | 2013-01-09

czytana w oryginale (Prometheus' Deception)

martinezz | 2012-10-10

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica