Okładka książki Klątwa Prometeusza

powieść, agent, szpieg, spisek
typ
papier
dona
6,78 (347 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Nick Bryson jest najlepszym agentem operacyjnym Dyrektoriaru – supertajnej agendy wywiadowczej rządu USA, o której istnieniu wie tylko garstka wybranych osób, dopuszczonych do tajemnicy. Po powrocie z kolejnej, zakończonej fiaskiem misji w Tunezji, zostaje przez swojego szefa wysłany na przymusową emeryturę. Pod zmienionym nazwiskiem obejmuje posadę wykładowcy na wydziale historii w małym college'...

Pod zmienionym nazwiskiem obejmuje posadę wykładowcy na wydziale historii w małym college'u w Pensylwanii. Mija pięć lat.
Nieoczekiwanie odwiedza go Harry Dunne – zastępca szefa CIA. Dunne twierdzi, iż Nick dał się zwieść, że cała jego zawodowa kariera była wielka mistyfikacją. Dyrektoriat to w rzeczywistości wrogi karter działający przeciwko Stanom Zjednoczonym, stworzony przez Rosjan na wzór słynnego Trustu Feliksa Dzierżyńskiego. Po zakończeniu zimnej wojny władza w nim przeszła w inne ręce – nie wiadomo czyje.
Bryson zgadza się na propozycję Dunne'a, by infiltrować swoich byłych chlebodawców. Ale cena jest niezwykle wysoka – zostanie wplątany w ciąg wydarzeń, które doprowadzą go do wykrycia spisku o światowym zasięgu.
W centrum intrygi znajduje się tajna organizacja o nazwie Prometeusz, kierowana przez ludzi dysponujących ogromnymi wpływami i realną władzą. Do Prometeusza mogła należeć żona Nicka, Elena, która niespodziewanie opuściła go przed kilkoma laty nie podając powodów...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Grażyna | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

mala_mi | 2014-07-22

Bardzo dobra książka. Jedna z najbardziej trzymających w napięciu pozycji, jakie ostatnio miałam okazję przeczytać. Nagłe zmiany, wciągająca fabuła, wartka akcja i ...same zaskoczenia. Do samego końca praktycznie nie wiadomo kto jest tym złym. Polecam :)

Karolina | 2013-10-21
Przeczytana: grudzień 2012

Moim zdaniem książka dłuży się w nieskończoność, chociaż dobrnęłam do końca i byłam mile zaskoczona zaskoczona :) ( nie tylko tym, że do niego dobrnęłam )

Bogdan | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Trochę się zawiodłem, czytając inne książki tego autora miałem nadzieję na coś więcej.

Daniel | 2012-12-01

Typowa fabuła Ludluma. Tajna organizacja nadzorująca przebieg ważniejszych wydarzeń

lucas8929 | 2011-12-14

Dobra książka, choć ja czasem się gubiłem w wątkach. Ale i tak jest to kawał porządnej powieści :)

ikark | 2012-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2012

schyłkowa powieść autora, mnóstwo wątków , niezbyt powiazanych byle więcej stron

Tortoise | 2012-10-31
Przeczytana: lipiec 2011

Najlepsza książka świata! Polecam bardzo mocno!

Kej_C | 2013-01-09

czytana w oryginale (Prometheus' Deception)

martinezz | 2012-10-10

dobre