Stan terminalny

Tłumaczenie: Marta Lewandowska
Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Terminal 2nd printrun
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook
dona

Inne wydania

Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, a także studia podyplomowe na Harvardzie. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Coma, Chromosom 6, Toksyna, Wstrząs czy najnowszy Napad. Sean Murphy, mimo dwudziestu ośmiu lat i osiągnięć naukowych, jest wciąż lekkoduchem. Gdy pojawia się szansa praktyki w ośrodku...

Sean Murphy, mimo dwudziestu ośmiu lat i osiągnięć naukowych, jest wciąż lekkoduchem. Gdy pojawia się szansa praktyki w ośrodku leczącym rzadki typ nowotworu, gotów jest porzucić swoją dziewczynę. Janet Reardon, zdecydowana ratować ich związek, wyrusza jednak za nim do odległego Miami. Na miejscu odkrywają, że bynajmniej nie egocentryzm Seana stanowi dla nich zagrożenie. Gdy Murphy wpada na ślad afery związanej z projektem badawczym, jego sytuacja w Forbes Cancer Center gwałtownie się pogarsza. Wszystkiemu bacznie przyglądają się powiązani z yakuzą japońscy sponsorzy ośrodka, a w szpitalu działa niezrównoważony psychicznie seryjny morderca...

źródło opisu: Rebis, 2004

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Kokosanka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Ktoś zarzucił Cook'owi, że po przeczytaniu jego książek za kilka dni nie wiadomo o czym, która była. Cóż, muszę się z tym zgodzic, ale moim zdaniem to wina precyzyjnych opisów medycznych, które jest całe mnóstwo. Jako, że z biologią nie mam nic wspólnego po przeczytaniu książek Cooka również mam problem by skojarzyc, która była o czym. Nie ma to jednak wpływu na proces czytania. Jest intryga, cały czas coś się dzieje. Książki nie są może arcydziełami, ale mi zawsze czyta się je przyjemnie, wciągają mnie i jeszcze nigdy nie byłam zawiedziona. Polecam.

betina360 | 2016-04-09
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Sean ma 28 lat i sporo osiagniec naukowych.Gdy pojawia sie szansa praktyki w osrodku ktory leczy nowotwory jest gotow porzucic nawet swoja dziewczyne. Jednak ta by ratowac ich zwiazek takze sie tam pojawi a jest dobra pielegniarka wiec ma tam propozycje pracy. Wspolnie odkryja intryge ktora jest w Forbes najlepszym osrodku leczenia. Autor napisal sporo faktow medycznych ktore maja miejsce dzis w kazdym szpitalu. Bo dzisiejsza medycyna nastawiona jest tylko na zyski a nie pomoc ludziom.

shadow | 2011-01-03
Przeczytana: 2009 rok

Robin Cook, to jeden z lepszych autorów kryminałów.
"Stan terminalny" to bardzo, bardzo dobra książka, niezwykle ciekawa, wciągająca także tych, którzy niezbyt dobrze czuja się w takiej tematyce.

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: 2011, Przeczytane, Cook Robin
Przeczytana: 20 lutego 2011

Całkiem niezła. Tylko szkoda, że główny bohater zaczyna śledztwo dopiero w drugiej połowie książki. Jednak warto przebrnąć przez początek dla świetnego zakończenia.

alcapon | 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Dawno nie czytałem Cooka.
Książkę dostałem jako prezent pod choinkę...i był to najlepszy prezent od dawien dawna :)

SLAW_PL | 2015-06-10
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Całkiem ciekawa książka, chociaż dość przewidywalna jak ktoś przeczytał parę książek tego autora, mimo wszystko polecam.

Agnes | 2013-08-06

Wypożyczyłam ją w wersji ang. ponieważ chciałam nieco pod szlifować mój język i muszę przyznać, że jest całkiem fajna C:

Nie jest to książka z poziomu takich jak Coma czy Chromosom 6, ale całkiem interesująca i warta przeczytania.

kl1976 | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

Lubię thrillery medyczne a Cook przoduje w tej dziedzinie.
Książka od której nie można się oderwać

Agnieszka74 | 2014-03-08

Przeczytałam chyba już wszystkie książki Cooka. nie są to jakieś wybitne dzieła ale czyta się fajnie. Zwłaszcza dla miłośników thillerów medycznych a ja nim jestem.Nie nudziłam się czytając te książki i niezmiernie żałuję ze już je wszystkie przeczytałam. Polecam