Dojrzewa wschodni wiatr

Tłumaczenie: Robert Bartołd
Cykl: Imperium Grozy (tom 6)
Wydawnictwo: Rebis
REAP THE EAST WIND
837120955X
Konował

Skończyło się. Zaczyna się znów. W Kavelinie: nowe życie lady Nepanthe z czarodziejem Varthlokkurem zakłócają wizje jej utraconego syna, a król Bragi Ragnarson i Michael Trebilcock chcą ponownie osadzić na tronie wygnaną księżniczkę Mgły... W Shinsan : syn świniopasa obejmuje dowodzenie armiami Wschodu, lord Kuo musi zaś stawić czoło spiskom w łonie swej rady i atakowi Matayangan na granice państwa. Tymczasem na pustyniach poza Imperium Grozy młoda ofiara Wielkiej Wojny sprowadza na świat zapomnianego boga, którego przeznaczeniem jest stanąć na czele legionów umarłych. W obliczu potęgi jego zemsty intrygi świata są jak pył rozwiewany grozą mknącą na skrzydłach wschodniego wiatru.

Krzysztof | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Seria powoli schodzi na psy i zamienia się w historię dla coraz młodszego odbiorcy. Walki i opisy wojenne zdawkowe jak w poprzednim tomie. Bohaterzy nagle tracą osobowość i charyzmę, a sama historia jest nad zbyt prosta i przewidywalna, w dodatku strasznie nudna i naiwna. Czuję powoli, że zmarnowałem na tę serię już za dużo czasu.

Robert | 2016-10-31
ScuBA1991 | 2016-09-25