W pajęczynie mroku

Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Stranger is Watching
dona

Przeszło dwa lata po tym, jak schwytano go wybiegającego z mieszkania, w którym pozostał trup zamordowanej Niny Peterson, Ronald Thompson ma zostać stracony. Choć nigdy nie przyznał sie do zbrodni, oprócz matki nikt nie wierzy w jego niewinność. Kontrowersje budzi natomiast sam problem kary śmierci. Jej przeciwniczką jest młoda pisarka Sharon Martin, natomiast kochający ją Steve Peterson, mąż zamordowanej kobiety i ojciec siedmioletniego Neila, przychyla się do opinii zwolenników przeprowadzenia egzekucji. Jest jednak jeszcze ktoś, kto doskonale wie, że Roland jest niewinny. To prawdziwy morderca Niny, który planuje porwanie Sharon i Neila. Zamierza on wyłudzić od Steve'a 82 tys. dolarów, a następnie zamordować kobietę i chłopca.

Kryminał dobry, trzymający w napięciu. Aż do finału nie wiadomo, kim na prawdę jest Foxy. Na prawdę można wysnuć setki podejrzeń, ale żadne z nich nie będą trafne... aż do finału i tego 'bum' który był wyczekiwany. Akcja gwałtownie spada, jakby ktoś autorce wenę obciął, i wszystko kończy się szczęśliwie, przewidywalnie i oczywiście. Tak trochę... rozczarowałam się, bo pani Clark umie budować fabułę od początku do końca. No ale... nie narzekam.
Mogło być gorzej i kompletnie nie do przełknięcia, a tu - przynajmniej przez jakiś czas, można było czytać ciekawy kryminał.

malgosinka | 2013-11-04

Konkretna, jasna historia. Krótki wstęp i od razu porwanie, akcja itd. Czyta się ją szybko, jednym tchem. Nie ma długich opisów, jakiś pokręconych losów bohaterów, skomplikowanego tła. Wszystko wydaje się być dość proste, ale lektura potrafi zaciekawić. Warto zatrzymać na niej oko:)

| 2012-01-30
Przeczytana: 20 stycznia 2012

wyścig z czasem trzyma w napięciu.trzeba zdążyć i uratować trójkę ludzi: dwójkę porwanych i młodego człowieka skazanego przez sąd na śmierć.te dwa wątki są połączone.bardzo dobrze się czyta.

ArtP | 2011-09-27
Przeczytana: kwiecień 2011

naprawdę fajna książka, czytając martwimy się czy uda się bohaterom wygrać z czasem,,,,,,

książek: 1919
Vinga | 2016-11-26