W pajęczynie mroku

Okładka książki W pajęczynie mroku Mary Higgins Clark
Okładka książki W pajęczynie mroku
Mary Higgins Clark Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Diament kryminał, sensacja, thriller
Diament
A Stranger is Watching
Prószyński i S-ka
2004-08-09
2004-08-09
1979-10-22
Teresa Komłosz
morderstwo kara śmierci porwanie clark

Okładka książki Cząstka mojego serca Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Cząstka mojego... Alafair Burke, Mary...
Okładka książki Nie jestem Twoją własnością Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Nie jestem Two... Alafair Burke, Mary...

Jak w większości czytanych książek tej autorki, nie zawiodłam się. Świetnie napisana książka, równie świetne tłumaczenie. Czyta się lekko i o to chodzi. Nie ma nudy - akcja, emocje. To jest to, czego szuka się w dobrych kryminałach, thrillerach i powieściach sensacyjnych. Polecam!

Przeszło dwa lata temu gdy wybiegał z mieszkania Ronaldd Thompson nie przewidział,że w mieszkaniu pozostawił trupa zamordowanej kobiety Niny.
Mąż ukochanej żony kochał ją z wzajemnością ma z nią siedmioletniego syna Neila.
Mężczyzna chce by sędzia wymierzył surowy wyrok,przychyla się do zwolenników,a temu przeciwna jest młoda pisarka Sharon,która go broni po jego stronie stoi tak jak i matka mordercy.
Lecz pozostali nie wierzą w jego niewinność.
Pewnego dnia Sharon i syn Steve zostają porwani przez prawdziwego mordercę,przechodzą koszmar,chłopiec też choruje na astmę ma problemy z oddychaniem.
Policja wpada wreszcie na ich trop i znajduje też mordercę,on sam popełnia samobójstwo.
Szczęśliwie wszystko się kończy wszyscy wracają do domu,cali i zdrowi.Ronald zostaje oczyszczony z zarzutów i za niewinność wychodzi na wolność.
Sharon i Steve zakochują się w sobie bardzo się kochają i szczęšliwi są.
Cała historia zaskakująca,interesująca,zainteresowała mnie,intrygowała.
Fabuła ciekawa,szybko akcja przyspieszała i narastała,zaś trzymał w napięciu.
Doskonały,interesujący kryminał.

Krótka, prosta historia, idealna do zabicia czasu w trakcie podróży. Opis z okładki zdradza niemal całą fabułę co pozbawia czytelnika wszelkich niespodzianek. Od początku wiadomo, że powieść będzie wyścigiem z czasem by uratować zarówno porwanych kobietę i dziecko, oraz niesłusznie skazanego na śmierć młodego chłopaka, który miał nieszczęście być w złym miejscu o złym czasie.

Czyta się szybko i lekko, ale nie ukrywam że przewracałam kolejne strony czekając aż autorka zdradzi po prostu nazwisko sprawcy - bo wiadomo było, że to ktoś z otoczenia głównego bohatera - i czytałam bez większych emocji. Całość wydała mi się nieco zbyt naiwna, a relacja Steve'a i Sharon przesłodzona. Pod koniec myślami byłam już przy zupełnie innej książce.

Kryminał dobry, trzymający w napięciu. Aż do finału nie wiadomo, kim na prawdę jest Foxy. Na prawdę można wysnuć setki podejrzeń, ale żadne z nich nie będą trafne... aż do finału i tego 'bum' który był wyczekiwany. Akcja gwałtownie spada, jakby ktoś autorce wenę obciął, i wszystko kończy się szczęśliwie, przewidywalnie i oczywiście. Tak trochę... rozczarowałam się, bo pani Clark umie budować fabułę od początku do końca. No ale... nie narzekam.
Mogło być gorzej i kompletnie nie do przełknięcia, a tu - przynajmniej przez jakiś czas, można było czytać ciekawy kryminał.

Konkretna, jasna historia. Krótki wstęp i od razu porwanie, akcja itd. Czyta się ją szybko, jednym tchem. Nie ma długich opisów, jakiś pokręconych losów bohaterów, skomplikowanego tła. Wszystko wydaje się być dość proste, ale lektura potrafi zaciekawić. Warto zatrzymać na niej oko:)

naprawdę fajna książka, czytając martwimy się czy uda się bohaterom wygrać z czasem,,,,,,

• Mary Higgins Clark
  • Thriller/Kryminał/Sensacja
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki W pajęczynie mroku