Sygnatura

Okładka książki Sygnatura Sylwia Bies
Okładka książki Sygnatura
Sylwia Bies Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Kamieniec (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kamieniec (tom 1)
Wydawnictwo Vectra
2022-11-04
2022-11-04

Bardzo fajny kryminał opisujący historię blogerki kryminalnej, która trafia na trop seryjnego mordercy. Historia do samego końca trzyma w napięciu. Przyjemna lektura dla fanów gatunku.

Sylwia Bies napisała książkę która jest połączeniem kryminału, thrillera i powieści obyczajowej... Trochę się obawiałem takiego połączenia, ale wyszła z tego naprawdę dobra powieść... Ciekawe, czy kolejna część będzie równie atrakcyjna?

Sygnatura to pierwsza książka tej autorki po którą sięgnęłam. Właśnie skończyłam pierwszą część. Świetna. Za krótka. Zaczyna się zwyczajnie, dwójka młodych ludzi trafia na zwłoki mężczyzny. O całym wydarzeniu dowiaduje się blogerka internetowa Rosie R.
Podczas czytania ciągle miałam zmienne emocje na bohaterów, raz mnie wkurzali, innym razem niektórym współczułam. Agata Różycka mnie denerwowała, bo miałam wrażenie jakby zapomniała, że jej córka to dorosła kobieta, gdy ją wywiozła na odludzie do babci. Rosie też mnie denerwowała, bo mimo 23 lat nie postawiła się matce z zamiarem wywiezienia. Ale bardziej wkurzyła mnie, gdy skontaktowała się z zabójcą jakby była nieświadomą zagrożenia dziewczynką. Jej ciekawość mogła się fatalnie skończyć. Dominika powinna natychmiast powiadomić kogo należy by zapobiec głupocie Rozalii. Później zrozumiałam dlaczego Agata była taka surowa, ok, chciała chronić córkę, ale jej działanie, trzymanie córki na smyczy dało odwrotny efekt. Przyznaję poryczałam się w scenie gdzie siedzi przy łóżku szpitalnym córki i do niej dociera, że saka Rozalia nie jest winna temu ci się wydarzyło w życiu Agaty. Ksawery, skontaktował się z Rozalia by zaistnieć po czym ją otumanił lekami. Ok, Bał się, by go nie wydała, ale faszerując ją lekami raczej nie miał szans osiągnąć tego, co chciał. Czym prędzej wezmę się za kolejny tom, bo jestem ciekawa czy Rosie wyciągnie wnioski z tego co się zdarzyło, by być ostrożniejszą w swoich działaniach. Wszystkim polecam to samo. Autorka porywa swoją twórczością sprawiając, że nie można się oderwać od lektury od początku do końca.

"Czy zabijanie może być sztuką?

Czy dobry powód jest w stanie usprawiedliwić najokrutniejszą zbrodnię?"

Dziwne i niezrozumiałe zbrodnie wstrząsają małym Kamieńcem. Młoda blogerka Rosie zafascynowana zbrodniami nagle staje w centrum wydarzeń.

Powoli z każdą kolejną zbrodnią dowiadujemy się więcej o ofiarach jak i motywach. Autorka porusza tematy trudne i wstydliwe społecznie. Przez fabułę płyniemy szybko,jest ciekawie i intrygująco.

O tym jak przeszłość determinuje naszą przyszłość dowiecie się z kart tej książki.

Jest to pierwsza część serii Kamieniec i z przyjemnością sięgnę po kolejne aby przekonać się czym to miasteczko mnie jeszcze zaskoczy 😉

"Czy zabijanie może być sztuką?

Czy dobry powód jest w stanie usprawiedliwić najokrutniejszą zbrodnię?"

Kozacka!

Kozacka!

Para nastolatków wraca nad ranem z imprezy, kiedy to znajduje na osiedlowym śmietniku nagie zwłoki mężczyzny. Policjanci z komendy w Kamieńcu mają do rozwiązania nie lada zagadkę, ponieważ denat nie ma dokumentów, jest umalowany i wytatuowany a przestępca nie zostawił żadnych śladów. Spokojnym dotąd miasteczkiem wstrząsa sensacyjna informacja o grasującym mordercy.
Rozalia Różycka była studentka kryminologii a obecnie prowadząca swój portal o zbrodniach, postanawia sama przeprowadzić śledztwo w tej sprawie. Równolegle toczy się policyjne śledztwo, prowadzone przez aspiranta Miłosza Szatkiewicza i podkomisarza Macieja Czerskiego, żmudna i trudna praca, zostaje przerwana odkryciem kolejnych zwłok. Nad rzeką zostają znalezione nagie zwłoki mężczyzny, umalowane, wytatuowane i upozowane w dziwny sposób. Trwa walka z czasem, czy będą kolejne ofiary? Kim są ofiary? Czy łączy je coś ze sprawcą? Co chce przekazać morderca? Jaką rolę odegra w całej sprawie Rosi?
"Sygnatura" to genialny thriller psychologiczny, którego akcja toczy się w małym spokojnym miasteczku, gdzie każdy ma jakieś tajemnice. Akcja toczy się szybko a z każdą kolejną strony trudniej oderwać się od książki. Muszę przyznać, że połączenie morderstwa i sztuki było bardzo oryginalnym a za razem ciekawym pomysłem, który mnie absolutnie kupił. Całe szczęście "Sygnatura" to pierwsza część serii Kamieniec bo bardzo polubiłam pana aspiranta i samozwańczą śledczą Rosi, aspirująca do bycia gwiazdą internetu. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i już się nie mogę doczekać kiedy sięgnę po kolejną.

Rozalia...

Solida historia. Nie ma w niej niczego odkrywczego, tym niemniej wciąga. Jednak przez cały czas towarzyszyło mi uczucie, że czegoś w niej brakuje. Być może dlatego, że poza solidnością nie oferuje nic co mocno zapadłoby w pamięć. Mocno rozbudowana sfera obyczajowa, nawet bardziej niż wątek kryminalny. Rozterki głównej bohaterki (niestety bardzo irytująca postać!),jej nienajlepsze stosunki z matką zdecydowanie są na pierwszym planie. Niejako przy okazji mamy wątek zapomnianego malarza, z którego wynika cała kryminalna strona tej powieści. Zakończenie wprost zachęca do sięgnięcia po kontynuacji i mimo wszystko, jestem ciekaw dalszej części tej historii...

Wracająca z imprezy para znajduje w pergoli ciało mężczyzny. Przy sekcji okazało się, że na jego ciele znajduje się świeży tatuaż, litera-symbol. Co to oznacza?

Rozalia, prowadzi bloga w którym opisuje zbrodnie. Była na bieżąco z informacjami o śledztwie przez co pierwsza informowała swoich odbiorców. Nie pasowało to organom ścigania. Kto dostarczał jej te informacje?

Nie przypuszczała, że ta historia wciągnie ją, dosłownie. Morderca pisze do niej, że to jeszcze nie koniec...
I zgodnie z jego zapowiedzią giną kolejni... Czy ich wybór był przypadkowy?

On miał wszystko zaplanowane. Chciał jej opowiedzieć dlaczego to robi i co go do tego skłoniło. Nie wierzył, że może puść coś nie tak, a jednak...

Czy został złapany i pociągnięty do odpowiedzialności? Aby się tego dowiedzieć musicie sięgnąć po #sygnatura

Woww, co to jest za historia 🤯🤯🤯 Wciągnęła mnie i musiałam iść za ciosem z kolejnymi tomami.

To kryminał z bardzo dobrze rozbudowaną strefą psychologiczną bohaterów. Poznajemy każdego bohatera, jego historię. Poruszane są przez Sylwię różne tematy, między innymi toksyczna relacja między córką a matką. Są również wątki... no i nie mogę napisać jakie bo bym za dużo zdradziła... A naprawdę warto samemu odkryć te smaczki, które tworzą rewelacyjną całość!!

Ja czułam się częścią tej historii, tak jakbym stała z boku i to wszystko widziała.

Nie...

Z Sylwią Bies miałam bardzo miłe spotkanie na Targach Książki. Wtedy kupiłam książkę “Sygnatura”. Czas leciał, a ja dopiero teraz postanowiłam tę książkę przeczytać. Jest, to thriller kryminalny z ciekawą intrygą i nietuzinkowymi portretami psychologicznymi bohaterów. Autorka sprytnie dawkuje emocje, niewinnie zaszczepia ciekawość i intryguje fabułą, po czym z rozmysłem wprowadza w stan niepokoju i sprawia, że poznanie autorskiej prawdy każdego z bohaterów staje się priorytetem. Na koniec zostaje już tylko potok myśli i przestrzeń na własną refleksję..

Bardzo mi się podoba Sylwia Bies w tej nowej, kryminalnej odsłonie. Z ogromną ciekawością czekam na ciąg dalszy..

Kamieńcem — małą miejscowością na południu Polski — wstrząsają tajemnicze zbrodnie. Policyjne dochodzenie jest trudne i bardzo żmudne.
Sprawą interesuje się też blogerka i studentka kryminalistyki, Rosie, która zaczyna prowadzić swoje prywatne śledztwo. Co z tego wyniknie?
Jedno jest pewne — prawda jest wyjątkowo zagmatwana i aby ją poznać trzeba sięgnąć do przeszłości...
Cóż... Jestem pełna podziwu dla autorki 🤩 Fabuła jest ogromnie wciągająca, zawikłana i zaskakująca. Czytałam z wielkim zapałem, a momentami moje serce z emocji biło szybszym tempem. "Sygnatura" to rasowy kryminał, który nie jeden raz Was zaskoczy🤭 Czytajcie, żeby przekonać się, czy na koniec wszystkie elementy układanki ułożą się w całość 🤭
Twórczość Sylwii bardzo cenię i widzę, jak autorka z książki na książkę jeszcze bardziej rozwija swoje skrzydła 🔥

Sylwia Bies Sygnatura Zobacz więcej
Sylwia Bies Sygnatura Zobacz więcej