Uprowadzenie

Tłumaczenie: Norbert Radomski
Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Abduction
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook
dona

Najbardziej śmiała powieść króla thrillerów medycznych. Cook wykorzystuje nie tylko znajomość najnowszych dokonań współczesnej medycyny, ale i klasyczny motyw science fiction - ingerencji Obcych w ludzkie sprawy. Tajemnicza transmisja z dna Oceanu Atlantyckiego prowadzi do odkrycia zjawiska niezrozumiałego dla współczesnej nauki. Odkrycie to zmieni całą naszą wiedzę o życiu na Ziemi. Wśród...

Wśród twórców thrillerów medycznych Robin Cook od lat jest po prostu najlepszy. Ukończona medycyna na Uniwersytecie Columbia oraz studia podyplomowe na Harvardzie niewątpliwie przyczyniły się do sukcesu jego powieści, z których wiele przyniosło mu światowy rozgłos.

gwiazdka | 2016-04-19
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Tak więc skończyłam „Uprowadzenie” Robina Cooka, chociaż w połowie powieści miałam ochotę zrezygnować z lektury tej przemiłej książki. Nie umiem stwierdzić, czy jest dobra czy zła, po prostu zupełnie nie trafiła w mój gust czytelniczy i cała ocena będzie całkiem subiektywna. „Uprowadzenie” przestało mi się podobać w momencie, kiedy Cooka poniosła wyobraźnia i zaczął bawić się w pana Verne, z którego lektur już dawno wyrosłam. Dlatego też powieść bardziej mnie męczyła niż bawiła, nie było w niej nic, za co lubię tego pisarza, dokończyłam ją jednak, bo ciekawił mnie jeden wątek, ale po fakcie stwierdziłam, że nie było warto. Powieść dobra dla miłośników fantastyki, nie ma nic wspólnego z thrillerami medycznymi, z których słynął dotąd Cook.

Zdecydowanie znakomita książka Cooka, z wątkami sf- fiction zaskoczyła mnie diamentrialnie, dobra bardzo fabuła i ciekawa.
Mój ulubiony pisarz, uwielbiam jego powieści medyczne mają w sobie coś fajnego.
Przyjemna, świetna książka!!!

Amadea | 2015-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2015

Robin Cook wymyślił to całkiem nieźle i tym zaskoczył wszystkich marzycieli sądzacych, że obce cywilizacje - jeśli takowe istnieją - muszą istnieć w Kosmosie, może w światach równoległych w innych galaktykach.

A tu nic bardziej mylnego, bo oto istnieje Interterra - Świat mieszczący się pod oceanami, między skorupą ziemską, a Płaszczem Ziemi.
Jeśli ktoś marzy o życiu wiecznym, życiu w krainie wiecznej szczęśliwości, może spokojnie się tam udać.

Gwarantuję, że po spędzeniu kilku dni tym w sielankowym świecie, każdy zdrowo myślący "człowiek II Generacji" będzie marzył tylko o jednym.
Żeby zwiać do naszego Świata śmiertelnych, pełnych emocji ludzi.Do wrogów, przyjaciół, nieuprzejmej pani na poczcie, psa w parku, budzika wzywającego do pracy, widoku dzieci, które są dziećmi, widoku rodziców, teściów, a nawet szefa w pracy, czy zwykłej grypy.
Do naszego NORMALNEGO Świata ( choć jest on nie całkiem normalny), w którym życie ma cel i sens.

W Interterze wszystko jest cudne i pachnie...

Nikto | 2014-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Zawsze kiedy zabieram się za książkę Robina Cooka zastanawiam się nad tym ,cóż więcej można wymyślić w dziedzinie thrillerów medycznych i za każdym razem przekonuję się że jednak można,jeśli się posiada tak '' rozbuchaną '' wyobraźnię i studia medyczne jak ten autor.Ale tym razem chociaż i tu pisarz wykazał się niesamowitą fantazją,nie jest to thriller medyczny.Jest to ciekawie opowiedziana historia o wizycie (nie do końca z własnej woli) w świecie '' obcych '' i żeby było ciekawiej nie na innej planecie ,tylko...pod dnem oceanu.Wiele w tej książce opisów zwyczajów Interterran ich świata ,ich rozwiązań technicznych.Wyrwało mi się westchnienie żalu (że to tylko fantazja) kiedy czytałam iż w ich świecie przemoc nie istnieje ,nie ma więc więzień i sądów ,a człowiek sam decyduje kiedy chce '' umrzeć '' i poczekać na nowe ciało.Dla mnie było to niezmiernie ciekawe i mimo iż ,zwyczajem Cooka opisane dokładnie i z detalami ,wcale nie nudne :) Jak najbardziej polecam zwłaszcza wielbicielom...

Michał | 2011-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 marca 2011

Prywatny zespół badawczy bada interesujący podwodny wulkan, który oddzielony jest stosunkowo cienka warstwą od płynnej magmy.
Podczas jednego z nurkowań następuje przedziwny wypadek, zostają wciągnięci pod wodę na niesamowitą głębokość i dostają się do dziwnej instalacji wyglądającej na wykonaną ręką człowieka.

Książka miesza naukowe fakty z mitami, spekulacjami i różnymi teoriami spiskowymi.
Czyta się to bardzo miło i szybko, wykreowany świat wydaje się zarazem niesamowity jak i podejrzanie realny.
Bohaterzy są ciekawie opisani, choć niektóre postacie są zbyt schematyczne, a inne wręcz denerwująco dobre.
Podczas czytania na początku miałem skojarzenia z filmem "Kula", której jednak później zniknęły.

Ogólnie przyjemna i lekka książka.

Rafał | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Niby temat oklepany, a książka jest wyjątkowo interesująca. Szczególnie przypadło mi do gustu przedstawienie podwodnej krainy. Szacunek dla autora za zadbanie o szczegóły. Wydaje się, że nie popełnił w opisach żadnych błędów. Bardzo ciekawa i lekka powieść przygodowa. Dobrze się przy niej bawiłem, dlatego szczerze polecam.

inkaa2000 | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Ciekawy pomysł, aby umieścić życie w jądrze Ziemi, ale cala reszta, delikatnie mówiąc, mocno naciągana i jak na Cooka... po prostu słaba.

BartłomiejNieBartosz | 2014-11-27
Przeczytana: 2010 rok

Książka porusza klasyczny problem życia w złotej klatce.

Grupa ludzi trafia do ukrytego "miasta" innych form życia z którego nie mogą już odejść. Nieśmiertelnych i będących na dużo wyższym poziomie rozwoju niż ludzkość. W ich świecie nie ma przestępczości, przemocy czy chorób. Wszyscy się miłują i niezwykle dbają o jedyną prawdziwą wartość na świecie - swoje życie. Ponieważ, co prawda, nie mogą umrzeć ze starości, ale nadal mogą zginąć np. w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Książka w bardzo błyskotliwy sposób ukazuje ludzką skłonność do ryzyka i autodestrukcji, na które na co dzień nie zwracamy uwagi, a które w jaskrawy sposób uwypuklają się na tle idyllicznej cywilizacji.

Oni nie rozumieją jak można pić amerykańską whiskey i palić cygara, a my nie jesteśmy w stanie pojąć jak oni mogą tego nie rozumieć itp. ;)

Po miażdżącym zakończeniu zostajemy z masą pytań i refleksji na temat nas samych oraz podstawowym pytaniem postawionym przez autora: Czy gdyby ludzie nie żyli z...

dona | 2011-04-20
Na półkach: Przeczytane, Thriller
Przeczytana: 24 marca 2010

Świetna książka i super zakończenie, bardzo zaskakujące. Znakomita, gorąco polecam!

sibidilla | 2015-01-15
Przeczytana: 03 listopada 2014

Świetna książka i zaskakujące zakończenie. Pochłonełam ją w dwa dni.