Wretched

Okładka książki Wretched Emily McIntire
Okładka książki Wretched
Emily McIntire Wydawnictwo: Filia Cykl: Never After (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Never After (tom 3)
Wretched
Filia
2024-04-03
2024-04-03
2022-04-19
Klaudia Wyrwińska
18+ Narkotyki Przemoc Tortury Morderstwo Erotyk Dark romans

Najsłabsza część z tych trzech, które ukazały się do tej pory.

Najsłabsza część z tych trzech, które ukazały się do tej pory.

Nie przypominam sobie żeby w poprzednich częściach tak bardzo uwierała minie "pornograficzność" opisywania scen seksu. Relacja między głównymi bohaterami z resztą tylko do tego się sprowadza, na tym się opiera i na tym też się kończy. Oczywiście sięgając po tę historię zdawałam sobie sprawę, że jest to specyficzny rodzaj literatury. Jednak czegoś mi tu brakowało. Czegoś co zaciekawiło mnie w poprzednich częściach. Moja fascynacja zaburzonymi relacjami pozostaje niezmienna, a tu dostałam tego całkiem sporo. Dlatego kolejna część na pewno zostanie przeze mnie przeczytana.

Gdy agent federalny - Nicholas dostaje sprawę rozwiązania siatki narkotykowej, postanawia spędzić ostatni wieczór przed misją w barze gdzie spotyka tajemniczą kobietę. 👀Po gorącym wieczorze, dowiaduje się że Evelina jest córką bossa mafii, którego ma na celowniku.😅 Nicholas stara się nie spalić swojej tożsamości, a Evelina utrzymać w ryzach rodzinny biznes.

Ten tom był powiewem świeżości między typowymi romansami mafijnymi, bo to główna bohaterka jest złoczyńcą, a on stróżem prawa.🥰
Polubiłam Evelinę za to że jest szalona, nieprzewidywywalna i niestabilna emocjonalnie.😈 Nie ma problemu by bez ostrzeżenia wpakować kulkę w łeb tym, którzy narażają jej biznes na niebezpieczeństwo, tym samym nie wiadomo czego można spodziewać się w każdym rozdziale. 🔥Jej temperament nie gaśnie także w scenach erotycznych: nadziewanie się na broń, związywanie sznurami czy ogólna dominacja nad Nicholasem, który walczy między sercem a rozumem kiedy to recytuje jej poezję podczas scen zbliżeń.💓 Do tego ona jest mózgiem całej siatki przestępczej i rodzinnego biznesu więc wielokrotnie walczy z krzywdzącymi stereotypami ze strony ojca czy konkurencji, a mówiąc "walczy", mam na myśli "eliminuje" 💀

Te ukryte tożsamości, napięcie pomiędzy bohaterami wywołane faktem że on miał zbliżyć się do tej drugiej siostry, zazdrość i gniew Evy sprawiły, że nie było miejsca na nudę.✨️

Jak w innych tomach tej serii, mamy widoczne nawiązania do znanej bajki Czarnoksiężnika z krainy Oz, które objawiają się w bardziej współczesnym brzmieniu więc wyłapywanie ich było dodatkową zabawą.❤️ Każdy tom tej serii bardzo przypada mi do gustu więc nie mogę się doczekać kolejnych części 😍

Ten tom był...

Lubicie motyw złego charakteru?

Pierwszy raz spotykam się z historią, gdy to kobieta jest tym czarnym charakterem. To także ogólnie moje pierwsze spotkanie z twórczością Emily.
Nie będzie ostatnim, to na pewno.
Agent DEA i córka mafioza, która produkuje najczystszą heroinę na rynku? To zupełnie coś nowego, co po prostu trzeba poznać.
Eveline od razu zyskała moją sympatię. Co prawda była porywcza i agresywna, ale szczerze mówiąc, miała swoje powody. No i tak naprawdę nie była tak bezduszna jak tego oczekiwałam. Jednak jest w tym prawda, że dzieciństwo nas bardzo kształtuje. Sprawdziło się to w przypadku obu naszych bohaterów.
Kobieta od małego była uczona życia po tej ciemnej stronie. Starsza siostra, która przejęła wychowanie jej i drugiej siostry Dorothy, gdy ich ojciec trafił do więzienia, próbowała pokazać jej, że w tym świecie kobieta także musi być silna.
Po śmierci Vanessy Evie jeszcze bardziej zamknęła się w sobie i udoskonalała się w wytwarzaniu narkotyków. Dziewczyna była mózgiem rodziny. Ponadprzeciętnie inteligentna i nieco introwertyczna, jest nieufna i ciężko nawiązuje relacje, jednak z Nickiem jej się udaje. Uwielbiałam jej cięty język i charakterek. Jednak przeszkadzało mi to, że tylko odgrywała rolę zimnej, a tak naprawdę była pełna uczuć. Nieco kłóciło się to z tym jak chciała opisać ją autorka.
Nick za to jakoś niespecjalnie mnie porwał. Wiedziałam, że się miota, bo jednak był agentem federalnym, który zakochuje się w kimś, kogo miał zamknąć za kratkami, a jednak trochę za szybko serce przysłoniło mu widok na całość. Z jednej strony tego w końcu oczekujemy od romansu.
Muszę przyznać, że Nicholas mnie zaskoczył. Żył dla pracy i ponoć był świetny w tym co robił, a jednak kilka razy palnął głupstwo. Nie znam żadnego agenta, ale myślę, że są oni nieco lepiej wyszkoleni :P
Ogólnie bardzo podobało mi się przyciąganie między bohaterami, czuć było chemię, gdy tylko znajdowali się w jednym pomieszczeniu.
Z przyjemnością sięgnę po poprzednie książki z tej serii, bo spodobało mi się pióro autorki.
Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Lubicie motyw złego charakteru?

Nie będzie ostatnim, to na pewno.
Eveline od razu zyskała moją sympatię....

Niestety, ale czegoś mi w tej historii zabrakło. O ile pomysł na fabułę był bardzo ciekawy i nietypowy, to jego wykonanie nie do końca mi odpowiadało.

Chyba największy problem miałam z główną bohaterką. Osobiście uwielbiam silne postacie żeńskie w książkach. Lubię #badgirl W "Wretched" Evelina miała być #morallygreyfmc Jednak nie do końca to wyszło. Oczekiwałam zepsutej, może trochę bezdusznej kobiety, a przez większość książki Evelina odgrywała rolę tej złej. Owszem były momenty, kiedy faktycznie była bezwzględna, ale to nie była jej prawdziwa strona.

Prawdziwa Evelina miała romantyczną duszę i była wrażliwa. Była piekielnie inteligentna, ale dawała się wykorzystać. Do tego nie rozumiem jak tak mądry bohater, daje sobie dyktować warunki i nie rozpoznaje wrogów.

Kolejna minusem była jej relacja z siostrą. Wątek wojny pomiędzy siostrami też nie był jakiś zachwycający. Brakowało mi interakcji pomiędzy Evelina i Dorothy. Przez to nie zawsze dało się czuć rywalizację między siostrami. Pod koniec zostało to nadrobione, ale dalej nie powaliło mnie na kolana.

Jeśli chodzi o Nicka, raczej nie mam się do czego przyczepić. Był bohaterem, jakiego oczekiwałam. Oddany pracy, w pewnym momencie zaczął się gubić. Trzeba również przyznać, że starał się walczyć i Evelina. Dało się czuć jego rozdarcie pomiędzy tym, co powinien zrobić a tym, czego pragnął.

W ich relacji początkowo królował pociąg fizyczny, dopiero potem pojawiła się więź. I to też jest ok.
Jednak nie potrafię zrozumieć jakim cudem Evelina nie domyślała się kim jest Nick. Można do zgonić oczywiście na zauroczenie, ale mimo wszystko pojawiały się znaki wskazujące na to, że mężczyzna coś ukrywa.

Czy książkę uważam za zła? Absolutnie nie. Myślę, że ta część mogła być bardziej dopracowana. Może to też kwestia tłumaczenia. Nie wiem. Drugi to był świetny i wysoko zawiesił poprzeczkę. Mimo wszystko czekam na kolejne tomy, bo klimat tych serii bardzo do mnie przemawia.

Recenzja

Współpraca reklamowa @wydawnictwohype

Evelina Westerly jest zła do szpiku kości. Od zawsze żyję zemstą nad osobami który jej odebrali jedną osobę. Wszystko zaczynało iść po jej myśli, dopóki na jej drodze nie staną On.

Nicolas Woodsworthe pracuję jako agent DEA który do stroję zlecenie, żeby prześwietlić rodzinne Westerly i dowiedzieć kto produkuję narkotyki. Inne imię i tożsamość, ale jest mały problem. Nicholas i Evelin już się spotkali i to było gorące spotkanie.

Teraz obydwoje się nienawidzą z rożnych powodów a także czują do siebie pociąg.

~“Pozwól żebym był twoją oazą spokoju w chaosie.”~

Czytałam wszystkie książki tej serii jakie zostały wydane w Polsce i każdą na swój sposób pokochałam. Historia jest to retelling “Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Przed przeczytaniem tej książki zapoznaj się z ostrzeżeniem, które jest na początku książki. Ta historia to Dark romans z główną bohaterka, która jest zła a on jest agentem, który nie lubi łamać zasad. Ta dwójka to jak bomba wybuchowa chociaż się nienawidzą to i tak ich do siebie ciągnie każde przepychanki słowny dawały takiego klimatu, że nie mogła się od niej oderwać. Ta historia nie jest słodka ani urocza ta historia jest mroczna i zepsuta. Wretched jest napisany z dwóch perspektyw Nicolas i Evelin co powoduję, że możemy spojrzeć na niektóre sytuację pod innym kątem i zobaczyć jaki mętlik mają bohaterowie w swojej głowie. Książce znajdziesz enemies to lovers, tajemnice, kłamstwa, zemstę i intrygi. Sceny, gdzie pojawiają się głowni bohaterowie są napisane pikantnie i gorąco. Jeśli miałabym powiedzieć czy to najlepsza książka z serii Never After to musze powiedzieć, że moi numerem jeden jest “Scarred”. Z wielkim oczekiwanie czekam na resztę tomów tej serii.

Recenzja

Współpraca reklamowa @wydawnictwohype

[Współpraca reklamowa @wydawnictwohype]

"Wretched" jest książką, której premiery wyczekiwałam bardzo długo. Poprzednie tomy zrobiły na mnie duże wrażenie więc poprzeczka była wysoko i choć ten tom podobał mi się mniej od pozostałych, tak uważam, że dobrze spełniłam z nim czas i niecierpliwością będę wyczekiwać kontynuacji, gdyż "Seria Never After" ma w sobie coś przyciągającego.

Pióro autorki jest bardzo lekkie, lecz sposób w jaki tworzy swoje historie inspirując je, w tym przypadku "Czarnoksiężnikiem z krainy OZ" dodając do tego pełen mroku i tajemnic klimat hipnotyzuje czytelnika, sprawiając, że książkę idzie pochłonąć na jednym posiedzienu, gdyż akcja jest prowadzona w taki sposób, że punkt kulminacyjny jak i nagromadzenie pewnych faktów potrafią wywołać w czytelniku burzę emocji.

Evelina jest złą postacią, pomimo tego, że jest wielką fanką poezji, przejawia negatywne uczucia. Od zawsze żyła w cieniu sióstr, nikt się nią nie przejmował, nie darzył jej miłością, co ukształtowało jej charakter, na silną postać, która zachwyciła mnie swą kreacją, gdyż wyróżnia się na tle reszty bohaterów. Jest autentyczna i sarkastyczna, a jej cięty język w niektórych sprawach był niezastąpiony.

Nick był dla mnie zwyczajną postacią, która w pewnym momencie zboczyła z drogi jaką obrała. Pojawiało się u niego wiele sprzeczności, które są zrozumiałe ze względu na jego pracę i zadanie które miał wykonać, tak jego przykrywa nie pozwoliła mi go poznać w 100% czego oczekiwałam do ostatnich stron.
Relacja głównych bohaterów rozpoczęła się od spotkania w barze, które od początku pokazało, że ich znajomość będzie ognista. To co powstało między nimi nie powinno mieć miejsca, lecz przyciąganie pomiędzy nimi było widoczne od samego początku, a rozwój uczucia bardzo mnie intrygował i nieraz zaskoczył. Najbardziej jednak podobały mi się ich skomplikowane uczucia, które były skierowane względem drugiego bohatera.

Z początku byłam bardzo ciekawa wątku związanego z Nessą i choć został wspomniany, ja chciałabym poczytać o nim trochę więcej, to samo dotyczy Dorothy, zabrakło mi szerszego skupienia się i opracowania ich historii.

[Współpraca reklamowa @wydawnictwohype]

Co powiecie na moralnie szarą bohaterkę? Lubicie kiedy to kobieca postać w książce stoi po tej złej stronie?

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwo Hype ]

✨Wretched✨

Kiedy tylko ukazała się zapowiedź „Wretched” byłam ogromnie ciekawa tej historii i jak zostanie ona poprowadzona. Zaczynając czytać nie do końca mogłam wkręcić się w tą historię, wydawała mi się mocno przewidywalna i schematyczna. Im więcej czytałam tym bardziej się do niej przekonywałam a to za sprawą bardzo ciekawej bohaterki - Eveliny, która swoją osobowością i sekretami zdecydowanie zachęcała by poznawać tą historię dalej. Połączenie romansu złej kobiety, która dzierży w dłoni broń i nie wącha się by jej użyć oraz agenta DEA, który nie ugnie się przed niczym by wsadzić za kratki ludzi, którzy rozprowadzają narkotyk wydawało się mocno intrygujące. Niestety finalnie nie do końca ta historia spełniła moje oczekiwania.

Ogromnym plusem tej książki jak już wspomniałam wcześniej jest Evelina. To kobieta, która od zawsze była zła. Jednak ponad wszystko kochała swoją siostrę, która została zamordowana. Jest niezwykle odważna i zdeterminowana, jeżeli czegoś pragnie to nic nie stanie jej na przeszkodzie by to zdobyć. To dobrze wykreowana postać, którą chce się poznać dogłębnie. Nicholasa zaś nie do końca mogłam zrozumieć. Jako agent DEA z jednej strony czuję obrzydzenie do kobiety, która ma krew na rękach a z drugiej strony czuję do niej przyciąganie. Oczywiście jestem w stanie zrozumieć pociąg fizyczny jednak mimo wszystko mocno mi to nie pasowało. Dodatkowo jako osoba, która w prywatnym życiu zaznała cierpienia spowodowanego nielegalnymi substancjami jego stosunek do osoby, która siedzi po uszy rozpowszechnianiu narkotyku powinien być inny. Niestety nie wiele się o nim dowiadujemy poza szczątkowymi informacjami.

Nie do końca również kupuje relacje tej dwójki. Jak dla mnie opierała się ona jedynie na kontakcie fizycznym i obserwacji. Evelina i Nicholas od początku mocno się ze sobą sprzeczali więc nie poruszali głębszych tematów. Kiedy się do siebie zbliżyli pojawiały się one sporadycznie. Nie ma tu żadnej podstawy na to, że to uczucie jest głębokie i opiera się na czymś innym niż na bliskości.

„Wretched” przepełnione jest mrokiem i mocno spice scenami. Zdecydowanie nie jest to lekka pozycja i muszę przyznać, że spełniła ona pod tym względem moje oczekiwania. Mamy tu sporo krwawych scen opisanych dość dokładnie. Do tego momenty zbliżeń bohaterów nie są grzeczne ale na pewno są mocno grzeszne i gorące. Fani mocniejszych wrażeń myślę, że będą zadowoleni. Książka ta zdecydowanie jest przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Najlepiej bawiłam się od 30 rozdziału, tam zdecydowanie się działo i czytałam już z zapartym tchem. Samo zakończenie było dość przewidywalne. Zdecydowanie mam z tą książką relacje hate-love. Na pewno jest to pozycja mroczna i intrygująca ale ma w sobie mankamenty, które mocno mi przeszkadzały.

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwo Hype ]

✨Wretched✨

Wzięte na tapet zadanie, może wiązać się z różnymi konsekwencjami. Kiedy znajdziemy się w świecie, w którym gra się według innych zasad, różne rzeczy mogą nas tam spotkać. Możemy znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie i zapłacić najwyższą cenę za ewentualne potknięcie. Możemy też niespodziewanie odnaleźć coś, czego nie szukaliśmy… Czasami wikłamy się w pewne sprawy, mając przed oczami konkretny cel, który chcemy osiągnąć, staramy się jak możemy, aby poświęcenie przyniosło oczekiwany skutek, ale po drodze możemy spotkać kogoś, kto stopniowo zaczyna przejmować kontrolę nad naszymi myślami. I choć przez jakiś czas możemy skutecznie oszukiwać samego siebie, w kwestii tego, że ta osoba jest dla nas nikim, kiedyś w końcu przyjdzie taki moment, w którym przestaniemy to robić. A wtedy może wydarzyć się wszystko. Sprawy mogą przybrać nieoczekiwany obrót, w najmniej odpowiednim momencie…
Emily McIntire po raz trzeci znalazła się w polskich księgarniach. Po ,,Hooked” i ,,Scarred”, przyszedł czas na ,,Wretched”. Jest to trzeci tom nietuzinkowej serii mrocznych współczesnych romansów, Never After. W książce tej można dostrzec inspirację ,,Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz” oraz znaleźć motywy takie jak m. in. kobieta-złoczyńca, śledztwo pod przykrywką, mafia, enemies to lovers, zakazany romans i forced proximity.
Główną bohaterką oraz jednym z dwojga narratorów ,,Wretched” jest Evelina Westerly. To dwudziestoczteroletnia córka szefa i członkini irlandzkiej mafii. Jest mózgiem rodzinnego biznesu, ekspertką od przyrządzania ,,łakoci” i kobietą od brudnej roboty. Jest impulsywna, skuteczna w dawaniu nauczki ludziom, którzy zaleźli za skórę jej ojcu, inteligentna, cyniczna, uparta i brutalna. Potrafi wyczuć, które znajomości mogą jej się opłacać. Jest pesymistką. Nie jest ani słaba, ani bezradna. Nie patyczkuje się z tymi, którzy zasługują na to, aby przekonać się na własnej skórze, co się dzieje, kiedy traci nad sobą kontrolę. Jest lojalna wobec rodziny, ale czy przestanie kiedyś w końcu żyć tylko jej sprawami i spróbuje odnaleźć siebie, zrobić coś dla samej siebie? I czy pozwoli sobie na opuszczenie gardy i otworzy się na mężczyznę, który na początku zalazł jej za skórę, a któremu jest jej coraz trudniej się oprzeć?
Nicholas Woodsworth, lat trzydzieści dwa, jest agentem DEA, co wiąże się z podejmowanym przy każdym kolejnym zadaniu ryzykiem i samotnością. Nie pali się do zawarcia związku, gdyż nie chce wciągać i narażać innych ludzi, zapraszając ich do swojego świata. Jest bezpośredni, pewny siebie, sarkastyczny i czarujący. Ma w sobie coś z podrywacza. Jest realistą i kiedy trzeba, potrafi umiejętnie łgać i udawać kogoś innego, aby osiągnąć zamierzony cel. Nick to Pan Emocjonalnie Niedostępny, ale czy któregoś dnia otworzy się jednak na kobietę, która z jednej strony go drażni, a z drugiej pociąga, choć jest dla niego zupełnie nieodpowiednia?
Choć uważam, że na ten moment, spośród czterech przeczytanych przeze mnie tomów serii Never After, bezsprzecznie najlepszy jest ,,Scarred”, muszę przyznać, że ,,Wretched” to też całkiem dobra książka. Ma w sobie coś interesującego. Mimo tego, co można przeczytać w niektórych opiniach na temat tej powieści, NIE JEST to retelling (informacja od autorki na ten temat znajduje się już na samym początku, więc nie wiem, jak można ją przeoczyć),ale luźna inspiracja ,,Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz”, którą doceniam. W głębi duszy mam słabość do takich zabiegów stosowanych przez autorów, a akurat Emily McIntire potrafi wyłuskać i umiejętnie wkomponować pewne elementy z kultowych dzieł w swoje mroczne romanse.
W trzecim tomie serii Never After dostrzegłam - i zanotowałam sobie w trakcie czytania - kilka zalet. Podoba mi się przede wszystkim to, jak pisarka stopniowo coraz głębiej wprowadzała mnie wraz z Nickiem w struktury organizacji. A jak już przy nim jestem, to powiem Wam, że ten facet ma w sobie coś kuszącego, a jego zamiłowanie do poezji, to plus dziesięć do atrakcyjności. Podoba mi się również to, że tym razem to kobieta jest tą złą. To ona jest w mafii i brudzi sobie ręce, dopuszczając się różnej maści nikczemności i to jej należy się bać, bo jest nieobliczalna i zdolna do najgorszego, w razie potrzeby. To twarda babka, z którą lepiej nie zadzierać. Plus należy się jej również za to, że na początku wykazała się naturalną podejrzliwością wobec Nicka i postanowiła go sprawdzić. Ale czy odkryła wówczas prawdę na jego temat albo coś, co by ją mogło na nią naprowadzić? Tego Wam nie zdradzę!
Na pochwałę ode mnie zasługuje również to, że główni bohaterowie nie przeszli nagłej i drastycznej przemiany w toku akcji. Zachowali to, co mieli w sobie od początku, a jedynie stali się bogatsi o umiejętność wpuszczenia za ten mur, który wokół siebie zbudowali, drugiej osoby. Nie potrzebowałam w tym wypadku głębszego i bardziej spektakularnego rozwoju postaci, bo uważam, że ten byłby deformujący dla tych bohaterów.
We ,,Wretched” podoba mi się dynamika relacji naszych postaci wiodących. Napięcie pomiędzy nimi jest wyczuwalne, a sceny e*otyczne są pełne pasji. Kiedy zderzają się dwa silne charaktery, gdy styka się ze sobą dwoje ludzi lubiących mieć władzę i kontrolować sytuację... Ach - sami zresztą zobaczycie, co się wówczas dzieje, jeśli zdecydujecie się przeczytać tę powieść!
W trzecim tomie serii Never After, na pochwałę zasługuje fabuła. Jest coś w historiach z wątkiem przedstawiciela służb, tego, który stoi po stronie prawa, przenikającego do półświatka, aby od środka pozyskać informacje, które mają pomóc w osiągnięciu celu. Jest coś również w tym, jak stopniowo zaczynają zacierać się granice pomiędzy dobrem, a złem, a prosta droga wiodąca do celu, zaczyna się rozwidlać, zmuszając do podjęcia decyzji, co chce się dalej zrobić - konsekwentnie trzymać się planu, czy może jednak zaryzykować i podążyć za rodzącym się uczuciem. Obserwowanie wykonywanych ruchów w podobnej sytuacji, jest takie ekscytujące, tym bardziej, gdy z tyłu głowy ma się świadomość, że w każdej chwili coś się może zadziać, nastąpić jakiś nieoczekiwany zwrot akcji i może zrobić się jeszcze bardziej niebezpiecznie, a to, co dobrze rokowało, może zostać pogrzebane.
Podoba mi się to, jak zręcznie Emily McIntire udało się połączyć wszystkie wątki i stworzyć płynną, klejącą się, choć nie w każdym calu dopowiedzianą historię, w której jest nieco akcji, jest moralna szarość w działaniach postaci, pełna ognia namiętność, przeszłość bohaterów w tle, misja, która może się zakończyć tragedią, jeśli jej wykonawca straci czujność i popełni błąd, zemsta, odkrywanie, że świat nie jest czarno-biały, a lojalność wobec rodziny i zadowalanie innych, nie jest jedyną opcją na życie, zakazana miłość, wyraziste postacie… Odczuwam satysfakcję z tego wszystkiego, w tym również z obserwowania, jak bohaterowie stopniowo odnajdywali drogę do siebie nawzajem i zbliżali się do siebie na poziomie nie tylko fizycznym. Jak odkrywali, co ich łączy. Ale czy pisane było im szczęśliwe zakończenie?
,,Wretched” to dobra książka. Czyta się ją szybko, między innymi za sprawą krótkich rozdziałów i z przyjemnością. Wciągnęła mnie ta opowieść i trudno było mi się od niej oderwać. Po prostu musiałam wiedzieć, jak to się wszystko zakończy! Jeśli były w trzecim tomie Never After jakieś wady poza rzucającymi się w oczy literówkami, które nie zostały poprawione podczas korekty, to najwyraźniej tak mało dla mnie znaczące, że teraz nie umiem ich wskazać. Umiem za to napisać, że w przyszłości prawdopodobnie jeszcze wrócę do tej powieści, bo to mój klimat, który chętnie po raz kolejny poczuję.

Tak jak usiadłam, tak tą książkę skończyłam. Oczywiście z przerwą na obowiązki ale o rety, jaka to była dobra książka. Dawno się aż tak dobrze nie bawiłam przy czytaniu. Historia Eveliny i Nicholasa wciągnęła mnie bezpowrotnie. Mimo, iż jest to erotyk, poruszanych jest dużo znaczących problemów takich jak: żałoba, toksyczna rodzina, wybór pomiędzy złem a dobrem, trauma i wiele innych. Bardzo podobała mi się fabuła i to w jakim tempie się rozwijała, jedna z oryginalniejszych jakie dotąd czytałam. Evelina jako postać kreuje samą siebie jako kogoś kto ma wszystko i wszystkich gdzieś, lecz w głębi duszy jest wrażliwą dziewczyną pozostawioną samej sobie. Nick zaś jest ekstrawertykiem, który potrafi zaczarować kobietę swoimi wypowiadanymi słowami. Na samym końcu książki dostajemy opis postaci, co jest bardzo fajnym narzędziem i ułatwieniem, jeśli po jej skończeniu macie jakieś wątpliwości i nieścisłości. Romans głównych postaci rozwijał się naturalnie i oczywiście jak to przy takich książkach bywa, był bardzo pikantny. Jeżeli jesteście fanami takiej tematyki, to naprawdę polecam tą pozycję, gdyż oderwie was od świata rzeczywistego i znajdziecie się w mieście Kinland z głównymi bohaterami.

[współpraca reklamowa]

• Do kupienia