Zwierzęta. Kocham rysować

hobby
Świetlik
2024-02-28
2024-02-28

Książka „Kocham Rysować - Zwierzęta” od Wydawnictwa Świetlik krok po kroku demonstruję, jak rysować dany gatunek. Kto by nie chciał rysować kameleona, wiewiórkę, jelenia czy pszczołę. Najpierw rozgrzeją się ręce pod czas treningu, potem już tylko rysować i rysować. Na końcu jeszcze tropy zwierzyny i można już rysować swoje stadka zwierzątek w różnych sceneriach. Mało? To jeszcze w ramkach namalować można swoje zwierzaki ;) Wisienką na torcie są naklejki- kolorowe, ale i takie też do samodzielnego pokolorowania! Książka w bardzo czytelny sposób pokazuje każdy rok rysowania, każde dziecko sobie poradzi, ćwicząc rączkę i rozwijając swój warsztat plastyczny. Tak więc, ołówki i kredki w ręce!

"Kocham rysować. Dinozaury" i "Kocham rysować. Zwierzęta" to książki, dzięki którym kreska po kresce uda Wam się narysować ponad 20 gatunków dinozaurów i zwierząt!

Swoje rysunki możecie tworzyć bezpośrednio na kartach książki, gdzie znajdziecie sporo przestrzeni na Wasze dzieła. Oprócz instrukcji rysowania znajdziemy tu również przykłady jak można ozdabić swoje prace, kilka zadań do wykonania i naklejki czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej

Dla mnie te książki to doskonała pomoc przy naszych zabawach w rysowanie, i z pewnością jak córka będzie nieco starsza, to sama będzie uczyć się z nich pierwszych rysunków.

Swoje zamiłowanie do rysowania odkryłam całkiem niedawno. Kiedyś, wręcz nie znosiłam lekcji plastyki! To, co wtedy było przykrą powinnością, teraz stało się prawdziwą przyjemnością i świetną zabawą.

Rysujemy razem z dziećmi, tworzymy własne książeczki z ilustracjami albo komiksy. Puszczamy wodze fantazji lub korzystamy z książek do nauki rysunku.

„Kocham rysować zwierzęta” to propozycja od @wydawnictwo.swietlik, dzięki której poznacie tajniki rysowania ponad 20 zwierzaków.
Nauczycie się jak z pomocą ołówka i kredek stworzyć borsuka, chomika, goryla, kameleona, rysia, krowę, sowę, wiewiórkę itd.

Znajdziecie tutaj nawet ciekawostki dotyczące budowy anatomicznej zwierząt oraz piękne naklejki, którymi możecie ozdabiać swoje rysunki.
Są nawet naklejki do samodzielnego pokolorowania!

Nie mogę poszczycić się wybitnym talentem artystycznym, ale dzięki takim książkom nauczyłam się czerpać radość ze wspólnego rysowania z dziećmi.

I wiecie co?
Rysować można nauczyć się w każdym wieku!
Nawet jeśli ktoś Wam kiedyś mówił, że jesteście totalnym beztalenciem i „szkoda na Was kredek”.
Tak, nawiała nasza nauczycielka od plastyki...

Prezentowania książka będzie idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Górna granica nie istnieje😉

„Kocham rysować...

Książka zawiera 20 postaci, które krok po kroku można narysować w książce. Nauczymy się rysować lwa, krowę, kameleona, niedźwiedzia czy też psa. Na końcu książek znajdziemy naklejki, którymi będziemy mogli ozdobić swoje dzieła. Seria "Kocham rysować" rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz twórczość dzieci. Moja córka bardzo polubiła tą serię i z chęcią rysuje zwierzęta , które wybiera dla niej brat. Zuzia mówi, że rysuje je dla niego 💚

Dzięki tej książce bez problemu narysujecie na przykład borsuka, chomika, krowę, sowę, zająca czy żółwia - tak jak ja.

To zdecydowanie spore ułatwienie nie tylko dla najmłodszych ale też dla dorosłych, którzy co rusz proszeni są o narysowanie zwierzaków, a talentem malarskim nie mogą się pochwalić (ponownie: tak jak ja).

W książce oprócz samych instrukcji są także ciekawostki o zwierzętach. Czy wiedzieliście, że sroki zapamiętują gdzie wiewiórki zakopały swoje zapasy a później je podkradają? A to cwaniary!

Tak jak i w części o dinozaurach, tu również na końcu znajdują się naklejki w dwóch wersjach - kolorowe i do samodzielnego pokolorowania, które są dodatkową atrakcją i dopełnieniem własnych rysunków.

Cieszę się, że takie książki powstają. Może moje dzieci nie będą musiały przychodzić do mnie z prośbą o zrobienie rysunku na lekcje, tak jak to robiłam ja lata temu...

W książce oprócz samych instrukcji są także...

Dodaj cytat z książki Zwierzęta. Kocham rysować