Okładka książki Twoje słowa mają moc. Dodają skrzydeł, inspirują do działania i zmiany życia na lepsze Alina Adamowicz
Alina Adamowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2024-01-24
2024-01-24

Okładka książki Nigdy nie wstydź się siebie Alina Adamowicz, Joanna Godecka
Nigdy nie wsty... Alina Adamowicz, Jo...
Okładka książki Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie Alina Adamowicz, Joanna Godecka
Jak uciszyć we... Alina Adamowicz, Jo...

Wspaniała książka! Moc wsparcia od kobiety dla innych kobiet. Prostymi słowami otula, koi, dodaje otuchy ale też energii i chęci, bo w końcu słowa mają ogromną moc!
To książka, do której warto zaglądać codziennie, wracać do jej fragmentów i móc korzystać, czerpać garściami z cudownego ciepła i akceptacji, jaką ta książka przynosi. Bardzo polecam.

Alina Adamowicz albo @alka_positive przychodzi do nas z kolejna książka. Pani Alka jest psychoterapeuta, która także dość aktywnie działa w sieci i na Instagramie.
Ja już wcześniej miałam do czynienia z twórczością pani Adamowicz. Więc skuszona pojawieniem się nowej książki "Twoje słowa mają moc" postanowiłam ją przesłuchać i... Tu mam mieszane odczucia. Bo książka niesie za sobą dużą wartość, ma sporo myśli, cytatów do których można wracać.
Tylko tak, jeśli już ktoś kiedyś pracował nad sobą, to ta książka nie zmieni jego życia. Raczej będzie utrwalać tylko poznane tezy, umacniać te zmiany. Ale dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna proces zmiany, szuka od czego może zacząć ta pozycja będzie okej.
Cześć cytatów z tej książki wydawała mi się znana już z profilu pani Aliny z Instagrama, które bardzo lubię.

Polecam dla kobiet, które postanawiają pracować nad sobą. Natomiast dla tych, które już poczynił kroki ku temu, pozycja raczej nie wniesie nic nowego.

Autorka skutecznie przekonuje czytelnika, że to, co mówimy o sobie, ma ogromne znaczenie. Książka stawia na zdrowe nawyki myślowe i pokazuje, jak zastąpić destrukcyjne słowa wsparciem i afirmacjami. Adamowicz ukazuje, że kontrola nad naszym myśleniem jest kluczem do spokoju i równowagi.

Język używany w książce jest delikatny, a opisywane treści są ukierunkowane na kobiety. Czytając, można poczuć, że książka przenosi do magicznego miejsca, w którym wszystko obraca się wokół czytelniczki. Ilustracje autorstwa Ewy Popławskiej dodają tej podróży dodatkowego wymiaru, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjemną.

Treść książki skupia się na akceptacji siebie i swoich emocji. Autorka podkreśla, że ważne jest, abyśmy nie wstydzili się tego, co czujemy, i zachęca do życia zgodnie z własnymi wartościami. To inspirująca lektura, zwłaszcza dla kobiet pragnących zadbać o swoje własne dobro.

"Twoje Słowa mają moc" to nie tylko książka, to kompas dla poszukujących, przewodnik, który pomaga znaleźć właściwy kierunek. Jeśli przechodzisz przez trudny czas, eksplorujesz nowe ścieżki życiowe, czy po prostu stawiasz czoła przeciwnościom, ta książka może okazać się dla Ciebie nieoceniona.

Zawsze wierzyłam, że nic nie dzieje się przez przypadek, a wszystko co nas spotyka jest wypadkową wcześniejszych doświadczeń i podjętych decyzji. Gdy jednak książka „Twoje słowa mają moc” trafiła w moje ręce w najbardziej odpowiednim momencie, odnalazłam sobie wiarę w sprzyjający układ planet! Sięgnęłam po tę książkę w momencie, gdy jak nigdy była mi potrzebna do odnalezienia inspiracji, ale też poczucia spokoju a czasami i radości z lektury.
To pięknie wydana książka, pełna dobrego słowa dla nas, kobiet uwikłanych w najróżniejsze życiowe scenariusze. To książka, która ma dodać sił, energii i wiary w to, że będzie lepiej, że jesteśmy wystarczające, że nie ma ideałów, jesteśmy my i możemy ukształtować nasze życie tak, aby być szczęśliwe.
Ta książka ma tyle trafnych przypominajek, że najchętniej co drugą stronę wyrwałabym i porozwieszała w widocznych miejscach. I nie jest to taki głupi pomysł, bo są one przedstawione w tak ładnej graficznej formie, że są małymi dziełami sztuki. Wierzę, że dzięki temu wzmacnia się ich przekaz. Książki oczywiście nie zniszczę, za miękka jestem. Ale zostawiam w widocznym miejscu, żeby często do niej wracać.
Podsumowując, mam w sobie wiele pozytywnych emocji po lekturze tej książki. Fakt, to krótka forma, ale dzięki temu, że autorka nie leje wody potrafi trafić w punkt krótkimi i inspirującymi lekcjami życia. To książka, po której masz poczucie, że będzie lepiej. I to jest w niej super!

"Twoje słowa mają moc" to książka skierowana do kobiet i dziewczyn, mająca na celu uświadomienie im, jak istotne są słowa, które kierują do siebie.

w tej książce nie odnajdziemy tak naprawdę nic odkrywczego. Alina Adamowicz kieruje do nas słowa, które gdzieś już słyszeliśmy, widzieliśmy albo słowa, które powtarzamy naszym bliskim, ale zapominamy o tym, że my także ich potrzebujemy. mimo to myślę, że to jej największy urok.

książka ma w sobie coś magnetycznego, co przyciąga do niej. może jest to piękna okładka, a także barwne i przykuwające wzrok grafiki, które cieszą oko? a może to po prostu wartościowa treść, którą w niej odnajdziemy? a może jedno i drugie..

Alina Adamowicz wie jak skierować słowa, aby dotarły do czytelniczki ze zdwojoną siłą.

trafiłam na tę pozycję w odpowiednim momencie mojego życia, bo znalazłam w niej ukojenie. dzięki niej spojrzałam na siebie w inny sposób. obdarowałam się czymś co było dla mnie bardzo ważne - łagodniejszym spojrzeniem na moją osobę. dałam sobie najlepsze co mogłam sobie dać -wyrozumiałość.

"Twoje słowa mają moc" to potrzebna i wartościowa pozycja, która wskazuje nam jak słowa potrafią mieć zbawienną moc na duszę. pomoże uwierzyć nam w siebie, a nad to w to, że może czekać na nas przyszłość o jakiej marzymy.

ten tytuł obfity jest w wiele przypominajek, które trafiły głęboko do mojego serca. trafi na specjalne miejsce w mojej biblioteczce, bo wiem, że jeszcze nie raz do niej wrócę i jestem pewna, że znajdę w niej to czego będę potrzebowała w danej chwili.

Dziś książka nie do końca do czytania bo jednak na raz do niej nie usiądziecie. Można wracać do konkretnych stron.
Myślę że słowa zawarte w książce mogą komuś pomóc albo przypomnieć pewne sprawy.
***
Mamy początek roku. Jednak nie wszystkie sprawy nieraz udało się nam zamknąć jeszcze w starym roku. Jakieś siedzą nam w głowie i nie dają nam cieszyć się. Pamiętajmy, że to nasze myśli wpływają na to, jaki będzie nasz dzień.
„Twoje słowa mają moc” to książka o naszych wewnętrznych słowach Alina Adamowicz zawarła w swojej książce #przypominajki które mają nam przypomnieć, że dla nas samych to my powinniśmy być najważniejsi i walczmy o siebie, jesteśmy warci, wyjątkowi i dokładnie tacy, jakimi mamy być. Nie musimy nikomu nic udowadniać.
Myślę, że przeczytanie paru takich myśli może byś świetnym rozpoczęciem dnia i przypomnieniem, że jeśli same nie zmienimy myślenia, to nasze słowa będą nas niszczyć zamiast unosić. Do słów zawartych w tej książce na pewno będę jeszcze wracać.

***

"Twoje słowa mają moc" to książka o pozytywnym myśleniu. Autorka zachęca do większej miłości własnej, wyrozumiałości wobec siebie, a także, co bardzo ważne, do stawiania swoich granic.

Opisane tu krótko tematy są proste, a istotne w życiu każdego z nas i dość często pomijane. To takie pozytywne przypominajki zachęcające do zatrzymania się i wzięcia głębszego oddechu. Myślę, że wiele osób może skorzystać na treści tej książki.

Ja nie skorzystałam tak, jak liczyłam, ponieważ większość opisanych tu kwestii jest mi już w jakiś sposób znana lub bliska, chociaż parę złotych myśli sobie zapisałam, by wkrótce się nad nimi dłużej pochylić.

Książka kierowana jest raczej do kobiet, autorka również zwraca się do czytelnika jako kobiety, dlatego jeśli ktoś by rozważał tę książkę jako prezent dla faceta, to nie będzie to dobry pomysł 😉

Muszę jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest mylący tytuł, spodziewałam się treści, która bardziej odniesie się do mocy słów, więcej naukowo psychologicznego podejścia. Temat główny został tu potraktowany bardzo na luzie. Dla wielu z pewnością będzie to zaleta, ja spodziewałam się trochę więcej głębi i konkretów.

Druga rzecz to coś, co zazwyczaj w książkach mi nie przeszkadza, ale tu cały czas towarzyszyła mi pewna myśl... Ta książka powinna być chudsza lub wydana w mniejszym formacie. Normalnie nie przeszkadzają mi od czasu do czasu puste strony, nie oczekuję książek zadrukowanych drobnym maczkiem. Ale tu tekstu jest naprawdę bardzo mało, więcej pustych przestrzeni aniżeli zdań. Myślę, że można było lepiej przemyśleć druk tej książki.

Jest to tytuł idealny dla osób, które szukają więcej pozytywizmu w swoim życiu, inspiracji do zmian swojego wnętrza i sposobu myślenia czy nauki stawiania granic. Można w nim znaleźć wartościowe fragmenty, w mniejszej lub więcej ilości w zależności od poziomu rozwoju osobistego 😉

Autorka wprowadza nas w świat, w którym najważniejsza osoba jesteś TY. Kieruje do nas słowa otuchy, nadziei, radości...

"Pojawiłaś się na świecie nie bez powodu. Jesteś ważna i wystarczająca. Zasługujesz na dobrą miłość, szacunek, szczęście. Masz wpływ na życie innych. Posłuchaj swojego serca, ciała i swojej duszy. Pokierują cię. Masz w sobie ogromny potencjał, masz apetyt na życie, twoje rany dają ci mądrość.

Spójrz na tę dziewczynę a lustrze. Widzisz? Ona ma w sobie to coś... JEST PO PROSTU WSPANIAŁA.

Jest pełna możliwość. Jest wartościowa i potrzebna. To JEJ CZAS."

Pani Alina udowodnia w swojej książce, że słowa mają ogromną moc. Kształtują naszą codzienność, oddziałują na nasz nastrój, ale mogą też przynosić ból, przygnębienie. Zawarte tu refleksje, wskazówki, ćwiczenia ułatwiają uświadomienie sobie tej prawdy, że słowa tworzą mój świat. Poznamy również sposoby na uciszenie wewnętrznego krytyka, i tym samym otrzymany lekcje pozytywnego myślenia.

Co mi się podobało w tym poradniku, to to, że autorka odbiega od takiego naukowego stylu. W książce znajdziemy dużo mądrych, życiowych sentencji, i przy każdym z nich, ich krótkie wyjaśnienie i do tego dające do myślenia ćwiczenia, potwierdzające słuszność stawianych przez autorkę założeń. Książkę czyta się mega przyjemnie, tak że chce się do niej wrócić po gorszym dniu, ponieważ znajdziemy tu pocieszenie i przypomnienie o własnej wartości. Fajne,. krótkie i przejrzyste wskazówki, które kieruje do nas autorka, uczą jak pokierować własnym myśleniem i słowami, w taki sposób, aby nasz świat był lepszy.

Na uwagę zasługują piękne ilustrację, począwszy od okładki. Kojące kolory, obrazki, różne rozmiary i kolory czcionek nie tylko przyciągają uwagę i umilają oko, ale też w pewnym stopniu działają wyciszająco i łagodząco na duszę.

Polecam 🐦

Czy masz kogoś, komu w pełni ufasz? kogoś, kto rozumie twoje lęki i Cię wspiera? ☺️

Ta książka to przewodnik i najlepsza przyjaciółka, która pomaga Ci, choćby nie wiadomo, co się działo. Zawsze jest obok i służy wsparciem oraz dobrą radą. ♥️

Czasami jedno zdanie 📝 może zmienić nasze życie, wpłynąć na samopoczucie, zagłuszyć wewnętrzne rozterki. Gdy brakuje nam sił, większość z nas potrzebuje pociechy. Autorka tej książki postanowiła wspierać czytelnika i budować jego pewność siebie, aby nie bał się działać, by zrozumiał, że to, jak się czuje w danej chwili, jest okej i wszystko z nim w porządku. Każdy z nas ma prawo czuć się gorzej, każdy z nas ma prawo czasami być pełen wątpliwości. 😛

Książka skłania do przemyśleń, autorka od czasu do czasu podaje również krótkie, łatwe ćwiczenia, 🧘‍♀️ które pomagają w radzeniu sobie z emocjami oraz budują pewność siebie. Ponadto samo wydanie tej książki poprawia humor, 💐 ponieważ jest śliczna zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Odbiorcami są kobiety, które chcą poczuć się pewniej we własnej skórze, bardzo dobry wybór, jeśli potrzebujecie czegoś dla siebie lub kogoś wam bliskiego, 🫂 co doda skrzydeł w ciężkich chwilach i jednocześnie będzie wsparciem w osiąganiu celów.

Uwielbiam autorkę, jej podejście do życia i to jak motywuje kobiety do zmian oraz walki o siebie.
Po za pisaniem prowadzi szereg spotkań - m.in. szkolenia, warsztaty, konferencje, wykłady.

Książka jest napisana dla kobiet i dziewczyn, zawiera cytaty, przemyślenia, porady - które mają formy przypominajek. Są inspiracją, motywacją do zmian i działania.

W książce znajdziemy piękne grafiki - wszystko jest podzielone tematycznie i przejrzyście: na lewej stronie znajduje się cytat/porada/przypominajka, a na prawej poruszane są różne tematy, a wszystko tworzy spójną całość.
Można ją czytać jak powieść - za koleją - można też wybierać fragmenty do czytania np. na dany dzień.

Słowa są bardzo istotne w naszym życiu - mają wpływ na myśli, samopoczucie, emocje i zachowania - nawet nie zdajemy sobie czasem sprawy jak wielką mają moc, zarówno te kierowane do innych, jak i do nas samych.

Książka pozwoli nam nauczyć się pozytywnego myślenia, pokaże jak uciszyć naszego wewnętrznego krytyka /tego, który odpowiada za negatywne postrzeganie siebie/ oraz ukaże jak odnaleźć w sobie odwagę i chęć do działania, jeśli takiej potrzebujemy, albo będzie po prostu fajną przypominajką, że mamy świetne życie i warto je doceniać!

W książce znajdziemy...

• Psychologia l