Hormon nieszczęścia

Danuta Noszczyńska Wydawnictwo: XAUDIO literatura piękna
XAUDIO
2021-01-01
2021-01-01
literatura kobieca mirka hormon nieszczęście

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

To była przygoda na miarę "Małgosi kontra Małgosi", czy "Godziny pąsowej róży", moich ulubionych książek z lat dziecięcych z tematem czasoprzestrzennego przemieszczania. Tym razem to powieść dla dorosłych, a bohaterką jest Mirucha, skromna bibliotekarka. Bohaterka dzieli swoje lokum z przyjaciółką, szuka "godnego młodzieńca" i przeżywa męki związane z apodyktyczną, dyktującą od zawsze swoje warunki ciotką Abeloizą. Namiętnie też współpracuje z terapeutą regresji hipnotycznej, ten cofa ją w czasie seansu do poprzednich wcieleń, a jedna z takich "wycieczek" spowoduje zaburzenie czasowo-przestrzenne. Bohaterka wpada w dziejowy wir czasowy i za sprawą drobnej zmiany w przeszłości (coś jak "efekt motyla"),dokonuje się zmiana także bieżącej teraźniejszości i Mirka ocknie się w nowej rzeczywistości. Jest zabawnie, wesoła i nieskomplikowana lektura na wolne popołudnie lub na ponure myśli :) Polecam na jesienne wieczory.

Bardzo przyjemna, zabawna i sympatyczna. Polecam :)

Bardzo przyjemna, zabawna i sympatyczna. Polecam :)

Jak już wcześniej pisałam, lubię książki pani Danuty Noszczyńskiej. Większość jest napisana z przymrużeniem oka, są lekkie i zabawne, chociaż niektóre z nich są takie bardziej na serio, zmuszają nas do refleksji. Tym razem jednak to naprawdę była duża dawka humoru.
Ja wysłuchałam audiobooka, ostatnio coraz więcej ich słucham i sama jestem zdziwiona, że tak późno się za nie zabrałam. Pani Ewa Abart znakomicie spełnia swoją rolę lektorki w książkach Danuty Noszczyńskiej, słucha się rewelacyjnie. "Hormon nieszczęścia" to lekko zakręcona a nawet może wręcz zagmatwana komedia, w której główna bohaterka przenosi się do alternatywnego świata. Skojarzyło mi się to z bohaterką filmu "Ile waży koń trojański", gdzie Ilona Ostrowska grała główną rolę, więc od razu sobie wyobraziłam, że bohaterka tej książki wygląda jak ona...
Muszę przyznać, że dobór imion i nazwisk w tej książce to już jest wielkie poczucie humoru autorki. Nie wiem sama co bym zrobiła gdybym się nazywała Mirucha Grucha, co prawda nie lubię swojego imienia, ale nie jest aż tak oryginalne. Tu jeszcze w połączeniu z nazwiskiem robi niezłą furorę.
Mirucha, zwana Mirką ciągle szuka miłości, tego swojego wymarzonego, przysłowiowego księcia na białym koniu, lecz jakoś jej nie bardzo wychodzi. Ma 23 lata, jest nieco otyłą, samotną bibliotekarką, więc jej rodzice oraz ciotka bez przerwy dopytują się o narzeczonego..., Mirka postanowiła wyprowadzić się z domu i zupełnym przypadkiem trafiła na swoją dawna koleżankę Agatę i zamieszkała u niej. Mimo tego, że dziewczyny są jak ogień i woda, to znakomicie się uzupełniają. Łączy je jedno, Agata dla osiągnięcia spokoju chodzi na sesje do psychologa, natomiast Mirka postanowiła szukać przyczyny swojego nieszczęścia u hipnotyzera...
Podczas hipnozy kilka razy przeniosła się do alternatywnej czasoprzestrzeni, gdzie nieco namieszała. Lecz czy to pomogło jej w znalezieniu swojego księcia? ego to już nie zdradzę, bo nie byłoby sensu czytać lub słuchać tej historii.

Chwilami może jest ta książka naciągana, lecz to przecież tylko dla naszej rozrywki, po to żeby bawić się czytaniem (lub słuchaniem) a nie po to aby traktować wszystkie historie na serio. Lekkie poczucie humoru, ciekawe dialogi, nieco zagmatwanej i zupełnie innej historii niż znamy, tworzy niezłą lekturę. Akcję autorka umieściła w swoim rodzinnym Jaworznie.

Lektura w sam raz na letnie popołudnia lub jako audiobook podczas pracy lub leniuchowania na leżaku...

Mirka poszukuje szczęścia na wszystkie możliwe sposoby. W końcu ucieka się nawet do hipnozy.

Co tam się wydarzyło! Alternatywna rzeczywistość plus poczucie humoru Noszczyńskiej, plus audiobook z interpretacją Ewy Abart i mamy hit. Co ja się uśmiałam to moje. Uwielbiam książki z PRLem w tle. A tutaj mamy jego najlepsze wydanie, bo z perspektywy naszych czasów. Sama historia jest niewiarygodna, ale tak dobra, że nie sposób oderwać się od lektury. Jeśli komuś trzeba czegoś lekkiego i zabawnego, to niech bierze w ciemno.

Musicie to przesłuchać! Gorąco polecam.

Lekka, pełna smacznego humoru, komedia, która poprawiła mi nastrój dokumentnie w tę ponurą aurę.
Polecam gorąco.

Polecam gorąco.

Książka lekka i zabawna, nie oczekiwałam niczego więcej. Idealna w formie audiobook.

Najlepsza powieść tej autorki. Bardzo lubię tematykę przemieszczania się w czasie, wątek czasów "PRLu" chciałabym by trwał jak najdłużej, zabawne pomyłki słowne były strzałem w dziesiątkę, książki słuchałam w audiobooku do snu, wysłuchałam jej 4 noce pod rząd tak bardzo mnie bawiła :D

Zakręcona powieść, która momentami bardzo mnie ubawiła. Podeszłam z dużym dystansem ale gdy bohaterka przeniosła się w czasy „godziny policyjnej”, nie potrafiłam się od niej oderwać.

Kolejna, pełna humoru historia, która wciągnęła mnie bez reszty. Mirucha to otyła bibliotekarka z kryzysem egzystencjalnym. Aby sobie pomóc zaczyna poddawać się hipnozie. W pewnym momencie ląduje w świecie alternatywnym, w którym próbuje się odnaleźć.
I w tej książce poczucie humoru autorki mnie nie zawiodło. Uwielbiam język jakim pani Noszczyńska prowadzi czytelników przez świat stworzony w swoim umyśle.

Ani ta książka fajna, ani śmieszna. Zagmatwana i męcząca. Dobrze, że późniejsze książki autorstwa p. Noszczyńskiej są o klasę lepsze.
Nie polecam.

Nie polecam.

• Polskie

Dodaj cytat z książki Hormon nieszczęścia