Ostatnie wyznanie

Okładka książki Ostatnie wyznanie Lisa Regan
Okładka książki Ostatnie wyznanie
Lisa Regan Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Josie Quinn (tom 4) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Josie Quinn (tom 4)
Ślady zbrodni
Her Final Confession
Wydawnictwo Dolnośląskie
2023-08-09
2023-08-09
Maciej Muszalski

Kolejna część za mną i to był fajny czas.Tym razem historia dotyczy Gretchen.Ma ona za sobą burzliwa przeszłość i teraz ona ją dogoniła.

Rewelacja! Świetnie skonstruowana fabuła, to czwarty tom z tej serii i jak dla mnie do tej pory najlepszy, a pierwszy już jest świetny! Poza tym autorka pisze w takim lekkim stylu który uwielbiam w książkach. Czapki z głów! :) polecam!

[ współpraca reklamowa z @wydawnictwo_dolnoslaskie ]
Premiera książki z dnia 09.08.2023

Kolejne śledztwo pod nadzorem niezawodnej Josie Quinn. Tym razem mamy przyjaciółkę, która rzekomo zabiła pewnego chłopaka. Oddaje się w ręce policji . Zaczyna się wyścig o życie. Czy aby na pewno przyjaciółka dobrze zrobiła poddając się? Czy to ona jest winna ? Jakie sprawy wychodzą na światło dzienne?

Przyjazd na komisariat Gretchen stawia w osłupienie Josie . Zrobi wszystko by oczyść dobre imię i dowieść jej niewinności.
W poprzedniej części była sprawa związana z matką, a tutaj z przyjaciółką . Ładnie autorka gra na nosie Josie . Co ta biedna kobieta jeszcze zniesie ?

Akcja w tej części nie zwalniała ani na moment.
Świetnie skonstruowana fabuła . Ciekawe wątki.
Nic nie ciągnęło się jak flaki z olejem.
Na prawdę jak do tej pory to jest to moja ulubiona część z Josie.

Czwarty tom z serii tak samo ekscytujący jak i pierwszy. Zwroty akcji, napięcie, zagadki , morderstwa i poszlaki coraz to lepsze i dające czytelnikowi dużo atrakcji . Josie mimo trudności świetnie sobie radzi i potrafi dowieść prawdy mimo iż czasami ma nie lada wyzwanie.

Polecam wam czytać tą serię od pierwszej części.

9/10⭐

[ współpraca reklamowa z @wydawnictwo_dolnoslaskie ]
Premiera książki z dnia 09.08.2023

Dalsze losy Josie nie tracą na atrakcyjności. Wciąga i nie puszczą do ostatniej strony.

W końcu doczekałam się części, w której to nie bezpośrednio główna bohaterka cyklu Josie Quinn, musiała walczyć ze swoimi demonami z przeszłości. Autorka nie byłaby jednak sobą, gdyby problem nie dotyczył kogoś z bezpośredniego otoczenia Josie.

Na podjeździe domu Gretchen - członkini zespołu dochodzeniowego Josie, zostaje znalezione ciało młodego chłopaka. Policjantka znika, a kiedy po paru dniach ni stąd ni zowąd pojawia się na komisariacie i przyznaje się do zabójstwa, Josie postanawia zgłębić tajemnice Gretchen i dowieść jej niewinności.

W mojej ocenie, ta część cyklu była do tej pory najlepsza. Akcja cały czas trzymała w napięciu, a jednocześnie wszystko układało się w logiczną całość ( bo w poprzednich częściach, autorka momentami miała z tym problem). To świetnie obserwować, jak autorka z tomu na tom jest coraz lepsza. Nie mogę się doczekać kolejnej części.

Na koniec taka drobna rada, dla osób które chcą zacząć przygodę z Lisą. Serię najlepiej zacząć od pierwszej części, gdyż w każdej kolejnej są nawiązania do poprzednich.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

Ciekawa, czasami niejednoznaczna fabuła, zmusza do uwagi. Polecam.

Ciekawa, czasami niejednoznaczna fabuła, zmusza do uwagi. Polecam.

W Denton znaleziono ciało studenta, za jego śmieć obarczona zostaje Gretchen, lokalna policjantka. Josie nie wierzy w jej winę i zamierza zrobić wszystko, żeby to udowodnić. Dlaczego policjantka przyznaje się do zbrodni, której najprawdopodobniej nie popełniła?
Odkrywając tajemnice z życia Gretchen, Josie odkrywa powiązania między chłopakiem a wstrząsającymi wydarzeniami z przeszłości. Gdy odkryte zostają kolejne ciała, sprawa zaczyna się komplikować.
Czy Josie uda się uratować przyjaciółkę przed dożywociem? Co z tajemnicami przeszłości?

Bardzo dobra książka, akcja jest dynamiczna, autorka nie daje nam nawet chwili wytchnienia. Świetnie się czytało, mam nadzieję, że jeszcze powrócimy do Denton i będziemy śledzić kolejne śledztwa z Josie na czele.
Ode mnie mocna ósemka.

To moje pierwsze spotkanie a to jak czytam już 4 tom.
Muszę przyznać że czyta się w miarę dobrze. Trochę tematyka (gangi motocyklowe)nie moja bajka ale dałam radę.

To moje pierwsze spotkanie a to jak czytam już 4 tom.

Na Twoich oczach policja zakuwa w kajdanki Twoją wspólpracownicę i przyjaciółkę. Choć ufasz jej bezgranicznie, to jednak masz świadomość, że wszelkie dowody świadczą przeciwko niej, a sumienie wciąż Ci podpowiada, że tak naprawdę nie znacie się zbyt długo. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak pomóc bliskiej osobie, kiedy sama oskarżona zapiera się, że to ona odpowiada za śmierć tego chłopca...

#ostatniewyznanie to kontynuacja serii z detektyw Josie Quinn, ale spokojnie, autorka zadbała o małe przypomnienie kto/co/kiedy i z kim, więc myślę, że bez znajomości poprzednich tomów też się w tej historii odnajdziecie 😉
Z pewnością na duży plus zasługuje tutaj intrygująca fabuła: główny wątek morderstwa połączony z innymi zdrodniami sprzed lat, a do tego wplecione motywy adopcji i przynależności do gangów. Dopełnieniem tej historii są wciąż nurtujące nas pytania: na ile możemy zaufać bliskim znajomym? Co o nich wiemy? Czy znamy ich wszystkie sekrety? Czy będąc na miejscu policjantki Josie potrafilibyśmy prowadzić śledztwo z zachowaniem rzetelności i moralności wobec koleżanki?
Zakończenie książki nie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, część wątków potoczyła się w kierunku, który przewidziałam, jednak mimo wszystko oceniam lekturę bardzo pozytywnie

W Denton, na podjeździe domu Gretchen, lokalnej policjantki, zostaje znalezione ciało studenta. I choć Gretchen przyznała się do zbrodni, Josie nie wierzy w jej winę i zamierza to udowodnić.

Dużo się dzieje, wychodzą na jaw tajemnice z przeszłości z życia Gretchen, które rzucają nowe światło na zbrodnię.

Wątek kryminalny jest świetnie poprowadzony, nie ma tutaj mowy o chwili nudy. Nie brakuje emocji i zwrotów akcji.

W mojej ocenie jest to najlepszy tom serii. Napięcie było odczuwalne przez cały czas, a wszystkie elementy układanki ułożyły się w logiczną całość. Jeżeli poczujecie się zaintrygowani, polecam rozpocząć przygodę z Josie Quinn od pierwszej części, ponieważ w każdej kolejnej występują nawiązania do poprzednich części. Polecam mocno!

Wątek kryminalny jest świetnie poprowadzony, nie ma tutaj mowy o...

• Przeczytane 2023
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Ostatnie wyznanie