Bezimienna

Okładka książki Bezimienna Lisa Regan
Okładka książki Bezimienna
Lisa Regan Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Josie Quinn (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Josie Quinn (tom 2)
Ślady zbrodni
The Girl with No Name
Wydawnictwo Dolnośląskie
2022-11-09
2022-11-09
2018-04-16
Maria Jaszczurowska

Kolejna świetna powieść z Josie Quinn, a ja chyba znalazłam nowego ulubionego autora! Smutno mi, że przede mną jeszcze tylko trzy tomy, a potem okropnie długie czekanie na kolejne przygody. Przemyślana fabuła, nawiązania do pierwszego tomu (jeden wątek był dla mnie trochę bez sensu, ale cóż, to tylko taki malutki minusik) i bohaterka, którą naprawdę da się lubić składają się na kilka godzin świetnej zabawy. Będę musiała trochę zwolnić, bo zaraz skończą mi się tomy, ale już nie mogę się doczekać kolejnej przygody (:

Ani zła ani dobra w sumie ale doczytałam do końca;-)

Ani zła ani dobra w sumie ale doczytałam do końca;-)

Kolejny fajny kryminał z twardą policjantką z przeszłością.

Kolejny fajny kryminał z twardą policjantką z przeszłością.

"- Jesteś w szpitalu z naszą bezimienną?
- Tak, jeszcze czekamy na tomograf."

"Bezimienna" to drugi tom cyklu Lisy Regan z detektyw Josie Quinn. Od wydarzeń przedstawionych w pierwszej części mija ponad rok. Jak się okazuje, w tym czasie wiele się działo, co znacząco wpłynęło na zachowanie narzeczonego Josie. Naprawdę, trudno go było poznać. Problem ten schodzi na dalszy plan, gdy sprawy zawodowe bohaterki mocno się komplikują. Zaczyna się od pobicia świeżo upieczonej matki i uprowadzenia niemowlaka, a dalej jest jeszcze bardziej ciekawie. Mimo upływu czasu śledztwo wydaje się tkwić w martwym punkcie, wciąż pojawiają się nowe poszlaki, które trudno ze sobą połączyć.

Choć "Bezimienną" można czytać niezależnie od pierwszego tomu, cieszę się, że mi udało się do niego dotrzeć. Mimo tego, że autorka często przypomina wydarzenia mające wcześniej miejsce, (dzięki temu jeśli ktoś nie miał okazji sięgnąć po "Znikające dziewczyny" cały czas jest na bieżąco),uważam iż ich znajomość, sprawia że lepiej rozumiem motywy postępowania głównej bohaterki. To jak zachowuje się teraz Josie wynika z tego, co przeżyła w przeszłości.

Co do samej fabuły, jest naprawdę zaskakująca. Szczerze, nie spodziewałam się aż takich komplikacji. Miałam wrażenie, że im bliżej końca, tym bardziej wszystko się gmatwa i plącze, zamiast dążyć do szczęśliwego finału. No, cóż... Tu zakończenie z pewnością takie nie jest, zresztą trudno tego oczekiwać po tym gatunku. Problemy zdają się mnożyć niczym króliki na wiosnę i choć pozornie nic się ze sobą nie łączy, wszystko tu jest logiczne i wynika jedno z drugiego. Ogromnie podobało mi się, że książka poruszając trudne tematy nie epatuje przy tym wulgaryzmami i nie zniechęca czytelnika zbyt drastycznymi opisami.

Lubię tego typu powieści, jednak zbyt mocne sceny mi przeszkadzają. Na szczęście tu nie miałam z tym problemu.
Czytałam tę książkę z prawdziwą przyjemnością i z zainteresowaniem rosnącym w miarę upływu stron. Uwielbiam historie, w których nie ma czasu na nudę i czytelnik wprost nie może złapać oddechu pochłonięty mającymi miejsce na kartach powieści wydarzeniami. Lektura takich książek mija w mgnieniu oka, gdyż wciąż do przodu popycha nas niesłabnąca chęć odkrycia zakończenia.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Josie Quinn, serdecznie Was do tego zachęcam.

Moja ocena 8/10.

"- Jesteś w szpitalu z naszą bezimienną?
- Tak, jeszcze czekamy na tomograf."

Intrygująca fabuła, pełna wątków, które z pozoru do siebie nie pasują, a później tworzą całkiem logiczną i spójną całość. Fajnie wykreowani, nietuzinkowi bohaterowie. Główną bohaterkę polubiłam już w poprzednim tomie. Zakończenie bardzo zaskakujące.

Detektyw Quinn jako główna bohaterka to na prawdę świetna i dość barwna postać. Mamy zaginionego noworodka, zwroty akcji które wbijają w fotel, ciekawe konwersacje no i dużo trupów.  Oczywiście mamy tu demony przeszłości, które też mają wpływ na prace i podejście do życia głównej bohaterki.

Pozostali bohaterzy tez niczego siebie- nie są bezpłciowi i za to ogromny plus.

Książkę czyta się bardzo szybko, aż nie chce się oderwać od książki. Każdy kto lubi kryminały musi mieć ja w kolejce do przeczytania..

Pozostali bohaterzy tez niczego siebie- nie są bezpłciowi i za to ogromny...

Bardzo wciągająca druga część, nie wiem czy nie lepsza od pierwszej. Wartka akcja nie pozwala się oderwać. Polecam.

Jeszcze lepsza niż pierwsa cześć. Historia ciekawa, wciaga a z kazda stroną robi się jeszcze ciekawsza. Czyta sie szybko. Polecam

Drugi tom serii z detektyw Quin w roli głównej. Tym razem mamy dużo trupów i zaginionego noworodka. Jak to u Regan, krótkie rozdziały sprawiają, że książkę czyta się błyskawicznie. Sama historia zaś jest naprawdę wciągająca i ciekawa.

"Bezimienna" Lisa Regan
Seria z Josie Quinn, cz. 2

Przyznam od razu, że jako miłośniczka kryminałów, byłam niezwykle podekscytowana sięgając po drugi tom serii z detektyw Josie Quinn. To jest dokładnie to, czego oczekuję od tego gatunku literatury – intrygująca fabuła, zaskakujące zwroty akcji i postaci, które wnoszą coś specjalnego do historii.

Josie Quinn polubiłam od razu. Jej determinacja, siła i nieustępliwość naprawdę mnie przyciągały. W "Bezimiennej" musi stawić czoła nie tylko zagadce porwania noworodka, ale także swoim własnym demonom przeszłości i planom na przyszłość. Pojawia się też tytułowa bezimienna dziewczyna, która przewija się przez karty całej książki. Dzięki temu znów zostałam wciągnięta w niesamowitą podróż przez gąszcz kłamstw, tajemnic i niewiadomych.
Nie można pominąć tu też bohaterów drugoplanowych, szczególnie Noah, oddany Josie, jest postacią, którą polubiłam za jego wsparcie i oddanie.

"Bezimienna" to nie tylko kryminał, to także historia życia Josie Quinn, która staje przed trudnymi wyborami i emocjonalnymi konfliktami.

Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę wszystkim miłośnikom kryminałów. Zachęcam do rozpoczęcia od pierwszej części serii, bo przenikają się i są ściśle powiązane.

"Bezimienna" Lisa Regan
Seria z Josie Quinn, cz. 2

Josie Quinn polubiłam od...

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Bezimienna