Trzynaście

Okładka książki Trzynaście Steve Cavanagh Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Trzynaście
Steve Cavanagh Wydawnictwo: Albatros Cykl: Eddie Flynn (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-02-12
Data 1. wydania:
2018-01-01
Janusz Ochab
kłamstwo manipulacja obsesja poszukiwanie prawdy proces sądowy thriller zabójstwo zagadka kryminalna

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tego autora i zapewne nie ostatni. Książka wciągająca, czyta się ją bardzo szybko, historia ciekawa. Dobry prawniczy kryminał.

Adwokat, który broni tylko niewinnych i uwielbia dokonywać osądów moralnych, do których czuje się uprawniony. - taka główna postac dyskwalifikuje historię. Użyję kolokwializmu - ten bohater to dupek po prostu, ale autor o tym nie wie. A mamy jeszcze mrocznego, niemal wszechmocnego killera (oczywiście do czasu, nasz heros musi wygrać). Same klisze.

Rewelacyjna pozycja. Serdecznie polecam.💪

Rewelacyjna pozycja. Serdecznie polecam.💪

1966

Dobry,nawet ośmieliłabym się powiedzieć,że bardzo dobry prawniczy thriller,który trzyma cały czas w napięciu.
Cała historia jest o tyle ciekawa,że poznajemy ją z dwóch perspektyw-od strony błyskotliwego adwokata i seryjnego mordercy. Dzięki temu możemy wcielić się zarówno w jedną jak i w drugą stronę .Większość akcji rozgrywa się na sali sądowej i choć zbytnio nie przepadam za takimi scenami ,to muszę przyznać,że tu wszystkie te przepychanki adwokackie i zamieszania z przysięgłymi bardzo mnie zaciekawiły.
Pomysł w jaki została wykreowana postać psychopatycznego mordercy uważam za świetny-było mroczno,krwawo,intrygująca i nieprzewidywalnie .

Świetny thiller prawniczy, zaskajucy, trzymający w napięciu. Zwroty akcji, zagadki i sala sądową to coś co uwielbiam 😁 Oczywiście polecam

Bardzo przyjemna książka. Pomimo tego, że to któryś tom, można śmiało czytać i nic się nie traci nie znając poprzednich części. Akcja trzyma w napięciu. Polecam

Historia adwokata o szemranej przeszłości. Podejmuje się on obrony młodego aktora, który jest oskarżony o podwójne zabójstwo. Wszystkie dowody wskazują na niego ale ta zbrodnia jest wyjatkowa. Jest podobna do morderstw z innych stanów przy których znajdowany jest banknot złożony w origami. Podczas rozprawy zaczynają ginąć przysięgli. Najpierw kobietę potrąca samochód a następnie mężczyzna z ławników popełnia samobójstwo. Całość mroczna i tajemnicza. Czyta się lekko jednak momentami autor przynudza. Grozy czy ekscytacji nie odczułam. Można przeczytać któregoś dnia ale bez tej wiedzy też baędzie żyło się dobrze 😁 Dla mnie to pozycja o której szybko zapomnę i standardowo zakończenie którego nie lubię czyli słodko-pierdzące 🙈
⬇️

Trochę się pospieszyłem, bo to czwarty tom, ale że akurat wpadł w ręce... Dobre to było!

Moje drugie spotkanie z autorem i z jego bohaterem Eddim Flynnem. Akcja pędzi po bandzie, wydarzenia następują w błyskawicznym tempie, trudno w nie uwierzyć ale trzymają w napięciu. Niezła rozrywka.

Znakomity thriller sądowy. Trzyma w napięciu od początku do końca, a w dodatku ciągle zaskakuje i zmusza do wysilania komórek mózgowych. Zbudowany z dużym wyczuciem dramaturgii, bo autor przedstawia wydarzenia z punktu widzenia dwóch głównych bohaterów. Jeden z nich to Eddy Flynn- znakomity i błyskotliwy adwokat, któremu trafiła się prawnicza gratka bycia obrońcą gwiazdora filmowego oskarżonego o dokonanie brutalnego zabójstwa żony i jej kochanka. Sprawa wydaje się być nie do wygrania, gdyż wszelkie dowody świadczą przeciwko oskarżonemu. Jednak nie dla Eddiego, który oprócz niezaprzeczalnego talentu prawniczego ma jeszcze tak zwanego nosa i szybko orientuje się, że nie uczestniczy w zwykłej sprawie o morderstwo, ale w czymś dużo bardziej skomplikowanym i przerażającym.
Drugi bohater to Kane, którego poczynania poznajemy z krótkich rozdziałów i od początku wiemy, że jego determinacja, by zostać członkiem ławy przysięgłych w tym procesie ma jakieś mroczne podłoże. Zresztą już pierwszy czyn Kane'a nie pozostawia nam złudzeń, a jego wiedza na temat tego, jak zacierać za sobą ślady i preparować dowody każe nam patrzeć na niego jak na wyrafinowanego zbrodniarza. Najlepsze jest jednak to, że prawie do końca nie wiemy, kim jest i jak osiągnął mistrzostwo w swojej działalności.
Duża część tej powieści to opis pojedynków sądowych pomiędzy ambitnym prokuratorem-karierowiczem a genialnym adwokatem, któremu zależy przede wszystkim na ustaleniu prawdy. Eddy znakomicie bombarduje swojego przeciwnika pytaniami stawianymi świadkom, interpretacjami dowodów i stosowaniem rozmaitych sztuczek na poły cyrkowych. Eddy to były oszust, który wykorzystuje swoje niegdysiejsze umiejętności prestidigitatorskie w imię udowodnienia niewinności swojego klienta i utarcia nosa zarozumiałemu i goniącemu za sukcesem oskarżycielowi.
Trzeba przyznać autorowi, że fabuła „Trzynastu” jest przemyślana w każdym szczególe. Drobiazgi, niuanse decydują o przebiegu procesu i co chwila kierują nasze podejrzenia w inną stronę. A kolejne ofiary psychopaty i wymyślne metody ich uśmiercania utwierdzają w przeświadczeniu, że to nie zwykły rzezimieszek, ale mistrz w makabrze.
Bardzo mi się podobała ta powieść, podobnie jak poprzednia tego autora. Polecam jako znakomitą rozrywkę miłośnikom mocnych wrażeń i inteligentnych zagadek kryminalnych.

1 302
  • 2020