Trzynaście

Okładka książki Trzynaście Steve Cavanagh
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Trzynaście
Steve Cavanagh Wydawnictwo: Albatros Cykl: Eddie Flynn (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Eddie Flynn (tom 4)
Thirteen
Albatros
2020-02-12
2020-02-12
2018-01-01
Janusz Ochab
kłamstwo manipulacja obsesja poszukiwanie prawdy proces sądowy thriller zabójstwo zagadka kryminalna

Hmm. Nie czytało się tego źle, ale... No właśnie mam dużo ale...

Cała historia jest ukazana naprzemiennie z punktu widzenia tego dobrego i tego złego. Mam mieszane uczucia, bo cała książka przez to jest w jakiś sposób nudna, przewidywalna. Nie specjalnie wyczekiwałem na rozwój wypadków. Wszystko jakoś tak szło swoim torem, a ja nie byłem zaangażowany. Postać adwokata jest zrobiona fajnie i jego historia była interesująca. Jednak historia tego drugiego, od samego początku była jakby na siłę, jakaś taka nijaka. Czy to thriller prawniczy? Może odrobinę, ale samej prawniczej opowieści nie było tu znowu aż tak wiele.

Nie jestem zachwycony, ani szczególnie zadowolony. Nie jestem też jakoś bardzo rozczarowany. Chyba przyzwyczaiłem się do tego, że współczesne książki są raczej słabe... :(

Hmm. Nie czytało się tego źle, ale... No właśnie mam dużo ale...

Bardzo dobry prawniczy thriller. Wciąga od samego początku. Nieustannie obecne napięcie, świetnie poprowadzona fabuła i ciekawe postaci sprawiają że czyta się bardzo szybko. Z chęcią sięgnę po pozostałe części tej serii.

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tego autora i zapewne nie ostatni. Książka wciągająca, czyta się ją bardzo szybko, historia ciekawa. Dobry prawniczy kryminał.

Adwokat, który broni tylko niewinnych i uwielbia dokonywać osądów moralnych, do których czuje się uprawniony. - taka główna postac dyskwalifikuje historię. Użyję kolokwializmu - ten bohater to dupek po prostu, ale autor o tym nie wie. A mamy jeszcze mrocznego, niemal wszechmocnego killera (oczywiście do czasu, nasz heros musi wygrać). Same klisze.

Rewelacyjna pozycja. Serdecznie polecam.💪

Rewelacyjna pozycja. Serdecznie polecam.💪

1970

Dobry,nawet ośmieliłabym się powiedzieć,że bardzo dobry prawniczy thriller,który trzyma cały czas w napięciu.
Cała historia jest o tyle ciekawa,że poznajemy ją z dwóch perspektyw-od strony błyskotliwego adwokata i seryjnego mordercy. Dzięki temu możemy wcielić się zarówno w jedną jak i w drugą stronę .Większość akcji rozgrywa się na sali sądowej i choć zbytnio nie przepadam za takimi scenami ,to muszę przyznać,że tu wszystkie te przepychanki adwokackie i zamieszania z przysięgłymi bardzo mnie zaciekawiły.
Pomysł w jaki została wykreowana postać psychopatycznego mordercy uważam za świetny-było mroczno,krwawo,intrygująca i nieprzewidywalnie .

Świetny thiller prawniczy, zaskajucy, trzymający w napięciu. Zwroty akcji, zagadki i sala sądową to coś co uwielbiam 😁 Oczywiście polecam

Bardzo przyjemna książka. Pomimo tego, że to któryś tom, można śmiało czytać i nic się nie traci nie znając poprzednich części. Akcja trzyma w napięciu. Polecam

Historia adwokata o szemranej przeszłości. Podejmuje się on obrony młodego aktora, który jest oskarżony o podwójne zabójstwo. Wszystkie dowody wskazują na niego ale ta zbrodnia jest wyjatkowa. Jest podobna do morderstw z innych stanów przy których znajdowany jest banknot złożony w origami. Podczas rozprawy zaczynają ginąć przysięgli. Najpierw kobietę potrąca samochód a następnie mężczyzna z ławników popełnia samobójstwo. Całość mroczna i tajemnicza. Czyta się lekko jednak momentami autor przynudza. Grozy czy ekscytacji nie odczułam. Można przeczytać któregoś dnia ale bez tej wiedzy też baędzie żyło się dobrze 😁 Dla mnie to pozycja o której szybko zapomnę i standardowo zakończenie którego nie lubię czyli słodko-pierdzące 🙈
⬇️

Trochę się pospieszyłem, bo to czwarty tom, ale że akurat wpadł w ręce... Dobre to było!

Steve Cavanagh Trzynaście Zobacz więcej
Steve Cavanagh Trzynaście Zobacz więcej