Szkoła Szpiegów podbija Europę

Okładka książki Szkoła Szpiegów podbija Europę Stuart Gibbs
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Szkoła Szpiegów podbija Europę
Stuart Gibbs Wydawnictwo: Agora Cykl: Szkoła szpiegów (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jarek Westermark

Wyróżniona opinia i

Szkoła Szpiegów podbija Europę

przeczytanych książek 1612 napisanych opinii 980

Uwielbiam te momenty gdy rozmawiam z moją 12 letnią córką o literaturze, widzę jak wyostrza się jej krytyk literacki i ma swoje ulubione serie czy bohaterów. Dziś więc z wielką radością przestawiam serię którą moja córka pokochała i ostatnio w rozmowie o bohaterach stwierdziła że to właśnie Ben jest jej ulubionym. Jeśli więc zastanawiasz się co kupić na prezent młodszym nastolatkom to ta seria będzie strzałem w dziesiątkę. Z Benem i jego kolegami znamy się nie od dziś, gdyż jest to już 7 tom z całej serii. Tym razem grupa przyjaciół z Akademii Szpiegostwa CIA trafia do Europy. Chcą w końcu złapać Pająka, po drodze lądują w muzeum brytyjskim i jak zwykle wpadają w wir pościgów (które czasami są nie po tej stronie drogi co trzeba- też tak miałam w Londynie),zagadek, zwrotów akcji a wszystko to opisane z ogromnym humorem. Czy uda im się rozgryźć do czego pasuje klucz? Czy w końcu arcywróg zostanie schwytany? Dowiesz się tego z tej przezabawnej książki.

Psst… Zdradzę Wam ściśle tajny sekret! Agent specjalny Hubert M. (mój informator, który tylko czystym przypadkiem jest także moim starszym synem),ustalił z niezbitą pewnością, że najlepszym sposobem na zwerbowanie młodszych nastolatków do czytania jest… seria „Szkoła Szpiegów” Wydawnictwa Agora dla Dzieci! Na przykładzie własnym i wielu swoich kolegów, dowiódł, że książki te wciągają do akcji nawet osobniki, które do tej pory uparcie stały po stronie przeciwnika - gier komputerowych. Co więcej, tajne raporty jego rodzicielki (którą tylko czystym przypadkiem jestem ja) wyraźnie wskazują, że tak samo zachowują się dzieci obserwatorów profilu Bliskie czytanie, którym tę serię zachwalano i polecano.

Ok, teraz już znacie całą prawdę! I mam nadzieję, że zrobicie z niej właściwy użytek.

Czuję się tylko w obowiązku uprzedzić Was, że Wasze dziecko może zapragnąć zamienić swoją starą, nudną szkołę na supertajną Akademię Szpiegostwa CIA. Dokładnie tak, jak zrobił to, dwunastoletni wówczas, Ben Ripley, główny bohater serii. Życie Bena w jednym momencie nabrało szalonego tempa, a nową codziennością stały się dla niego pościgi, eksplozje, udaremnione zamachy, podwójni agenci, organizacje przestępcze, ale też wielkie przyjaźnie i pierwsze miłości.

W najnowszej, siódmej już części, Ben wraz z przyjaciółmi z Akademii Szpiegostwa oraz rodzicami Eriki, ruszają do Europy. Wiedzą, że w końcu mają klucz do schwytania przywódcy Pająka, tajemniczego pana E. Tyle, że ten klucz jest kluczem tak dosłownie 🗝️. Co otwiera? Trop prowadzi do Muzeum Brytyjskiego, a stąd już krótka droga do szalonych pościgów (po nie tej stronie drogi),strzelanin, włamań, spotkań z odciętym od świata hakerem Orionem i całego mnóstwa zaskakujących zwrotów akcji.

Gorąco polecam Wam tę serię! Jest doskonałą mieszanką akcji i komedii! I nie ma konkurencji! Od 9 plus.

Przygotujcie się na szaloną podróż po Europie z ekipą młodych amerykańskich szpiegów! „Szkoła szpiegów” to seria, którą pokochały nie tylko dzieci, ale i starsi odbiorcy, a najnowszy tom moim zdaniem jest najlepszy! 🕵️‍♀️🔎

Książka wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego zakończenia. Uwierzcie mi na słowo, przez ostatnie kilka stron nie mogłam znieść tego napięcia i dosłownie czekałam aż cała misja się zakończy. Czy dobrze? To już sami musicie sprawdzić. 🔎

Humor autora jest tak zaraźliwy, że podczas czytania uśmiech nie schodzi z twarzy. Ben i jego przyjaciele z Akademii Szpiegostwa ruszają do Londynu, aby stawić czoła największym wyzwaniom. Akcja pędzi jak szalona, pełna niebezpieczeństw i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Seria „Szkoła Szpiegów” to prawdziwa gratka dla młodszych czytelników, którzy kochają przygody, szpiegostwo i tajemnice.

Stuart Gibbs, autor tej niezwykłej serii, wraz z własnymi dziećmi odwiedził miejsca, gdzie rozgrywa się akcja książki, co dodaje opowieści niezwykłego polotu. To, że dzieci autora przekazały mu swoje genialne pomysły, które zostały wplątane w opowieść, sprawia, że książka ma jeszcze więcej uroku i staje się jeszcze bardziej wyjątkowa. Polecam!

Trochę pozwiedzamy, odwiedzimy Londyn, Paryż, poznamy świetnych bohaterów i będziemy się naprawdę rewelacyjnie bawić.
Dużo akcji, przygody i dobrego humoru. To już siódma część i my będziemy z pewnością nadrabiać wcześniejsze części, bo jeśli ktoś ma w sobie żyłkę szpiega, to ta książka będzie dla niego wymarzona. Idealna dla młodszych nastolatków, mój 9latek z zapartym tchem brał udział w przygodach naszych bohaterów i razem zaśmiewaliśmy się z ich przygód, bo czytaliśmy ksiąkę w ramach szlifowania umiejętności czytelniczych, więc pierwszy raz w życiu to młody czyta mamie 🥰🥰
Bardzo gorąco polecamy ♥️♥️♥️

„Szkoła szpiegów podbija Europę” to siódma część przygód nastoletniego szpiega CIA Benjamina Ripleya, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Agora. To kolejny tom serii, która ma szansę spodobać się starszym dzieciom. Autorem książki jest Stuart Gibbs, amerykański twórca poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży, zaś szatę graficzną polskiego wydania przygotował Mariusz Andryszczyk. Bohaterem tej opowieści jest nastolatek Benjamin Ripley. Chłopiec nie ma w szkole żadnych problemów z nauką, a pewnego dnia otrzymuje powołanie do elitarnej Szkoły Szpiegów prowadzonej przez CIA, gdzie uczą się najzdolniejsi uczniowie. Przyszli tajni agenci zdobywają wiedzę potrzebną do rozwiązywania najtrudniejszych zagadek i są szkoleni do udziału w misjach wywiadowczych. Początkowo zachwycony Ben wkrótce zdaje sobie sprawę, że został wplątany w aferę szpiegowską i może być mu trudno się z tego wyplątać. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/02/szkoa-szpiegow-podbija-europe.html

Czy Ben będzie tak znamy młodzieży, jak mojemu pokoleniu Harry Potter?

Jakoś nie zauważyłam, aż tak dużego medialne go rozgłosu, ale w naszym domu Ben to bohater na które przygody czeka się jak za moich lat na przygody młodych czarodziejów. A przed Wami właśnie kolejna część przygód młodych detektywów:
Szkoła szpiegów podbija Europę- Stuart Gibbs, wydawnictwo mediarodzina

Nie wiadomo kiedy minęło, ale to już siódma cześć o przygodach młodych detektywów w Szkole Szpiegów, ale też poza nią na niebezpiecznych, szpiegowskich misjach, niekoniecznie zawsze zatwierdzony h przez CIA. Tak jak poprzednie części ta już od pierwszych stron wciąga czytelnika w historie o Benie, jego kolegach i arcywrogu, Pająku. Książka opisuje bardzo barwne przygody nastoletniego młodego szpiega, co niesamowicie pozwala się utożsamiać z bohaterem młodym czytelnikom. Nawet na wstępie nie znajdziecie nudy, bo chociaż na początku autor robi małe wprowadzenie, to nakreśla początkowe tory historii.

Tym razem tajni szpiedzy mają już klucz do rozwiązania sprawy Pająka tuż przed nosem. I to dosłownie. Klucz do zagadkowe go zamka jest w ich rękach, tak samo jak zdrajca, schwytany podczas akcji. Jednak jeniec jest w śpiączce, a odkrycie przeznaczenie klucza jest znane właśnie jemu. Trzeba rozpocząć niebezpieczną misję, która pomoże położyć kres organizacji Pająka. Tylko czy im się to uda?

Zapraszam do czytania😍

Czy Ben będzie tak znamy młodzieży, jak mojemu pokoleniu Harry Potter?

Szkoła szpiegów podbija Europę- Stuart Gibbs, wydawnictwo mediarodzina...

Zwarci i gotowi? Przygotowani na ultra trudną i niebezpieczną akcję? Na zetknięcie się z najbardziej niebezpiecznym przestępca i jego szajką? Tak? To świetnie! Przez chwilę (dosłownie, bo mnie się przez tę książkę tempem odrzutowym) macie szansę stać się członkami tajemnej Szkoły Szpiegów!

Co Was czeka? Niespodziewana wycieczka do Londynu i Paryża, podczas której zwiedzicie zakamarki British Museum, skąpiecie się w lodowatych wodach Tamizy po uprzednim skoku z mostu, przemkniecie miejskimi kanałami, uciekniecie piętrowym autobusem by ostatecznie zgłębić tajemnice paryskich katakumb. Nie tak wyobrażaliście sobie europejskie wojaże? No, cóż Benjamin też nie. Ale nim mógł nacieszyć oko paryskimi widokami musiał uratować ludzkość przed niecnymi planami Pająka i... nie spaść z wieży Eiffla.

"Szkoła szpiegów podbija Europę" to już siódma odsłona znakomitej, niezwykle dynamicznej serii dla młodych pasjonatów szpiegowskich akcji, tajnych misji i... dobrej dziecięco-młodzieżowej lektury. Stuart Gibbs nie zawodzi - pcha akcję szybko do przodu, stawia bohaterów przed licznymi niebezpieczeństwami i zaskakuje zwrotami akcji. I chociaż ze wszystkich znanych mi części ta wydaje mi się najmniej porywająca, to mimo wszystko jest to kawałek naprawdę dobrej literatury.

Co Was czeka? Niespodziewana wycieczka do Londynu i Paryża, podczas której...

„Szkoła Szpiegów podbija Europę” - Tom 7 bestsellerowej serii od Stuart Gibbs w polskim tłumaczeniu Jarka Westermarka.
„Uwaga! Nad Londyn i Paryż nadciąga ekipa młodych amerykańskich szpiegów! Będzie się działo!”, dlatego w karuzeli zdjęć polecam Wam kilka ilustracji, które jestem pewna, że zachęcą Was do lektury.
Prosto z samego Meksyku Ben i jego przyjaciele z Akademii Szpiegów wyruszają do Londynu, aby pokrzyżować plany organizacji pełnej złoczyńców, która swymi niecnymi działaniami zagraża całej ludzkości. Akcja historii pędzi lotem błyskawicy, że aż trudno się momentami zorientować, kto jest dobry a kto zły i trzeba być czujnym na wszystko i wszystkich. Uważajcie na Pająka, dobrze Wam radzę. Natomiast Ben i jego przyjaciele będę musieli pokonać wiele trudności, aby zapobiec nie tylko katastrofie, ale i co najważniejsze udowodnić swą niewinność.
Nie chcę Wam zbyt wiele zdradzać, aby nie streszczać powieści i tym samym odebrać Wam przyjemność z rozwiązania zagadki. Zdradzę tylko, że akcja toczy się na lądzie i w powietrzu. Są genialne helikoptery, mrożące krew w żyłach pościgi. I co ważne, bohaterowie mają możliwość pokazania się z zupełnie innej strony i to Was naprawdę zaskoczy.
Polecam Wam również, całą bestsellerową sensacyjną serię „Szkoły Szpiegów”. Nie dość, że to niesamowite i bardzo wciągające historie, to pięknie prezentują się w domowej biblioteczce młodego czytelnika (wiek +9 bez górnej granicy). I rzecz jasna, cała seria jest genialnym pomysłem na prezent. Na uwagę zasługują tutaj ciekawe czarno - białe ilustracje, oddające ducha historii autorstwa Mariusza Andryszczaka.
I uwaga!, książkę możecie kupić również w formie audiobooka, a czytać Wam będzie niesamowity głos Mateusza Grydlika.
Sami widzicie, że Wydawnictwo zadbało o każdy detal i formę. To jest taka kompletna seria, która ma wszystko to, co powinna zawierać wciągająca książka/historia.
Czyta się rewelacyjne, z wypiekami na buzi :).

Prosto z samego Meksyku Ben i jego przyjaciele z...

Dobra pozycja. Warto poświęcić czas na przeczytanie!

Dobra pozycja. Warto poświęcić czas na przeczytanie!

Czy szkoła jest nudna? Na pewno nie Szkoła szpiegów, bo książki z tej serii u nas w domu cieszą się ogromnym powodzeniem i znikają w nastoletnich rękach zanim trafią na regał. Cóż, trzeba przyznać, że Stuart Gibbs już wyrobił sobie renomę autora od spraw ekscytujących i jego książki kurzyć się u nas nie będą. Najnowsza część - Szkoła szpiegów podbija Europę - tylko to potwierdza.

Siedem części, a zabawa wciąż przednia. Przed lekturą nawet nie zastanawiam się, czy w recenzji będę miała powody do narzekania, bo autor obmyślił sobie pewien fabularny schemat, którego się trzyma, i zawsze ma pomysł na to, jak ten schemat wypełnić nowymi ciekawymi detalami.

Tym razem akcja rusza niemal dosłownie z miejsca, w którym zakończyła się w poprzedniej książce. Młodzi bohaterowie nie mają czasu na powrót do domu, a właściwie do szkoły, ale wprost z Meksyku lecą do Europy. Ban nie ma szans na złapanie oddechu, a wskutek nieprzewidzianych zdarzeń ekipa szpiegów nie może chwilowo liczyć na pomoc doświadczonego dziadka Eriki. Całe szczęście, że jest z nimi jej mama, agentka MI6.

Można powiedzieć, że bohaterowie jak zwykle mierzą się z Pająkiem, ale ponieważ ich dokonania mocno pokrzyżowały plany tej grupy, nie ma mowy o powtarzalności. Bohaterowie muszą nie tylko tropić przestępców, ale przesłuchiwać i zdobywać informacje, a do tego przemieszczać się między państwami. A że większość ekipy mimo wszystko ma naście lat, nie brakuje też wątków osobistych i napiętych relacji. Po raz pierwszy też Pająk grozi Benowi czymś, co przeraża go bardziej niż utrata życia.

Akcja pędzi tu od pierwszej do ostatniej strony, napięcie sięga zenitu, a jednocześnie wciąż ważnym elementem fabuły pozostaje humor - słowny i sytuacyjny, coraz rzadziej slapstickowy. Zresztą z tomu na tom robi się jakby poważniej, choć książki nic na tym nie tracą, bo książka wciąż ma w sobie tę iskrę, która urzekła nas od początku. A gdy do szpiegowskiej afery dodamy młodzież mierzącą się z własnymi słabościami, zauroczeniem, zazdrością, pychą, problemami z zaufaniem... może być tylko ciekawiej. A mnie szczególnie ujął wątek typograficzny :-D

Ta seria szybko nam się nie znudzi, tym bardziej że każdy tom ma w sobie coś znajomego, a zarazem mnóstwo nowych elementów i przygód. Szkoła szpiegów to marka sama w sobie i jak dla nas - synonim dobrej zabawy, w której wątki sensacyjne podlane są dawką humoru, bohaterów nie da się nie lubić, a gdzieś w tle czają się typowo nastoletnie problemy, z którymi trudno sobie radzić, gdy twoje życie wisi na włosku, próbujesz uniknąć dekonspiracji i jeszcze ustalić tożsamość przywódcy przestępczej szajki. Jednym słowem: bomba. Jeśli jakimś cudem nie znacie jeszcze serii, to sięgnijcie po pierwszy tom. A potem już z górki.

• Dla dzieci
  • Pod naszym patronatem