Jaga i miasto magotechników

Okładka książki Jaga i miasto magotechników Maciej Rożen
Okładka książki Jaga i miasto magotechników
Maciej Rożen Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Strażnicy Wrót (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Strażnicy Wrót (tom 3)
Zielona Sowa
2023-10-11
2023-10-11

Wow ale to było fajne. Nie spodziewałam się, że tak się wciągnę, tym bardziej po mało porywającym początku. Im dalej w książkę tym lepiej - końcówka świetna. Nie robi się takich rzeczy i nie kończy w takim momencie!

Uwielbiam ten wykreowany świat, który z każdym tomem się rozszerza i nabiera szczegółowości. Tak samo podoba mi się jak bohaterowie dorastają i się zmieniają z każdym tomem.

Moim zdaniem, jest to książka dla czytelników w każdym wieku i bardzo ją polecam.

Byliście kiedyś we Wrocławiu ? A może mieszkacie w tym mieście czy z niego pochodzicie ?
Ciekawi mnie czy znacie...tamtejszy uniwersytet, na którym wykładowcy uczą...magii ? Taki nasz polski Hogwart ? Wszystko wskazuje na to, że go mamy i gdyby nie uświadomił mnie o tym Maciej Rożen, chyba nigdy bym się o tym nie dowiedziała !
Jaga Kurzastopka i Strażnicy Wrót, to zdecydowanie nasze odkrycie tego roku. Seria niezmiennie wzbudzająca zachwyt moich młodych czytelników. Przy tym także ja jestem oczarowana tym jak niesamowite wątki można tu odnaleźć.
Z tomu na tom, historia tej czarownicy i jej przyjaciół, wciąga coraz mocniej. Doświadczyła już wiele, ma za sobą niejedno wyzwanie, dzielnie sprostała każdemu.
Ale oczywiście czekają na nią kolejne. Wraz z mistrzem Twardowskim oraz swoimi przyjaciółmi z Niespokojnej Bandy, nie ma problemów, z którymi nie dałaby sobie rady. Ale może jednak...
Cykor. Poznaliśmy go jako taką małą, psotną i rozbrykaną chatkę. Przyjaciel Jagi wyruszył w podróż by poznać swoje przeznaczenie, lecz jest już dostojnym i wręcz ogromnym domem. I zarówno jego wielkość jak i moc, sprawiają coraz więcej problemów nie tylko Jadze ale też ... Całemu światu !
Jak sobie z tym poradzić ?
Z pomocą wkraczają do akcji krasnale. Dodanie ich do tej historii to genialne zagranie ze strony autora. Nie miałam pojęcia, że ta seria może oczarować jeszcze bardziej. A jednak ! To po prostu magia w najpiękniejszej postaci. Choć pewne fakty odkryte przez bohaterów, nie będę łatwe do przyjęcia. Jednak to kolejna zaleta tej książki - autor potrafi pokazać, że nawet w tak magicznym świecie, życie nie jest łatwe. Jest nieprzewidywalne i nieraz czekają na nas zakręty trudne do przebycia, problemy trudne do pokonania, decyzje trudne do podjęcia.

Poza tym , że zdecydowanie Was zachęcam do poznania tej serii, którą warto, a nawet trzeba czytać od początku by wszystko dobrze zrozumieć i nie pominąć żadnego emocjonującego momentu, pozostało nam czekać na więcej. Bo przecież autor nie może pozostawić tej serii w takim momencie! To niedopuszczalne!
Będziemy więc czekać, postaramy się udawać, że robimy to cierpliwie. A Wy , jeśli nie znacie tej historii, to koniecznie ją poznajcie !
Dziękujemy serdecznie za te cudowne książki

Jaga Kurzastopka i Strażnicy Wrót, to...

Dzisiejsza recenzja dotyczy książki, która może wciągnąć was tak bardzo, że możecie upaść z łóżka, fotela lub innego miejsca, gdzie czytacie książki. Książka jest idealna dla każdego wieku, od najmłodszych po dorosłe dzieciaki. Jeżeli chcecie, macie możliwość odsłuchania tej serii jako audiobook, a cudowny głos Pana Janusza Zadury zaczaruje ten dziecięcy świat i pokaże, że magia jest na wyciągnięcie ręki. Książka testowana na dziecku. :D Moje dziecko nie ucierpiało ani na ciele, ani na umyśle. Poza lekko widocznymi anomaliami, takimi jak wiara w krasnale i kurzą chatkę, mogę stwierdzić, że dziecko rozwija się prawidłowo :D

Wracając do książki, polecam czytać ją od początku, ponieważ poznacie przygody Twardowskiego, przemiany, jakie przechodzi Jagi przyjaciel, czyli Cykor. Opisów książki jest dużo, więc przed zakupem zapoznajcie się z nim i sami ocenicie, czy dana pozycja będzie idealna dla waszych pociech, ale szczerze zachęcam do sprezentowania całej serii. Wrażenia, jakie mam po przeczytaniu, są podobne do tych, jakie miałam ja i moje starsze pokolenie po obejrzeniu „Pana Kleksa" – coś nowego, coś innego, coś, do czego chce się uciec.
Zawsze wiedziałam, że Wrocław jest jednym z pięknych miast, skrywającym wiele tajemnic, ale to, że jest tam oddział krasnali do zadań specjalnych, to była miła ciekawostka. Nigdy nie byłam w tym mieście, ale chyba najwyższy czas to zmienić. Ciekawe, czy przyjęliby mnie na Uniwersytet, na którym wykłada się magię. :p

Nowe i stare przygody, które ciągną się od poprzedniej części, to walka ze smokami, które chcą przejąć władzę, oraz losy Cykora, który nie powrócił z wyprawy, na której miał poznać swoje przeznaczenie. Według mnie dorósł i zrozumiał wiele spraw. Nie jest już małą psotną chatką, tylko domem, który zrobi wszystko dla swojej przyjaciółki i przyjaciół. Pokonanie wroga nie zależy od wzrostu czy umiejętności, ale przede wszystkim od zrozumienia go i jego problemów. Uważam, że Jaga ma dar zjednywania sobie ludzi oraz magicznych istot i wszystko, co robi, robi z miłości i przyjemności (choć z tą przyjemnością różnie bywało). Dowiecie się też, jaka była/jest historia Nieustraszonego oraz jego przygoda ze smokami. Mocno trzymam kciuki że będzie kontynuacja bo chcę więcej.

Nie będę pisała, powtarzała, o czym jest książka, bo jak wcześniej wspomniałam, macie to wszystko m.in. na stronie wydawnictwa lub innych stronach, które oferują sprzedaż książki. Ja z całego serca polecam, bo takie książki warto mieć na półce swoich pociech.

Trzeci tom serii „Strażnicy wrót”, podobnie jak poprzednie, zaprasza czytelnika w magiczny świat, otacza aurą niezwyczajności i odrywa od rzeczywistości, wciągając w nieprawdopodobne przygody.

Fabuła całej serii niezwykle się zagęściła w tym tomie. Magiczny Kraków łączy się tu z naukowym Wrocławiem. Bohaterowie muszą radzić sobie z narastającym niebezpieczeństwem. Historia kończy się w kulminacyjnym momencie, więc z wielką niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

„Strażnicy wrót” to niezwykle wciągająca magiczno-przygodowa opowieść, wypełniona czarami, sekretami i tajemniczością. Wszystkie trzy tomy trzymają w napięciu.

Dla mnie niezwykle ciekawy jest wątek chat na kurzych i orlich nogach.

Zachęcam Was bardzo do wejścia w magiczny świat i przeżycia przygód razem z Jagą i magicznymi stworzeniami. Całą serię zacznijcie koniecznie czytać od pierwszego tomu.

Trzeci już tom perypetii młodej czarownicy. Pełno magii, nietypowych postaci i ważnych decyzji! Wrocław w magicznej odsłonie to świetny pomysł, a wprowadzenie Krasanli, które z tym miastem się kojarzą jest wspaniałym przybliżeniem aspeku turystycznego.
Jestem pod wrażeniem wykreowanych postaci oraz ich nieszablonowych nazw, które wymyślił autor w swoich książkach 😁 Co więcej kolejny tom z tej serii jest porywający i pełen akcji. Myślę, że młodsi odbiorcy będą zachwyceni! Ja również jako ten starszy czytelnik 😜dobrze bawiłam się podczas czytania.

Jesteśmy świeżo po przeczytaniu 3 tomu Strażników Wrót. Czuję wielki niedosyt! Chcę już kolejną część! Jak zwykle autor nie szczędził nam rozrywki, genialnej fabuły, wątków i opisów. Dzięki tym zabiegom czujemy się naocznymi świadkami wydarzeń w magicznym świecie w jakim żyje główna bohaterka
Jaga. W tej części poznamy też dokładniej krasnoludki, które uczą się magii na uniwersytecie, mają też własne miasto. Jest to Wrocław, pomagają tam ludziom i strzegą ich przed magicznymi stworzeniami. To właśnie krasnoludki będą pomagać Jadze i mistrzowi Twardowskiemu w zrozumieniu tego co dzieje się z Nieustraszonym, domem na orlich nogach, który poczuł siłę przeznaczenia. W tej części dowiemy się też co działo się z Cykorem, a prawda nie będzie łatwa do przyjęcia. Bardzo polecam ! @z_mama_na_ty

Połączenie niezwykłego świata fantastyki, niebanalnej fabuły, magii, mitologii słowiańskiej i polskich legend znajdziecie w serii "Strażnicy Wrót". Przed wami kolejna, już trzecia część.

Poznajemy kolejne przygody Jagi, mistrza Twardowskiego i przyjaciół z Domu Spokojnej Starości. Smoki nadal planują zawładnąć światem, więc trzeba udaremnić ich plany. Niestety, ekipa musi radzić sobie z jednym członkiem mniej. Cykor nadal nie powrócił z wyprawy, podczas której miał poznać swoje przeznaczenie, a Nieustraszony rozrasta się w szybkim tempie i staje się niebezpieczny.

Pomoc nadchodzi z samego Wrocławia. Krasnale do zadań specjalnych rusza do Nieustraszonego. Czy uda się przeciwstawić jego sile?

Ach, cóż to była za niesamowita przygoda. Tutaj magia, przeplata się z fantastyką i mitologią słowiańską. I te wrocławskie krasnale będące grupą magotechników. Pomysł wręcz genialny. Takie połączenie sprawia, że książka zachwyca i wciąga nas w wir przygody.

Książka zachwyci nie tylko dziecięcych odbiorców, ale i dorosłego czytelnika.

"Jaga i miasto magotechników" to już trzeci tom przygód nieustraszonej czarownicy i jej przyjaciół z Domu Niespokojnej starości. Smoki dalej knują swoje intrygi, a ekipa jest osłabiona o jednego członka, czyli Cykora, który wyruszył, aby poznać swoje przeznaczenie i przepadł bez wieści. Nieustraszony natomiast staje się niebezpieczny, a jego siłę uspokoić ma oddział wrocławskich krasnali do zadań specjalnych...

Do krakowskiej drużyny dołącza akcent wrocławski i uważam to za genialny smaczek tego tomu. Zderzenie charakterystycznych elementów obu miast, współpraca magii i nauki oraz kolejne wciągające intrygi pod parasolem słowiańskich mitów - to wszystko daje kolejną oryginalną i wciągającą fabułę.

Nadal jestem szczególnie fanką perypetii związanych z domami na kurzych i orlich nogach, więc kolejne wątki ich dotyczące były dla mnie szczególnie zajmujące. Zwłaszcza, że fabuła się solidnie zagęszcza, a kolejne tajemnice, odkrycia i knowania podkręcają dynamikę akcji :)

Narastające niebezpieczeństwa i coraz trudniejsze wyzwania prowadzą bohaterów do finału, który po raz kolejny zostawia czytelnika w kulminacyjnym miejscu. Teraz już wypatruję tylko kolejnego tomu, bo muszę się dowiedzieć, co też dzieje sie dalej ;)

Jeśli tak jak ja, uwielbiacie pełne magii i folkloru opowieści, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę, a najlepiej całą serię :) Polecam :)

Wspaniała przygotówka, jak w poprzednich częściach Maciej Rożen spisał się świetnie

• Poszukuję
  • Przeczytane 2024
  • Empik
  • Middle-grade

Dodaj cytat z książki Jaga i miasto magotechników