Alemama, czyli historia z życia wzięta

Okładka książki Alemama, czyli historia z życia wzięta Agata Wolna
Okładka książki Alemama, czyli historia z życia wzięta
Agata Wolna Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zysk i S-ka
2023-11-30
2023-11-30

"Alemama" to książka, przy której świetnie spędzą czas zarówno rodzice jak i dzieci.

To pełna ciepła i humoru opowieść o trójce rodzeństwa: Sofie, Stefku i Lulu.
Autorka w zabawny sposób opowiada o ich codziennym życiu.

Książka zawiera krótkie rozdziały, które kończą się niezwykle ważnym przesłaniem. Rodzicielstwo to nie bajka. To ogromna odpowiedzialność i praca nad wychowaniem drugiego człowieka. Należy jednak pamiętać, że przynosi ona wiele radości i mimo trudu, czy zmęczenia, na prawdę warto poświęcać każdą chwilę swoim dzieciom...

Historia nie tylko bawi, ale i uczy, wielokrotnie skłaniając do refleksji. Autorka zwraca dużą uwagę na to, aby rodzice poświęcali jak najwięcej uwagi swoim dzieciom. Aby byli dla nich wsparciem.

Polecam! Szczególnie rodzicom.

To pełna ciepła i humoru opowieść o trójce rodzeństwa: Sofie, Stefku i Lulu.
Autorka w zabawny sposób opowiada o ich codziennym życiu.

"ALEMAMA, czyli historia z życia wzięta" AGATA WOLNA

Świetna literatura dziecięca, absolutnie nie tylko dla dzieci.
Zapewniam, że będziecie się przy niej śmiali i dobrze bawili.
Dostaniecie też kilka ważnych wskazówek, z których możecie skorzystać.

Zapewne każda mama słyszała po wielokroć słowa "Alemama...". Ja znam to doskonale.
Pewnie też dlatego dałam się wciągnąć w przedstawioną historię bardzo szybko.
Całość czyta się niezwykle lekko i z zaciekawieniem.

Ujrzałam inną i bardzo ciekawą perspektywę alemamy.
Poznałam zwyczajną i jakże normalną polską rodzinę.

Nasza główna bohaterka to tytułowa "ALEMAMA" i jej dzieci : Sofa, Stefek, Lulu.
Jest też tata, który każdego dnia ratuje świat.
Dzieci potrafią jak nikt inny doprowadzić rodziców do szaleństwa, jednak jak się okazuje rodzice mogą nad tym wszystkim bez problemu zapanować.
Odpowiednia perspektywa widzenia świata i życie staje się proste. Zamiast narzekania i biadolenia, należy zawsze szukać porozumienia z dzieckiem i rozwiązania danej sytuacji.
Książka ukazuje jak ważne są relacje międzyludzkie, jak ważna jest MAMA i TATA, jak ważne są DZIECI.
Niezwykle ważne jest też szanowanie dzieci, ich zdania, ich poczucia wolności. Jako rodzice mamy tak wielki wpływ na to, jak się rozwijają nasze dzieci, jakimi stają się ludźmi. Jak widzą świat i jak się w nim odnajdują.
Dajemy Im też, to co najważniejsze dla każdego człowieka - poczucie bezpieczeństwa, miłości, akceptacji, zrozumienia.

Zachęcam Was do poznamy tych kilka krótkich historii.
Podoba mi się, że po każdej z nich otrzymamy porady i wskazówki.

Idealna lektura dla dzieci i rodziców.
To będzie dobry czas z dzieckiem i z książką.

"ALEMAMA, czyli historia z życia wzięta" AGATA WOLNA

Świetna literatura dziecięca, absolutnie nie tylko dla dzieci.
Zapewniam, że będziecie się przy niej śmiali i dobrze bawili.
Dostaniecie też kilka ważnych wskazówek, z których możecie skorzystać.

Pewnie też dlatego dałam się wciągnąć w...

Jeśli macie dzieci lub macie z nimi kontakt to tekst „Ale mama” jest chyba najczęściej słyszanym. Na każdą decyzję i wybór młody człowiek reaguje próbą zakreślenia swojej autonomii, pokazania, że jest bytem niezależnym, wolnym od cudzej woli i stąd negocjacje oraz bunty, które stają się częścią rodzinnego życia. I właśnie o takim problemie jest książka Agaty Wolnej „Alemama”.
Tytułowa bohaterka to po prostu mama, do której dzieci częściej zwracają się mówiąc „alemama” niż „mama”. Opowieść zaczyna się od prezentacji tej superbohaterki, nakreślenia, dlaczego właśnie kojarzy się z takim zlepkiem słów. Później przechodzimy do właściwej historii, wchodzimy do codziennego życia rodziny, w którym nie zabraknie niespodzianek oraz wielu śmiesznych wydarzeń, a wszystko przez to, że z dziećmi czasami trudno zorganizować codzienność.
„Rano zawsze jest tak samo. Czyli chaos i czyhająca zewsząd katastrofa”.
Każda opowieść podsuwa nam wydarzenia z innej pory dnia, innych okoliczności. Pierwsze pokazuje jak wielkim wyzwaniem może być poranna wyprawa do szkoły i pracy. Kiedy pojawia się przekonanie o odniesieniu sukcesu szybko okazuje się, że mogliśmy coś przeoczyć (np. zostawić plecak w domu).
„Musicie wiedzieć, że nie było dotąd dnia, żeby Tata nie uratował świata. Codziennie wracał z jakąś bardziej lub mniej zmyśloną opowieścią. Czasem to były historie z gazet albo radiowych wiadomości, a czasem czysta bujda”.
W historii nie zabraknie też miejsca dla taty, który okazuje się osobą dzielnie stawiającą czoło codziennym wyzwaniom oraz uczestniczącą w opiece nad dziećmi, codziennych obowiązkach oraz urozmaicającą życie pociech ciekawymi opowieściami.
Z historii Agaty Wolnej wyłania się piękny obraz zwyczajnej rodziny. Poznany tu ośmioletnią Sofę i jej rodzeństwo: Stefka oraz Lulu. Pomysły dzieci zawsze wychodzą na plan pierwszy. Zobaczymy, w jaki sposób czasami badają wytrzymałość rodziców, dążą do osiągnięcia upatrzonego celu. A tych pojawia się w dziecięcym życiu całkiem sporo, bo młodzi bohaterzy mają wiele pragnień. Jednym z nich będzie chęć posiadania psa…
„Alemama” to opowieść o rodzinnym cieple, wyjątkowości każdego członka, wspólnocie, znaczeniu relacji, zwyczajnych problemach, codziennych wyzwaniach oraz znaczeniu rodziców. Autorka pokazuje tu też ważną rzecz: ten rodzic, który spędza z dziećmi więcej czasu jest dla nich troszkę ważniejszy, ale to nie znaczy, że drugi jest im obojętny. Pokazuje jak niesamowicie ważna jest praca z dziećmi, pielęgnowanie ich emocji, rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie samodzielności, a także zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.
„Alemama” to zbiór ciekawych historii z życia wziętych przeplecionych poradami dla rodziców. Autorka daje wskazówki, w jaki sposób budować w dzieciach określone postawy, wspierać je, budować wiarę we własne możliwości oraz pokazywać, że z błędów można wyciągnąć cenną lekcję i w życiu większość rzeczy da się naprawić. Wielkim plusem tych historii jest to, że napisane są z perspektywy ośmioletniej bohaterki. Lekki styl, spora dawka humoru, pokazywanie dziecięcej perspektywy, zabiegów dzieci zderzone ze światem dorosłych napędzają w tej książce humor, a dojrzałym czytelnikom przypominają, że fantazja dzieci nie ma granic.
Całość dopełniono pięknymi pastelowymi ilustracjami z prostą i wyrazistą kreską. Monika Dolata za sprawą grafik wprowadza nas do życia bohaterów, pokazuje ważne wydarzenia. Pojawi się na nich słynna zupa cioci, małpa, którą uratował tata, codzienne wyprawy do szkoły, stajnia, znalezione pieski i pokazanie, że rodzina to drużyna jadąca na tandemie. Bardzo dobrej jakości papier starannie zszyto i oprawiono w solidną, kartonową oprawę, dzięki czemu lektura jest trwała i estetyczna. Zdecydowanie polecam.

Świetna książka zarówna dla dzieci, jak i dla mam. W szczególności będzie to dobra lektura dla młodych mam, ale też dla tych bardziej doświadczonych, które są już przemęczone najróżniejszymi zachowaniami swoich pociech. W książeczce znajduje się kilka zabawnych historyjek z udziałem całej rodziny, a pomiędzy nimi wpis dla mam, który ma uświadomić kobietą, że życie z dziećmi nie zawsze jest idealne, nie wszystko dzieje się tak, jakby chciały, ale jest to zupełnie normalne. Myślę, że zwłaszcza na początku kariery macierzyńskiej te kilka zdać pomoże kobietom się odnaleźć.
Książeczka jest króciutka, akurat na jeden wieczór.

Dobry wieczór! ❤️

Aktualnie najlepsza książka w styczniu 2024, którą przeczytaliście to…? 🤔

🛑 Książka pochodzi z Klubu Recenzenta w serwisie @nakanapie.pl
„I tak nie pozostało nam nic innego, jak sięgnąć po Ostatnią Deskę Ratunku. Tak Alemama nazywa pizzerię obok warzywniaka na rogu. Jeden telefon załatwił wszystko. I mimo szeregu odnotowanych dziś kulinarnych katastrof jakoś wszyscy byli szczęśliwi!” 😁

Drogi czytelniku.
Dziś zabiorę cię do świata, gdzie Alemama pokazuje nam, że chociaż rodzicielstwo to nie bajka, nie ma piękniejszej przygody. ❤️

Książka „Alemama, czyli historia z życia wzięta” przyciągnęła mnie okładką, ale też opisem. Jak tylko zobaczyłam ją w Klubie Recenzenta, tak od razu ją zarezerwowałam. Jeszcze wtedy nie spodziewałam się, iż będę tak dobrze bawić się przy lekturze. 🤗

Sytuacje, które poznacie na kartach tejże lektury, są całkiem znajome i tak realistyczne, że każdy z nas rodziców odnajdzie w nich siebie. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie doświadczył testowania przez dzieci swojej wytrzymałości i zdolności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. 🤭

To taki pocieszacz dla rodziców, że są pewne sytuacje, np. takie jak w cytacie powyżej, że dziecku nie stanie się krzywda, jak zje zamówioną pizzę, a to, że obiad nie wypalił, nie piętnuje nas jako złych rodziców. Wręcz przeciwnie. A dzieci? Podejrzewam, że będą się bardziej z tej sytuacji śmiać niż przeżywać, bo przecież wszystko zdarzyć się może. ❤️

Ta powieść jest także o potędze rodziny. Aczkolwiek także o tym, że my rodzice jesteśmy dla dzieci po prostu superbohaterami, gdyż często musimy nie tylko dać im radę, ale także ugasić niejeden pożar.

Moim zdaniem książkę powinien przeczytać każdy. Jest fajna, lekka, zabawna i podnosi na duchu. Ekspresowo się czyta, osobiście pochłonęłam ją na raz, a na dniach będę czytać ponownie razem z dziećmi. Jestem ciekawa czy im spodoba się tak jak mi. Koniecznie muszę powiedzieć jeszcze o tym, że ma przepiękne ilustracje, stworzone przez @monikadolatattoo 🤗

Polecam z całego serducha! 🙌🏻

Dobry wieczór! ❤️

Aktualnie najlepsza książka w styczniu 2024, którą przeczytaliście to…? 🤔

🛑 Książka pochodzi z Klubu Recenzenta w serwisie @nakanapie.pl

“Rano zawsze jest tak samo. Czyli chaos i czyhająca zewsząd katastrofa”.

Przesympatyczna książeczka nie tylko dla dzieci. Rodzina jakich wiele, Sofa ma osiem lat, jest inteligentną dziewczynką, której wszędzie jest pełno. Stefek bardzo chciałby mieć psa, a Lulu ma niesamowity “dar” przekręcania wyrazów. Oczywiście jest i tata, ale najważniejszą osobą, bez której nikt w tej rodzinie by sobie nie poradził jest Alemama. Mama, która jest zwyczajna i niezwykła jednocześnie. Do niej należy rozwiązywanie najtrudniejszych, ciągle przybywających problemów, bez niej nic by nie było takie fajne, bez niej nikt by sobie nie poradził. To mama zawsze wie gdzie, co się znajduje, to mamy wysłucha, pocieszy, przytuli. I chociaż czasami nie wie, w co najpierw ma włożyć ręce, chciałaby odetchnąć, uciec od ciągłego “Alemama” to nie zamieniłaby tego na nic innego.

Ciekawe historie z życia wzięte, główną rolę gra kochająca się rodzina. Nasze dzieci są ciekawskie, ich przygody nie zawsze dobrze się kończą. Autorka pokazując codzienne sytuacje, sugeruje, że nie wszystko musi być idealne, wpadki zdarzają się każdemu. Problemy dotykają wszystkich i w każdym wieku, ważne jest, by umieć sobie z nimi radzić. By z błędów wyciągać wnioski, czerpać z nich naukę i iść do przodu.

Lekki, przyjemny styl, bez zbędnego wybielania, ze sporą dawką dobrego humoru. Szczerość, miłość, wzajemny szacunek, radości i smutki. Trudności, które razem z bliskimi przy wzajemnym wsparciu da się pokonać.

Przyjemna, przepięknie wydana, ze ślicznymi ilustracjami, skierowana do małych i dużych czytelników książeczka. Bawi, uczy, niesie pocieszenie, płynie z niej mądrość i życiowe przesłania. Serdecznie polecam!

“Rano zawsze jest tak samo. Czyli chaos i czyhająca zewsząd katastrofa”.

Autorka, Agata Wolna, która jest dziennikarką, przedstawia w niej historię trójki dzieci oraz ich rodziny. Sofa, Stefek i Lulu to wyjątkowe dzieci, które mieszkają z rodzicami w dużym mieście. Mają życie, obowiązki i zmartwienia jak każdy z nas, ale ich historia porwie chyba każdego czytelnika. Przygody rodziny są opowiedziane z punktu widzenia ośmioletniej Sofii, która jest inteligentną i żywiołową dziewczynką. Jej brat, Stefek, ma marzenie, aby mieć psa, a Lulu słynie z przekręcania wyrazów. Alemama potrafi rozwiązać najtrudniejsze zadania i największe problemy ogarniając codzienność swojej rodziny, choć tata także jej w tym pomaga. To ciekawa lektura dla dzieci i rodziców, których rozbawi, wzruszy lub pocieszy. Autorka przedstawia codzienność rodziny bohaterów lekko i z humorem, a fabuła jest bardzo wciągająca. To opowieść o codziennym życiu, radościach, smutkach, emocjach i wzruszeniach. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/01/alemama-czyli-historia-z-zycia-wzieta.html

Alemama to super bohaterka. Jeśli jesteś mamą, to też nią jesteś. Alemama zawsze wie, gdzie znajdują się zgubione rzeczy, jak poradzić sobie z problemami i robi kilka rzeczy naraz. Nigdy nie bierze wolnego, choć czasem zastępuje ją tata, który bez jej pomocy również bywa nieswój, a jej wyjście na kilka godzin przyprawia go o ciarki na plecach.

Książka Agaty Wolnej jest krótką pozycją na dosłownie godzinę. Jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Młodsi czytelnicy uśmieją się z przygód wesołej rodzinki, dorośli znajdą rady odnośnie wychowywania dzieci. Historia opowiadana jest z perspektywy ośmioletniej Sofy, która ma dwójkę rodzeństwa: Stefka i Lulu. Te dzieciaki potrafią być urocze, ale również dają swoim rodzicom nieźle w kość.

Mamy tu sześć rozdziałów: o tym, jak wyglądają poranki, gdy ma się w domu dzieci, o tym, jakim bohaterem potrafi być tata w oczach swoich pociech, o tym ile mali ludzie potrafią zbroić, w krótkim czasie, o liczeniu do trzech i o tym, co się dziej później, o radzeniu sobie, gdy mamy nie ma w domu, a także o wielkiej chęci posiadania psa.

Nikt nie jest idealny, a życie z dziećmi nie jest łatwe. Chcecie wyrobić się w czasie, a tu jedna pociecha jest jeszcze w piżamie, druga mówi, że na już potrzebuje plasteliny, której w domu nie macie, a trzecia wylewa na siebie miskę z płatkami i mlekiem. Wy tymczasem próbujecie ogarnąć je, dom, siebie i jeszcze zdążyć do pracy. Pamiętacie czasy, kiedy wstawaliście rano, na spokojnie piliście kawę oraz o czasie wychodziliście z domu? Ja już też nie. Niestety żyjemy w czasach, w których w mediach społecznościowych widzimy fotografie, przedstawiające piękne domy, z czystymi, grzecznie bawiącymi się dziećmi i mamami, które mają czas zrobić sobie makijaż, obiad i przy tym wypić gorącą herbatę. Szkoda tylko, że nie pokazują one kulis robienia tych zdjęć, ponieważ nie wierzę, że ich życie jest tak idealne i że nie miewają złych dni.

Nie ma niczego złego w przyznaniu się do tego, że coś nam nie wyszło, nie ma nic złego w proszeniu o pomoc. Jesteśmy dla naszych dzieci najważniejszymi osobami na świecie, kochamy je ponad życie, ale w pakiecie dostajemy również ich szalone pomysły oraz konsekwencje niezbyt rozmyślnych czynów.

Macierzyństwo to piękna, lecz również trudna przygoda i o tym właśnie jest ta pozycja. Została napisana z przymrużeniem oka, ale wiele z nas znajdzie w niej coś ze swojej rodziny. Mamy nie są idealne, ale są dla swoich dzieci najlepsze!

Książka Agaty Wolnej jest...

W książce znajdziecie sześć rozdziałów z historiami zabawnej rodzinki, gdzie króluje Alemama. I to nie jest żadna postać z kosmosu, choć ma czasami wielkie moce, ani super mózg, choć zdarza jej się rozwiązywać najtrudniejsze zadania i najgorsze problemy. To opowieść o zwyczajnej mamie bez której nikt by sobie nie poradził. Taką mamą może być każdy z nas, kto natrafił na przeszkodę rozwiązania sznurówki, pobrudzonego stołu, czy złego zachowania w odwiedzinach, gdzie Alemama o super mocach naprawczych musiała ze wszystkim sobie poradzić. Oprócz przygód dzieci z Alemamą są też strony dla rodziców, gdzie autorka wyjaśnia, że nie musimy być idealne, by nasze dzieci nas kochały. Sugeruje, by dawać im przykład, że nie zawsze wszystko musi wyjść idealnie i że jest to jak najbardziej w porządku. W ten sposób chce by nasze dzieci nie zrażały się problemami, tylko starały się je rozwiązywać na własny sposób, lub po błędach zapamiętywały co można robić, a co nie. Wiadomo, że małe dzieci widzą swoich rodziców jako największych bohaterów, gdzie wszystko potrafią zrobić, naprawić i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Autorka chciała nam przekazać, że ideały nie istnieją. My również mamy prawo czegoś nie wiedzieć, czy nie potrafić i jest to jak najbardziej normalne. Zawsze sami możemy w takich wypadkach pytać dzieci co by teraz zrobiły. Niech nauczą się, że same również potrafią rozwiązywać problemy.
Książka mi się podobała, bo była skierowana nie tylko do dzieci, ale i spracowanych rodziców. Opowieściami nie tylko rozbawiła, ale i dała pocieszenie tym, którzy nie wiedzą czasami gdzie mają włożyć swoje ręce. Naprawdę polecam:-)

#1326 -„Alemama, czyli historia z życia wzięta” - Agata Wolna - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#171/2023

"Musicie wiedzieć, że nie było dotąd dnia, żeby Tata nie uratował świata. Codziennie wracał z jakąś bardziej lub mniej zmyśloną opowieścią. Czasem to były historie z gazet albo radiowych wiadomości, a czasem czysta bujda."

Książka ma 94 strony. Swoją premierę miała dnia 30.11.2023 roku.

Sofia, Stefan i Lulu mają wspólny plan. Chcą przetestować wytrzymałość rodziców. Jak dorośli poradzą sobie w sytuacjach kryzysowych ?

Jest to rodzinna bajka, która wnosi wartość zarówno w życie dzieci, jak i rodziców.

Polecam Ci tą książkę, bo naprawdę warto ją przeczytać. Dziękuję za mój egzemplarz Zysk i S-ka Wydawnictwo. <3 <3 <3

#171/2023

Książka ma 94 strony. Swoją premierę miała dnia...

• Od Wydawnictw/Autorów
  • Z biblioteczki K
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • < Egzemplarze recenzenckie // dary losu >
  • (2024)
  • Moja biblioteczka ♥
  • Moje :)

Dodaj cytat z książki Alemama, czyli historia z życia wzięta