Krawędzie

Mamiko
2023-11-30
2023-11-30
pamiętnik kobiecość

Wielopłaszczyznowa historia o rozedrganym świecie, napisana soczystym - dosadnym językiem z finezyjnymi smaczkami.

Czytam ponownie: wnikliwa, inteligentna historia doskonale obrazująca skomplikowane relacje damsko-męskie. Błyskotliwy język autorki z łatwością porywa czytelnika. Autorka prowokuje do weryfikacji narzuconych norm społecznych, zachęca do alternatywnego spojrzenia na relacje międzyludzkie. Rewelacyjna powieść, czekam na kolejne.

Jakiś czas temu przeczytałam tę powieść. Po raz pierwszy czytałam książkę tak emocjonalną, Neurotyczna osobowość bohaterki swiadczy sama. Ten sposób bycia, odczuwania, rozedrgania jest mi dobrze znany. Podczas czytania uśmiechałam się do siebie, bo w niektórych historiach rozpoznawałam siebie i to było niesamowite.
Pomimo, że proza napisana jest poetyckim językiem. W końcu autorka jest poetką, nie utrudnia to przekazu tresci, wręcz przeciwnie.
Książka bardzo mi się podobała i polecam ją swoim znajomym kobietom, bo to trochę o mnie i moim pokoleniu jest. Mam nadzieję, że to dopiero początek i że będą kolejne książki tej pisarki.
A zakończenie naprawdę rozwala system! Polecam!

Pomimo, że proza napisana jest poetyckim językiem. W...

Wielką przyjemność dała mi ta lektura.
Powieść dotyczy i dotyka kobiet. Ich przemyśleń, uczuć, rozterek. Nie są one tutaj tylko gwiazdami, czasem wręcz ich gwiazda przygasa. Są tego świadome i przeważnie potrafią temu przeciwdziałać. Radzą sobie, bo kto, jak nie one! Zwłaszcza, że przyszło im żyć dzisiaj, kiedy doskonale już wiedzą, czym mogą wspomóc się w razie potrzeby. Czy jednak wiedzieć, to tyle samo, co wcielić w życie?!

Fascynuje mnie język autorki. Fantastyczny przekaz myśli i zaskakujące porównania wraz ze wtrącaniem przerywników, jednak wcale nie tych, do których współczesny świat nas przyzwyczaił. Zupełnie nowa jakość. Fachowo nim (tym językiem) włada, stawiając pod ścianą zaskoczonego, ale i rozbawionego czytelnika. Naprawdę polecam, nie tylko paniom.
Polecam, nie będziecie się nudzić.

Wielką przyjemność dała mi ta lektura.

Czyta się dobrze, ale proza gęsta, nie wchłoniesz od razu, jednym tchem. Pokomboniowana narracja, ciekawy język, poetycki, ale też i przejrzysty. Bohaterki dobrze skonstruowane, a główna bohaterka bardzo błyskotliwa, od razu się do niej przywiązałam.
Herstorie wciągające. Każdy rozdział jest jakby osobnym opowiadaniem, ale też jest mniej lub bardziej powiązany z innymi. Szczególnie dobre są części,. - krótkie rozdziały epistolarne. Dawno nie czytałam tak dobrej prozy! Świetny debiut. Od razu czuć, że wyszedł spod pióra poetki! Polecam wszystkim, którzy lubią ciekawą, niebanalną fabułę i styl języka.

Dodaj cytat z książki Krawędzie