Odpowiedz mi! Nowe pytania. Dzieci znow pytają o intymne sprawy

Okładka książki Odpowiedz mi! Nowe pytania. Dzieci znow pytają o intymne sprawy Katharina von der Gathen, Anke Kuhl
Okładka książki Odpowiedz mi! Nowe pytania. Dzieci znow pytają o intymne sprawy
Katharina von der GathenAnke Kuhl Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dwie Siostry
2024-01-12
2024-01-12
Anke Kuhl Katharina von der Gathen dojrzewanie trudne pytania

Okładka książki Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała Katharina von der Gathen, Anke Kuhl
Od stóp do głó... Katharina von der G...
Okładka książki Najlepsze jasełka wszech czasów Anke Kuhl, Barbara Robinson
Najlepsze jase... Anke Kuhl, Barbara ...
Okładka książki Hedwiga i księżniczka z Hardemo Anke Kuhl, Frida Nilsson
Hedwiga i księ... Anke Kuhl, Frida Ni...
Okładka książki Hedwiga i lato ze Sznyclem Anke Kuhl, Frida Nilsson
Hedwiga i lato... Anke Kuhl, Frida Ni...

Prędzej czy później przychodzi taki czas, w którym nasze dzieci zaczynają zadawać pytania o dojrzewanie i seksualność. Okazuje się, że tych pytań może być naprawdę dużo.

To jednak nie wszystko! Katharina von der Gathen kolejny raz zebrała od swoich uczniów nurtujące ich pytania. Tak powstała "Odpowiedz mi! Nowe pytania", a w niej porcja zupełnie innych, ważnych, czasem trudnych pytań i odpowiedzi oraz świetnych grafik.

Zachęcam Was do zapoznania się z tą książką. Być może dzięki niej dowiedziecie się co odpowiadać swoim dzieciom, gdy zapytają: co to jest mutacja? Czy w dojrzewaniu jest coś złego? Jak to jest się całować? Dlaczego ludzie flirtują? Co pomaga na nieszczęśliwą miłość i na wiele, wiele innych pytań.

Wydawca wykazuje się dużą odpowiedzialnością i mądrością zachęcając, by każdy rodzic najpierw sam przyjrzał się tej pozycji. Osobiście uważam, że taka rada powinna dotyczyć każdej książki. A tę uważam za szczególnie przydatną.

Jest taka ksiazka "Odpowiedz mi!" wydawnictwa Dwie Siostry, która stała się prawdziwym bestsellerem. Można w niej znaleźć merytoryczne i naprawdę rzetelne odpowiedzi na pytania o różne, intymne sprawy....

Dzieci nie przestają zadziwiać swoją ciekawością. Zadają takie pytania edukatorce seksualnej, że rzeczywiście można być zaskoczonym. Otrzymujemy od niej rzetelne odpowiedzi, ale nie brakuje przymrużenia oka i dowcipu, zwłaszcza kiedy spojrzymy na ilustracje.

Czy jesteście pewni, że jesteście w stanie odpowiedzieć na każde pytanie swojego dojrzewającego dziecka? Nawet jeśli uważacie, że macie wystarczającą wiedzę, czy udźwigniecie rozmowę na każdy temat? Czy będziecie szczerzy, obiektywni, swobodni podczas wypowiedzi?

Sprawdźmy to:
❓"Czy cipka się zmienia, gry rośniemy?"
❓"Skąd wzięły się słowa PENIS i WAGINA?"
❓"Czy można pierdzieć pochwą?"
❓"Co pomaga na nieszczęśliwą miłość?"
❓"Jak można mieć pochwę, jeśli wcześniej miało się penisa?"
❓"Jak można zostać gejem albo lesbijką?"
❓"Jak długo trwa seks?"
❓"Czy seks jest zdrowy, czy niezdrowy?"
❓"Czy seks boli?"
❓"Czy można przez całą noc nie wyjmować penisa z pochwy?"

I co, dacie radę odpowiedzieć swojemu dziecku? Myślicie, że Wasza pociecha nie zada takich pytań? A skąd wiecie, że się nad tym nie zastanawia, ale może wstydzi się z Wami pogadać?

Powyższe pytania autentycznie zadali nastolatkowie w niemieckich szkołach podstawowych podczas lekcji z edukatorką seksualną Kathariną von der Gaathen. Kontakt z młodzieżą zainspirował ją do napisania kilku książek: "Odpowiedz mi", "Od stóp do głów" i najnowszej, o której dzisiaj Wam opowiadam, a która jest kontynuacją pierwszej- "Odpowiedz mi! Nowe pytania". W tej właśnie książce nastoletni czytelnicy, jak i Wy, znajdziecie merytoryczne i proste odpowiedz na zacytowane pytania, jak i wiele innych- w sumie 98! Żadne z nich nie są śmieszne, ani głupie. Skoro ktoś je zadał, to znaczy, że jest potrzeba wyjaśnić te kwestie.

Ten poradnik wyróżnia nie tylko merytoryczna treść i brak tabu. Do lektury zachęcają również genialne i dowcipne ilustracje, w większości w formie komiksowej. Uwielbiamy je oglądać i się wspólnie pośmiać, co jest zazwyczaj u nas wstępem do poważniejszej rozmowy 😉

Sprawdźmy to:
❓"Czy cipka się zmienia, gry rośniemy?"
❓"Skąd wzięły się słowa PENIS i WAGINA?"
❓"Czy można...

• _następne zakupy

Dodaj cytat z książki Odpowiedz mi! Nowe pytania. Dzieci znow pytają o intymne sprawy