Szmal pachnący koksem

Ewelina Pałecka
2023-11-15
2023-11-15
#powieśćobyczajowa #powieśćerotyczna #romans

Pierwsza część średnio mi podeszła, dlatego nie miałam w planach czytać drugiej. Kusiło mnie coś jednak. Teraz nie żałuję. Jedna z lepszych jakie czytałam. Jest ściśle powiązana z pierwszą i wszystko co się w niej dzieje jest jej wynikiem. W pierwszej zachowanie głównej bohaterki Walerii irytowało mnie czasem nawet bardzo. W drugiej to już zupełnie inna babka. Akcja dzieje się tutaj 6 lat później, więc to pewnie też miało wpływ na zmiany w jej głowie. Podsumowując: fabuła dograna i spójna nawet w najmniejszych szczegółach. Co do akcji to zarówno w pierwszej jak i drugiej części dzieje się bardzo dużo i nie da się tą książką znudzić. Polecam

,,Kiedy kłamstwo wypłynie z czyichś ust raz, możemy mieć pewność, że nie będzie jedyne."

Korzystając z faktu, że jest niedziela i posty w tym dniu osiągają rekordowe zasięgi, pragnę pokazać Wam najlepszą książkę tego roku!

Przedstawiam Wam kontynuację losów Walerii i Patryka, których poznać było można w lekturze ,,Szmal pachnący ziołem ".

Jest to unikalna, brawurowa opowieść o nielegalnych interesach, adrenalinie i niepoprawnej miłości.
Co z takiego połączenia wyszło?
Bardzo smakowita mieszanka, która wciąga od pierwszych stron!Nie da się emocjonalnie nie związać z głównymi bohaterami tejże opowieści. Niezwykle klimatyczna lektura, która zabierze Was do innego świata, takiego któremu towarzyszy przyspieszony puls. Całość ma bardzo ciekawą formę: Każdy rozdział poprzedza fajny cytat, który nawiązuje w jakiś sposób do fabuły, która napisana jest w arcyciekawy sposób-ani na chwilę nie zwalnia tempa.
Przeplatają ją losy fantastycznie wykreowanych bohaterów, którzy są bardzo realni i wyraziści.

Ależ to była niesamowita przygoda!
Nie mam słów, by wystarczająco opisać mą ekscytację tą historią!
Spodoba się ona tym, którzy szukają w literaturze czegoś nietuzinkowego, nieszablonowego i absolutnie odmiennego! Literackie cacuszko, które należy czytać koniecznie od pierwszej części.

Co powiecie na kilka świetnych cytatów pochodzących z tej książki? Jest to istna ich skarbnica i zaznaczyłem ich kilkadziesiąt 🤭
Chętnie się podzielę z Wami najlepszymi ♥️

Bierzcie i czytajcie. Przyszykujcie się na prawdziwy rollercoaster!

Jest to unikalna, brawurowa...

Po długiej przerwie powracam z książką autorstwa Eweliny Pałeckiej pod tytułem „Szmal pachnący koksem”. Waleria po przeprowadzce do Irlandii postanawia zająć się nielegalnymi interesami brata. Czy narzeczony Walerii- Mati okaże się godny zaufania? Na jaki pomysł wpadnie Max by rozkręcić nielegalne interesy? Czy syn Walerii jest szczęśliwy? Kim okaże się być brat Matiego? Czy Waleria i Patryk wrócą do siebie? W jakie kłopoty wpadną przyjaciele Walerii? Na te i inne pytania musicie odpowiedzieć sobie sami zapoznając się z treścią książki.
Kiedy dowiedziałam się, że powstaje druga część „Szmalu pachnącego ziołem” wiedziałam, że muszę ją przeczytać. I trzeba przyznać autorce, że nie zawiodłam się. Tak samo jak pierwsza książka mnie zachwyciła, tak samo stało się i tym razem. Muszę się przyznać, że bardzo cieszę się, że mogłam poznać dalsze losy Walerii i jej paczki. Z całego serca polecam przeczytanie książki autorstwa Eweliny Pałeckiej pod tytułem „Szmal pachnący koksem” bo naprawdę warto. I macie moje słowo, że będziecie zapoznawać się z treścią powieści z zapartym tchem.

Jeśli czytaliście „Szmal pachnący ziołem” i zastanawiacie się, czy sięgnąć po kontynuację, powiem wam, że warto! O czym jest druga część?

Sielskie życie Walerii, Mateusza i Mikiego dobiega końca, gdy ówczesny partner ma przed nią tajemnice, ex puka do drzwi, a brat rozkręca kolejny, ryzykowny biznes (po tytule można się spodziewać, jaki to interes 😜).

Kto nie lubi dobrych historii miłosnych? Zwłaszcza takich z odrobiną niebezpiecznego zacięcia?

Kiedy Waleria i Patryk krzyżują swoje ścieżki, mają szansę zakończyć lub ponownie rozpalić iskrę, która kiedyś ich połączyła. Przekomarzanie się między tymi dwoma postaciami sprawiło, że zapragnęłam całej serii ich rozmów. „Szmal pachnący koksem” ma świetne przesłanie, pełnych entuzjazmu i obolałych bohaterów. Wciągająca powieść, która odbiega od typowej atmosfery i scenerii romansów o przestępczości zorganizowanej. 🖤

Kto nie lubi...

Ta historia brzmi tak jakby wydarzyła sìę na prawdę

Ta historia brzmi tak jakby wydarzyła sìę na prawdę

„Szmal pachnący koksem” to kontynuacja bohaterów, których poznałam już wcześniej, czytając „Szmal pachnący ziołem” i których bardzo polubiłam. Waleria to silna kobieta, która postanowiła pomyśleć o sobie i odmienić swoje życie. Wyjeżdżając do brata, rozpoczęła wraz z nim hodowlę i handel ziołem, co okazało się niezwykle dochodowym biznesem, ale także niosącym wielkie ryzyko.
Kontynuacja powieści pozostała na równie wysokim poziomie, o ile autorka nie wzbiła się na jeszcze większe wyżyny.
Waleria wiedzie szczęśliwe życie, które powoli na nowo sobie układa w Irlandii. Dołączył do niej syn, który odnajduje tutaj radość i pasję. Wraz z Maksem, Waleria postanawia podjąć ryzyko i spróbować szczęścia z bardziej niebezpiecznymi towarami. Przez lata pracy zdobyli ogromne doświadczenie, jak również znajomości, które znacznie ułatwiają im funkcjonowanie w przestępczym świecie. Nie da się nazwać tego inaczej, gdyż ciągłe unikanie wymiaru sprawiedliwości nie można zaliczyć do normalnego zawodu, które wykonuje większość ludzi.
Przyznam szczerze, że uwielbiam główną bohaterkę. Polubiłam ją od samego początku i chociaż niejednokrotnie podejmowane przez nią decyzje były sprzeczne z moimi oczekiwaniami, to jednak lubią tę dziewczynę. Jest charyzmatyczna, odważna, potrafi zawalczyć o siebie i nie boi się ryzyka, ale podejmując je, nie stawia nigdy wszystkiego, na ostrzu noża. Patryk, który jak bumerang wraca do życia, Walerii jest niezwykle bliski mojemu sercu, bardzo go polubiłam i szczerze przyznam, że ja mimo wszystko kibicowałam tej dwójce od samego początku! Namiętność, która między nimi wystąpiła, była burzliwa, ale zarazem bardzo intensywna! Mnie ten facet fascynuje i pociąga! Nie dziwi mnie, że i Waleria nie może się mu oprzeć!
Styl pisarski autorki jest niezwykle wyjątkowy, mimo iż w książce mowa jest o mafii, świecie przestępczym i niebezpieczeństwie, to wszystko opisuje z taką lekkości, że przez kolejne strony dosłownie płyniemy. Autorka potrafi tak rozegrać akcję, że nie chcemy odkładać książki, nie wiedząc jak, dalej potoczą się losy bohaterów. Dla mnie pióro Pani Eweliny Pałeckiej jest lekki, przyjemny i z wielką przyjemnością sięgam po kolejne jej książki.
Bardzo serdecznie polecam sięgnąć po książki autorki, ale w tym przypadku bardzo ważne jest zachowanie kolejności czytanych tomów, bo można zepsuć sobie wiele przyjemności z poznawania dalszych losów bohaterów!
Dziękuję autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki!

Waleria wiedzie spokojne życie w Irlandii z synem i Mateuszem. Mimo upływu czasu kobieta nie zapomina o Patryku. Nielegalne interesy nadal działają pełna parą i przynoszą zyski. Jednak brat kobiety, Maks,wpada na kolejny genialny i ryzykowny pomysł.

___________________________

"Szmal pachnący koksem"to powrót do świata bohaterów, których poznaliśmy w powieści"Szmal pachnący ziołem ". Autorka poraz kolejny zabiera nas do Irlandii, gdzie łatwy zysk wiąże się z ogromną adrenaliną i życiem na krawędzi. Mimo to bohaterowie nie boją się ryzyka i konserwacji swoich decyzji. A cena jaką mogą zapłacić może okazać się bardzo wysoka. Jednak ten kto poznał ich z poprzedniej części,wie że mimo leku są uzależnieni od adrenaliny. Autorka w świetny sposób przedstawia relacje bohaterów ,ich współpracę i wzajemnie wsparcie. Nie ważne co by się wydarzyło,zawsze mogą na siebie liczyć.
W pozornie poukładane życie Walerii znów wkrada się strach i niepewność. Mimo to zawsze na pierwszym miejscu staje jej syn,jego bezpieczeństwo i szczęście. Ale jest też miejsce ma miłość,która nigdy nie wygasła. Patryk zawsze był dla niej ważny. Pełnego rozterek serca nie da się oszukać i zawsze będzie wybierać to co daje spełnienie.
Pełna namiętności, uczuć, niebezpieczeństw i tajemnic dynamiczna fabuła sprawia że książke czyta się ekspresowo. Z każdym kolejnym rozdziałem historia bohaterów wciąga coraz bardziej. Mimo że w realu nikt nie pochwalałby takiego postępowania,liczyłam na szczęśliwe zakończenie.
Powieść może wzbudzać kontrowersje i niekiedy szokować. Mimo to dostarcza wielu emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Ja ze swojej strony gorąco polecam i zachęcam do przeczytania.
Uwielbiam i czekam na więcej 🔥❤️

___________________________

Ciekawa kontynuacja życia na obczyźnie Walerii i jej przyjaciół. Pierwsza część zapoczątkowała szereg zdarzeń jednak według mojej opinii zbyt mało urealniona. Część druga zdecydowanie bardziej dopracowana i dojrzała. Wartka akcja, ciekawa fabuła, dbałość o szczegóły stanowią główny trzon opowieści. Wszystko na tak. Polecam.

Dla mnie bomba , daje 10 gwiazdek. " Szmal pachnący Koksem" to piękne dopełnienie pierwszej części . Tęskniłam za Waleria i Patrykiem ❤️.

Mimo, że to świat przestępczy a bohaterowie na każdym kroku łamią prawo to nie da się ich nie lubić. Jest to grupa przyjaciół, którzy zawsze mogą na siebie liczyć i nawet gdy któreś z nich popełnia błąd mający katastrofalne skutki, reszta stoi za nim murem. Wątek miłosny podpowiada, że przeznaczenia nie oszukamy. Czasem potrzeba kilku lat, żeby zrozumieć gdzie jest miłość. Postaci świetnie wykreowani, każdy ma swoją historię i charakter. Co do samej fabuły, nie ma chwili na nudę.

• Literatura Polska

Dodaj cytat z książki Szmal pachnący koksem