Szmal pachnący ziołem

Zdecydowanie, żeby ocenić tą dylogię trzeba najpierw przeczytać obie części. Zbyt mocno się ze sobą łączą, a druga jest finałem pierwszej. Bohaterowie różni od siebie, ale jakże barwni, każdy ma swoją historię, każdy ma swoje za uszami. Są grupą przyjaciół, których łączy niezwykła więź. Wątek kryminalny ciekawy, w napięciu i pełen emocji. Wątek miłosny, który jest jednym z głównych w ksiażce silnie emocjonujący, są góry i upadki i ciągle nie wiadomo jak się zakończy. Akcja pędzi. Ksiażka godna polecenia

W tej książce praktycznie nic się nie działo. Tak naprawdę książka mogłaby być o 2/3 krótsza i nie zauważyłabym zmiany.
Ciągłe powtórzenia. Życie kręcące się wokół: przelotów, alkoholu, papierosów, imprez, narkotyków, seksu, zmęczenia i.... mycia. I tak cały czas aż do znudzenia.
Główna bohaterka irytująca: niedojrzała seksocholiczka, hipokrytka z totalnym brakiem stanowczości. Nie kupuję ogólnie całej postaci: kobieta, która była grzecznie pod butem przez wiele lat, nagle odnajduję jakąś drugą siebie? Totalne przeciwieństwo?
Nie rozumiem co jej syn właściwie miał wnieść do tej historii. Jeżeli pokazanie, że ma go tak naprawdę gdzieś - to się udało. Jeżeli pokazanie, że niby chce żeby syn miał oboje rodziców, ale nie myśli co by było gdyby wpadła i trafiła do wiezięnia - to się udało.
Kolejny absurd: ona lata w te i z powrotem, podczas kiedy mąż bez problemu bierze syna do siebie z dnia na dzień na pstryknięcie palcami żony...
A te sceny seksu... słabe i przez ilość, powtarzalność męczące. Gry wstępne miały jakieś rozwinięcie, a później wszystko na szybkiego, bez większych szczegółów.
Żadna postać nie wzbudziła mojej sympatii.
Kolejnym minusem jest przeskakiwanie akcji typu: jestem w pokoju, a nagle niewiadomo jakim cudem, linijkę niżej jestem w sklepie. Brak kolejności czynności lub po prostu akapitu z nową myślą.

Stracony czas.
Nie polecam!

Recenzja:Super książka dwa dni i była przeczytana lubię takie książkami z elementami handlu narkotykami i ziołem i wątkiem romantycznym książka nam pokazuje nam jak bardzo niebezpieczne są używki i,że należy ich unikać także polecam i czekam na kolejną książkę Pani Eweliny :D

Waleria zyje w nieudanym małżeństwie, jest żoną zazdrośnika, wiecznie kontrolującego ją, Aleksandra. Jest również matką Mikołaja i tylko dzięki niemu, jeszcze nie odeszła od męża.
Maks, brat Walerii, niedawno opuścił więzienne mury. Zaprasza siostrę do siebie do Dublina na kilka dni. Waleria z zaproszenia chętnie korzysta. Tam poznaje inne życie, wieczne imprezy, alkohol, używki.
Wal dowiaduje się o życiu brata, który dalej ryzykuje i zajmuje się uprawa i handlem marihuany. Gdy brat proponuje jej "pracę", dziewczyna chetnie z tej propozycji korzysta i pomaga bratu przy uprawach.Wplątuje się również w romans z przyjacielem swojego brata, Patrykiem. Romans toksyczny, ponieważ Patryk to przebiegły drań i gra na kilka frontów. Zauroczona takim życiem Wal, odchodzi od męża, ale ich stosunki pozostają przyjazne, ze względu na syna.
W Irlandii Wal imprezuje i "ciężko pracuje", w Polsce jest wspaniałą matką, poświęcającą się całkowicie dziecku.
Czy uda jej się pogodzić pełne adrenaliny życie?
Jak zakończy się romans z Patrykiem?

Książka jest świetnym debiutem autorki. Napisana lekko, dzięki czemu czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie. Sporo scen erotycznych, ale nie wulgarnych i za to wielki plus. Bohaterowie są świetni, nie da się ich nie lubić.
Zakończenie mnie zaskoczyło i mam cichą nadzieję na ciąg dalszy.

Bardzo się cieszę, ze dostałam wiadomość od autorki oraz za możliwość przeczytania jej debiutu. Historia jest świetnie przedstawiona - akcja, bohaterowie pierwszo- jak i drugoplanowi są fenomenalnie wykreowani. Bardzo przyjemnie czytało mi się te historie - jedyny minus to zakończenie książki, jeśli będzie druga cześć to nie ma tematu, jeśli jest to jednotomówka to moje serce krwawi.

W ostatnim czasie w moje ręce trafiła książka autorstwa Eweliny Pałeckiej pod tytułem „Szmal pachnący ziołem”. Główną bohaterką jest Waleria, której małżeństwo pozostawia wiele do życzenia. Po zaproszeniu przez brata- Maxa postanawia wyjechać na kilka dni do Irlandii. Czym zajmuje się brat Walerii? Kim jest Patryk? I jak pojawienie się tego mężczyzny oddziałuje na życie głównej bohaterki? Jakie kłopoty wypłynął w trakcie pomocy bratu w biznesie? Czy Waleria i Patryk będą razem? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami zapoznając się z tą cudowną powieścią.
Kiedy autorka książki napisała do mnie czy nie chciałabym zapoznać się z jej publikacją. Nie wahałam się ani minuty i od razu wiedziałam, że chcę ją przeczytać. I mimo tego, że Ewelina Pałecka jest debiutantką to nie zawiodłam się. „Szmal pachnący ziołem” czytało się bardzo szybko. Zresztą sam język jest bardzo lekki, więc nie szło się oderwać od treści publikacji. Z całego serca polecam zapoznanie się z tą cudowną książką bo naprawdę warto. I możecie mi uwierzyć na słowo, że nie będziecie żałować poświęconego czasu tej publikacji.

Fabuła przyjemnie płynie, a czytelnik razem z nią.
Myślę, że odbiór książki będzie zróżnicowany w zależności od wieku czytelnika. Ja, jako trzydziestoparoletni facet z żoną i dzieckiem zastanawiam się, czy mam w sobie taką skłonność do podejmowania ryzyka jak główna bohaterka; czy tak jak Ona umiałabym postawić na szali przyszłość swoją i bliskich mi osób? Ciężko powiedzieć.
Może w czasach, gdy miałem osiemnaście lat i byłem niezapisaną jeszcze kartą, czekającą na swój pierwszy ekscytujący wpis, to spojrzałbym na ten cały dylemat moralny inaczej. Uznałbym, że pięć lat odsiadki, to niezbyt wygórowana cena w obliczu zapewnienia sobie wygodnego życia.
Jak to się mówi: kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
Pozycja jak najbardziej godna uwagi;)

Fabuła przyjemnie płynie, a czytelnik razem z nią.

Małżeństwo Walerii pozostawia wiele do życzenia. Choć jej mąż nie podnosi na nią ręki, to stosuje przemoc psychiczną. Tak naprawdę oboje nie czują się dobrze w tym związku.

Kiedy kobieta wyjeżdża na kilka dni do Irlandii, aby spotkać się z bratem, jej życie zmienia się o 180 stopni.

Przelotny romans z Patrykiem przeradza się w coś więcej, a niewinna wizyta jest początkiem współpracy przy produkcji narkotyków.

Czy to oznacza nowy początek, prowadzący do happy endu?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Postać Walerii jest bardzo ciekawa. Choć jej poczynania pozostawiają wiele do życzenia, to kobieta nie zatraca się w w nowym życiu, lecz ma na uwadze swoje dziecko. Ale czy zawsze? Z pewnością bardzo kocha syna i gdyby tylko mogła, podarowała y mu gwiazdkę z nieba.
Niestety, w miłości tyle szczęścia nie ma. Kiedy udaje jej się zakończyć związek z mężem, szybko ładuje się w romans z kolegą brata. Patryk ma na nią destrukcyjny wpływ, jednak ona zdaje się tego początkowo nie zauważać.
Każda wizyta w Irlandii jest suto zakrapiana impreza, przeplatana z pracą, która muszą wykonać aby zebrać plony.

Jest to dokładne przeciwieństwo życia, jakie wiodła do tej pory.
Była przeciwniczka używek i nie pochwalała postępków brata, który odsiedział wyrok za swoje Grzechy. Mimo tego sięga po narkotyki i zdaje się jie widzieć granicy spożycia alkoholu.

Czy takie zachowanie może doprowadzić do tragedii?

Z pewnością książka jest bardzo wciągająca i posiada ciekawą fabułę. Autorka poświęciła też dużo pracy na dopracowanie szczegółów, czego efekt widoczny jest w tekście.

Czytając, dowiadujemy się nie tylko o procesie produkcji i działaniu narkotyków, ale także o wielu ciekawostkach, dotyczących Irlandii.

Polecam!

Dynamiczna opowieść z zaskakującymi zwrotami. Postać głównej bohaterki zbyt odbiegający od realności. Przedstawiony świat znacznie odbiega od oczekiwań. Książka jak na debiut - dobra.

Ciekawy i dobrze napisany debiut. Autorka stworzyła świetną historię, przy której czytelnik się nie nudzi. Niecodzienny pomysł na fabułę, fajnie wykreowani bohaterowie, alkohol, imprezy, życie erotyczne i dużo zioła oraz pieniędzy. Bohaterowie nie boją się ryzyka, jest adrenalina i dobra zabawa. Książka napisana w lekkim stylu, rozdziały są krótkie. Dodatkowym plusem są trafne cytaty na początku każdego rozdziału. Zakończenie mogło być bardziej pozytywne, ale może to otwarta droga do kontynuacji. Polecam

• Styczeń 2023
  • Książka recenzencka