Emily w Paryżu

2023-11-08
2023-11-08
Aleksandra Weksej
ekranizacja

"Emily w Paryżu" książka napisana na podstawie serialu o tym samym tytule.
Cóż mogę powiedzieć...
Serial oglądałam z przyjemnością, gdyż wszystko w nim było przyjemne dla oka. Piękni ludzie, boskie stroje oraz magiczny i czysty Paryż. Można się w nim było zakochać od nowa.
Ten serial to taki odmóżdżacz, jest idealny do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Oglądanie losów Emily, która z Chicago przenosi się do Paryża by spełniać swoje marzenia i która z każdej opresji spada na przysłowiowe cztery łapy było tak wkręcające, że w jeden dzień obejrzało się cały sezon.
A jak przedstawia się książka?
Jest tak samo przyjemna jak serial. Cały pierwszy sezon zamknięty w tym tomie. Czekam niecierpliwie na drugą część, którą oczywiście kupię.
Przygody Emily bawią, a Gabriel...
Ach ten Gabriel jest taki słodziaśny, idzie się w nim zauroczyć.

"Emily w Paryżu" książka napisana na podstawie serialu o tym samym tytule.
Cóż mogę powiedzieć...

Czy Amerykanka będzie w stanie podbić Paryż? 🤔
Czy jest ktoś, kto jeszcze nie oglądał Emily w Paryżu? 📺 Tak się składa, że ja jeszcze tego nie zrobiłam. Za to w bibliotece znalazłam powieść o tym samym tytule. 📖 Wzięłam od razu.
Emily spełnia swoje największe marzenie: zamieszkuje w Paryżu i rozpoczyna pracę w francuskim oddziale agencji reklamowej. 🇫🇷 Dziewczyna ma w sobie sporo zapału. 😁 Jednak życie w mieście miłości nie jest takie proste…
To wydanie jest naprawdę bardzo ładne. 😍 Myślę, że każdy powinien zobaczyć tę książkę na żywo. Okładka, ilustracje, cudo. 🥰 Ta pozycja zawiera bardzo krótkie rozdziały, które nie pozwalają oderwać się od fabuły. 😏 Dlatego uważam, że ta książka nadaje się dla osoby, która chce zacząć przygodę z czytaniem. Poza tym bardzo polubiłam główną bohaterkę, która potrafi zarazić pozytywną energią. 🤗
Jeżeli lubicie połykać książki na raz, Emily W Paryżu sprawdzi się idealnie.💙❤️

Czy Amerykanka będzie w stanie podbić Paryż? 🤔

Jest to pierwszy tom przygód Emily, która próbuje odnaleźć się w Paryżu.
Miałam duże nadzieje co do tej książki, niestety się zawiodłam.
Powieść jest pisana mam wrażenie na kolanie, bardzo krótkie, właściwie kilku zdaniowe rozdziały. Zupełny brak rozwinięcia wątków, rozmów. Jednym słowem duży chaos. Szkoda, bo historia Emily to naprawdę mega fajna opowieść i gdyby poświęcić jej czas to książka była by fenomenalna, zwłaszcza, że przecież jest serial, więc pierwowzór podany na tacy.
Jedynym plusem jest bardzo ładna forma wydanie "Emily", wraz ze zdjęciami z serialu w środku.
Mimo to raczej nie skuszę się na drugi tom.

Jest to pierwszy tom przygód Emily, która próbuje odnaleźć się w Paryżu.
Miałam duże nadzieje co do tej książki, niestety się zawiodłam.

▪️Tytuł: Emily w Paryżu. Tom 1
▪️Seria: Emily w Paryżu
▪️Autor: Catherine Kalengula
▪️Wydawnictwo: Znak Koncept @wydawnictwoznakpl
▪️Premiera: 08.11.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoznakpl )
▪️▪️▪️

"Emily w Paryżu" czyli pierwsza i jedyna jak dotąd książka po jaką miałyśmy przyjemność sięgnąć, która została napisana na podstawie serialu a nie na odwrót! 😁

W pierwszej kolejności mówiąc o tym tytule chciałybyśmy zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny książki, którym jesteśmy po prostu oczarowane 😍 Twarda oprawa i cudowny środek - strony ozdobione małymi obrazkami wieży Eiffla, do tego bardzo krótkie rozdziały napisane dosyć sporą czcionką - sprawiły, że książkę czytało się z wielką przyjemnością nie męcząc się w żaden sposób nawet przez moment. Jednak nawet gdyby nie powyższe, gwarantujemy, że sam styl pisania autorki spowodowałby, że zapragnęli byście te historię przeczytać. Bardzo lekki, oddający w pełni klimat francuskiej stolicy a także jej mieszkańców, pokazując ich pozytywną jak i te mniej sympatyczną stronę z którą bohaterka miała doczynienia na codzień 😉 a jak już o niej mowa. Emily Cooper jest postacią, która wręcz promienieje niesamowicie pozytywną energią i podejściem do życia jakie jest niestety u ludzi coraz rzadziej spotykane. Rzucił ją chłopak? Trudno. Popsuł się prysznic i musiała umyć włosy w bidecie? No cóż, zdarza się. Zawsze z uśmiechem na twarzy, który wierzcie nam udziela się nawet czytelnikowi przez co Wasi współlokatorzy z pewnością spojrzą na Was jak na zjawisko nadprzyrodzone 🤣 dziewczyna na swojej drodze będzie napotykać przeciwności losu, którym stawi czoła i nie podda się bez walki. Czy na końcu okaże się, że było warto? O tym przekonać się musicie sami.

"Emily w Paryżu" w naszym odczuciu jest świetną książką po którą powinien sięgnąć każdy czytelnik chcący się nieco pośmiać z zabawnych perypetii bohaterki ale także wszystkie niedowiarki, które uważają, że nie warto walczyć o swoje marzenia i o to czego się naprawdę pragnie. Emily jest najlepszym przykładem na to, że ludzie mogą mówić co chcą, rzucać kłody pod nogi a i tak trzeba robić to czego się pragnie nie patrząc na to czy się to komuś podoba czy też nie. My się świetnie bawiłyśmy i z przyjemnością sięgniemy po kontynuację! 😁

@wydawnictwoznakpl bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Emily w Paryżu. Tom 1
▪️Seria: Emily w Paryżu
▪️Autor: Catherine Kalengula
▪️Wydawnictwo: Znak Koncept @wydawnictwoznakpl
▪️Premiera: 08.11.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoznakpl )
▪️▪️▪️

„Nie wiem, czy Paryż rzeczywiście przypomina małe miasteczko. Wiem tylko, że odkąd tu jestem, moje życie wywróciło się do góry nogami. I za każdym razem, kiedy pokonuję jakąś przeszkodę, na mojej drodze zaraz wyrasta kolejna.”
Oto ona! Książka „Emily w Paryżu”, która powstała na podstawie serialu.
Słyszałam, że niestety przez strajki zostanie przesunięta premiera 4. sezon serialu na 2024 rok🙁 dlatego książka była dla mnie świetną okazją do przypomnienia sobie co nie co o początku przygód Emily!
Lektura autorstwa Catherine Kalengula odzwierciedla prawdziwe fakty z serialu. Jedna kwestia do końca mi się nie zgadzała. Otóż Emily była za bardzo infantylna z tymi swoimi niektórymi tekstami, co było dla mnie dość niesmaczne.
Książka liczy około 230 stron - nie jest to dużo - autorka nie opisywała szczegółowo wszystkich rzeczy - czytelnik nie dowie się z lektury tyle co z serialu, a to zazwyczaj jest odwrotnie.
Osobiście polecam bardziej serial.
Mam nadzieję, że następny sezon będzie szybciej niż myślę, bo już nie mogę się doczekać🥰

Oto ona! Książka „Emily w Paryżu”, która powstała na podstawie serialu.
Słyszałam, że niestety przez strajki zostanie przesunięta premiera 4. sezon...

O ,,Emily w Paryżu" z ręką na sercu mogę powiedzieć jedno: jest to najbardziej urocza książka, jaką przeczytałam w tym roku. Jej vibe zagubionej, ale nigdy się nie poddawającej amerykanki podbijającej Paryż, jest wręcz idealny na wieczory, które chcemy spędzić z ciepłą herbatą.

Niestety nie oglądałam jeszcze serialu, więc nie mogę ocenić książki pod względem odwzorowania. Rozdziały są mega krótkie, bo tylko 3-5 stronicowe, więc zapewniam, że jedno popołudnie i pozycja będzie za wami. Dodatkowo przeurocze ozdoby na stronach umilają czytanie i wyglądają świetnie! Ogromnym plusem jest też kilka stron, na których możemy bliżej poznać bohaterkę serialu i lepiej wyobrazić sobie postacie książki.

Od Emily Cooper bije niesamowita energia. Byłam pod wrażeniem, że mimo tylu przeszkód, kłód rzucanych wiecznie pod nogi, dziewczyna pod żadnym pozorem się nie poddała, a z podniesioną głową dążyła do celu. Co prawda jej niektóre zachowania trzeba brać z przymrużeniem oka, ale pamiętajmy, że przy ,,Emily w Paryżu" mamy się po prostu dobrze bawić.

Jedynym aspektem, który kuł mnie w oczy, był wątek z Gabrielem — sąsiadem głównej bohaterki i jednocześnie jej nowym obiektem zainteresowania. Według mnie nie fair było i zachowanie Emily i w szczególności Gabriela, który można powiedzieć, umyślnie zdradził swoją dziewczynę. Bardzo nie lubię takiego wątku w książkach, szczególnie gdy jest on przedstawiony w sposób, jakby nic się nie stało.

Fenomenalnie został odwzorowany motyw Paryżu i panujących tam zwyczajów. Widać, że Francja nie jest autorce obca i świetnie przedstawiła atmosferę stolicy mody!

✨„Emily w Paryżu” Catherine Kalengula

„Siedzę w taksówce, a serce bije mi tak mocno, jakby miało zaraz eksplodować. Ja, Emily Cooper, jestem w Paryżu! Wszyscy potrzebujemy w życiu marzeń, a moje właśnie staje się rzeczywistością.”

Muszę przyznać, że świetnie się bawiłam, oglądając serial i podobnie jest z książką. To w zasadzie dość wierna wersja 1 sezonu, w której główna bohaterka dopiero przybywa do Paryża i zaczyna pracę w Savoir. Jeśli rewatch do was nie przemawia, ale macie ochotę na powrót do tego świata, powieść będzie dobrym wyborem. Całkiem fajnie poznaje się tę historię w książkowej formie. 😉

Napisana jest bardzo prostym językiem szkoda, że trochę bardziej nie zagłębia się w przeżycia bohaterki, ale i tak wypada przyjemnie. Króciutkie rozdziały, spora czcionka i zaledwie 230 stron, sprawiają, że całość czyta się błyskawicznie. Dlatego nie tylko książkary zakochane w serialu powinna ucieszyć ta historia. Myślę, że fani produkcji, którzy nie czytają zbyt dużo, również mogą być zadowoleni.

Twarda oprawa, piękna wklejka i małe rysunki wewnątrz, wydanie jest przepiękne. Zbliżają się święta i sądzę, że to może być fajny prezent. Książka prezentuje się ślicznie, a czyta lekko i szybko. Zawiera także zdjęcia z planu, więc tym bardziej powinna ucieszyć większość osób, które polubiły serial. A jeśli nie znacie produkcji Netflix, to być może lektura zachęci was do obejrzenia.😘

Żałuję, że trochę bardziej nie zagłębiamy się w tę historię i nie dostajemy więcej o emocjach Emily. Chętnie przygarnęłabym jeszcze ze 100 stron. 😉 Mimo to naprawdę dobrze spędziłam z czas i planuję sięgnąć po kontynuację. ♥️

✨„Emily w Paryżu” Catherine Kalengula

"Emily w Paryżu" podbija Netflixa na całym świecie! Niestety nie zaliczam się do fanów serialu, bo jeszcze go nie oglądałam, ale skusiłam się na książkę. Została ona bardzo ładnie wydana - jest w twardej oprawie, a w środku znajdziecie zdjęcia z serialu.

Muszę przyznać, że od samego początku nie miałam wobec tej książki szczególnych oczekiwań. Jest to historia na podstawie serialu, więc nie myślałam nawet o tym, że będzie jakoś szczególnie wybitna. Lektura okazała się być mocno głupiutka, lekka, zabawna, ale i przyjemna. Po prostu spędziłam z nią miło wieczór - trochę się pośmiałam i poirytowałam, ale jak na lekką lekturę to nawet dobrze się bawiłam.

Myślę, że w odbiorze pomogło mi wyobrażanie sobie głównej bohaterki. Bardzo lubię aktorkę, która gra Lily i wielokrotnie czułam się tak, jakbym przemierzała ulicami Paryża razem z nią.

Ta historia przede wszystkim opowiada o młodej dziewczynie, która z Chicago trafia do Paryża, spełniając swoje marzenia. Już na samym początku natrafia na kłody rzucane pod nogi, którymi zdecydowanie są takie rzeczy jak bariera językowa, stereotypowe podejście do człowieka oraz oczywiście brak znajomych w mieście. Bohaterka zdecydowanie nie jest osobą, która łatwo się poddaje co ukazuje na każdym kroku.

Muszę przyznać, że bardzo polubiłam lekkie pióro autorki, która prowadzi tę historię w taki sposób bardziej pamiętnika i myśli bohaterki. Trochę przeszkadzały mi niektóre dialogi i ogrom wykrzykników, ale miło spędziłam z nią wieczór i zdecydowanie z wielką chęcią sięgnę po kolejną część. Czy książka sprawiła, że mam ochotę obejrzeć serial? A jakże!

Książka "Emily w Paryżu" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Na platformie #netfix można obejrzeć serial o tym samym tytule, ja jeszcze tego nie robiłam z powodu braku czasu, ale po przeczytaniu tej książki planuje jak najszybciej to nadrobić ekranizację. Na wstępie muszę wspomnieć, że książka została w bardzo ładny sposób wydana, jest w twardej oprawie, środek również wygląda efektownie, a zdjęcia z serialu tylko dopełniają treść. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z dużym zainteresowaniem śledziłam losy Emily. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani, są autentyczni, tak jak my postępują pod wpływem emocji oraz popełniają błędy, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu przypadkach, podzielając podobne troski i dylematy. Historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki Emily, która właśnie przyjechała do pracy w Paryżu. Mogłam ją lepiej poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Emily to taka kobieta, której nie sposób nie polubić, moje serce skradła od pierwszych chwil, bije od niej ogrom pozytywnej energii. Ja z całych sił kibicowałam młodej kobiecie i chciałam dla niej jak najlepiej. To co działo się w życiu Emily wciągnęło mnie bez reszty, z zaangażowaniem czytałam to co działo się w jej pracy, która swoją drogą została w bardzo interesujący sposób przedstawiona. Kobieta w Paryżu zmuszona jest mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, które wywołały we mnie bardzo dużo emocji, były momenty, że uśmiech nie schodził z mojej twarzy, zdarzały się też takie, że z przejęciem czekałam na rozwój niektórych sytuacji. Autorka w niesamowicie pobudzający wyobraźnię sposób opisuje Paryż, czytając książkę czułam ten niesamowity klimat i chłonęłam go całą sobą. "Emily w Paryżu" to historia młodej kobiety, która postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam na ciąg dalszy perypetii Emily. Polecam!

Emilly in Paris !
Znacie ? Ogladaliście? Aaaa kocham ten serial !!
Któż nie zna Emily w Paryżu !
Powiem Wam szczerze jedna osoba z rodziny ciągle gadała o tym serialu. Czasem trochę się dziwiłam co ona widzi w tym Paryżu i tym serialu. Po wielu namowach zdecydowałam się go zobaczyć ! No i wpadłam jak śliwka w kompot 🤦
Stałam się chyba jedną z największych fanek serialu która ciągle wyczekuje kolejnego sezonu !
Moment w którym otrzymałam propozycje recenzji tej książki był dla mnie niezwykły. Ogrom radości jaki mnie przepełnił jest poprostu nie do opisania !
Lekturę pochłonęłam zaledwie w dwa wieczory. Jest ona oparta na pierwszym sezonie serialu.
Natomiast ja jako czytelnik i jako osoba która oglądała serial wiem o co tutaj chodzi. Wiem jak dane sytuacje się potoczą. Osoba która nie widziała serialu może odczuć pewien niedosyt, ponieważ całość zawiera bardzo krótkie rozdziały, można powiedzieć że nawet nie rozbudowane, niektóre sytuacje zostają w połowie urwane, niedopowiedziane. Jednak uważam że jest to pewnego rodzaju zachęta właśnie do zobaczenia ekranizacji, gdyż ta książka powstała na bazie serialu. Dlatego też myślę że trudno jest tu oceniać jakiekolwiek emocje, czy ciąg wydarzeń, ponieważ jest to serial, a jak wiemy pomiędzy jednym a drugim odcinkiem istnieje jakaś przerwa...
Natomiast to co było dla mnie najważniejsze to , to że książka zachowała ducha Emilly ! Była zwariowana, pełna humoru oraz paryskiego szyku! Oczyma wyobraźni wręcz widziałam aktorów i dane sceny ! Przez cały czas się uśmiechałam i odczuwałam chęć z czytania! Ciekawość ekscytacje pomimo tego że wiem jak potoczyły się dalsze losy bohaterów.
Warto także wspomnieć coś o okładce i o szacie graficznej książki.
Okładka no cudna! Taką typowa dla Emilly! Zawartość książki bogata jest w przepiękne grafiki, które umilają widok ale i skłaniają właśnie do odbiegania gdzieś w odmęty wyobraźni ! Zdecydowanie jest to najlepsza książka dla fanów serialu ! Wyczekuje kolejnego tomu !!

Emilly in Paris !
Znacie ? Ogladaliście? Aaaa kocham ten serial !!
Któż nie zna Emily w Paryżu !
Stałam się chyba jedną z największych fanek serialu...

• Na mojej półce
  • Romans