Oh.veggie

kulinaria, przepisy kulinarne
Filia
2023-10-25
2023-10-25
literatura polska przepisy kuchnia wegetariańska

Jestem zachwycona przepisami, zdjęciami, wydaniem, a przede wszystkim prostotą przepisów i niewymyślnymi składnikami.
Rozwinę 😂
Przepisy podzielone na śniadania, obiady, desery, przekąski i dodatki, jeszcze nie trafiłam na przepis, który by mnie nie przekonał, za to zaznaczyłam kilkanaście na już do zrobienia 🩷
Zdjęcia piękne, klimatyczne i smakowite.
Piękna, twarda okładka, którą będzie mnie kusiła z półki codziennie.
Przepisy nie są wymyślne, nie są też nudne, wiadomo, że wiele znam, ale to będzie taka moja biblia bezpiecznych (bo wegetariańskich) przepisów.
Idę wprowadzać w życie i kusić rodzinkę tymi dobrociami, a wam bardzo, bardzo gorąco polecam tą smakowitą książkę i profil @oh.veggie 🩷🩷🩷

Rozwinę 😂
Zdjęcia piękne, klimatyczne i smakowite.
Piękna, twarda...

Super wydanie. Zielona kuchnia to ciekawa kuchnia, a przepisy autorstwa Oli Tracz z bloga oh.veggie wyróżniają się

Co fajne, podział na rozdziały jest bardzo intuicyjny. Ponad 80 przepisów podzielonych zostało na: śniadania, obiady, desery, przekąski, dodatki.

Przepisy są napisane krótko i zwięźle, mieszczą się na jednej stronie tak, że można od razu ogarnąć cały przepis wzrokiem.

No i do tego piękne fotografie oraz… playlista do gotowania :) Bardzo polecam!

nawet wśród przepisów kuchni wegetariańskiej. Jest kolorowo, inspirująco, smacznie, ale ,przede wszystkim, prosto, bez wydziwiania z trudno dostępnymi składnikami. od razu można zacząć gotować, z tego co jest często w kuchni pod ręką, lub w pobliskim sklepie....

Do takich książek jak ta byłam zawsze sceptycznie nastawiona, a to dlatego, że przepisy wege w innych pozycjach w większości były prawie identyczne, a różniły się drobnymi dodatkami i zdjęciami i w dodatku były mocno wymyślne, że już po przeczytaniu odechciało się je robić. Nie koniecznie zachęcało mnie to.
Ta pozycja jest naprawdę super stworzona. Przepisy są proste, każdy jest inny, nie ma tutaj przedziwnych dla mnie zamienników, tylko ogólnodostępne, w które możemy zaopatrzyć się w każdym sklepie. Duży plus za przelicznik miar. Ja w domu wagi kuchennej nie mam i zawsze zastanawiam się ile czego dodać, jeśli w przepisie nie ma napisane np. jedna łyżeczka cukru a 10g czy 15 g.
Książka podzielona jest na śniadania, obiady, kolacje, desery, przekąski. Od wyboru do koloru i przede wszystkim łatwo i smacznie.
Jednak najważniejszą cechą tej książki jest to, że uświadamia czytelnika, że wcale dieta wege nie jest aż taka trudna, gdyż nie trzeba wymyślnych i przekombinowanych dań, aby taką dietę trzymać. Dla początkującej osoby, która na przykład musi wprowadzić sobie taką dietę albo po prostu chcę może być to przerażające, choćby dlatego, że człowiek dostaje wtedy mętlik w głowie i nie wie do końca ,czego ma szukać, co ma zjeść, a siła tkwi w prostocie, w produktach ogólnodostępnych, daniach łatwych, które goszczą u nas na co dzień i wystarczy je trochę zmodyfikować, aby były wege. I to jest piękne. Nie trzeba wcale głodować ani jeść czegoś, czego się nie lubi, aby było wege. Można jeść smacznie prosto i zdrowo. Ja nie jestem wege, ale skorzystałam z wielu przepisów zawartych w tej książce choćby z placuszków bananowych, które robią dla synka i mu bardzo smakują.

Ta pozycja jest naprawdę super stworzona. Przepisy są proste, każdy...

🥦 "Oh Veggie" autorstwa Aleksandry Tracz, to książka kucharska z przepisami kuchni wegetariańskiej.

🥦 Autorka zawodowo pracuje w social mediach i prowadzi instagram @oh.veggie gdzie dzieli się przepisami na pyszne i zdrowe dania.

🥦 Jest to pierwsza książka kucharska w wydawnictwie Filia, i muszę powiedzieć, że byłam nią naprawdę podekscytowana, ponieważ uwielbiam warzywa oraz kuchnię wegetariańską.
Książka jest pięknie wydana, ma twardą oprawę, a w środku ponad 80 przepisów na smaczne śniadania, obiady, desery, oraz przekąski. Mamy tu zdjęcia potraw oraz sposób ich przygotowania.
To co bardzo podoba mi się w książkach kucharskich to zakładka w formie wstążki, i cieszę się, że znalazła się ona również i w tej książce.
Jeśli chodzi o dania to są one proste w przygotowaniu, i nie wymagają wielu składników, oraz skomplikowanych receptur. Każda z nas będzie w stanie przyrządzić je w zaciszu własnego domu. Znajdziecie tu dania klasyczne jak kopytka lub pierogi, ale z małym twistem, co może was zachęcić do większego eksperymentowania w kuchni.

Jeśli szukacie inspiracji na dania wegetariańskie, to musicie koniecznie mieć tą książkę.

Książka „Oh. Veggie” to „ponad 80 przepisów skrojonych na wielkie i małe okazje, do celebrowania w pojedynkę, w gronie przyjaciół, na głód wielki, makaronowy, i ten mniejszy, przekąskowy”.
To zbiór świetnych i prostych! (dla mnie to zawsze wyznacznik dobrej książki kucharskiej, by dany przepis był łatwy do odtworzenia) przepisów zebranych przez Autorkę - Aleksandrę Tracz.
Znajdziecie w niej zarówno pomysły na śniadania, obiady, desery, przekąski czy dodatki.
Niech Was jednak nie zmyli tytuł: Veggie, jakoby miały to być wyszukane i fikuśne dania dla wegetarian, wręcz przeciwnie!
Są to proste, niektóre nawet tradycyjne, jak na przykład kopytka, kluski leniwe, czy rosół, potrawy, ale przygotowane bez dodatku mięsa.
Ze swojej strony bardzo Wam polecam tę książkę! Przepisy są na prawdę warte uwagi, a dania, które dzięki nim jesteśmy w stanie przygotować, wychodzą przepysznie!

Jesteście miłośnikami mięsa, czy raczej nie jest wam do szczęścia potrzebne? A może jecie je sporadycznie? Ja należę do tej ostatniej grupy. Wychowałam się na wsi, a tam podstawą żywienia było mięso, produkty mleczne, warzywa i owoce. Od paru lat mam odrzut od mięsa (wina przyjmowanych leków) i nie mam z tym problemu. Zawsze chętnie poznaję nowe przepisy, lubię próbować nowych rzeczy, nawet jeśli są to ciasta, których nie jadam – uwielbiam karmić ludzi! Ta książka otworzyła przede mną osiemdziesiąt przepisów, a zarazem pomysłów na ciekawe i przede wszystkim proste dania. Na zdjęciu możecie zobaczyć jeden z nich – serniczek śniadaniowy, który w niczym nie przypomina słodkiego i kalorycznego sernika. Skyr truskawkowy robi tu świetną robotę. Autorka dzieli się również swoimi ulubionymi produktami, akcesoriami kuchennymi czy aplikacjami, jakich używa w tworzeniu zdjęć i filmów. Fajna ciekawostka, dla osób działających w mediach. Wielką zaletą tej książki jest prostota przepisów i dostępność składników. Skorzystam z niej nie jeden raz!

Jestem mięsożerna. I chyba nic nigdy tego nie zmieni. Lubię też warzywa. Z owocami może trochę gorzej, no ale jeśli wpadnie mi w oko fajny przepis, to nie zawaham się go wypróbować.
Powiem w sekrecie, że jestem też leniwa wbrew pozorom i wolę proste rozwiązania i przepisy.
Dlatego właśnie książka Aleksandry Tracz "OH Veggie" bardzo trafiła w mój gust.
Jest to zbiór 80 prostych przepisów wegetariańskich, mało skomplikowanych i przede wszytkim nie udziwnionych.
Często spotykam się z książkami kucharskimi, w których aż roi się od składników, których zdobycie często zajmuje dużo czasu i przemierzenia połowy miasta.
Natomiast Aleksandra Tracz pokazuje, że dania wegetariańskie mogą być szybkie, smaczne i nieskomplikowane. Mało tego często można jeden składnik zastąpić innym i nic się nie stanie.
"OH Veggie " to książka podzielona na cztery główne działy, czyli: śniadania, obiady, desery i przekąski. Do tego znajdziemy kilka porad dotyczących składników, a także z zakresu fotografii kulinarnej.
No i to piękne wydanie... człowiek staje się głodny od samego patrzenia i nawet taki zaawansowany mięsożerca jak ja obiera kierunek- warzywniak.
Myślę, że ta książka ma szansę być najczęściej używaną przeze mnie tego typu publikacją. Dobrze, że wydawca to przemyślał i zapobiegł szybkiemu niszczeniu książki ubierając ją w piękną twardą okładkę.
Bardzo polecam Wam "Oh Veggie", jeśli chcecie trochę "odelżyć" i odchudzić swoją dietę, jeśli szukacie nowych pomysłów i urozmaicenia w Waszej kuchni. Będziecie zadowoleni, a i brzuszki też Wam podziękują.

Dlatego właśnie książka Aleksandry Tracz "OH Veggie" bardzo trafiła w mój gust.
Jest to zbiór 80...

Sama nie jestem wegetarianką, ale nie jadam cały czas tylko dań z mięsem. Bardzo lubię owoce, warzywa i staram się, aby było ich jak najwięcej w moim jadłospisie. A przecież teraz można zastąpić mięso przeróżnymi składnikami i prawie w ogóle nie poczuć jego braku, a wręcz przeciwnie - delektować się pysznymi daniami wegetariańskimi. Właśnie takie smakowitości proponuje nam Aleksandra Tracz w swojej książce "Oh.veggie".

Ja nie mogłam się oderwać od tej książki. Co strona, to mówiłam sobie, że muszę wypróbować ten przepis. Będę miała co testować, bo jest ich tu ponad 80, a każde danie wygląda wspaniale. Mamy tu podział na śniadania, obiady i przekąski. Zdecydowanie można zaplanować posiłki dla siebie i całej rodziny. Składniki są do kupienia w każdym sklepie, nie ma przekombinowania, którego nie lubię. Wszystko opisane krok po kroku, a wykonanie nie jest skomplikowane.

Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są propozycje na zaspokojenie mniejszego, jak i większego apetytu. To przepisy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dla każdego coś miłego :)
A przepiękne fotografie kulinarne jeszcze bardziej zachęcają do przygotowania tych pyszności. Ja po prostu jadłam wszystko oczami. Książka jest przepięknie wydana. Ślinka leci od samego patrzenia :D

Jeśli szukacie ciekawych przepisów wegetariańskich, to zdecydowanie polecam "Oh.veggie". Na pewno te dania będą często gościć w mojej kuchni. Zachęcam do sięgnięcia po tę niezwykle interesującą książkę!

„Bo przecież każdy wie, że uroda przemija, głód nigdy.”

Mamy tutaj bardzo ciekawe, różnorodne przepisy wegańskie. W sumie jest ich aż ponad 80, zarówno takie proste, jak i bardziej eleganckie.

Macie ochotę na pastę z fasolką, a może makaron z czosnkiem, czy muffiny marchewkowe? Znajdzie się coś i na słodki i na słono.

Bardzo dokładnie przygotowana. Mamy zdjęcia, składniki, przygotowania i którymi wstep do każdego przepisu.

Piękne, twarda oprawa, pysznie wyglądające ilustracje, książka stworzona z pasją i miłością do gotowania z wieloma ciekawymi przepisami. Polecam.

„Bo przecież każdy wie, że uroda przemija, głód nigdy.”

Bardzo dokładnie przygotowana. Mamy zdjęcia,...

Pyszne, inspirujące, świeże spojrzenie na kuchnię wegetariańską znajdziecie w przepięknie wydanej książce kucharskiej Pani Aleksandry Tracz pt. „Oh.veggie”.
Podział na poszczególne posiłki: śniadanie, obiad, desery, przekąski +kilka dodatków pozwoli Wam zaplanować tygodniowy, wartościowy jadłospis.
Dopiero wypróbowałam dwa przepisy, ale na jutro mam już przygotowane potrzebne składniki i wypróbuje kolejne inspiracje. Mogę Wam zdradzić, że będzie to Tiramisu Babci Kazi oraz makaron z pieczonym czosnkiem i pastą miso. Brzmi bosko, prawda?😁🤭
Ponad 80 przepisów skrojonych na wielkie i małe okazje, do celebrowania w pojedynkę, w większym gronie, na głód wielki makaronowy i ten mniejszy przekąskowy na pewno zadowoli każde podniebienie.
„Smacznie”👌 wykonane zdjęcia, zachęcają do gotowania. Lista składników prosta, przejrzysta, do zdobycia w każdym sklepie, a sposób przygotowania wytłumaczony jasno i klarownie. Więc nie pozostaje nic innego, tylko delektować się gotowaniem, zapachami i wspólnym spożywaniem posiłków.
Bo jak to napisała sama autorka:
„Szkoda życia na nudę i słabe jedzenie”.
„Bo przecież każdy wie, że uroda przemija, głód nigdy”.

Dopiero wypróbowałam dwa przepisy, ale na jutro mam już przygotowane...

• Przepisy
  • Do zdobycia :P