natunaturally 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 6 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-04 19:30:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione
Autor:

O miłości, którą się naprawia, gdy coś się popsuje zamiast wyrzucić do kosza i wymienić na nową. To jedna z tych opowieści, które wprowadzają idealny jesienny nastrój i które sprawiają, że listopad nabiera kolorów sepii. "Koncert intymny Rubinsteinów" to taka książka, którą warto czytać na spokojnie, powolutku ją sobie przemyśleć. To niezwykła opowieść o miłości idealnej - nieidealnej.... O miłości, którą się naprawia, gdy coś się popsuje zamiast wyrzucić do kosza i wymienić na nową. To jedna z tych opowieści, które wprowadzają idealny jesienny nastrój i które sprawiają, że listopad nabiera kolorów sepii. "Koncert intymny Rubinsteinów" to taka książka, którą warto czytać na spokojnie, powolutku ją sobie przemyśleć. To niezwykła opowieść o miłości idealnej - nieidealnej. Ciekawej, na pewno prawdziwej - o miłości z bardzo bogatym, światowym tłem, niezwykłymi wydarzeniami, miejscami i osobami. Bardzo gorąco tę pozycję polecam!

pokaż więcej

 
2018-12-04 18:57:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Dla wszystkich sentymentalnych, dinozaurów, romantyków, marzycieli to wydanie idealne. Zestawienie tekstów, które chyba wszyscy znają, ale które okazują się niezwykłe również bez muzyki. Choć czytając oczywiście nuciłam sobie pod nosem :) Idealna podróż sentymentalna do krainy pięknej poezji słowa. - - Nie tylko jest to wydanie pełne pięknych treści, ale też bardzo estetycznie wydane. Uczta... Dla wszystkich sentymentalnych, dinozaurów, romantyków, marzycieli to wydanie idealne. Zestawienie tekstów, które chyba wszyscy znają, ale które okazują się niezwykłe również bez muzyki. Choć czytając oczywiście nuciłam sobie pod nosem :) Idealna podróż sentymentalna do krainy pięknej poezji słowa. - - Nie tylko jest to wydanie pełne pięknych treści, ale też bardzo estetycznie wydane. Uczta dla oka i ducha. Bardzo polecam!

pokaż więcej

 
2018-12-04 18:14:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Wystarczy być" to bardzo kontrowersyjna książka. W Stanach Zjednoczonych okrzyknięta przez krytyków jako jedna z czołowych powieści XX wieku. Jednak każdy, kto zna polską literaturę, czytając ma wrażenie, że już gdzieś się z tą historią spotkał. I tak, Kosiński został posądzony o plagiat. Nawet nie bardzo z tym polemizował. Czy to plagiat? Warto wyrobić sobie własne zdanie. Według mnie,... "Wystarczy być" to bardzo kontrowersyjna książka. W Stanach Zjednoczonych okrzyknięta przez krytyków jako jedna z czołowych powieści XX wieku. Jednak każdy, kto zna polską literaturę, czytając ma wrażenie, że już gdzieś się z tą historią spotkał. I tak, Kosiński został posądzony o plagiat. Nawet nie bardzo z tym polemizował. Czy to plagiat? Warto wyrobić sobie własne zdanie. Według mnie, jednak, bardzo warto do tej książki zaglądnąć, choćby w kontekście świata mediów i dzisiejszych celebrytów. Jak nigdy wcześniej żyjemy w świecie tworzonym przez ludzi, którzy nie mają nic do powiedzenia. I to właśnie ci ludzie są w tej chwili u szczytu swojej kariery. Nie wiadomo, co mówią, ale u tak idą za tym ogromne pieniądze. Taka pustka intelektualna wydaje się rządzić dzisiejszym światem. I to sprawia, że "Wystarczy być" staje się ponownie niezwykle aktualne. Bardzo polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-21 20:00:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Te opowiadania to czysta przyjemność i dobrze spędzony czas. Tytułowe opowiadanie, "Śniadanie u Tiffaniego", to klasyka, którą z powodu filmu chyba każdy zna. Ja znałam wcześniej, więc tylko z przyjemnością je sobie przypomniałam. Natomiast pozostałe opowiadania były dla mnie nowością. Chyba najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie pod tytułem "Brylantowa gitara", krótki szkic o... Te opowiadania to czysta przyjemność i dobrze spędzony czas. Tytułowe opowiadanie, "Śniadanie u Tiffaniego", to klasyka, którą z powodu filmu chyba każdy zna. Ja znałam wcześniej, więc tylko z przyjemnością je sobie przypomniałam. Natomiast pozostałe opowiadania były dla mnie nowością. Chyba najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie pod tytułem "Brylantowa gitara", krótki szkic o zaprzepaszczeniu marzeń, o tęsknocie za przyjaźnią i o zderzeniu tego wszystkiego z rzeczywistością. Krótkie opowiadanie, a tak skłaniające do wielu, bardzo różnych przemyśleń. Chociaż również kolejne, "bożonarodzeniowe wspomnienie" wzbudziło we mnie niezwykły nastrój nostalgii i docenienia zwykłego prostego życia, radości z każdego dnia tu i teraz, choćby to tu i teraz nie było wcale takie idealne. Co ja tu dużo będę pisać: klasyka to klasyka i zawsze się ją dobrze czyta.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
32 32 222
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd