Dear Lover

Read How You Want
2002-01-01
2002-01-01
PORADNIKI Związki psychologia

"Moja ukochana" to druga książka Davida Deidy jaką czytałam. Tym razem autor postanowił zwrócić się tylko do kobiet, pisząc tak, jak do tytułowej ukochanej. To dość kontrowersyjny pisarz i wiedziałam mniej więcej czego się spodziewać 😉

Zamieszczone tu przemyślenia i treści odbierałam w różny sposób - czasem się zgadzałam, czasem autor skłaniał mnie do przemyśleń, czasami rozjaśniał pewne sprawy... a czasami czułam opór, nie zgadzałam się, czasem czułam znużenie, że to już było. Cała gama odczuć.

Bardzo rzadko trafia się na pisanie o żeńskiej energii przez mężczyznę. Niektórzy uważają, że mężczyźni nie powinni podejmować tego tematu, inni szanują tych, którzy jednak się nad nim pochylają. Podejście do kwestia indywidualna, mnie jednak przyciągnęła tu ciekawość tego, co mogę znaleźć.

W kilku sprawach fragmenty tej książki okazały się inspirujące i zapoczątkowały różne refleksje. Autor porusza tutaj temat kobiecości, związków, kobiecej energii, otwartości i pragnień, miłości własnej, do drugiej osoby i całego świata. Podkreślane było, że nie jest to książka tylko dla kobiet w związkach, i owszem, singielki również mogą z niej skorzystać, choć mam wrażenie, że zwłaszcza kobiety, które chcą wejść w związek lub które już w jakimś są.

Książki jest wydana na grubym i przyjemnym w dotyku papierze, bardzo szybko się ją czyta. Każdy rozdział poprzedza krótka notka "do ukochanej", a czasem też minimalistyczna ilustracja.

Cieszę się, że przeczytałam tę książkę, myślę, że udało mi się coś dla siebie z niej wyciągnąć. Jednak pióro autora nie spodoba się każdej kobiecie. Niektóre mogą momentami poczuć się oburzone, obrażone, stawią opór. Inne jednak poczują głębokie zrozumienie, ulgę, zachętę i cenne wskazówki. To książka o ogólno pojętej kobiecej otwartości, do której należy podejść właśnie z otwartą głową, by skorzystać 😉

Dzisiaj do was przychodzę z książką "Moja ukochana" książka jest z perspektywy kobiety. Ta książka to bardziej przewodnik gdzie zagłębia czytelnika w rozkosz miłości ale i nie tylko.
Jest to naprawdę świetny przewodnik. Dlatego jeśli ktoś z was uwielbia przewodniki to serdecznie polecam!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cześć i dzień dobry!
Gdybyście mieli opisać jakie jest Wasze serce to jakimi słowami byście je nazwali? Uważam, że u większości z nas jest niewinne, delikatne, tęskniące wciąż za miłością. Niezależnie o jaką miłość chodzi, czy partnerską czy tą do samej/go siebie. Pragniecie całym sobą ukochać, oddać się przyjemności dla ciała, zmysłów, bo bez pragnień jesteśmy jak niepodlewany kwiat. Zawsze chcemy więcej, bardziej, głębiej. Nie ma znaczenia czy jesteśmy aktualnie w związkach, czy mamy zajęte serce, życie karmi się tym co piękne, ważne, wyjątkowe. O tym emocjonalnym zaangażowaniu opowiada nam autor dzisiejszej książki David Deida nazywany szamanem miłości, co uważam za piękne 💛

Niesamowicie przeprowadza rozmowę z czytelnikiem, odnosząc się bardzo osobiście, intymnie, sensualnie przez co wprowadza w świetnym nastrój podczas lektury. Jego forma dialogu jest nieraz szokująca, dosadna, skandaliczna, prowokująca, ale również dodaje otuchy, roznieca ogień, uzmysławia, w zależności jak się na danym moment czujemy. Opowiada jakby wyznawał Ci miłość, przeprowadzał po jej zakamarkach, doceniając twoją seksualność, przytulając z naklejką na serce, jeśli potrzeba. Otwarcie mówi, w jaki sposób i jak rozkwita kobieta w swojej boskości mając przy sobie odpowiedniego partnera, czy szacunek w miłości do samej siebie. Porusza temat jak powinno wyglądać partnerstwo zbudowane na fundamentach zaufania, miłości, akceptacji i otwartości. Jaka jest nasza seksualność, gdy ufamy partnerowi, otwierając nasze serce, oddając całą siebie, bez wstydu, lęku.

Mówi o wrażliwości na każdy moment, w którym twój partner nie ofiaruje Ci głębi swojej obecności, staje się nieobecny, a Twoje serce się zamyka, tęskniąc, bo gdy kochamy prawdziwie wyzwala to w nas gniew, który jest naturalną reakcją, a w momencie gdy partner zostaje w swoich ograniczeniach to gniew będzie najgłębszą ekspresją miłości, na którą będzie nas stać. Z książki dowiemy się jak kochać mężczyznę i siebie najpiękniej i najbardziej jak tego pragniemy. Pomoże otworzyć zamknięte serce ucząc zdanie po zdaniu jak skutecznie to zrobić. Uwolni wszelkie blokady na poziomie serca i ciała, by móc w pełni oddać się namiętności.

Naprawdę bardzo ciekawa i przyjemna lektura, inna niż te, które dotychczas czytałam. Nie dziwię się, że jego książki stały się bestsellerem. Lubię książki pisane przez mężczyzn, zagłębiając się w ich punkt widzenia. Polecam!

Cześć i dzień dobry!

Tym razem propozycja dla kobiet w jaki sposób "ułożyć się" do życia z mężczyzna aby było dobre dla obydwu stron. Jako mężczyzna popieram taką formę rozwiązywania problemów i próbę akceptacji tego jakimi jesteśmy.

Tego potrzebowałam jako świadoma kobieta! Całkowicie nowego spojrzenia, na to co doświadczyłam, ale nie potrafiłam nazwać.
,,Moja Ukochana" Przewodnik po świecie mężczyzn, seksu i najgłębszych rozkoszy miłości Davida Deida jest nie tylko listem kochanka o jakim marzy każda kobieta, czy wyjaśnieniem wszystkich kobiecych dylematów i problemów, ale również otwiera oczy, umysł, serce a nawet joni! Jestem w szoku! Ten autor chyba przypomniał sobie jak to było być w poprzednim wcieleniu kobietą! David rozumie kobiece problemy, z którymi się zmagamy. Już dawno żadna książka tak ze mną nie rezonowała. Ta książka obudzi w Tobie zaginioną namiętność o której marzyłaś przez całe życie.

Ten przewodnik to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. Autor w cudowny i prosty sposób przekazuje nam wiedzę na temat miłości i bliskości między kobietą i mężczyzną. Dzięki tej książce zrozumiałam czym tak naprawdę jest otwarte serce i jak dążyć do tego, aby takie właśnie było. Wiele stanów opisywanych przez Davida pozwala zrozumieć jakie my kobiety popełniamy błędy w życiu uczuciowym. Zapominamy o tym, że to my jesteśmy najważniejsze i że to my powinnismy emanować miłością, być miłością, dopiero potem oczekiwać jej od innych. Potrzeba miłości jest w każdym z nas niezależnie od płci i wieku. Nasze serca tęsknią za tym aby być otwarte i być przepełnione miłością, ale nie wiem jak to osiągnąć. Gubimy się w szalonym pędzie życia i trwamy w nicości. W tej książce znajdziemy porady, jak żyć w zgodzie ze sobą, jak doświadczać emocji a przede wszystkim jak być otwartą i być miłością. To wcale nie jest aż takie trudne jak może się wydawać, wystarczy, że pozwolimy sobie żyć w zgodzie z własnym ciałem i odkryjemy, że emanowanie miłością pomoże nam przyciągnąć odpowiedniego mężczyznę, ale także szczęśliwe życie. Samotność nigdy nie jest dobra, ponieważ każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka, ale dzięki byciu miłością życie staje się prostsze, a dzięki otwartemu sercu możemy dostrzegać to co było dla nas do tej pory niewidoczne. Otwarte serce sprawi, że odnajdziemy drogę, która będzie nas prowadzić bez lęku i strachu.
Bez znaczenia czy jesteś w związku czy nie, ten przewodnik uświadomi ci, że każdy z nas potrzebuje miłości, aby żyć w pełni. Autor opisuje również zachowania mężczyzn, dzięki czemu my kobiety możemy nauczyć się rzeczy, które pozwolą nam zbudować związek o jakim zawsze marzyłyśmy. Możemy też zrozumieć zachowania mężczyzn w pewnych sytuacjach i postępować zgodnie ze wskazówkami jakie daje nam David, aby odnieść sukces. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy w związku, ale w tej książce znajdziemy wszystkie odpowiedzi na pytania, które nas nurtują w sprawach relacji między kobietą a mężczyzną.

„Moja ukochana” to kolejna książka autorstwa Davida Deidy, która absolutnie trafiła w moje serce. Do głębi szczera, przesycona emocjami, w przepiękny sposób ukazująca jak ważne w związku jest zaufanie między partnerami. Autor prowadzi narrację tak, że — my kobiety — czujemy się zauważone, zrozumiane, a poniekąd nawet pocieszone. Treści zawarte w tej książce dosłownie mnie zachwyciły. Chyba większość z nas chciałaby czasem, by partner więcej mówił o tym co czuje. Wyrażał emocje, mówił o co mu chodzi w chwilach zdenerwowania. Bywa, że w związku na pozór wszystko jest dobrze, a kobieca intuicja podpowiada, że jednak czegoś… brakuje.
Najczęściej brakuje szczerego dialogu. Nie możemy zrozumieć partnera, a partner wydaje się nie rozumieć nas. Wówczas pomocna może okazać się ta książka. Owszem, nie rozwiąże ona problemów w związku, ale poprzez zawarte w niej treści może ułatwić wzajemne zrozumienie. Autor zawarł w tej kapitalnej pozycji piękne monologi mężczyzny adresowane do kobiety. Coś na kształt listów, dzięki którym możemy wyobrazić sobie idealną scenę, w której partner pozwala nam lepiej poznać siebie, swoje pragnienia i to, co go trapi. Wierzę, że jest to książka, która pomaga otworzyć się na nowy sposób myślenia, wycisza buzujące często w nas kobietach negatywne emocje, a przy tym stanowi wyśmienitą lekturę na wieczór. Zapewniam, że tytuł ten porwie was bardziej niż nie jeden romans czy erotyk. Autor kieruje słowa bezpośrednio do nas – czytelniczek – co ułatwia ich zrozumienie, a lektura przypomina rozmowę z duchowym przewodnikiem, który rozdział po rozdziale napełnia nasz umysł świeżym powietrzem.
Polecam wam zarówno książkę „Moja ukochana” jak i „Droga prawdziwego mężczyzny” – również autorstwa Davida Deidy. Uważam, że tytuły te mogą stanowić w duecie doskonały pomysł na wspólny prezent — dla siebie i partnera, który tchnie w niejeden związek nową, pozytywną energię.
Uwielbiam styl autora i bez wahania sięgnę po kolejne napisane przez niego tytuły. W mojej ocenie 10/10.

"Moja ukochana" David Deida jest to kolejna książka, która nie zapowiadała się jako ta, która może mi się spodobać, a tu proszę, spodobała mi się, a nawet poczułam się "zrozumiana". Nigdy nie spodziewałam się, że mężczyzna może tak zrozumieć myśli kobiety. Myślę, że książka jest dla każdego w każdym wieku, pomimo tego, że książka jest dedykowana dla kobiet, powinna być obowiązkowa dla każdego mężczyzny. W książce poruszany jest temat seksualności, który dla wielu nadal jest tematem tabu, co jest bardzo krzywdzące.
Bardzo podobała mi się tak książka, ogromnym plusem jest "ważna uwaga" na samym początku książki. Plusem na pewno jest też samo wydanie książki. Ilustracje są przepiękne, pomimo tego, że minimalistyczne. Ten poradnik dał mi dużo do myślenia, wiele z niego wyniosłam i będę do niego wracać myślami.

⭐️⭐️⭐️⭐️/5
instagram-emcia.czyta

zachwyca, i to od pierwszych zdań swoją szczerością, otwartością, oddaniem się kobiecości właśnie... Autor świetnie uchwycił istotę tego, jak naprawdę chciałyby być postrzegane kobiety - bez fałszu, lekceważenia, lęku... Wiadomo, jak to w życiu - bywają i emocjonalne dołki typu (kłótnie, zawiedzione nadzieje i wiele innych, takie które niszczą jasne strony.
Nie jest to typowy poradnik, raczej przewodnik, zaproszenie do niezwykłej wyprawy w głąb prawdziwej kobiecości.

Nie jest to...

,, Niezależnie od tego, czy jesteś sama, czy w związku, twoje spełnienie w duchowej i seksualnej przestrzeni wymaga od ciebie codziennej dawki przyjemności dla ciała i spełniania pragnień twojego serca. Jeśli tego zabraknie, twoje szczęście i radość zwiędną niczym niepodlewany kwiat".

Powiem wam, że to kolejna książka, która zaskoczyła mnie swoją otwartością. Jej zadaniem jest uświadomienie nam, że każdy z nas potrzebuje miłości i szczęścia. Będzie nam pokazywała co możemy zrobić, by to wszystko osiągnąć. W pierwszej jednak kolejności, na początku każdego rozdziału, będzie do nas przemawiała w bardzo osobisty sposób. Zwróci się do nas jak do swojej ukochanej podnosząc naszą wartość. Przedstawi nam nasze pragnienia, zaczynając od tych najbardziej niewinnych, aż po całkowite oddanie. W wielu związkach ludzie boją się otworzyć przed drugą osobą z wielu obaw. Kluczową rolą jest tu zaufanie nie tylko do partnera, ale i do samego siebie. Jeśli jesteś osobą wstydliwą, to tutaj dowiesz się jak zyskać pewność siebie. Co zrobić, by nasze kompleksy zniknęły i jak najgłębiej przeżyć uczucia, które druga osoba będzie nam ofiarowała. W późniejszych rozdziałach nauczysz się jak rozkochać partnera w sobie i jak wielką przyjemność będziecie z tego czerpali. W naszym miłosnym życiu jest bowiem tak, że to, co zaofiarujemy sobą, to samo dostaniemy. Jeśli potrafimy się delektować najsmaczniejszą rzeczą na świecie, to tutaj dowiesz się jak w ten sam sposób odczuwać zbliżenie. Książka odpędza rutynę w związku zastępując ją nieokiełznaną miłością dwojga ciał. Napisana jest naprawdę fantastycznie i niewinnie. Jej zgłębienie gęstnieje na każdej kolejnej stronie, aż nie dokończę do czego doprowadza nas sam koniec;-)
Ja nazwałabym ją nauką rozkoszy, gdyż jej ukierunkowanie do tego właśnie prowadzi.

Uwaga!
Jeśli twoje postrzeganie partnera klasyfikujesz jako dobre, bądź złe, to po skończeniu lektury jego wizerunek w waszych oczach może ulec zmianie!

• Nie ma na kundelku
  • Psychologiczne