Okładka książki Droga pełniejszego mężczyzny. Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy i pożądania David Deida
David Deida Wydawnictwo: Łukasz Łata poradniki
poradniki
Way of the superior man : a spiritual guide to mastering the challenges of women, work, and sexual desire
Łukasz Łata
2008-01-01
2008-01-01
Anna Jaśko, Łukasz Łata
mężczyzna męskie książki męskość

Książka kierowana do mężczyzn, można ją przyrównać do poradnika bądź nawet instrukcji jak być mężczyzną i nie oszaleć i jak w tym wszystkim żyć w symbiozie z kobietą. Jednak niesie sporo wartości i odpowiedzi również dla kobiet. Przyznaję, że w wielu momentach, treść, teorie i założenia autora wzbudzały we mnie pewną złość, jednak gdy emocje opadły i przeanalizowałam pewne sytuacje ze swojego życia, przyznaję rację i zasadność. Uważam że to obowiązkowa lektura dla każdego faceta który chce być mężczyzną i dla kobiet które chcą lepiej zrozumieć mężczyzn.

Nie potrafię inaczej opisać tej książki, jak tylko to, że jest w pewien sposób dziwna.

Porusza wiele ciekawych zagadnień, na przykład o zupełnie odmiennym postrzeganiu świata przez kobiety, ich emocjach i zachowaniu, wiele porad dla mężczyzn w jaki sposób podchodzić do życia by w pełni się realizować i jak najwięcej z niego wyciągać.

Jest trochę ogólnikowych wskazówek, w stylu: działaj po swojemu bez względu na krytykę rodziny, partnerki czy znajomych; o różnych rodzajach "energii" i potrzeb kobiet, nie szukaj szczęścia w kobiecie, pieniądzach itd, itp.

Całość skondensowana w pewnego rodzaju mieszankę duchowości-filozofii-sukcesu-seksu-pracy i nie wiadomo czego jeszcze. Sam język nieszczególnie przypadł mi do gustu.

Można przeczytać, ale raczej nie traktować jak "życiowej Biblii". Jest wiele innych książek poruszających wymienione zagadnienia w lepszy sposób.

Jest trochę ogólnikowych wskazówek,...

Tony coachingowego bełkotu zmieszanego z pojęciami religii Wschodu (hinduizmu głównie?) i kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami/teoriami.

Świetna książka, baardzo przyjemnie się czytało. Wiedza jest do zweryfikowania, stąd jeszcze w tym momencie nie ma oceny 10, ale przez pryzmat niektórych doświadczeń widzę że autor naprawdę ma pojęcie. Jestem wdzięczny że trafiłem na tą pozycję :)

Książka jest przewodnikiem dla mężczyzn i odpowiedzią na pytanie jak powinni żyć żeby byli szczęśliwi.

Autor dotyka całego spektrum zagadnień z życia mężczyzny i jego zmagań z rzeczywistością. Jak się okazuje wiele niepowodzeń jest spowodowana błędnymi przekonaniami i marzeniami na temat idealnego życia. Autor daje gotowe recepty które mogą być szczególnie pomocne dla młodych mężczyzn ale nie tylko. Dzięki tym radom oszczędzą sobie wielu rozczarowań i bardziej ukierunkują swoje życie w stronę pełni świadomego życia przepełnionego miłością do siebie i innych.

Odwieczne pytanie "Czego pragną kobiety ?" w końcu dostało odpowiedź. Jednak nie ma tutaj prostych odpowiedzi. Każda rada autora to tylko obranie dobrego kierunku. Sam mężczyzna musi się zdobyć na odwagę i wprowadzić je w życie.

Generalnie dużo wiedzy na temat duchowości, kobiet, seksu i stawianiu sobie celi po to żeby być wartościowym człowiekiem który nie marnuje energii na głupoty.

Z jedną rzeczą bym się nie zgodził z autorem. Są to spotkania z kolegami w celu dokonania decyzji czy romansować z koleżanką z pracy i czy się rozwieść. Uważam, że to są osobiste decyzje które powinny być niezależne i podjęte prywatnie.

Książka otwiera oczy na wiele spraw damsko-męskich. Uspokaja tych którzy jeszcze nie są tymi mężczyznami którymi chcieliby być. Podaje jasne i przejrzyste instrukcje. Pomocna w życiu każdego faceta. Do zastosowania od zaraz.

Przeczytałem wersję angielską. Wrażenie jest niebywałe, jakbym czytał o wersji relacji ze światem i kobieta-mężczyzna, o której mało kto mówi. Warto sięgnąć po lekturę i zastanowić się nad tezami z książki.

Zauważa wszystkie aktywności w których tracimy z oczu cel, każdą chwilę ożywia jako naszych sprzymierzeńców w okazywaniu miłości. To także podręcznik jak ujarzmić mroczne energie kobiety. Autor opisuje główne obszary życia mężczyzny: praca, przyjaciele, rodzina, związek, życiowy sens, kryzys. Polecam by zapoznać się z archetypami zarówno błahymi i codziennymi - moim zdaniem trochę narzuconymi przez autora, a także tymi gruntownymi znanymi z patriarchatu, które autor rozpracowuje. Te drobne takie jak picie piwa czy kolor włosów kobiety można potraktować luźno, jest to dobry początek do odnalezienia swoich własnych i w rezultacie budowania swojego osobistego brandu.

Bardzo wartościowa książka. Nie podobał mi się język, zbyt niejasny i napompowany mistycyzmem w niektórych momentach, ale ma bardzo wiele wartościowych informacji, których nigdy wcześniej nigdzie nie mogłem znaleźć. Książka chyba ostatecznie odpowiada na odwieczne pytanie "czego do cholery chcą kobiety".

Namiętność to różnica pomiędzy kobiecością i męskością. Im większa różnica, tym większa namiętność.

Polecam każdemu facetowi.

Polecam każdemu facetowi.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Do kupienia
  • Relacje

David Deida Droga pełniejszego mężczyzny. Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy i pożądania Zobacz więcej