Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet

Okładka książki Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet Chameli Gad Ardagh
Chameli Gad Ardagh Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
Embodying the Feminine. Life lessons and practices fo awakening women.
Biały Wiatr
2014-07-07
2014-07-07
Monika Kowalska

Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po książkę “Kobiecość”, nie spodziewałam się, że znajdę w niej taką skarbnicę mądrości i inspiracji!

Chameli Gad Ardagh odkrywa przed czytelnikami niezgłębione i często niedoceniane zakamarki kobiecej siły, delikatności i boskości. To nie jest zwykła książka o rozwoju duchowym – to podróż do wnętrza siebie, gdzie każda strona jest pełna odkryć, cytatów i ciekawych ćwiczeń.

Niezwykle podoba mi się sposób w jaki autorka zgłębia różnorodność kobiecej natury. Nie ma jednego, uniwersalnego wzorca kobiecości – jesteśmy wszystkie unikatowe, pełne potencjału i mocy, które często pozostają ukryte w gąszczu codzienności. “Kobiecość” pomaga nam odkryć i celebrować naszą indywidualność, a jednocześnie łączy nas we wspólnym doświadczeniu bycia kobietami.

Ale ta książka to nie tylko teoria – to głównie praktyka. Autorka oferuje w niej konkretnie działania i techniki, które pomagają nam przywrócić równowagę, odzyskać energię i odnaleźć spokój w dzisiejszym zabieganym świecie. Jej ćwiczenia są proste, ale niezwykle skuteczne, prowadząc nas coraz głębiej w naszą własną, kobiecą boskość.

Czytając, ma się wrażenie, że każda strona tej książki emanuje miłością i zrozumieniem dla naszej kobiecej natury. To prawdziwie inspirująca i przepiękna książka, którą zawsze będę polecała każdej kobiecie, która chce odkryć swoją boskość i wewnętrzną siłę.

Wielbicielki książek o rozwoju duchowym i poszukiwaczki prawdy o sobie – “Kobiecość” Chameli Gad Ardagh jest dla was. To nie tylko książka, to przewodnik, który zmieni wasze życie. Polecam ją z całego serca.

„Być kobietą, być kobietą…- śpiewali Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska. O płci pięknej napisano już niejedną piosenkę, stworzono niejedną książkę, wielu poczciwych rycerzy straciło życie w obronie ich czci. Dziś rycerzy już nie ma, książąt i księżniczek również. My kobiety XXI w. jesteśmy silne, mądre i świadome swojego piękna. Umiemy korzystać z dobrych rad, a w chwilach zwątpienia z pomocą przychodzą nam książki takie jak ta od @bialywiatr11
Najpierw kilka słów o autorce, bo zapewne jesteście ciekawi, kim jest Chameli Gad Ardagh. Ja również byłam, więc co nieco poczytałam. Ardagh jest założycielką tzw. Awakening Women Institute, czyli projektu stworzonego z myślą o kobietach i ich specyficznych potrzebach. Autorka licznych publikacji o tematyce związanej z rozwojem, duchowością i psychologią. „Kobiecość” jest jej pierwszą tego typu książką poświęconą w całości nam, dziewczynom, kobietom, jednym słowem równym babkom. Znajdziemy tu praktyczne porady i wskazówki, które Argagh wypróbowała w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć i warsztatów.
Dzięki poradom zawartym w książce mamy możliwość odkrycia w sobie pokładów kobiecości i dowiemy się, czym ona tak naprawdę jest, i co rozumiemy przez to pojęcie. Na wstępie bowiem warto odpowiedzieć sobie na pytanie – Czym dla mnie jest kobiecość i czy ja czuję się w pełni kobietą? Pytanie może wydawać się banalne i niedorzeczne, skoro każda z nas kobietą się urodziła i jest nią w sensie biologicznym. Jednak jak się okaże podczas lektury tej książki, nasze rozumienie kobiecości może być mylne bądź niewystarczająco dobrze interpretowane. Jednym słowem zaniedbujemy swoje potrzeby, rezygnujemy z marzeń, poświęcamy się dla innych, zapominając o sobie.
Wiedza zawarta w poradniku nie raz nas zaskoczy i skłoni do refleksji i zastanowienia się nad naszym życiem. Może nie są to rady, o których fani poradników i książek motywacyjnych wcześniej by nie słyszeli, jednak o pewnych zagadnieniach warto wspominać wielokrotnie. Przede wszystkim książka nie jest łatwa i być może tak jak ja będziecie potrzebowali nieco więcej czasu, aby zrozumieć pewną tematykę. Zapewne dla większości z nas pojęcia tj. wewnętrzny krytyk czy przyjmowanie roli ofiary nie są nowe, jednak autorka dokonuje ich reinterpretacji. Mówi o wpływie związków na nasze życie, nie pomijając także kwestii seksualności.
Moim zdaniem taki poradnik to świetny prezent dla kobiety bliskiej naszemu sercu – siostry, mamy czy przyjaciółki. Warto mieć egzemplarz również i dla siebie. Polecam
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @białywiatr11

Dzisiaj propozycja dla Pań. Dla Pań, które chcą zmienić coś w swoim życiu. Dowiedzieć się o przyczynach pewnych zdarzeń, zachowań czy emocji.

Autorka przekonuje, że sekrety kobiecości nie są ukryte w tajemnych księgach i naukach, ale w codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jest się światową, niezależną bizneswoman, czy kobietą zajmującą się domem i dziećmi, kobiecość jest na wyciągnięcie ręki w każdej z nas.

Z tej książki, a w zasadzie poradnika, można się dowiedzieć o nowej roli kobiecości, o rozwoju osobistym i duchowym, o relacjach damsko-męskich (i nie tylko),o wpływie kobiecości na to, co dzieje się na świecie. Bardzo ciekawe jest także podkreślenie istoty kobiecych spotkań, tzw. kręgów. Autorka do każdego rozdziału dołącza praktyczne ćwiczenia, które ułatwiają wprowadzenie przedstawionych wskazówek w życie. Ich wykonywanie ma na celu poprawę jakości życia.

W tej książce fascynujące jest to, że kobiecość może przyjmować różną postać. Jak dostrzec ją w najprostszych elementach życia. Jak połączyć ją z siłami natury. Jak wykorzystywać jej siłę w celu rozwiązywania kłopotów, bo zgodnie z powiedzeniem Einsteina:

"Problemy nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie świadomości, na którym zostały stworzone".

I właśnie bardzo ciekawie i trafnie jest tutaj opisany sposób na radzenie sobie z trudnymi momentami. Aby się nie załamywać, ale też nie tłumić emocji, należy wytworzyć specjalne kieszonki będące buforem przeżywanych wydarzeń.

Ponadto autorka porusza ważną kwestię, jaką jest ciałopozytywość. Uświadamia, że figura nie ma na celu dopasowywania się do wymogów współczesnej mody, ale ma zupełnie inny cel. Został on stworzony przed wiekami i jest przekazywany w genach. To bardzo ciekawe spostrzeżenie, które być może da do myślenia wielu osobom. Brak pewności i świadomości siebie wiąże się też z utratą możliwości zauważania poczucia piękna, które jest wielowymiarowe. Zaburza to również odczuwanie, tzw. wewnętrznego "ja".

Kolejnym punktem wartym uwagi są relacje w związku. Autorka ukazuje, jak ważne jest uszanowanie indywidualności, która wcale nie oznacza osłabienia więzi, ale wręcz przeciwnie. Poprzez zaakceptowanie rozbieżności pomiędzy partnerami zapobiega się pojawieniu rutyny w związku. Oprócz tego nowe doświadczenia związane z odmienną pasją ukochanej osoby mogą podziałać inspirująco i rozwojowo.

„Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet” to poradnik, którego nie czyta się jednym tchem, jednak nie to jest jego celem. Aby w pełni wykorzystać wiedzę zawartą w tej książce, trzeba jej poświęcić nieco więcej czasu, ale myślę, że warto. Rozwój kobiecości jest niezwykle potrzebny i zawsze na czasie. Polecam wszystkim Paniom.

Współpraca recenzencka z Wydawnictwem Biały Wiatr

Czym tak naprawdę jest kobiecość? Po przeczytaniu tego poradnika zdałam sobie sprawę, że miałam mylne pojęcie na temat kobiecości. To wcale nie jest tak, że musimy spełniać jakieś „standardy”, aby czuć się kobietą i emanować kobiecością. Prawdziwa kobiecość polega na życiu w zgodzie z samą sobą i pozwalaniu sobie na emocje. Krąży mit, że aby żyć świadomie i szczęśliwie musimy wyzbyć się negatywnych emocji, które blokują nasz rozwój i stają na drodze do prawdziwego szczęścia. Autorka przekonuje nas, że musimy nauczyć się doświadczać wszystkich emocji i nie ma czegoś takiego jak złe emocje, są tylko etykiety, które nadajemy tym emocjom. To właśnie te etykiety powodują, że czujemy się źle, boimy się, że to co czujemy nas definiuje i blokuje. Musimy zaufać sobie, a przede wszystkim przebudzić się, aby żyć pełnią życia. Wszystko jest możliwe do zrealizowania, jeśli tylko w to uwierzymy, całą sobą.
Ogromnym plusem tej książki są ćwiczenia, które pomogą nam odnaleźć siebie i żyć pełnią życia. Poruszane są tematy miłości do samej siebie, miłości do partnera, odkrywaniu siebie i swoich talentów. Każda kobieta powinna sięgnąć po tę wspaniałą książkę, która ukoi duszę i pozwoli odnaleźć siebie, a przede wszystkim pokaże jak się odrodzić i być kobietą w swojej kobiecości. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe zadanie, tylko my same sabotujemy to jakimiś chorymi urojeniami czy przekonaniami.
Wewnętrzny krytyk, bycie ofiarą oraz dokładnie na później to trzy demony, które rządzą naszym życiem i nie pozwalają zrobić kroku naprzód, wyjść ze swojej skorupy i pokazać swoją wartość. Każda kobieta jest wartościowa i powinna podążać swoją drogą, którą uważa za słuszną. Wpadamy w pułapkę przekonań, które sprawiają, że zapominamy o sobie i zaczynamy spełniać oczekiwania innych, tym samym tracąc poczucie szczęścia i miłości. Musimy uwierzyć w siebie, swoje pasje i nauczyć się przeżywać emocje tak, aby ich doświadczać i pozwolić im swobodnie przepłynąć, tylko wtedy odnajdziemy spokój. Kiedy zrozumiemy, że emocje nie są niczym złym, a ich doświadczanie pomaga nam żyć w zgodzie ze sobą, odkryjemy, że życie jest banalnie proste i łatwe.

Nie przepadam za typowymi, podręcznikowymi poradnikami, ale książka, którą Wam dziś prezentuje to zupełnie inna para kaloszy! Z resztą sam jej podtytuł, czyli "praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet", mówi sam za siebie.

Pierwsze co zasługuje na podziw, to imponująca mądrość Autorki. Nie chodzi oczywiście o taką wyuczoną wiedzę akademicką, a naukę zdobytą w wyniku wielu życiowych doświadczeń. Chameli Gad Ardagh ma również ponadprzeciętną umiejętność werbalizowania tego, co podpowiada jej serce - powieść czyta się jednym tchem, choć wymaga nie lada skupienia.

Wiecie co podczas czytania było najfajniejsze?

Wrażenie, że razem z Chameli przechadzamy się w jakimś pięknym miejscu, podziwiamy otaczający nas świat, a ja z zafascynowaniem słucham tej niezwykłej kobiety nie mogąc wyjść z podziwu.

To o tyle niesamowite, że czytając, czułam się cudownie zaopiekowana i prowadzona za rękę. Czas spędzony z książką był jak chwile spędzone z najlepszą przyjaciółką- towarzyszyło mi mnóstwo emocji, od radości i euforii, po wzruszenia i nostalgię.

Autorka dotknęła wielu wrażliwych aspektów życia i poruszyła mnóstwo tematów.
Wiele z nich tylko rozbudziło mój apetyt poszerzenia zdobytej dzięki książce wiedzy.

Powiem więcej - gdybym miała okazję spotkać się i porozmawiać z Autorką, miałabym nie do niej mnóstwo pytań, bo wiele zainicjowanych przez nią wątków zostało tylko zasygnalizowane, ale niewyczerpane.

Najważniejszym składnikiem tej książki okazały się praktyczne porady i konkretne ćwiczenia.

Oddech, medytacja, skupienie się na tym co nosimy w sobie i nieustanne rozwijanie swojej duchowości to tylko niektóre przykłady.
Z resztą niełatwo jest opisać wszystkie wrażenia, których dostarczyła mi ta książka, zatem zachęcam Was do sięgnięcia po niniejszą pozycję.
__
"Jedyna miłość, która prawdziwie Cię zadowoli, to miłość, którą już jesteś".

Kilka słów o książce Kobiecość :)
Kobiecość - praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet - Chameli Gad Ardagh
Jest to książka o której jest mi trudno napisać. Pierwszy raz sięgnęłam po nią już w sierpniu. Od tego czasu kilka razy brałam ją do ręki czytałam i odkładałam.
Wiem, że jest ceniona szczególnie przez kobiety, niestety ja jakoś nie potrafię jej czytać.
Znajduje się w niej dużo cenny lekcji i ćwiczeń, ale język książki nie trafia do mnie.
Może też dlatego, że wiele rzeczy w niej zawartych przerabiam na jodze i na sesjach oddechowych.
Nie dokończyłam jej czytać utknęłam w połowie i tym razem już się poddaję.
Wzięłam z niej dla siebie jeden cytat:
"...A prawda jest taka, że nie możemy wiedzieć na pewno dlaczego czujemy to co czujemy. W rzeczywistości instynkt nigdy nie będzie w stanie pojąć płynnego świata uczuć. Może chodzi o Twojego ukochanego, może o ojca, a może to toksyny w twojej własnej wątrobie powodują, że czujesz się tak, a nie inaczej."

Kilka słów o książce Kobiecość :)

• Kobiecość
  • Relacje D/M
  • Przeczytane 2017
  • Kupić
  • Książki z odzysku- Niechciane - Odratowane
  • Wise Woman
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet