rozwiń zwiń

Okładka książki Droga prawdziwego mężczyzny - Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy i pożądania
David Deida Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
Biały Wiatr
2015-12-03
2015-12-03
kobieta mężczyzna związek relacje miłość sex pożądanie praca duchowość

Książka przepełniona kliszą i banałem. Płytka jak Bałtyk. Być może zbyt późno na nią trafiłem. Możliwe, że inaczej odebrałbym ją w wieku, dajmy na to, 16 lat. Młodym chłopakom, szukającym motywacji, prawdopodobnie doda pewności siebie i wtedy ocenią ją jako słabą, a może nawet dopuszczalną. Tym osobom polecam, reszta niech nie traci czasu.

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Z jednej strony, niektóre spostrzeżenia pozwoliły mi zobaczyć codzienne sytuacje i uczucia w nowym świetle. Bywało błyskotliwie i z wglądem w życie, którego mi zdecydowanie jeszcze brakuje. Ciekawy dyskurs o pierwiastku męskości i kobiecości, oraz o wzajemnym wpływaniu na siebie tych energii.

Jednocześnie czasami brzmiało to zbyt dogmatycznie, a bardzo często – zbyt pogmatwanie i nowo-duchowo, zamiast po ludzku. Jest coś ważnego w przesłaniu tej książki, co jednak (jak mi się zdaje), można by przekazać w sposób bardziej dojrzały oraz bardziej zrozumiały.

Jednocześnie czasami brzmiało to zbyt...

Jeśli pojęcia męskiej i żeńskiej energii są dla Ciebie abstrakcją to nie trać czasu na sięganie po tą pozycję. Wszystkim pozostałym gorąco polecam.

Zbiór luźnych myśli. Średnio rozwiniętych. Średnio powiązanych. Mi czytało się ciężko. Szczególnie, że nie była to pierwsza pozycja o związkach damsko-męskich w mojej biblioteczce.
Raczej skierowałbym kroki w stronę książek Volanta, czy Kwaśniewskiego i Masłowskiego "Czasem czuły, czasem barbarzyńca". Treść ta sama a stanowczo lżej napisana.

Zdecydowanie mi sie podoba ta książka..

Zdecydowanie mi sie podoba ta książka..

Ta książka ma wiele wartościowych spostrzeżeń. Niestety, aby do nich dotrzeć trzeba przedrzeć się przez zasłonę natchnionego języka, mizoginii i ideologi new age wprost z połowy lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku.

Książka dała mi to czego szukałem , polecam

Książka dała mi to czego szukałem , polecam

Wszystko spoko, gdyby nie otoczka rozwiązłości i nieustanny nacisk na oddawaniu się rozkoszy nie zważając nieraz na wartości. Autor odpływa z każdą stroną coraz bardziej. Czuć straszny odór jakiejś religii lub wyznania. Troszeczkę mądrości i prawd uniwersalnych(szczypta).

Kazdy mężczyzna powinien przeczytać tę książkę

Kazdy mężczyzna powinien przeczytać tę książkę

Moc. Po co pisać więcej. Dla faceta obowiązek. Kobiety jednakże też mogą z tego sporo wyciągnąć.