Okładka książki Droga prawdziwego mężczyzny - Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy i pożądania David Deida
David Deida Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
Biały Wiatr
2015-12-03
2015-12-03
kobieta mężczyzna związek relacje miłość sex pożądanie praca duchowość

,, Droga prawdziwego mężczyzny'' daje nam obraz dwóch energii, żeńskiej jak i męskiej. To poradnik do budowania mocniejszych relacji damsko-męskich , oraz wzrostu statusu pośród innych prawdziwych mężczyzn.

Przychodzę do was z bestsellerem. Tym razem przewodnik duchowy ale perspektywa od strony mężczyzny. Jak zaplanować swoje życie przed pożądaniem, pracą a po świecie kobiet.
Jest to przydatny poradnik dla mężczyzn oraz męskiej natury. Świetna książka. Polecam wam przeczytać!!

Czy doskonały przewodnik, po seksualności i duchowości dla mężczyzn istnieje? Oczywiście. Nakładem wydawnictwa biały wiatr jakiś czas temu ukazała się książka "Droga prawdziwego mężczyzny" Davida Deida. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i już po tej książce mogę stwierdzić, że jest to autor dość kontrowersyjny. Na pewno jego pióro wyróżnia się na rynku czytelniczym. Treść jest bardzo konkretna i dosadna. Autor porusza temat, który jeszcze dla niektórych jest tematem tabu. Moim zdaniem, seksualność mężczyzny, jak również kobiety, jest naturalną sprawą i nie powinniśmy się tego wstydzić. Powinniśmy zgłębiać informacje na ten temat, aby w pełni poznawać siebie, swoje potrzeby, a także trafić, zrozumieć swoją kobietę. Książka ta to zbiór rad na temat duchowości i seksualności mężczyzny. Mówią, że kobiet nie można zrozumieć, a jednak ten przewodnik może nam w tym idealnie pomóc. Fakt, kobiety są trochę skomplikowane, ale tylko w momencie, kiedy mężczyzna nie próbuje ich zrozumieć i nie zagłębia się w ich potrzeby. Druga strona medalu jest taka, że jeśli mężczyzna nie jest pewny sam siebie, to kobieta nie będzie czuła od niego miłości i ta jego niepewność będzie ją odrzucała. W książce przeczytałem bardzo fajny fragment na temat tego, że mężczyzna powinien poskromić swoją kobietę i mieć instynkt zabójcy. Nie chodzi tu o morderstwo, tylko o fakt bycia odważnym, aby kobieta czuła się bezpiecznie, aby wiedziała w nas swojego bodyguarda, a nie osobę, która boi się własnego cienia. Spoglądając i na tym przewodnik z drugiej strony, to kobiety również wyniosą z niego dużo mądrości. Autor ma ogromną wiedzę na ten temat. Po przeczytaniu tej pozycji mogę stwierdzić, że wiele rzeczy nie wiedziałem i wiele wskazówek wezmę sobie do serca. Więź między samym sobą nie jest czasami prosta, a co dopiero między mężczyzną a kobietą. Warto edukować się na ten temat, aby stworzyć w swoim życiu coś wspaniałego, a nie tylko pewien schemat, któremu będziemy się podporządkowywać. Jestem tego zdania, że bycie sobą to najlepsza opcja.

Serdecznie polecam dla mężczyzn, ale również dla płci przeciwnej.
@jestem_pozytywny

Mam mieszane odczucia co do tej pozycji. Zgodzę się z głównym założeniem energii męskiej i żeńskiej, ich wpływu na siebie i wzajemnym uzupełnianiu się, jak najbardziej tak, ale jak to zostało przedstawione i rozwinięte to już druga sprawa. Treść to mieszanka odrobiny soft redpillu, a może raczej realnego podejścia do sprawy (jakieś 30-35%?) z bluepillem (65-70%). Miejscami zbyt wiele białorycerstwa, banału i tzw. karynopisarstwa rodem z polskiego "Oczami Mężczyzny", czyli zbioru pro-kobiecych tipów w stylu "prawdziwy mężczyna powinien" (tu wpisz cokolwiek, lista może być długa, ok tytuł książki zobowiązuje, ale nie o to tutaj chodzi). Takie mądrości z facebooka i cytaty z kwejka dla nastolatek lub naiwnych panien szukających idealnego rycerzyka na białym rumaku czy w czerwonym ferrari. Oprócz kilku rozdziałów, ogół czytało się dość ciężko i mozolnie, zbyt często miałem wrażenie, że autor kreuje każdą kobietę na perfekcyjne, niewinne stworzenie, a wszelkie jej negatywne cechy i zachowania, jeśli się pojawią - są zawsze skutkiem nieudolności jej partnera, czyli ona - po prostu istnieje, a Ty jako facet - musisz to, to, to i tamto, a jak już to zrobisz to będzie wszystko super. No nie, tak rzeczywistość nie działa. Tak jakby spaczone jednostki wśród kobiet w ogóle nie istniały. Słaba ta teoria, ale to główne założenie bluepillu, więc mnie to nie dziwi.

Z przyjemnością zacząłem i zakończyłem podróż przez kobiecki umysł ciekawie przedstawiony w książce "Droga prawdziwego mężczyzny". Autor bardzo optymistycznie i mądrym przekazem opowiada w jaki sposób być otwartym, czułym i odważnym w postępowaniu z kobietami, które czasami faktycznie mówiąc nie mają na myśli tak. Czy to nadal jest przypadek, że kiedy mówią jedź w lewo pokazują prawą stronę? Polecam każdemu kto chce głębiej wejść w kontakt z kobiecym umysłem.

To idealna książka zarówno dla mężczyzny jak i kobiet. Chociaż jest ona skierowana głównie do mężczyzny, to dzięki szczegółowym opisom relacji męsko-damskich sprawdzi się idealnie jako przewodnik po męskim świecie. Autor zwraca się bezpośrednio do mężczyzn, przedstawiając im ich naturę oraz mówi jak powinni postępować aby stać się spełnionym mężczyzną na każdej płaszczyźnie swojego życia. Nie zabrakło także cennych informacji o kobiecym zachowaniu i ich postrzeganiu świata. Mężczyźni dzięki tej książce mogą zrozumieć kobiety - a kobiety mężczyzn. Muszę przyznać, że ten przewodnik naprawdę prowadzi nas poprzez zakamarki ludzkiego umysłu i duszy, udowadniając, że aby być naprawdę szczęśliwym trzeba umieć wychodzić ze strefy komfortu, a przede wszystkim przestać spełniać oczekiwania innych. Bez znaczenia czy jesteś kobietą czy mężczyzną, zasada jest taka sama - nie zaznasz szczęścia i spokoju duszy, jeśli nie będziesz żyć w zgodzie z samym sobą.
Mężczyźni co prawda do wielu spraw podchodzą inaczej i nie podążają skomplikowanymi ścieżkami dedukcji i rozmyślań - czarne jest czarne a białe jest białe, nie ma nic pomiędzy. Mówią wprost co myślą, jak mówią tak czują, myślą i robią, podczas gdy my kobiety analizujemy wszystko rozkładając to na czynniki, myśląc jedno, robiąc drugie a czując trzecie.
Niby to wszystko jest banalne, powszechnie znane i proste, każdy o tym wie i nie ma w tej książce nic zaskakującego, ale autor opisuje wszystko w tak dokładny sposób, że to co wydawało nam się oczywiste teraz ukazuje nam się w zupełnie nowym świetle i jest jeszcze bardziej zrozumiałe. Każdy powinien sięgnąć po tę inspirującą książkę, aby zagłębić się w relacje kobiet i mężczyzn, poznać tajemnice ich zachowań. Nie są to żelazne zasady, które zawsze się sprawdzają, bo każdy człowiek jest indywidualną i niepowtarzalną istotą, ale są pewne zachowania, które są oczywiste dla każdej płci. Sama zastanawiałam się nad niektórymi zachowaniami kobiet i chociaż wydawało mi się to oczywiste, to dzięki wnikliwemu zagłębieniu tematu, odkryłam, że nie nigdy nie podchodziłam do tego w taki sposób, a autor uzmysłowił mi, że miałam błędne przekonania w niektórych kwestiach.

Długo zwlekałam z recenzją tej książki, gdyż czytałam niektóre strony po kilka razy.
Jakbym miała określić tę pozycję jednym słowem, to na pewno byłoby to słowo NIEPOWTARZALNA.

Podrzucę Wam cytat z książki, który urzekł mnie prawdą i w sumie nawet trochę rozbawił.
,,To, jak zachowywałeś się dotychczas, nie ma dla kobiety znaczenia. Mężczyzna może być ideałem przez dziesięć lat, ale jeśli jest dupkiem przez trzydzieści sekund, jego kobieta będzie się zachowywać tak, jakby zawsze nim był."
Czyż to nie prawdziwe? 🙈

Autor David Deida po raz kolejny zaskoczył mnie kontrowersyjną treścią w pozycji ,,Droga prawdziwego meżczyzny" Wyróżnia się tym na pewno pośród innych, ale za to jego treść płynie w konkretnym celu do naszych serc i umysłów. Ta pozycja pisana jest z perspektywy mężczyzny, który doradza drugiemu mężczyźnie i to w zaskakujący sposób. Z drugiej strony zastanawiałam się, skąd autor ma taką wiedzę. Doszłam do wniosku, że jak nikt inny rozumie płeć żeńską i męską.
Jednak o nas kobietach jest tutaj także bardzo dużo. Niektóre stwierdzenia na temat kobiet dawały mi do myślenia. Zastanawiałam się, czy rzeczywiście my kobiety tak to wszystko rozumiemy i czy mężczyźni rzeczywiście nas nie rozumieją w niektórych momentach. Stwierdziłam, że przysłowie ,,Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus" jest bardzo trafione.

Ta pozycja to świetny przewodnik dla mężczyzn, ale także ogromna wiedza dla nas kobiet. Jak już wiecie, ja lubię mądre książki na temat rozwoju osobistego i duchowego. Świat kobiet, mężczyzn, pracy i pożądania nie jest prosty, choć mogłoby się wydawać, że wiemy o tym dużo, to po przeczytaniu tej pozycji stwierdzimy, że owszem wiemy dużo, ale nie rozumiemy tego tak, jak powinniśmy to rozumieć. Efekty złego rozumowania po tej książce zaobserwujemy w swoim życiu. Wszelkie niepowodzenia mają swój początek w złym postrzeganiu świata i ludzi, w uprzedzeniach, które sami tworzymy.

Podsumowując te pozycje, stwierdzam, że dzięki niej dowiecie się, że bycie prawdziwym JA to nie dopasowywanie się do reguł, tylko bycie sobą, a bycie sobą zaczyna się od wnętrza. Życie w zgodzie ze swoim wnętrzem to życie bez lęku, bez oceniania. To życie, w którym dobroć i miłość wypływa z nas bez względu na sytuację, w jakiej się znajdujemy.
Część siódma szczególnie przypadła mi do gustu, ale to już niech zostanie dla Was tajemnica, o czym ona jest. Jak sięgnięcie po książkę to Was też zaciekawi. ;)
Niedługo kochani kolejna dawka super pozycji z Wydawnictwa Biały Wiatr.

Na koniec takie słowa ode mnie.
W życiu nic nie dzieje się bez powodu i już kilka razy przekonałam się o tym sama, co utwierdziło mnie jeszcze bardziej w przekonaniu że Wrzechświat nad nami czuwa.

Trzymajcie się ciepło 🌞

„Droga prawdziwego mężczyzny – Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy
i pożądania” autorstwa @davddeida.live to kolejna książka otrzymana w ramach współpracy barterowej z Wydawnictwem Biały Wiatr (@bialywiatr11).

Wszechobecnie otaczające nas zmiany, coraz większa ilość nowinek technologicznych i tylko my tacy sami. Społeczeństwo przeniknięte stereotypami mężczyzny macho i uległej mu kobiety. W swojej pracy często razem z siostrą spotykamy się ze stwierdzeniami, że kobiety pojawiające się na placach budowy to jedno wielkie nieszczęście. Ostatnio dotarło do mnie, dlaczego w dzisiejszych czasach dalej obecna jest wciąż dyskryminacja kobiet wykonujących męskie zawody czy kobiet żyjących według swoich zasad, które niepasujących do utartych reguł. Wynika to wszystko z tego, że aktywne zawodowo i społecznie są jeszcze osoby z roczników naszych rodziców. To one twardo podtrzymują te staromodne zwyczaje.

Pozycja ta została napisana dla osób, które posiadają bardziej męską esencję seksualności
i ich kobiet posiadających esencję bardziej kobiecą. Dla osób, które nabrały już szacunku do płci przeciwnej, odmiennych upodobań seksualnych oraz uznających mężczyzn i kobiet za równych społecznie, ekonomicznie i politycznie. Skierowana jest do osób, które uważają za najwyższy czas odejście od ideału durnia macho i kobiet podporządkowanym męskim decyzjom.

Osoby, które zdecydują się przeczytać tą książkę wykażą się bardziej zbilansowanym podejściem do życia niż ich rodzice. Kobiety, które będą czytać tą książkę wykażą się większą niezależnością i asertywnością niż ich matki, a mężczyźni wykażą się prawdopodobnie umiejętnością wyrażania emocji i większą otwartością na zdanie kobiet niż jego ojciec.

Moim zdaniem jest to bardzo dobra książka. Zdecydowanie pozwala zrozumieć zachowanie dzisiejszych osób, pozwala otworzyć się na zrozumienie drugiej osoby i odpuszczenie
w wymaganiach partnera. Dzięki przeczytaniu tej książki wiem, że na co dzień muszę strać się bardziej zrozumieć mojego męża, wiedzieć że niektóre momenty w jego życiu będą dla mnie błahe ale dla niego będą stanowić ważne lub problematyczne chwile. Wiem również, że mam prawo wymagać większego szacunku wobec mojej osoby od otaczającego mnie społeczeństwa. Po przeczytaniu tej książki prawdziwe stało się dla mnie stwierdzenie, że należy taktować tak drugiego człowieka jak chciałabym się, aby on traktował mnie.

Książka zdecydowanie godna polecenia i przeczytania, aby zrozumieć to, co nas otacza. Wiem na pewno że jest to obowiązkowa pozycja dla mężczyzn w mojej rodzinie :P

„Droga prawdziwego mężczyzny – Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy

David Deida przez jednych uważany jest za twórcę kontrowersyjnych treści, a przez innych za duchowego mentora naszych czasów.
Gdzie leży prawda?
Jak tylko zobaczyłam na stronie wydawnictwa książkę tego autora, od razu postanowiłam po nią sięgnąć i przekonać się, co o niej sądzę.

Teoretycznie pozycja ta adresowana jest do mężczyzn i muszę przyznać, że faktycznie, jest to typowa książka w której „facet doradza facetowi”. Bez owijania w bawełnę i bez zbędnego rozpisywania się. Myślę, że znajdzie się wielu mężczyzn, którzy po tej lekturze poczują się zrozumiani i odnajdą w tej książce pewne duchowe wsparcie, czy też potwierdzenie dla własnych życiowych wyborów i pragnień.

Ja, jako przedstawicielka płci żeńskiej przeczytałam tę książkę z niemałym zaciekawieniem. Przyznam szczerze, że dawno żadna książka nie pochłonęła mnie tak bardzo jak ta. Napisana jest zaskakująco przyjemnym językiem, który całkowicie mnie urzekł. To właśnie język, jakim operuje autor sprawia, że staje się on dla czytelnika niczym „duchowy przewodnik” po męskim świecie.

Ze swojej perspektywy polecam tę książkę każdemu mężczyźnie, jak również każdej kobiecie, która ma ochotę przekonać się "co doradza facet drugiemu facetowi". Wbrew pozorom, w tej książce jest bardzo dużo o nas – kobietach, dlatego myślę, że warto abyśmy zajrzały na chwilę do męskiego umysłu i przekonały się jak postrzega nas płeć przeciwna oraz czym dla mężczyzn jest życie w związku.
Czy nasze spojrzenie na świat jest takie samo?
Czy to czego oczekujemy od mężczyzn zawsze idzie w parze z ich prawdziwą naturą?
Myślę, że każda z nas odbierze tę książkę inaczej, bo ile kobiet tyle poglądów.

Mnie ta książka się podobała i większość zawartych w niej porad była dla mnie bardzo ciekawa. Cieszę się, że miałam okazję spędzić wieczór z tą książką i uważam, że był to dobrze spożytkowany czas, który wniósł do mojego postrzegania mężczyzn coś nowego.

Gdzie leży prawda?

Mam coś dla miłośników poradników psychologicznych.

"Droga prawdziwego mężczyzny" to książka, która pozwoli młodym chłopakom zrozumieć świat kobiet. Z tej książki dowiedzą się jak postępować z kobietami, czego im nie mówić, czego nie robić, nie sugerować i do czego nie zmuszać kobiet.
Natomiast my kobiety czytając tę książkę zrozumiemy postępowanie mężczyzn i ich spojrzenie na wiele spraw.

Uważam, że jest to dobra książka. Autor udziela wiele mądrych i ciekawych wskazówek, które dotrą do dojrzałych czytelników, ale też młodszych. Autor ma lekki i przyjemny styl więc książkę czyta się szybko.
Odbieram tę książkę pozytywnie. Zrozumiałam, że żeby być szczęśliwą osobą trzeba postępować zgodnie ze swoim sumieniem i sercem, ale też trzeba nauczyć się słuchać, obserwować i wprowadzać zmiany w swoim życiu.

Polecam tę książkę czytelnikom 18+ ponieważ dzięki niej zrozumiecie skomplikowane układy i relacje damsko - męskie.
Warto przeczytać!
Polecam!

Mam coś dla miłośników poradników psychologicznych.

• Rozwój osobisty
  • Psychologia