Ryzykowna propozycja

Dlaczemu
2023-11-15
2023-11-15

Okładka książki Colombian mafia. Nierozerwalne więzi Ana Rose, K. A. Zysk
Colombian mafi... Ana Rose, K. A. Zys...
Okładka książki Colombian mafia. Niezapomniane wakacje Ana Rose, K. A. Zysk
Colombian mafi... Ana Rose, K. A. Zys...
Okładka książki Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camilla En, Iwona Feldmann, Mateusz Gostyński, AT. Michalak, Ana Rose, Anna Wolf, K. A. Zysk
Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camill...

Miałam okazję przeczytać "Ryzykowną propozycje" K.A. Zysk - strona autorska dzięki udziałowi w BT.
Połączenie pikantnych smaczków i dobrze spędzonego czasu, to jest to, bo książkę pochłaniało się w piorunującym tempie.

W Nowym Jorku wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna marzeń... Ale czy główna bohaterka Lina sięgnie po to co najlepsze?
Każda jej praca okazuje się niewypałem, bo nie liczą się chęci i kompetencje tylko wygląd i prezencja a tu nie czarujmy się jest źle, bardzo źle... Ale ale... Czy tak będzie zawsze i wciąż?
Chcecie się przekonać jak ze skromnej niezbyt urodziwej dziewczyny wyłania się wamp? Jak brzydkie kaczątko stawia wszystko na jedną kartę i idzie na rozmowę do domu mody?
Co ją tam spotka, jak sobie poradzi tego dowiecie się czytając Ryzykowną propozycje.
Mnie nurtuje tylko pytanie czy będzie kolejna część? Bo Gordon najlepszy kumpel szefa, to też twardy orzech do zgryzienia ale czy znajdzie się taka, która temu zaradzi?

Każda jej praca okazuje się...

Niezła. Czytywałam dużo lepsze, ale ta książka jest całkiem, całkiem. Pod koniec zaczyna się przynudzanie, jakby autorce zabrakło pomysłu, ale ogólnie chciałabym przeczytać część o Gordonie.

Zanim napiszę opinię, trzeba sobie jasno powiedzieć, czego oczekuję od tego typu lektury: relaksu, humoru, lekkości w czytaniu, ciekawych bohaterów. To wszystko dostałam w ,,Ryzykownej propozycji". Całość przywodzi na myśl serialową Brzydulę, ale choć wątek znany, wielokrotnie powielany - wcale nie nudny! Książka ,,sama się czytała". Dużym plusem jest postać kobieca, bo choć Lina bywa denerwująca, czasami widać w bohaterce niekonsekwencję, to nie da się jej nie lubić. Ma to co, lubię w bohaterkach tego typu książek, a mianowicie Lina - ma jaja ;) Nic mnie tak nie denerwuje jak postaci kobiece, które przepraszają, że żyją, wychwalają faceta pod niebiosa, ciesząc się, że ten raczył na nie spojrzeć. Lina, choć nie potrafi się ubrać, jest ,,szarą myszką", to potrafi się postawić. Brawo dziewczyno!
Jeden punkt odjęty za pewnie niekonsekwencje, Lina nie potrafi się ubrać, nie ma gustu, ani umiejętności malowania się, a jednak dość szybko odnajduje się w świecie mody, oceniając co modne, a co nie. Nie rozumiem też do końca, dlaczego przez wygląd była wyrzucana z pracy, bo przecież na rozmowie o pracę jej wygląd był już widoczny.
Te wszystkie drobne ,,niedoskonałości" nie psują jednak całości efektu, który, w moim odczuciu, jest bardzo zadowalający. Spędziłam z książką naprawdę miłe, relaksujące chwilę, więc spokojnie mogę polecić na wiosenne wieczory :)

7/2024

Przeczytałam na Legimi

Podobało mi się, nawet bardzo.
Ciężko było się odciągnąć.
Dość przewidywalna ale to jest ten typ książki, która ma iść, toczyć się...
Choć jedyne czego nie kupuje i nie rozumiem, to dlaczego ja zwalniali? Na prawdę jak ja zatrudniali to nie widzieli jak wygląda? Tylko jak przyszła, popracowała to stwierdziło "dobra ona jest tak brzydka, że jednak się nie da na nią patrzeć. Zwalniamy!" ale referencje damy jej dobre, bo wie co robi.
I dwa..
Nie ma nic związanego z moda... A tu trzaska pomysłami i nagle wszechnica wiedzy.. Nie kupuje.
To są moje minusy, za które zabrałam 3*

Polecam.

7/2024

Przeczytałam na Legimi

Podobało mi się, nawet bardzo.
Ciężko było się odciągnąć.
Dość przewidywalna ale to jest ten typ książki, która ma iść, toczyć się...

Czy brzydkie kaczątko zamieni się w łabędzia? Lina, główna bohaterka, nie może utrzymać posady na dłużej, ze względu na to jak się ubiera. Nosi niemodne i za duże ciuchy oraz paskudne okulary. Jednak nie poddaje się i szuka kolejnej pracy. Zostaje zaproszona na rozmowę do domu mody Macmillan Fashion Company. I tu Lina pokaże swój charakterek 😉 Rome Macmillan to przystojny prezes domu mody, ale jest też dupkiem z wielkim ego. Czy Lina to nieoszlifowany diament? W jaki układ wplątają się główni bohaterowie? Czy kobieciarza można zmienić? Jeżeli masz ochotę na historię w stylu Brzyduli i chcesz przyjmie spędzić wieczór to polecam.

🌺Recenzja BT🌺

"Ryzykowna propozycja"

Autorka:@k.a.zyskautorka

Wydawnictwo:@_dlaczemu

Cześć Książkoholicy!

🌺Dziś wieczór wpadam do Was z recenzją książki "Ryzykowna propozycja",dziękuję autorce która zorganizowała BT i za piękny prezent❤️

🌺Pierwsze co przyszło mi do głowy czytając tą książkę to serial “Brzydula”, który uwielbiałam.Autorka zafundowała nam historię pełną humoru,emocji, zabawnych dialogów, pikantnych scen i zwrotów akcji.
Bohaterowie pochodzą ze skrajnie różnych światów. Lina jest skromną i spokojną osobą z sercem na dłoni.Rome jest aroganckim, pewnym siebie kobieciarzem. Razem tworzą wybuchową mieszankę, dzieki czemu czytelnik nie może się oderwać od czytania. Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki ale już wiem, że sięgnę po wiecej.

🌺Lina ma problem z utrzymaniem pracy, poprzez swój wygląd.
Po kolejnym zwolnieniu dziewczyna jest załamana,lecz niespodziewanie zostaje zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, do słynnego domu mody MacMillan Fashion Company na stanowisko osobistej asystentki prezesa.
Lina jest inteligentną młodą kobietą, która reprezentuje sobą wiele wartości, niestety jej styl ubierania i wygląd często dysklasyfikują ją już na starcie. Rome jest mężczyzną , który dostaje to czego chce, jest bogaty, przystojny i otacza się wianuszkiem pięknych kobiet.
Mężczyzna jest wymagającym szefem, który gdy pierwszy raz widzi Linę nie kryje zdegustowana jej wyglądem, mimo wszystko postanawia dać szansę dziewczynie, dodatkowo składając jej propozycje nie do odrzucenia.

Moja opinia: 7/10

🌺Recenzja BT🌺

"Ryzykowna propozycja"

Autorka:@k.a.zyskautorka

Wydawnictwo:@_dlaczemu

Cześć Książkoholicy!

"Ryzykowna propozycja" to interesujące połączenie romansu biurowego z komedią romantyczną, przenoszące czytelnika do pulsującego życiem Nowego Jorku, pełnego zawodowych możliwości. Główna bohaterka, Lina Abney, staje w obliczu trudności w karierze z powodu swojego wyglądu, a po kolejnym zwolnieniu otrzymuje szansę pracy w MacMillan Fashion Company jako osobista asystentka prezesa, Rome’a MacMillana.
Książkę czyta się szybko, pomimo imponującej objętości (556 stron),a przepiękna okładka dodaje jej uroku. Mimo że fabuła w pewnym stopniu jest przewidywalna, niesie ze sobą przesłanie, które doceni każdy czytelnik: prawdziwe piękno kryje się w środku, a wygląd zewnętrzny to tylko powierzchowność.
Choć historia mnie zaintrygowała, zauważyłam momenty, które mnie irytowały. Niektóre postacie zdawały się działać w sprzeczności z wcześniejszymi przedstawieniami ich charakterów, a niektóre wątki wydały mi się przeciągnięte i lekko naciągnięte.
Mimo pewnych przewidywalności, w książce dzieje się wiele, oferując sporą dawkę humoru. Napięcie między bohaterami jest dobrze wykreowane, a chemia między nimi oplata i wiruje. Sceny intymne są bardzo ładnie przedstawione, z wyjątkiem jednej, ale nie chcę zdradzać fabuły – więc nie wspomnę, która i dlaczego.
Podsumowując, historia mnie wciągnęła, choć nie jednocześnie. Zamierzam sięgnąć po inne książki autorki, aby lepiej poznać jej styl.
KD

No i zapowiadało się ciekawie, jednak tak około 1/3 książki fabuła siadła, historia zaczęła się ciągnąć jak gluty, a przy 2/3 pojawiły się całkowicie zbędne i wrzucane na siłę wątki, znane z wielu innych podobnych historii. Szkoda.

Naprawdę nie wiem, kto był w stanie ocenić tę książkę na 10, bardzo dużo czytam, ale tak słabo wykreowanej bohaterki dawno nie spotkałam. Najpierw narzeka że nigdy nie miała pieniędzy na ubrania a jak je dostała za darmo to wrzuciła do szafy i ubrała stare, niemodne... a spodnium uważa za strój dziewczyn lekkich obyczajów... litości... Sceny seksu, zwłaszcza analnego są po prostu niesmaczne, takie książki powinny pokazywać, że bezpieczny seks to tylko z prezerwatywą a tu po analu do buzi, fuj. Przeczytałam 30 stron, nie wiem czy chcę czytać dalej...

Nowy Jork jest miastem tętniącym życiem, oferującym wiele możliwości i miejsc pracy. Jednak dla Liny kariera zawodowa to twardy orzech do zgryzienia. Przez swój wygląd dziewczyna nie może zagrzać miejsca na żadnym stanowisku na dłużej. Po kolejnym zwolnieniu jest załamana, ale niespodziewanie uśmiecha się do niej szczęście. Zostaje zaproszona na rozmowę o pracę do słynnego domu mody MacMillan Fashion Company na stanowisko osobistej asystentki prezesa. Jest tylko jeden problem. Lina obawia się, że kolejny raz jej wizerunek będzie przyczyną niepowodzenia. Mimo wszystko nie zraża się i idzie na umówione spotkanie. Gdyby tylko wiedziała, że po przekroczeniu progu gabinetu prezesa Rome’a MacMillana jej życie wywróci się do góry nogami…
Lina to miła i naprawdę inteligentna dziewczyna, która reprezentuje sobą wartości, jednak jej sposób bycia, styl ubierania i wygląd często dysklasyfikują ją już na starcie w różnych dziedzinach życia. Rome to facet, który dostaje to czego chce i nie boi się głośno wyrażać swojej opinii. Bogaty, przystojny, stale otaczający się wianuszkiem pięknych i modnych kobiet. Dwa zupełnie odmienne światy, które jak się okazuje będą musiały się połączyć. Bogaci i piękni ludzie, świat mody, a pośród nich ona – brzydkie kaczątko. Kasia naprawdę fajnie poprowadziła całą relację bohaterów, brawo kochana.
Lekki i przyjemny styl, ciekawa i wciągająca fabuła, w której nie brakuje zwrotów akcji. Zdecydowanie nie ma tu czasu na nudę i mimo sporej ilości stron, czyta się ją szybko. Książka, w której nie brakuje humoru, ale też erotyzmu i pikantnych scen. Dopełnieniem całości jest śliczna okładka, która mnie oczarowała.
„Ryzykowana propozycja” to trochę inna odsłona Autorki, niż ta, którą miałam przyjemność do tej pory poznać. Muszę przyznać, że Kasia miała naprawdę fajny pomysł na książkę. Dodatkowo swoją najnowszą historią przekazuje czytelnikowi wartości, że wygląd nie ma znaczenia, a pierwsze wrażenie często okazuje się być mylne.
Romans biurowy i komedia romantyczna w jednym, a do tego połączenie brzydkiego kaczątka, kopciuszka i brzyduli. Miks, który bardzo mi się podobał i zdecydowanie przypadł mi do gustu. Ciekawa propozycja, którą polecam. Osobiście czekam już na kolejny tom.

• Od wydawnictwa
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Ryzykowna propozycja