Colombian mafia. Nierozerwalne więzi

Okładka książki Colombian mafia. Nierozerwalne więzi Ana Rose, K. A. Zysk
Okładka książki Colombian mafia. Nierozerwalne więzi
Ana RoseK. A. Zysk Wydawnictwo: Dlaczemu Seria: Colombian mafia literatura obyczajowa, romans
Colombian mafia
Dlaczemu
2023-09-13
2023-09-13

Okładka książki Colombian mafia. Niezapomniane wakacje Ana Rose, K. A. Zysk
Colombian mafi... Ana Rose, K. A. Zys...
Okładka książki Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camilla En, Iwona Feldmann, Mateusz Gostyński, AT. Michalak, Ana Rose, Anna Wolf, K. A. Zysk
Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camill...

Druga część z serii Colombian mafia zdobyła moje serce jeszcze mocniej niż pierwsza. Tu dostajemy pełnowymiarowych bohaterów z silnym charakterem i mocnym postanowieniem by żyć według własnych zasad.
Dostajemy historię Guadelupe Sanchez – siostry Macario z pierwszej części. Ta kobieta musi być silna – zmusiło ją do tego już samo urodzenie się w rodzinie Sanchez. Odseparowana od rodziny (by ją chronić) musiała radzić sobie sama. W końcu wrca w rodzinne strony i… pragnie żądzić razem z bratem. To silna osobowość. Przywódczyni…
Szybko dostaje jednak gorzką pigułkę do połknięcia. Władza to też obowiązki i poświęcenie dla rodziny. W jej przypadku to ślub z Florentinem (w innej mafii, z którą jej rodzinna weszła w konflikt – ważna jest znajomość pierwszego tomu serii).

Florentino jest bezwzględny i okrutny. To mężczyzna, który postanawia ustawić do pionu Lupitę. Nie daje sobą manipulować i przez długi czas pozostaje nieprzyjednany.

Właśnie to mi się najbardziej podobało. Między bohaterami nie wybuchła nagła miłość. Była namiętność i walka. Właściwie, bardzo długo był między nimi chłód… Aż w końcu coś ruszyło. Zaczęli być partnerami…
To jak powoli Flo zaczął dopuszczać Guadelupe do interesów. Obserwował jej siłę i zdał sobie sprawę, że jest na tylko mocna, by dać sobie radę. Widział w Lupicie osobę.
To mi się podobało.
Mocne osobowości.
Dobra akcja!

Ogólnie – historia bardzo na plus.
Była masę przemocy. Ogólna otoczka – brutalna. Ale czytało mi się bardzo dobrze!
POLECAM.

Guadalupe mogliśmy poznać już w pierwszej części serii Colombian Mafia. To młodsza siostra Macario. Choć wychowywała się w mafijnej rodzinie, daleko jej do grzecznych i ułożonych kobiet, które słuchają mężczyzn bez cienia sprzeciwu. Guadalupe mówi co myśli i nie daje sobą pomiatać. Za wszelką cenę chce razem z bratem stanąć na czele kolumbijskiej mafii. I, gdy prawie osiąga swój cel, coś staje jej na drodze i wywraca wszystko do góry nogami.

Czy podjęta decyzja nie okaże się zbyt pochopna? Co stanie się, gdy Lupita trafi na godnego siebie przeciwnika? Czy będzie miała siły, aby nadal walczyć o swoje marzenia?

Lupita już w pierwszej części nie zyskała mojej sympatii. Czy druga coś zmieniła? I tak i nie. Tak naprawdę nie rozumiem tego jak kobieta może marzyć o tym, aby rządzić mafią, zabijać z zimną krwią, handlować innymi kobietami? Ale pomijając ten „szczegół” Guadalupe udowodniła, że to nie była jedynie jej zachcianka, pokazała swoją siłę i determinację. To, że naprawdę nadaje się na przywódcę. Mimo, że została zraniona potrafiła podnieść się i zawalczyć o swoje.

Kolejny raz autorki nie dają nam słodkiej bajeczki o panach gangsterach, którzy pod wpływem kobiety zmieniają się w potulne misiaczki. Nie brakuje tu brutalnych scen, które są bardzo realistycznie przedstawione. Nie ma też nagłej, wielkiej miłości, która pojawia się niewiadomo skąd. Bohaterowie krok po kroku zdobywają swoje zaufanie i serce,jednak ich charaktery nie pozwalają na to, aby szybko odkryli przed sobą karty.

Jeśli miałabym ocenić obie części to sam pomysł na fabułę bardziej podobał mi się w „Niezapomnianych wakacjach”. Było tam coś nowego, wciągającego ale i przerażającego. Jednak tam między mną a bohaterami coś „nie zaiskrzyło”. Tu było odwrotnie- to bohaterowie bardziej przypadli mi do gustu ( choć początek mieliśmy trudny 🫢). Ale ogólnie polecam całą serię fankom mafii i mocnych wrażeń.

Lupita to kobieta z pazurem. Nie należy do tych, które tylko siedzą i czekają na przelew bądź myślą o tym, jaki kolor paznokci sobie zrobić. Umie sobie pobrudzić rączki i nie chce zostać nigdy w tyle.
Zwłaszcza kiedy chce rządzić razem z bratem, który jest bossem, więc nie jest to już takie łatwe. Schody zaczynają się i można powiedzieć, że nią mają końca aż do momentu pewnego rozwiązania i spełnienia jej marzeń. Nie chciała zdecydowanie takiego rozwiązana, ale jeśli cel jest tak blisko na wyciągnięcie ręki, więc kusi tak mocno, że choć z niechęcią chce dopiąć swego.
Druga strona medalu w postaci przyszłego bossa meksykańskiej mafii, dla którego rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, nigdy nie da nikomu jej skrzywdzić, pod żadnym względem fizycznym czy materialnym inaczej równa się to z zemstą. Kiedy dzieje się coś złego jego kuzynowi rodzina postanawia wysłać Florentino po wyrównanie rachunków, lecz na miejscu sytuacja wygląda inaczej, niż została mu przedstawiona. Plany się zmieniają a żeby między rodzinami zagościł rozejm Florentino proponuję inne wyjście niż przelew krwi, a mianowicie rękę siostry Macario Sanchezia.
Oboje mają bardzo mocne charaktery, które nie będą łatwe do ujarzmienia.

Autorki świetnie pokazały to, że choć jest się kobieta to w takich organizacjach nie siedzi Lupita potulnie i czeka na rozkazy, czasem tupnie porządnie '' butem '' za co uwielbiam ta postać.

Czy Florentino dobrze zrobił prosząc o rękę Lupity?
Czy Lupita odnajdzie się z byciem żoną?
Co wyjdzie z połączenia tak mocnych charakterów?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖💖💖

Guadalupe to harda kobieta, która nikomu nie daje sobą pomiatać. Zależy jej na tym, aby stanąć ramię w ramię u boku brata na czele kolumbijskiej mafii i niemal osiąga swój cel. Jednak jedna nieoczekiwana decyzja wywraca jej życie do góry nogami. Na swojej drodze niespodziewanie spotyka mężczyznę podobnego do niej charakterem. Lupita nie poddaje się i walczy o siebie, ale zdecydowanie ta walka do równych nie należy. Ma mocnego przeciwnika, który niczego jej nie ułatwia i rani ją dogłębnie.
„Nierozerwalne więzi” to II tom serii Colombian Mafia. Poznajemy tu dwa naprawdę silne charaktery, których połączenie doprowadza do prawdziwego ognia. Florentino to bezwzględny mafioso, który bez mrugnięcia okiem niszczy, torturuje i zabija. Chodzące niebezpieczeństwa i postrach. Lupita to silna kobieta, która wie czego chce i nie boi się o to zawalczyć. Uwielbiam takich bohaterów, a w szczególności takie bohaterki, które potrafią pokazać siłę, charakter i pazur.
Ta książka to istna kumulacja siły i emocji. Myślałam, że pierwszy tom tej serii „Niezapomniane wakacje” był mocny, ale to co dzieje się tutaj momentami dosłownie robiło mi z mózgu papkę. Kłamstwa, intrygi, manipulacje, zemsta. Tortury i morderstwa. Spicy sceny, które sprawiały, ze robiło mi się naprawdę gorąco. Ogrom emocji, świetna fabuła, zwroty akcji. Mafia w najlepszym wydaniu. Dziewczyny zadbały, o to żeby czytelnik ani przez moment się nie nudził.
Uwielbiam, gdy w książkach dużo się dzieje, gdy mogę poczuć ten przyjemny dreszczyk ekscytacji i gdy czytam książkę z zapartym tchem, bo czuję strach co przyniesie kolejna strona. I dokładnie to wszystko miałam w trakcie czytania „Nierozerwalnych więzi”. Mnie ta książka pochłonęła i ciężko mi się było od niej oderwać. Zdecydowanie do niej wrócę i cieszę się, że ta seria gości w mojej kolekcji. Mam nadzieję, że niedługo poznamy kolejne części.
Jeśli lubicie silnych bohaterów, emocje, brutalność, motywy aranżowanego małżeństwa oraz hate- love, to ta książka będzie idealna dla was. Ja z całego serca polecam, warto!

[RECENZJA]
NIEROZERWALNE WIĘZI
Autor: K.A. Zysk & Ana Rose
Wydawnictwo: Dlaczemu
Premiera: 13.09.2023
Tom 2, seria: Colombian mafia

ZEMSTA I INTRYGA TO OKRUTNE POŁĄCZENIE, A STARCIE TYCH DWÓCH ŚWIATÓW ZWIASTUJE WOJNĘ

COLOMBIAN MAFIA to mafijna seria napisana w duecie przez Anę Rose i K.A. Zysk. Pierwsza część NIEZAPOMNIANE WAKACJE to historia Alena & Macario, w drugiej części poznajemy losy Lupity i Florentina. Obie części mają świetne okładki. Bardzo lubię sięgać po książkowe duety pisarskie. Autorkom udało się stworzyć fabułę pełną grozy, niebezpieczeństwa. Ana Rose i K.A. Zysk nie boją się kontrowersyjnych tematów, w książce pojawią się odważne sceny łóżkowe, ale też opisy tortur, porwania. Jest to propozycja dla Czytelniczek, które zdecydowanie lubią mocne, wręcz brutalne klimaty. Oprócz tego bardzo wyraźny będzie motyw zemsty oraz walki i rywalizacji bardzo mocnych charakterów i osobowości, hate-love, slow burn, aranżowane małżeństwo.

Poza tym bardzo dobrze oddany obraz mafii – mroczny, bezwzględny, okrutny, bardzo niebezpieczny. Opisane zostały m.in. wątki związane z handlem kobietami. Na samym początku książki znajdziemy ostrzeżenie, że książka nie jest przeznaczona dla każdego. I ten kto nie akceptuje takich motywów nie powinien sięgać po tę serię. Moim zdaniem druga część utrzymuje poziom jedynki. Książkę mimo obojętności czyta się szybko. Niespodziewane zwroty akcji i kilka zaskakujących elementów dodały lekturze zdecydowanie smaczku. Bardzo silna i odważna główna bohaterka. Kobieta z pazurem i ogniem, wie czego chce. Florentino jest męski, nieprzewidywalny, ale w mafijnym świecie jest bezwzględny i okrutny. Taki duet zwiastuje chemiczną mieszankę wybuchową. Krótko mówiąc – będzie się działo! Jeśli lubicie mafię i silnych bohaterów to ta lektura jest dla Was. Koniecznie najpierw sięgnijcie po NIEZAPOMNIANE WAKACJE.

[RECENZJA]
NIEROZERWALNE WIĘZI
Autor: K.A. Zysk & Ana Rose
Wydawnictwo: Dlaczemu
Premiera: 13.09.2023
Tom 2, seria: Colombian mafia

Historia Lupity i Florentina która nie jest łatwa i żeby się dotrzeć będę potrzebować wiele czasu.

Dwójka mocnych charakterów. Która będzie musiała stworzyć związek w życiu miłosnymi, ale również i w strefie zawodowej.

Można by żec, że kolejna mafijna miłosna książka. Lecz w serii Columbian znajdziemy brutalną mafię, która przekracza granice na każdym kroku. Handel kobietami tu jest na poziomie dziennym, więc dla kogoś, kto tego nie toleruje książka się nie nada.

Dużo erotyki i dużo sprzeczek pomiędzy bohaterami, które dają nam wiele emocji. Dużo spraw mafijnych, więc mamy równowagę pomiędzy mafia a romansem.

Kolejny raz autorki udowodniły, że ich duet łączy się idealnie w jedno i od książki oderwać się nie można.
Czytałam książkę z przyjemnością i nie odczułam tych niecałych 500 str. Nie dłużyła mi się ona, nie zanudziła ani nie denerwowała. Czepiałam radość z czytania tej książki, bo zawiera w sobie to, co lubię w mafijnych romansach.

[Reklama] Wydawnictwo Dlaczemu

Aranżowane małżeństwa zawsze budzą trwogę. Choć człowiek zawsze pragnie szczęścia i miłości, to nie zawsze los idzie nam z tym na rękę. Szczególnie, gdy zderzają się dwa silne charaktery - dwie silne osobowości.
Guadalupe to kobieta z pazurem. Harda, waleczna, silna i odważna. Wyrazista kobieca postać. Przeznaczony jej mężczyzna również ma się czym poszczycić. Florentino jest męski i charyzmatyczny. Okrutny i bezduszny. Bezwzględny dla wrogów a dla rodziny zrobi wszystko.
Bardzo pozytywna powieść. Hate love w wykonaniu autorek bardzo mi się podobał. Fajnie mi się podglądało poczynania bohaterów. Nie zabrakło spięć, zwrotów akcji, dynamiki i sensacji. Elementy zaskoczenia robiły swoje.
Świat mafii również bardzo trafny. Mroczny, okrutny i bez skrupułów. Wyrazisty i dosadny, choć nie popieram wszystkich działań. W tym aspekcie dobrze, że autorki na początku dały ostrzeżenie - to nie jest książka dla każdego.
Drugi tom okazał się być powieścią równie zaskakującą co pierwszy. Czytało mi się go płynnie. Wręcz ekspresowo. Autorki mają fajny styl.
Zachęcam do czytania - koniecznie z zachowaniem chronologii.

Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Dlaczemu

@k.a.zyskautorka @ana.rose.autorka rozwaliły system w tej część!!!!
"Nierozerwalne wiezi " to ogień🔥... sam ogień🔥🔥...totalny ogień 🔥🔥🔥
Myślałam że pierwsza część była świetna ale tutaj zostałam rozłożona na łopatki!

Co tutaj znajdziecie? ... Bardzo niebezpiecznego i bezwzględnego następcę meksykańskiej mafii - Florentino oraz Lupite- bezkompromisową i walczącą o swoją pozycję, silną kobietę ! Czytając ich historie miałam wrażenie że książka zaraz wybuchnie mi w rękach od tych wszystkich emocji...zdecydowanie ta dwójka to mieszanka wybuchowa!

Jeżeli zastanawiacie się czy ta część jest łagodniejsza i mniej brutalna to muszę Wam powiedzieć, że zdecydowanie NIEEEE! Sceny tortur, intrygi, wachlarz emocji i szermierka słowna a do tego rodzące się uczucie i dwójka uparciuchow, tworzy tę historię nieodkładalną 😁

@k.a.zyskautorka @ana.rose.autorka rozwaliły system w tej część!!!!
"Nierozerwalne wiezi " to ogień🔥... sam ogień🔥🔥...totalny ogień 🔥🔥🔥

“Dostałeś to, co chciałeś, ale to tyle, co mogę ci ofiarować. Nie będziesz mnie trzymał przy swojej nodze na krótkiej smyczy. Nigdy ci na to nie pozwolę”.

Ostatnio pisałam Wam o pierwszym tomie serii, który nie koniecznie do mnie trafił. Dziś przychodzę z drugim I tutaj zdecydowanie poczułam to, co nie pozwoliło mi się oderwać od książki. Zostałam totalnie kupiona😁

Florentino jest przyszłym bossem meksykańskiej mafii. Mężczyzna bezwzględny I dostający dokładnie tego, czego chce. A po pierwszym spotkaniu z Guadalupe, chce właśnie jej. I choć jeszcze nie wie jak, to postanawia, że kobieta będzie jego….

Lupita jest siostrą Macaria, którego poznajemy w pierwszym tomie. Nie jest to jednak słaba kobieta, która siedzi cichutko pod skrzydłami rodziny. Guadalupe twardo stąpa po ziemi I jedyne czego chce, to stanąć na równi z bratem na czele kolumbijskiej mafii. Czy jednak jej plany mają jakiekolwiek prawo bytu?

Powstała sytuacja stawia dziewczynę, przed niesamowicie trudną decyzją. A niestety, jej częścią jest Florentino. Czy dwa tak silne charaktery mają szansę przetrwać u swojego boku, czy nienawiść, chęć zemsty I zranienia drugiej osoby przejmie kontrolę nad ich życiem?....

No Dziewczyny, powiem Wam, że ta część kompletnie mnie pochłonęła. Postać Lupity była dokładnie taka, jakie uwielbiam. Bardzo silna kobieta, która naprawdę wie, czego chce. A jednak gdzieś wewnątrz ma delikatne serce potrzebujące opieki. To jak Lupita radziła sobie w sprawach mafijnych było niesamowite. Nie dała się zbyć ani odebrać praw, które jej obiecano. I mimo iż musiała podjąć najtrudniejszą z możliwych decyzji, wyszła z niej w całości.

Florentino mnie wkurzał 🙈 Przez jego bucowate zachowanie nie raz miałam chęć rzucić książką, ale z drugiej strony czekałam na moment, aż mężczyzna się złamie. Aż pokaże swoje inne oblicze. Był bezwzględny I zdecydowanie miał łeb na karku. Potrafił się zemścić w taki sposób, że aż przechodziły mnie ciarki.

Starcia tej dwójki, to zdecydowanie ogień. I to nie koniecznie w tym pozytywnym znaczeniu. Nie raz leciały iskry. Ale z czasem te iskry przeradzały się w coś jeszcze…
Momentami było naprawdę gorąco 🥵
I bardzo podobało mi się zakończenie. Wszystko stało się z perspektywy czasu, nic nie było nagłym olśnieniem. Rewelacja 😍

Zdecydowane hate-love, slow burn (bardzo 🤭),aranżowane małżeństwo. Prawdziwa przyjaźń między kobietami. Silne postacie, brutalne sceny i masa emocji.

Polecam!

Druga część jest również świetna, aż szkoda że tak szybko się skończyła. Polecam

• Patronat
  • Mafia