Piekielna królowa. Tom 2

Okładka książki Piekielna królowa. Tom 2 Klaudia Gregorczyk
Okładka książki Piekielna królowa. Tom 2
Klaudia Gregorczyk Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Piekielna (tom 2) fantasy, science fiction
Piekielna (tom 2)
Empik Go
2023-08-30
2023-08-30

Jest to drugi tom serii i należy poznawać tą historię po kolei. Mamy tu ciekawy świat i magię żywiołów. Skomplikowane relacje oraz ciekawych i rozwijających się bohaterów.

Audiobook jest według mnie fajnie nagrany i sprawdza się idealnie na wypełnianie ciszy w trakcie podróży. Muszę tu stwierdzić również, że ten tom jest według mnie lepszy od poprzedniego. Już pomijając rozwój wydarzeń i akcję, ale to jak autorka ukazała zmianę w bohaterach i ich rozterki wyszło tutaj świetnie. Dworskie intrygi i rozwój relacji między głównymi bohaterami momentami przyprawiają o palpitacje serca, ale to znak, że wszystko jest idealnie przestawione w tej części. Jestem strasznie ciekawa co wydarzy się w kolejnym tomie i czy spodoba mi się jeszcze bardziej.

Czas spędzony z książką uważam za bardzo udany.

W tej części fabuła skupia się głównie na rozwinięciu relacji pomiędzy Lethą a Aidanem. Nie brakuje tu równie silnych zwrotów akcji, ale niektóre momenty między tą dwójką to istna opera mydlana. Natomiast najbardziej w tej części kuleje redakcja. W całym tomie jest masa powtórzeń dokładnie tych samych określeń, co już nawet nie tyle co utrudnia czytanie, ale jest najzwyczajniej uciążliwe. Wręcz momentami odnosiłam wrażenie, że czytam dokładnie te same fragmenty.
I również powtórka z pierwszego tomu, co do ilości i intensywności scen przemocy. Jednak myślę, że jeśli ktoś ma za sobą pierwszą część to wie, czego się spodziewać.
Za to zakończenie petarda, coś na co, jako czytelnicy, czekaliśmy od samego początku. Chętnie sięgnę po ostatni tom tej trylogii z czystej sympatii do bohaterów i ciekawości, jak zakończą się ich losy.

Nie sądziłam, że może być lepiej, ale jest i drugi tom!
Meeega wciągająca historia i bez prostych wyborów.
Ponownie chciałabym, żeby tej magii było więcej, ale to nie przeszkadza.
Podoba mi się, że uczucie między Aidanem i Lethą rozwija się powoli, w miarę jak się lepiej poznają i uczą na wzajem, a nie "o ładny jest, kocham".

Sam audiobook miał kilka irytujących błędów, ale z tego co wiem, qutorkq już je zgłaszała do poprawy.

Nie sądziłam, że może być lepiej, ale jest i drugi tom!
Meeega wciągająca historia i bez prostych wyborów.
Ponownie chciałabym, żeby tej magii było więcej, ale to nie przeszkadza.

Sam audiobook miał kilka irytujących błędów,...

Polecam, bardzo dobre fantasy, które czyta się jeden wieczór

Polecam, bardzo dobre fantasy, które czyta się jeden wieczór

O ile pierwsza część mnie zachwyciła to tą musiałam okropnie zmęczyć. Całą książkę można opisac kilkoma zdaniami: Letha skubie skorki u paznokci i obejmuje sie ramionami, potem patrzy czy Aidan za nią idzie a on lekko sie usmiecha. Nastepnie oboje patrzą na swoje splatające się ręce. Pierdyliard razy powtorzone jest to samo, ze zaczynaja sobie ufac, ze staja sie przyjaciolmi, ze zaczynaja cos czuc. To byla katogra, kilkanascie razy sluchajac audiobooka myslalam, ze przez przypadek go cofnelam, bo scen doslownie IDENTYCZNYCH bylo przynajmniej kilkanascie. Dodatkowo w calej ksiazce nie dzieje sie doslownie nic.

no chyba ze za akcje uznamy fakt, ze Letha podnosi dlugą suknie (jezu, po co za kazdym razem o tym pisac? naprawde rozumiemy, ze nosi dlugie kiecki i musi je podnosic),a straznicy za kazdym razem kazdemu klaniaja sie z szacunkiem ZGODNIE Z ETYKIETĄ. Naprawde, ciagle powtorzenia są tak irytujace, ze gdyby nie to, ze zzylam sie z bohaterami to nie dalabym rady dociagnac do konca 🫠🫠🫠

Nie NO! zakończyć w takim moemncie!!!! AAAAAA. Dobrze, że idzie 3 tom :D

Nie NO! zakończyć w takim moemncie!!!! AAAAAA. Dobrze, że idzie 3 tom :D

Nie wiem, czy jestem w stanie powiedzieć, jak bardzo kocham tą dwójkę.
Jestem nimi totalnie zauroczona, a miłość, którą ich darze, jest nieskończona.

Nie wiem, czy jestem w stanie powiedzieć, jak bardzo kocham tą dwójkę.
Jestem nimi totalnie zauroczona, a miłość, którą ich darze, jest nieskończona.

Dzisiaj przychodzę do Was z pierwszą recenzją w tym roku! A będzie to recenzja kontynuacji powieści, która znalazła się w mojej topce 10 najlepszych książek przeczytanych w 2023! Mowa tutaj o “Piekielnej królowej” autorstwa Klaudii Gregorczyk.

Przy okazji pragnę Wam przypomnieć, że będę miała niezwykłą przyjemność patronować 3 tomowi tej historii! Nie mogę się już doczekać!

Znów spotykamy się ze wspaniałymi bohaterami wykreowanymi przez Klaudię – niepokorną Lethą oraz skonfliktowanym wewnętrznie i sterroryzowanym przez ojca Aidanem. W tej części na pewno Autorka mocno skupiła się na relacji pomiędzy tą dwójką i pięknie przedstawiła czytelnikowi coraz mocniejsze uczucia, które zaczęli żywić względem siebie. Fani romansów z motywem slow burn – nie prześpijcie tej pozycji, bo jest to historia, która naprawdę wpasowuje się w ten kanon. Związek Lethy i Aidana został świetnie zbudowany. Wrogowie nie padają sobie w ramiona zbyt szybko i bez większego uzasadnienia. Czytelnik może właściwie przez cały tom z ogromną przyjemnością obserwować kiełkujące powoli uczucie, które w końcu porwie go równie mocno, co naszą dwójkę bohaterów.

Uwielbiam kreację Lethy. Autorka świetnie przedstawiła rozdarcie bohaterki pomiędzy powinnością wobec swoich rodaków a miłością, którą bardzo powoli rozkwita wewnątrz jej duszy względem Aidana. Postać księcia również ewoluuje, dzięki czemu równocześnie z Lethą czytelnik przekonuje się do niego coraz bardziej, by na końcu tomu móc zaliczyć go już do swoich nowych książkowych mężów.

Z przyjemnością wróciłam do świata wykreowanego przez Klaudię. Chociaż z pozoru w tej części mamy nieco mniej akcji niż w tomie poprzednim, bo skupiamy się przede wszystkim na rozwoju relacji bohaterów, to fabuła zawierała kilka kluczowych wydarzeń. Szczególnie w tej materii ciekawił mnie wątek burzliwej współpracy Lethy z Yenisei. Główna bohaterka musiała podjąć pewne decyzje, które mocno naruszyły jej obraz siebie, a Autorka świetnie nakreśliła portret coraz bardziej rozdartej i skonfliktowanej wewnętrznie Lethy. W powieści znajdziemy kilka brutalnych wydarzeń i opisów, które mogą wstrząsnąć czytelnikami o słabszych nerwach. Jednak to nadaje charakteru “Piekielniej królowej” i sprawia, że nie jest cukierkową historią, w której możemy spodziewać się do bólu lukrowanego happy endu.

Cieszę się, że w tym tomie enemies przechodzą już mocno w fazę lovers, ale, jak już podkreślałam wcześniej, nie zostało to w żaden sposób wymuszone czy przyspieszone. Fabuła może jest momentami niespieszna, ale dzięki temu nie doszukamy się w niej żadnych nieścisłości czy wątków potraktowanych po macoszemu. Całość jest dopracowana i dopieszczona w każdym detalu.

Styl Klaudii bardzo do mnie przemawia. Jest niewymuszony, sprawia, że przez powieść płynie się w zastraszającym tempie, nie wiedząc, kiedy mijają kolejne strony książki. Jednocześnie Autorka pięknie oddaje emocje bohaterów, wspaniale buduje chemię między nimi, która opiera się raczej na subtelnych gestach i spojrzeniach, a nie scenach zbliżeń lub wzniosłych deklaracjach wielkiej miłości.

Nie umiem wystarczająco wyrazić swojej radości z powodu tego, że trzeci tom tej serii trafia pod moje patronackie skrzydła. Po raz kolejny Klaudia zakończyła historię w momencie, w którym zaangażowany czytelnik może mieć jedynie chrapkę na więcej, więcej i więcej. Nie ukrywam, że mnie najbardziej ciekawi, co wydarzy się, gdy Aidan w końcu odkryje prawdziwą tożsamość Lethy i jak finalnie potoczą się ich losy.

Czekam z niecierpliwością, kiedy będę mogła opowiedzieć Wam więcej o kolejnym tomie i znów zanurzyć się w tej cudownej opowieści ze świata fantasy. Nie zwlekajcie i dajcie się porwać tej wyśmienitej historii!

[współpraca reklamowa z Autorką]
IG: lexywish_bookstagram

Letha coraz bardziej zbliża się do Aidana. Dziewczyna nie spodziewała się tego, że może coś poczuć do wroga, ponieważ właśnie nim był dla niej mężczyzna. Nie dość, że Lethia musi uważać na Domhana to jeszcze najbliższa jej osoba staje przeciwko niej donosząc o wszystkim królowej Yenisei. Aidan bojąc się o życie Lethi stara się odłożyć ślub na jak najdalszy termin, ale to jego ojciec decyduje kiedy to nastąpi... Zarówno Lethia jak i Aidan martwią się o Rosebud, ponieważ wiedzą, że jak tylko pojawi się dziecko ona straci życie...

Czy dojdzie do ślubu Lethi i Aidana ?
Czy król Domhan pozbędzie się zarówno królowej Rose jak i Lethi?

Przyznam, że ta część wciągnęła mnie bardziej niż pierwsza. Tutaj działo się więcej, jak jedno się wyjaśniło i ułożyło, za chwilę pojawiał się nowy problem. Najbardziej irytwala mnie dwórka Lethi, normalnie miałam ochotę jej walnąć, ale miałam nadzieję, że Domhan ją dopadnie i zrobi z nią porządek 🤭 Emocji nie brakowało, serce zwalniało by za chwilę znów przyspieszyć i przyspieszało by sprawić, aby zatrzymało się na moment...
Jak nie często czytałam fantastykę, a raczej prawie wcale, tak muszę przyznać, że chyba częściej będę sięgać po ten gatunek ☺️
"Piekielna Królowa" czyta się mega szybko więc idealna będzie na weekend 😁

Oczywiście z niecierpliwością czekam na trzeci tom, a Wam polecam nadrobić dwa poprzednie 😉

"Piekielna królowa" to drugi tom cyklu fantasy "Piekielna" spod pióra naszej rodzimej pisarki. Podczas czytania pierwszej części bawiłam się dobrze, więc liczyłam, że z kontynuacją będzie podobnie. Już po skończeniu lektury mogę stwierdzić, że moje oczekiwania zostały spełnione. Powrót do historii Lethy i Aidana okazał się bardzo udany i zapewnił mi sporo rozrywki. Tak jak już wspominałam w opinii o tomie rozpoczynającym cykl, przede wszystkim w całej historii podoba mi pomysł na fabułę, w której mamy do czynienia z podzieloną na kolory magią żywiołów. Autorka ponownie skupiła się głównie na dwóch z nich, czyli żywiole ognia oraz wody, co jest oczywiste, ponieważ nasi bohaterowie władają właśnie tymi kolorami. Niemniej trochę zabrakło mi rozwinięcia wątków związanych z pozostałymi żywiołami. Myślę, że książki z tej serii spodobają się nie tylko miłośnikom dworskich klimatów pełnych sekretów i brutalnych rządów, ale również tym, którzy szukają w tym gatunku elementu romansu.
Czekam na kolejny tom!

• Audiobooki