Krwawy obowiązek. Aleksander

Okładka książki Krwawy obowiązek. Aleksander Amelia Sowińska
Okładka książki Krwawy obowiązek. Aleksander
Amelia Sowińska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Krwawy obowiązek (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Krwawy obowiązek (tom 5)

Autor: @ameliaa_sowinskaa
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

Annika Garin. Osiemnastoletnia córka księgowego Bratwy i zarazem najbliższego przyjaciela pakhana Petersburga.
Ta dziewczyna wyróżnia się spośród innych kobiet z Bratwy dzięki płomiennym rudym włosom i jasnej karnacji pokrytej piegami, odzwierciedlającym jej irlandzkie korzenie.
Zdawała sobie sprawę, że nie będzie ona sama decydować o swoim losie, a ktoś inny podejmie te decyzje za nią, wiedziała także, że nadejdzie moment, gdy zostanie dla niej wybrany mąż. Jednak gdy ten czas nadszedł, nie potrafiła zmienić wyboru swojego serca, które od dawna wybrało jej ukochanego - starszego od niej mężczyznę, który jest tym zakazanym.
Jej spisywane fantazje i próby zdobycia tego upragnionego mężczyzny miały pomóc jej w odroczeniu ślubu z Antonem Durovem.

Aleksander Tołstoj. Trzydziestosześcioletni pakhan Petersburga to naznaczony mroczną przeszłością, brutalny i bezlitosny mężczyzna. Gdy zostaje poproszony przez przyjaciela o znalezienie męża dla jego córki, nie wie jeszcze, co go czeka. W jego życie wtargnie zadziorna lisiczka, która z czasem przestanie być postrzegana przez niego jako nastolatka.

„Krwawy obowiązek. Aleksander” to kolejny tom serii mafijnej autorstwa Amelia Sowińska.
Aleksander Tołstoj - znany z poprzednich tomów jako bezwzględny, niebezpieczny i owiany mrokiem mężczyzna. Tym razem mamy szansę wkroczyć w jego świat i przekonać się jak bardzo te określenia pasują do niego. I choć w poprzednim tomie spłacając swój dług otworzył pewnej kobiecie oczy na prawdę, która okazała się inna niż wszyscy przypuszczali to jednak te określenia idealnie do niego pasują. Brutalny i sprawujący władzę twardą ręką pakhan Petersburga i ona - Annika Garin - córka jego przyjaciela i podwładnego, wkraczająca w dorosłość rudowłosa lisiczka.
W swojej opinii do poprzedniego tomu czyli „Krwawy obowiązek. Anton” napisałam iż moim zdaniem jest ona najlepszą częścią, którą przeczytałam z tej serii. I tak było, ale tylko do momentu gdy po przeczytaniu zamknęłam książkę,w której opisane są losy Aleksandra i Anniki.
Historia tej dwójki pochłonęła mnie na tyle mocno, że nie potrafiłam oderwać się od czytania.
Bardzo polubiłam Annikę, między innymi za to iż pomimo tak młodego wieku walczy o to czego pragnie, a gdy ponosi pierwszą porażkę nie poddaje się i walczy dalej, a jest o co walczyć, w końcu chodzi tu o nadzieję na szczęśliwe życie. Choć muszę przyznać, że niektóre z jej zachowań były dziecinne.
Aleksander ma swoją życiową misję, która jest dla niego motorem napędowym. Za wszelką cenę chce wytropić i zlikwidować wszystkich zwolenników ojca. To mężczyzna bez uczuć, kryjący się za wielkim murem, ale gdy zacznie on pękać aż w końcu zostanie powalony całkowicie, zaleją go emocje, które będą dla niego nowością. Czy w takiej sytuacji ten bezwzględny mężczyzna poradzi sobie z udźwignięciem całego ciężaru tych nowo odkrytych dla niego emocji, które zacznie odczuwać?
Czy ta dwójka ma szansę na wspólne życie?
Czy Annika odważy się na wyznanie prawdy Aleksandrowi?
A może ich różnica wieku przekreśli wszystkie pragnienia dziewczyny?
To co autorka robi z nami w tej piątej części serii Krwawy obowiązek powoduje, że ciężko oderwać się od czytania.
Pożądanie i namiętność, które rozpalają do czerwoności to taki słodki dodatek, do tej historii, w której znajdziecie mnóstwo emocji, zwrotów akcji, tajemnic, mafijnych porachunków oraz niebezpieczeństwa.

#krwawyobowiązekaleksander #ameliasowińska #wydawnictwoniezwykłe #bookstagrampl #bookstagramfeature #czytajpolsko #passionsandemotions #bookworm #ksiazka_i_dobre_wino #mojaopinia #romansowelove

❤️Opinia❤️

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

KOCHAM! Czekam na kolejne tomy :D

KOCHAM! Czekam na kolejne tomy :D

Przeczytałam tylko tę książkę z serii. Generalnie właśnie dlatego nie lubię romansów mafijnych, bo mężczyźni traktują w nich kobiety jak swoją własność, a im się to jeszcze podoba (sic!). Gdybym czytała tę książkę jako nastolatka, to może by mi się spodobał taki macho, który uważa, że może wszystko i że może decydować za kobietę. Teraz widzę jak bardzo toksyczne są takie relacje i jak bardzo taka patologia jest właśnie w tych książkach romantyzowana. Ktoś by powiedział, że tym właśnie rządzi się mafia, że jeśli ktoś sięga po ten rodzaj literatury, to musi się liczyć z tym, że kobiety były/ są tak traktowane. Okej, warto zatem dodać, dopisać, że nie jest to i nie powinien być to standard, że tak nie wyglądają zdrowe relacje międzyludzkie, że jest to opis zachowań toksycznych i przemocowych.

Jeśli czytają te wypociny młode kobiety, dopiero wchodzące w okres dorosłości i tworzenia związków partnerskich, to odradzam stanowczo te i inne książki z serii ,,romans mafijny”. Uprzedmiotowienie kobiety, traktowanie jak głupszą, jak tą która nie może sama o sobie decydować, która nie ma prawa głosu.

Kilka moich ,,ulubionych” cytatów:
,,Cicho – uciszyłem ją jak nieposłuszne dziecko. – Chociaż udawaj, że jesteś dorosła, Anniko.” (Dorosły facet dobierający się do dziewczyny, którą w gruncie rzeczy uważa za dziecko? Co tu poszło nie tak?)

,,Zaciskając usta w wąską kreskę, starałam się odtrącić dłoń mężczyzny, ale bezskutecznie. Im bardziej nią szarpałam, tym wyżej sunęła w kierunku moich majtek.” (Nie brzmi to jak wykorzystanie/ gwałt?)

,,– Anniko. – Stanowczy tembr głosu postawił wszystkie włoski na moim ciele. – Otwórz drzwi.
– Nie.
– Otwórz, Anniko.
– Nie! – krzyknęłam zachrypniętym głosem.
Aleksander bez trudu wyłamał drzwi z niezbyt mocno
trzymających je zawiasów.”
(Świetnie, że szanuje jej zdanie)

,, I albo wybaczy mi wszystkie błędy, albo spędzimy tam pieprzoną wieczność, czekając, aż w końcu zrozumie, do kogo należy. Aż przebaczy mi sama z siebie lub zmuszę ją do tego.” (Trudno to nawet skomentować)

Mimo wszystko czytałam gorsze książki z tego gatunku, więc daje mocne 2.

Świetna historia z różnicą wieku w kolejnej książce serii. Wciągająca od samego początku i pełna emocji. Polecam!

„Z miłości wyłoniło się coś mrocznego. Coś brutalnego, coś, co było naznaczone grzechem, bólem i cierpieniem”

Annika Garin to osiemnastoletnia dziewczyna o płomiennych rudych włosach i jasnej karnacji pokrytej piegami. To właśnie przez irlandzkie korzenie od zawsze odstawała od innych kobiet w Bratwie. Jej ojciec jest księgowym Bratwy i najbliższym przyjacielem pakhana Petersburga. I choć na co dzień był bezwzględny tak córki był całkowicie innym człowiekiem. Teraz jednak nadszedł czas by wydać Annikę za mąż i zgodnie z decyzją pakhana ma ona poślubić Antona Durova. Choć dziewczyna wiedziała, że o jej losie będą decydować inne osoby tak nie mogła powstrzymać serca przed pragnieniem kogoś innego, kogoś dużo starszego i zakazanego. Jedyne co jej pozostało to zapisywanie swoich fantazji i próba zdobycia go.

Aleksander Tołstoj to trzydziestosześcioletni groźny, potężny pakhan Petersburga. Brutalny, bezlitosny o mrocznej przeszłości. Kiedy jego przyjaciel zwraca się z prośbą o znalezienie idealnego kandydata na męża dla córki nie wie, że wkrótce w jego życie wkroczy zadziorna „liska” która bardzo namiesza. Mężczyzna nie chciał bawić się w opiekuna nastolatki, jednak, gdy ta dwójka zaczyna spędzać czas w swoim towarzystwie wiele się zmienia. Aleksander zaczyna spoglądać na Annikę nie jak na nastolatkę, a jak na młodą, piękną kobietę.

Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki? Czy Annika zdobędzie to czego tak pragnie?

Kolejna świetna książka autorki, która wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie sposób było się od niej oderwać. Świetna fabuła z dobrze wykreowanymi bohaterami. Annika bystra i silna dziewczyna, która walczy o to czego pragnie. Nie poddaje się, a jej upór jest niesamowity i godny podziwu. Aleksander to mężczyzna, który ma nie jedno na sumieniu. I choć powinien trzymać się z dala od dziewczyny, jest to dla niego coraz trudniejsze. Między tą dwójką od pierwszych stron czuć chemię, a z każdą kolejną stroną wręcz iskrzy. Fabuła dopracowana, zaskakująca, niepozwalająca się nudzić.

🌺 Recenzja 🌺

Aleksander Tołstoj jako pakhan, rządzi twardą ręką. Teraz został poproszony przez swojego przyjaciela o znalezienie dla jego córki męża. Kandydatem dla Anniki jest Anton Durov, który nie do końca podoba się dziewczynie, bo ta w głowie ma tylko jednego mężczyznę – Aleksandra.

„Krwawy obowiązek. Aleksander” to kolejny tom mafijnej serii od Amelii Sowińskiej. Annika wiedziała, że kiedyś nadejdzie taki moment w jej życiu, kiedy zostanie wybrany dla niej mąż, ale nie spodziewała się, że to nie jej narzeczony a ktoś inny wyzwoli w niej tak silne uczucia. Stała się ich pewna i wiedziała, że nic ich nie zmieni, nawet ślub z innym. Dlatego też starała się uwieść Aleksandra, kiedy tylko natrafiła się okazja. Jej wytrwałość naprawdę jest godna podziwu, bo nie wszyscy po tylu nieudanych próbach, by brnęli w coś dalej. On za to, z czasem jak Annika zaczęła stawać się kobietą, zaczął zauważać jej urodę i nią samą. Zawsze w jakiś sposób przewijała się ona w jego życiu, ale jeszcze nigdy w taki sposób jak teraz. Aleksander należy do osób, które nie są skłonne do okazywanie uczuć i emocji, co w dużej mierze jest nie tylko obecne w jego życiu prywatnym, ale i zawodowym, w którym bardzo się przydaje. Jednak nawet taki człowiek jak on, w pewnym momencie przestanie być odporny na działania Anniki.

Cały pomysł na fabułę, ale przede wszystkim niektóre wątki czy zwroty akcji, zostały naprawdę świetnie wykonane, przez co było można jeszcze bardziej wkręcić się w całą książkę, bo za wszelką cenę chciało się poznać, jak wszystko potoczy się dalej. Naprawdę miło i szybko się ją czytało, a autorka razem z bohaterami zadbali o to, żeby nikt się nie nudził. W całej tej serii mam tomy, które bardziej lub mniej mi się podobają, ale ten mogę zaliczyć do tych pierwszych.

🌺 Recenzja 🌺

Trzydziestosześcioletni Aleksander Tołstoj rządzi Rosją żelazną ręką. Nie w głowie mu miłostki, gdy w jego żyłach płynie chęć zemsty za śmierć matki i siostry oraz tropinie popleczników swojego ojca tyrana. Jednak mimo to zobowiązał się znaleźć dobrego męża dla córki swojego przyjaciela i jednocześnie księgowego Bratwy, Stepana Garina. Poszukiwania nie trwają długo, a wybrankiem dla Anniki staje się Anton Durov. Jest jeden minus, dziewczyna nie chce opuszczać Petersburga i pakhana, o którym fantazjuje od dawna.

Kolejna książka autorki, która mnie pochłonęła i dostarczyła całą gamę emocji! Waśnie, dlatego sięgam w ciemno po twórczość Amelii Sowińskiej, bez czytania opisu, czy zapoznania się z okładką. Wiem, że znajdę w nich to, czego szukam i czego mi potrzeba.

W piątym tomie "Krwawych obowiązków" zalet jest mnóstwo. Od stylu, porywającego pomysłu po szczyptę dramatu psychologicznego, który do mnie przemawia. Poza tym odrobinę śmiechu i szaleństwa wprowadza nastoletnie zachowanie głównej bohaterki. Autorka dopieszcza każdy wątek i wprowadza czytelnika w niepowtarzalny klimat. Dwuosobowa naprzemienna narracja pozwala nam lepiej poznać wielowątkową historię i utożsamić się z bohaterami. Z biegiem stron dostrzegamy, że każdy z nich skrywa jakieś tajemnice, które okazują się erotycznymi lub mrocznymi i bestialskimi.

Aleksander jest pozbawiony uczuć, bezwzględny dla wrogów i nieugięty w dążeniu do celu. Młodsza o kilkanaście lat Annika jest dla niego tylko córką przyjaciela. Jednak jej irlandzki temperament, determinacja i siła argumentów popychają go do przekroczenia granicy, gdzie namiętność bierze górę nad rozsądkiem, a długo skrywane fantazje stają się rzeczywistością.

Na dodatek punkt kulminacyjny to chapeau bas! To moment, gdzie wszystkie tajemnice i kłamstwa wychodzą na jaw, a czytelnik rwie sobie włosy z głowy.

Gwarantuje, że gdy sięgniecie po tę książkę, nie pożałujecie. Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

"An­ni­ka.
(...) Była zde­spe­ro­wa­na, młoda i tak cho­ler­nie na­iw­na, że wzbu­dza­ła we mnie skraj­ną iry­ta­cję. Chcia­łem się jej po­zbyć. Chcia­łem czym prę­dzej zna­leźć jej no­we­go męża i po­zbyć się pie­przo­ne­go pro­ble­mu z głowy. Chcia­łem, by prze­sta­ła przy­po­mi­nać mi wszyst­ko to, o czym pró­bo­wa­łem za­po­mnieć.(...)
Ona miała osiem­na­ście lat, ja pie­przo­ne trzy­dzie­ści sześć(...)
Je­steś tylko dzie­cia­kiem, głu­pią i idio­tycz­nie za­cho­wu­ją­cą się na­sto­lat­ką"....

Gdyby jakiś mężczyzna miał o Was takie zdanie, to co byście o nim pomyślały?
A jednak...
"Stra­ci­łam głowę dla Alek­san­dra Toł­sto­ja. Przy­ja­cie­la mo­je­go ojca, naj­groź­niej­sze­go pa­kha­na w Rosji. I nie mo­głam nic na to po­ra­dzić. Pla­no­wa­łam sta­rać się do skut­ku."

Kocham wątek różnicy wieku ale gdy jest "na poziomie". Gdy bohaterka nie jest głupią i naiwną dziewczyneczką a mężczyzna myśli głową a nie zaliczającą główką. On jej ubliża i traktuje ją jak powietrza a ona się przed nim płaszczy. Dla mnie to chore a zachowanie dziewczyny, która nie ma do siebie szacunku, wręcz żałosne.
Zakończenie też pozostawia po sobie ogromny niedosyt... rach - ciach i pozamiatane....
Poprawnie napisane ale do mnie ta historia nie trafiła i nawet pewne wydarzenia i informacje z przeszlosci nie wywołały we mnie wow.
Nie moja bajka.....

"An­ni­ka.
Ona miała osiem­na­ście lat, ja...

Współpraca reklamowa wydawnictwoniezwykłe

Aleksander Tołstoj jest Pakhanem Petersburga dla którego nie liczy się nic oprócz zemsty na ludziach którzy przyczynili się do śmierci jego rodziny. Zostaje poproroszny przez swojego przyjaciel o pomoc w znalezieniu jego córce Annice męża....

Mam wrażenie, że z każdym kolejnym tomem ta seria pochłania mnie coraz bardziej, co niezmiernie mnie cieszy gdyż każda kolejna para oraz zdarzenia których są uczestnikami mają w sobie coś uzależniającego, co moim zdaniem jest nie lada wyzwaniem do stworzenia w tak obszernych seriach.

Gdy dowiedziałam się, że występuje tutaj motyw różnicy wieku poczułam z jednej strony lekki niepokój, gdyż bałam się że będzie on niesmaczny i wykreowany w dość przewidywalny spsób lecz bardzo się myliłam. Uczucie które rodziło się między bohaterami, choć niedozwolone było  przedstawione w bardzo ciekawy i ujmujący sposób.

Bardzo lubię metodę  w jaką autorka kreuję postacie, gdyż zawsze posiadają unikalne charaktery, które podbijają moje serce w każdym calu. Tutaj nie było inaczej, odkrywanie a zarazem kształtowanie się postaci Anniki było bardzo intrygujące. Akcja dziejąca się w tej książce była totalnym rollercoasterem, gdyż wydarzenia dziejące się w teraźniejszości pomieszane z wpływem przeszłości niezmiernie mnie wciągnęły, gdyż nieraz zapierały mi dech w piersi.

W tej historii nie brakuje emocji, możemy poczuć tutaj zarówno strach, dreszczyk emocji a w szczególności motylki w brzuchu. Jeśli szukacie dobrych książek mafijnych z genialnie wykreowaną fabułą, i  przedstawionymi scenami erotycznymi to zdecydowanie powinniście sięgnąć po tę serię.

Współpraca reklamowa wydawnictwoniezwykłe

Pani Amelia powraca do nas z piątym tomem serii Krwawy obowiązek. Tym razem poznamy historię Aleksandra i Anniki.

Aleksandrer Tołostoj jest pakhanem i rządzi całym Petersburgiem. Po całym ostatnim zamieszaniu i dowiedzeniu się całej prawdy o ojcu mężczyzna wziął sobie za cel, aby zlikwidować wszystkich jego zwolenników. Choć starszyzna nalega na jego ślub i dziedzica to nie przejmuje się tym. Jego przyjaciel Stefan prosi go o przysługę. Chce, aby jego Annika jak najszybciej została mężatkom. Aleksander przystaje na tą prośbę i szuka odpowiedniego kandydata. Nie wie tylko, że ta niewinna i cicha myszka tak naprawdę ma już swój plan, który będzie realizowała punkt po punkcie.

Co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości Aleksandra?

Czy zmarli mogą zmartwychwstać?

Kim okaże się wybranek dla Anniki?

Czy pakhan przyzna się otwarcie do swoich uczuć do kobiety?

Autorka książki po raz kolejny przeniosła nas do niesamowitego świata pełnego erotyzmu i zmysłowości. Dzięki temu książkę czyta się lekko, przyjemnie i szybko. Grzechem jest nie wspomnieć o okładce książki, która aż krzyczy do nas, aby ją wziąć w ręce i nie odkładać na półkę. Fabuła książki o mafii i ich seksownych mężczyznach oraz o ich demonach z przeszłości z lekką nutą romansu to coś, co lubię czytać u tej autorki. Amelia Sowińska poruszyła w swojej książce bardzo trudne tematy z życia codziennego a także o tajemnicach i ich konsekwencjach.

„Krwawy obowiązek. Aleksander” jest to książka, która trafiła do mnie swoim tekstem. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy wszystko sobie dokładnie wyobrażałam bez większego problemu. Historia jest tak niesamowita, że zapisuje się w pamięci a jako fanka autorki już nie mogę się doczekać kolejnej wydanej powieści. Książkę mogę polecić każdemu, kto chce spędzić miło wieczór.

• Mafia
  • Romans mafijny